Back to list

Leverkusener Degen-Pokal
GER Leverkusen
January 11, 2020 - January 12, 2020
Required: National license

Epee Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PANNENBÄCKER Greta 2009 GER EFG Essen
R 12 inscribed
SANDER Tabea 2009 GER EFG Essen
R 4 inscribed
WEBER Antonia 2009 GER EFG Essen
R 10 inscribed
KRAHMER Emely 2009 GER Fecht Club Krefeld
R 2 inscribed
ARI Elizan 2010 GER Fechtzentrum Solingen
R 5 inscribed
PETERS Livia 2009 GER Rheydter TV
R 13 inscribed
KOLDITZ Lilian-Fabienne 2009 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 1 inscribed
KOLDITZ Olivia-Sarah 2009 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 3 inscribed
KOLLOCH Marit 2010 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 9 inscribed
LUCKENBACH Emilie 2009 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L 7 inscribed
FRANKE Nelly - GER Fecht Club Krefeld L 14 cancelled  

10 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

B BECKER Lukas Marius GER Darmstädter FC
C GROPPER Johanna GER EFG Essen
HERRIG Manfred GER TSV Bayer 04 Leverkusen
HOFFMANN Anton GER FC Offenbach
D PFEIFER Philipp Ludwig GER SSG Bensheim
CN TAPPE Jörg GER EFG Essen
CN WISSKIRCHEN Johanna Marie GER BFC Rösrath

Epee Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
WANG Yixi 2008 CHN Fecht Club Krefeld
R 14 inscribed
EINENCKEL Charlotte 2007 GER FS Bielefelder TG
R --- inscribed
STÖCKER Victoria 2008 GER BFC Rösrath
R 10 inscribed
BEHR Katharina 2008 GER Fecht Club Krefeld
R 20 inscribed
LAUBACH Evelin 2008 GER Fecht Club Krefeld
R 12 inscribed
LIBRALATO Sara 2008 GER Fechtzentrum Solingen
R 5 inscribed
MEHLHAFF Maria 2007 GER Fechtzentrum Solingen
R 7 inscribed
REIHS Meika 2007 GER Fechtzentrum Solingen
R 1 inscribed
TURCHI Laura 2007 GER Fechtzentrum Solingen
R 6 inscribed
PHILIPP Annabelle 2007 GER Neusser SV
R 4 inscribed
LEBRENZ Mia 2007 GER OFC Bonn
R 3 inscribed
STUMPF Lea Marie 2008 GER OFC Bonn
R 2 inscribed
PETERS Stella 2008 GER Rheydter TV
R --- inscribed
LÜTZENKIRCHEN Sara 2007 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 8 inscribed
JAGENBURG Esther Marie - GER TSV Bayer 04 Leverkusen R 17 cancelled  

14 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

B BECKER Lukas Marius GER Darmstädter FC
D ERKENS Roman GER Aachener FC
C GROPPER Johanna GER EFG Essen
CN TAPPE Jörg GER EFG Essen
CN WISSKIRCHEN Thomas GER BFC Rösrath

Epee Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BENABBOU Shirin 2003 GER Düsseldorfer FV
R 1.54 inscribed
SÜVERN Elisa 2003 GER FC Kassel
R 1.36 inscribed
BORGHS Louise 2005 GER EFG Essen
R 1.103 inscribed
BOXHEIMER Sonja 2005 GER Eintracht Frankfurt
R 1.35 inscribed
KRÜGER Eléa 2003 GER Eintracht Frankfurt
R 1.37 inscribed
LÖHLER Lilli 2005 GER Elmshorner MTV
R 1.52 inscribed
VON WOLFF Anna Julia 2004 GER Elmshorner MTV
R 1.66 inscribed
BOCK Lola Marie 2003 GER FC Offenbach
R 1.64 inscribed
METZNER Romy 2004 GER FC Offenbach
R --- inscribed
FORNACON Paula Kristin 2003 GER Fecht Club Krefeld
L 2.24 inscribed
BIENEFELD Maya 2005 GER Fechtzentrum Solingen
R 1.30 inscribed
BLÖMER Ladina 2006 GER Fechtzentrum Solingen
R 1.106 inscribed
LANGER Franziska 2003 GER Fechtzentrum Solingen
R 1.58 inscribed
LIETO Alyssa 2006 GER Fechtzentrum Solingen
R 1.97 inscribed
REIHS Alina Victoria 2004 GER Fechtzentrum Solingen
R 1.46 inscribed
SCHAEFER Lisa Marie 2003 GER Fechtzentrum Solingen
L 1.78 inscribed
SCHICKER Jana 2004 GER Fechtzentrum Solingen
R 1.74 inscribed
RANK Marie Leonore 2005 GER FS Pforzheim
L 1.79 inscribed
ERNST Sophie Alizee 2003 GER OFC Bonn
R 1.99 inscribed
BETTER Lilia 2004 GER Rheydter TV
R 2.29 inscribed
AMIAN Laura 2005 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 1.53 inscribed
BERNSTEIN Viktoria 2006 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 1.75 inscribed
GRUPE Mia 2006 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 2.18 inscribed
HUSMANN Lena 2006 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 2.22 inscribed
LÜTZENKIRCHEN Lina 2005 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L 1.82 inscribed
PFEIFFER Nina 2003 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 1.69 inscribed
SCHULZ Marie 2004 GER Lenneper TG
R 2.19 inscribed
HOWE Meret 2005 GER BFC Rösrath
L 2.32 inscribed
VAN GRINSVEN Luca 2005 NED SC Den Bosch
R --- inscribed
MÄRZHÄUSER Gioia - GER Eintracht Frankfurt R --- cancelled  
VON WOLFF Grete - GER Elmshorner MTV R 1.25 cancelled  
SEIBEL Carolin - GER TV Dillenburg R --- cancelled  

29 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Referees

B BECKER Lukas Marius GER Darmstädter FC
C GROPPER Johanna GER EFG Essen
HERRIG Manfred GER TSV Bayer 04 Leverkusen
HOFFMANN Anton GER FC Offenbach
D PFEIFER Philipp Ludwig GER SSG Bensheim
CN TAPPE Jörg GER EFG Essen
CN WISSKIRCHEN Johanna Marie GER BFC Rösrath

Epee Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FICHTEL Bettina 1966 GER TSG Friesenheim
R --- inscribed
GOEDEJOHANN Noa Cosima 1999 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 1.59 inscribed
GÜLZOW Salome 1995 GER FC Kassel
L 1.77 inscribed
SPIERZAK Luisa Emilia 1999 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 1.74 inscribed
SÜVERN Elisa 2003 GER FC Kassel
R 1.79 inscribed
KAPAROVSKA Ceyda 1999 GER 1. FC Quadrath-Ichendorf
R 2.30 inscribed
MICHELS Denise 1992 GER 1. FC Quadrath-Ichendorf
R 1.98 inscribed
BÖHM Charlotte 2000 GER Aachener FC
R 2.35 inscribed
FORNACON Rebecca 1973 GER Fecht Club Krefeld
L 2.31 inscribed
GIMPLE Sophia 1998 GER Aachener FC
R 2.38 inscribed
KREUZAHLER Rosa 1998 GER Aachener FC
R 2.32 inscribed
WIßKIRCHEN Johanna Marie 1995 GER BFC Rösrath
R 1.101 inscribed
BRAUN Margret 1966 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
JEDAMZIK Tina 1971 GER DFC Düsseldorf
L 1.86 inscribed
KELLER Isabelle 1980 GER DFC Düsseldorf
R 2.28 inscribed
HOHLBEIN Frauke 1962 GER EFG Essen
L 1.23 inscribed
KIRCHHOF Susanne 1965 GER EFG Essen
R 2.39 inscribed
MAKHOVSKA Florina 1997 GER EFG Essen
R 1.38 inscribed
VON WOLFF Anna Julia 2004 GER Elmshorner MTV
R --- inscribed
SCHNEIDER Pia 1999 GER Fecht Club Krefeld
R 1.64 inscribed
LÖHR Lisa-Marie 2000 GER Fechtzentrum Solingen
R 1.51 inscribed
RIPPERT Ariane 2001 GER Fechtzentrum Solingen
R 2.22 inscribed
WEINHOLZ Shari 1998 GER Fechtzentrum Solingen
R 2.27 inscribed
DE ANGELIS Alessia Mirela 2002 GER Frankfurter TV
R 1.62 inscribed
HARGINA Silke 1981 GER FS Pforzheim
R 1.48 inscribed
LIEBING Jana 1993 GER GSV Porz
R 1.50 inscribed
SCHOLT Catalina 1991 GER Kölner FK
R 2.19 inscribed
LOHSE Freda 2000 GER MTV Minden
R --- inscribed
GÖDDE Ella 2001 GER OFC Bonn
R 1.32 inscribed
BORS Kerstin 1976 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L 2.21 inscribed
GOLDMANN Lara 2002 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 1.26 inscribed
MORAWIETZ Julia 1993 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 1.14 inscribed
DICK Carina 2000 GER Wuppertaler FC
R 2.18 inscribed
MAHROKH Paria 1987 IRI TSV Bayer 04 Leverkusen
R 1.19 inscribed
HESDAHL Joanna - GER Eintracht Frankfurt R 1.41 cancelled  
JONAS Eva - GER Eintracht Frankfurt R 1.22 cancelled  
VON WOLFF Grete - GER Elmshorner MTV R 1.110 cancelled  

34 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Referees

B BECKER Lukas Marius GER Darmstädter FC
D ERKENS Roman GER Aachener FC
C GROPPER Johanna GER EFG Essen
CN TAPPE Jörg GER EFG Essen
CN WISSKIRCHEN Thomas GER BFC Rösrath

Epee Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HOBERG Emil 2010 GER TV Hoffnungsthal
R --- inscribed
KLUTH Levin 2009 GER TV Hoffnungsthal
R --- inscribed
KNEILE Michel 2009 GER TV Hoffnungsthal
R 7 inscribed
STREIT Mauritz 2009 GER BFC Rösrath
R 2 inscribed
HEJNY Emil 2010 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
RUMMLER Jean 2009 GER Darmstädter FC
--- inscribed
SCHICK Kjell 2009 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
TEJERA Juan 2009 GER EFG Essen
R --- inscribed
BRYCHCY Anton 2009 GER Fecht Club Krefeld
R 9 inscribed
MEIER Benno 2010 GER Fechtzentrum Solingen
R 3 inscribed
MICZKO Marcus 2009 GER Fechtzentrum Solingen
R 4 inscribed
PRINZ Jaron Linus 2010 GER Fechtzentrum Solingen
R 5 inscribed
TELL Luis 2009 GER Fechtzentrum Solingen
R 10 inscribed
HOFSOMMER Tristan 2009 GER Fechtzentrum TSV Hagen
R --- inscribed
WEBER Henning 2009 GER Lohausener SV
R 1 inscribed
HENSE Julius 2009 GER Neusser SV
R 8 inscribed
KARLEJ Jlias 2009 GER Rheydter TV
R 16 inscribed
TILLMANN Jonathan 2009 GER Rheydter TV
R 15 inscribed
TILLMANN Raphael 2009 GER Rheydter TV
R 12 inscribed
FEY Tom 2010 GER SSG Bensheim
R --- inscribed
KEIL Liam 2010 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 11 inscribed
GIERSBACH Leonard 2009 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
HEUSER Tobias 2009 GER Wiesbadener FC
R --- inscribed
HARRENGA Karl 2009 GER Wuppertaler FC
R 6 inscribed
GLEEN Oskar - GER Fecht Club Krefeld R --- cancelled  

24 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

B BECKER Lukas Marius GER Darmstädter FC
C GROPPER Johanna GER EFG Essen
HERRIG Manfred GER TSV Bayer 04 Leverkusen
HOFFMANN Anton GER FC Offenbach
D PFEIFER Philipp Ludwig GER SSG Bensheim
CN TAPPE Jörg GER EFG Essen
CN WISSKIRCHEN Johanna Marie GER BFC Rösrath

Epee Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
COLLING Herve 2007 BEL SC Parcival Leuven, Fechterring Hochwald
R --- inscribed
HOBERG Carl-Ole 2008 GER TV Hoffnungsthal
R 37 inscribed
RUSCHER Bastian 2007 GER TV Hoffnungsthal
R 36 inscribed
SCHIFFBAUER Bennet 2007 GER TV Hoffnungsthal
R 28 inscribed
MÜLLER Benno 2007 GER BFC Rösrath
R 1 inscribed
STÖCKER Alexej 2008 GER BFC Rösrath
L 13 inscribed
BLODAU Hannes 2008 GER EFG Essen
R 25 inscribed
BÜTZLER Paul 2008 GER EFG Essen
R 18 inscribed
JONISCHKEIT Tobias 2008 GER FC Offenbach
R --- inscribed
HAUGK Laurenz Alexander 2007 GER Fecht Club Krefeld
R 17 inscribed
SCHÄFER Jannis 2008 GER Fecht Club Krefeld
R 26 inscribed
MOLTER Felix 2008 GER Fechterring Hochwald
R --- inscribed
HEIMANN Anton 2007 GER Fechtzentrum Solingen
R 7 inscribed
MACCHIANO Leandro 2007 GER Fechtzentrum Solingen
L 11 inscribed
NOCH Tom 2008 GER Fechtzentrum Solingen
R 20 inscribed
PRIEBEL Ben 2008 GER Fechtzentrum Solingen
R 21 inscribed
SCHEURER Noah 2008 GER Fechtzentrum Solingen
R 23 inscribed
SCHMIDT Julian 2007 GER Fechtzentrum Solingen
R 10 inscribed
SCHRUMPF Vincent 2007 GER Fechtzentrum Solingen
R 3 inscribed
COLLELLA Conrad 2007 GER Lohausener SV
R 15 inscribed
MORLANG Kim 2007 GER Lohausener SV
R 5 inscribed
PELZ Lasse 2008 GER Lohausener SV
R 32 inscribed
ADAM Moritz Mats 2007 GER Neusser SV
R 6 inscribed
KAMP Andre 2008 GER Neusser SV
R 19 inscribed
LENNARTZ Daan 2007 GER OFC Bonn
R 2 inscribed
BAUENDAHL Severin 2007 GER Rheydter TV
R 14 inscribed
BETTER Matteo 2007 GER Rheydter TV
R 16 inscribed
BREMER Alexander 2007 GER Solinger TB
R 12 inscribed
MEHLING Roman 2008 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
GEßNER Niels 2007 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 31 inscribed
GOEDEJOHANN Anselm Maria 2008 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 4 inscribed
KOLDITZ Gideon-Lucien 2007 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 8 inscribed
PURAT Christian 2008 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 9 inscribed
REMMEN Frederik 2008 NED s.v. RobbSchermen
R --- inscribed
SCHNEIDER Yannik - GER BFC Rösrath R 30 cancelled  
STROß Vince - GER Fechtzentrum Solingen R --- cancelled  
KINDINGER Oliver - GER TSV Bayer 04 Leverkusen R 22 cancelled  

34 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Referees

B BECKER Lukas Marius GER Darmstädter FC
C GROPPER Johanna GER EFG Essen
HERRIG Manfred GER TSV Bayer 04 Leverkusen
HOFFMANN Anton GER FC Offenbach
D PFEIFER Philipp Ludwig GER SSG Bensheim
CN TAPPE Jörg GER EFG Essen
CN WISSKIRCHEN Johanna Marie GER BFC Rösrath

Epee Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DE LAMPER Aeneas 2005 BEL Confrerie Gent
R --- inscribed
TOCH Lars 2005 BEL Confrerie Gent
--- inscribed
RYAPOV Kaloyan 2005 BUL Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
ZYUMBYULEV Ognyan 2005 BUL Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
ENDLÉ Filip 2003 FRA Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
STRAUB Max 2006 GER ATSV Saarbrücken
R 1.122 inscribed
KOCH Hermann 2004 GER BFC Rösrath
R 2.27 inscribed
PINKERT Jan 2004 GER BFC Rösrath
R 2.24 inscribed
SCHNEIDER Julian 2004 GER BFC Rösrath
R 2.32 inscribed
MÜLLER-GEBEL Yorck 2003 GER BW Schneidhain
R 1.107 inscribed
WOSCHNAGG Karl 2003 GER BW Schneidhain
R 1.55 inscribed
BETZ Tim Lukas 2004 GER EFG Essen
R --- inscribed
FROHNE Christopher 2005 GER EFG Essen
R 2.33 inscribed
HABERLANDT Felix 2006 GER Eintracht Duisburg
R --- inscribed
ASCHMANN Johann 2003 GER Eintracht Frankfurt
R 1.130 inscribed
ATTA Leopold 2004 GER Eintracht Frankfurt
R 1.128 inscribed
ARNHOLD Timon 2004 GER Fecht Club Krefeld
R 1.26 inscribed
BÖHMER Philipp 2004 GER Fecht Club Krefeld
R 1.22 inscribed
BRYCHCY Jakob 2004 GER Fecht Club Krefeld
R 1.28 inscribed
KINCSES Fabian 2004 GER Fecht Club Krefeld
R 2.29 inscribed
KRAHMER Eryk 2006 GER Fecht Club Krefeld
L 1.133 inscribed
MANTZAVINOS Lukas 2003 GER Fecht Club Krefeld
R 2.30 inscribed
VELTRUP Ole 2005 GER Fecht Club Krefeld
L 1.65 inscribed
DETEMBLE Alexander 2003 GER Fechtzentrum Solingen
R 1.40 inscribed
HÖLLER Vincent Maurice 2006 GER Fechtzentrum Solingen
R 2.22 inscribed
KRAUSE Julius Friedrich 2003 GER Fechtzentrum Solingen
R 1.59 inscribed
PRINZ Jonathan Luis 2006 GER Fechtzentrum Solingen
R 1.141 inscribed
SATURNO Luca 2003 GER Fechtzentrum Solingen
R 1.96 inscribed
WIENANDS Jeremy 2005 GER Fechtzentrum Solingen
R 1.69 inscribed
WOLFERTZ Marius 2005 GER Fechtzentrum Solingen
R 2.28 inscribed
JI Jiayi 2006 GER Lohausener SV
R --- inscribed
MORLANG Nick 2005 GER Lohausener SV
L 1.25 inscribed
LOHSE Friedrich 2004 GER MTV Minden
R 1.126 inscribed
DOBY Max 2004 GER Rheydter TV
R --- inscribed
FRANCO Jacopo Samuele 2006 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
POETEN Falk 2004 GER TSC Eintr. Dortmund
R 1.138 inscribed
GERHARTZ Benedict 2003 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 1.30 inscribed
HAHNEL Thore 2004 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 1.62 inscribed
KIRCHNER Tim 2003 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 1.24 inscribed
LUCKENBACH Nick 2004 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 2.31 inscribed
SCHULZ Tobias 2004 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L 1.23 inscribed
SCHUMACHER Rafael 2005 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 1.114 inscribed
EHRINGHAUS Mika 2004 GER TV Dillenburg
R 1.41 inscribed
NÄHRING Till 2004 GER FC Tauberbischofsheim
R 1.91 inscribed
DINANDT Floris-Tijmen 2004 NED Deventer S.V.
--- inscribed
HOEVENAARS Jari 2003 NED Deventer S.V.
--- inscribed
LENDERINK Raul 2003 NED Deventer S.V.
--- inscribed
REMMEN Maurits 2005 NED s.v. RobbSchermen
R --- inscribed
STEG Matias 2004 NED s.v. RobbSchermen
--- inscribed
VISSER Zeb 2006 NED Fencing Ermelo
--- inscribed
MÜLLER-GEBEL Arik - GER BW Schneidhain L --- cancelled  
REINING Riccardo - GER Eintracht Frankfurt R 1.68 cancelled  
AVERHOFF Elias - GER Fecht Club Krefeld R --- cancelled  
EICHER Tristan - GER Fecht Club Krefeld R 1.36 cancelled  
WARREMAN Daan - NED s.v. RobbSchermen R --- cancelled  

50 Entries, 0 pending, 5 cancelled

Referees

B BECKER Lukas Marius GER Darmstädter FC
D ERKENS Roman GER Aachener FC
C GROPPER Johanna GER EFG Essen
CN TAPPE Jörg GER EFG Essen
CN WISSKIRCHEN Thomas GER BFC Rösrath

Epee Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LI Zongji 2004 CHN Düsseldorfer FV
R --- inscribed
JORDAN René 1998 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 1.19 inscribed
WIßKIRCHEN Moritz 1999 GER BFC Rösrath
R 2.17 inscribed
HANSEL Thomas 1967 GER Darmstädter FC
R 1.98 inscribed
TÜRKIS Daniel 1986 GER Darmstädter FC
R 1.30 inscribed
WIESEMANN Johannes 1990 GER Darmstädter FC
R 1.60 inscribed
LUNCZ Thomas 1971 GER DFC Düsseldorf
R --- inscribed
PAUS Jan 1995 GER Duisburger FK
R 2.16 inscribed
DEHN Julius 2000 GER EFG Essen
R 1.59 inscribed
HUSEMANN Luca 1999 GER EFG Essen
R 1.36 inscribed
MASTHOFF Bruno 1998 GER EFG Essen
R 1.199 inscribed
MATTERN Oliver 1990 GER Duisburger FK
R 1.120 inscribed
NEUFELD Jörg 1971 GER EFG Essen
R 2.38 inscribed
DELFS Lennart 1994 GER Hamburger FC
R 1.38 inscribed
FRANZ Vincent 1996 GER TSC Eintr. Dortmund
R 1.149 inscribed
KNOOP Christian 1987 GER FC Offenbach
R --- inscribed
BAUER Martin 1992 GER FS TV Langen
R 1.54 inscribed
BECKER Matthias 1974 GER Herner TC
R --- inscribed
BRANDTS Robert 2002 GER Lüdenscheider TV
R 1.142 inscribed
STAND Thomas 1986 GER Neusser SV
R 1.139 inscribed
BAUM Stephan 1981 GER OFC Bonn
R 1.115 inscribed
HERDEGEN Matthias 1957 GER OFC Bonn
R 1.168 inscribed
HESSE Jonas 1989 GER OFC Bonn
R 1.101 inscribed
BEHR Peter Christian 1966 GER Solinger TB
R 2.29 inscribed
KLASS Oliver 1964 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 2.20 inscribed
FEY Bertram 1977 GER SSG Bensheim
R 1.152 inscribed
OHL Daniel 1998 GER SSG Bensheim
R 1.169 inscribed
AUERSWALD Marius 1999 GER TSC Eintr. Dortmund
R 1.148 inscribed
EVSENIN Egor 1995 GER TSC Eintr. Dortmund
R 1.127 inscribed
HOLLÄNDER Leonhard 2000 GER TSC Eintr. Dortmund
R 1.159 inscribed
BELLMANN Achim 1957 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 1.42 inscribed
BONGARD Louis 2000 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 1.44 inscribed
KOLDITZ Hendrik-Kilian 2002 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
MÜLLER Dean 2000 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 1.27 inscribed
PURSCHE Jens 1971 GER TuS Komet Arsten
R --- inscribed
VOß Thilo 1987 GER TV Paderborn
R 1.65 inscribed
HECK Janosch 1996 GER TV Refrath
R 2.25 inscribed
COLLING Emile 1968 LUX Fechterring Hochwald
R --- inscribed
PRINZ Niklas 2001 LUX TSV Bayer 04 Leverkusen
R 2.19 inscribed
VAN WINDEN Levy 1991 NED s.v. RobbSchermen
R --- inscribed
TIMOSHENKO Kirill 1990 RUS Frankfurter TV
R --- inscribed
TIMOSHENKO Philipp 1990 RUS Frankfurter TV
L --- inscribed
TYMENCHENKO Antiri 1999 UKR TSV Bayer 04 Leverkusen
R 2.31 inscribed
BENDA Stefan - GER 1. FC Quadrath-Ichendorf L --- cancelled  
HAUSCHILD Nicholas - GER DFC Düsseldorf R --- cancelled  
REALE Adrian - GER DFC Düsseldorf R 2.41 cancelled  
BURAWZEW Kirill - GER EFG Essen R 2.27 cancelled  
BÖHMER Philipp - GER Fecht Club Krefeld R 1.187 cancelled  
HERRMANN Elmar - GER Fechtergilde Südholstein L --- cancelled  
POETEN Niels Hagen - GER TSC Eintr. Dortmund R --- cancelled  

43 Entries, 0 pending, 7 cancelled

Referees

B BECKER Lukas Marius GER Darmstädter FC
C GROPPER Johanna GER EFG Essen
HERRIG Manfred GER TSV Bayer 04 Leverkusen
HOFFMANN Anton GER FC Offenbach
D PFEIFER Philipp Ludwig GER SSG Bensheim
CN TAPPE Jörg GER EFG Essen
CN WISSKIRCHEN Johanna Marie GER BFC Rösrath