Back to list

Egrensis-Pokal
GER Marktredwitz
October 12, 2019 - October 13, 2019
Required: National license

Epee Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ALBRECHT Anna 2009 GER Medizin Bad Elster
R --- inscribed
PINKERT Nelli 2010 GER Medizin Bad Elster
R --- inscribed
SCHELLENBERG Hermine Kiara 2009 GER Medizin Bad Elster
R --- inscribed

3 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

E FALTENBACHER Anja GER Musketier Marktredwitz
FUCHS Nicolas GER Musketier Marktredwitz
HAMMERSCHMIDT Kai DEU Medizin Bad Elster
VIGELAHN Lothar GER Medizin Bad Elster
E WALDMÜLLER Leonhard GER Musketier Marktredwitz
E WEIGEL Johannes GER Musketier Marktredwitz

Epee Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FORMANOVA Elizabeth 2008 CZE
--- inscribed
STUDENA Ema 2007 CZE
--- inscribed
TVARŮŽKOVÁ Karolína 2007 CZE
R --- inscribed
BODE Josephine 2007 GER MTV Saalfeld
R --- inscribed
WITHERS Nomi Claire 2008 GER TG Schweinfurt
R --- inscribed
CIVAN Tuana 2008 GER TSV Oberammergau
R --- inscribed
KRAUSE Leni 2008 GER TV Augsburg
R --- inscribed
SUPE Aylin 2007 GER TV Augsburg
R --- inscribed
WALDMANN Victoria 2008 GER TV Augsburg
R --- inscribed
WINKER Paula 2008 GER TV Augsburg
R --- inscribed
YOOSEFI Daria 2007 GER TV Augsburg
L --- inscribed
HALBICH Tiffany 2008 GER TV Ingolstadt
R --- inscribed
RAUER Hanna - GER TV Augsburg R --- cancelled  

12 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

E FALTENBACHER Anja GER Musketier Marktredwitz
FUCHS Nicolas GER Musketier Marktredwitz
HAMMERSCHMIDT Kai DEU Medizin Bad Elster
VIGELAHN Lothar GER Medizin Bad Elster
E WALDMÜLLER Leonhard GER Musketier Marktredwitz
E WEIGEL Johannes GER Musketier Marktredwitz

Epee Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HUMMEL Luzia - GER Musketier Marktredwitz L --- cancelled  
EL-QARM Hannin - GER TG Schweinfurt R --- cancelled  

0 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Referees/umpires

E FALTENBACHER Anja GER Musketier Marktredwitz
FUCHS Nicolas GER Musketier Marktredwitz
HAMMERSCHMIDT Kai DEU Medizin Bad Elster
VIGELAHN Lothar GER Medizin Bad Elster
E WALDMÜLLER Leonhard GER Musketier Marktredwitz
E WEIGEL Johannes GER Musketier Marktredwitz

Epee Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HUMMEL Luzia 2005 GER Musketier Marktredwitz
L --- inscribed
VÖLKER Paula 2004 GER TG Schweinfurt
R --- inscribed
HAMMERSCHMIDT Luisa 2003 GER Medizin Bad Elster
R --- inscribed
LIPPERT Pia 2004 GER Musketier Marktredwitz
R --- inscribed
POHLKÖTTER Laetitia 2004 GER Musketier Marktredwitz
R --- inscribed
EL-QARM Hannin 2006 GER TG Schweinfurt
R --- inscribed
GIL AUSTEL Maira Alegria 2004 GER TG Schweinfurt
R --- inscribed
RITTER Erin 2005 GER TG Schweinfurt
R --- inscribed
SAUER Lea 2004 GER TG Schweinfurt
R --- inscribed
SCHMID Sarah 2003 GER TSV Oberammergau
R --- inscribed

10 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

E FALTENBACHER Anja GER Musketier Marktredwitz
FUCHS Nicolas GER Musketier Marktredwitz
HAMMERSCHMIDT Kai DEU Medizin Bad Elster
VIGELAHN Lothar GER Medizin Bad Elster
E WALDMÜLLER Leonhard GER Musketier Marktredwitz
E WEIGEL Johannes GER Musketier Marktredwitz

Epee Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PUDER Laurenz 2010 GER Musketier Marktredwitz
R --- inscribed
SEIDEL Jakob 2009 GER Musketier Marktredwitz
R --- inscribed
STRAIF Finn 2009 GER Musketier Marktredwitz
R --- inscribed
MARGULL Nils 2009 GER TG Schweinfurt
R --- inscribed
SCHARINGER Andreas 2009 GER TG Schweinfurt
R --- inscribed
WEIGEL Nick 2009 GER TG Schweinfurt
L --- inscribed
SCHNURR Frederik 2009 GER TV Augsburg
R --- inscribed
VON SALDERN Felix 2009 GER TV Augsburg
R --- inscribed

8 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

E FALTENBACHER Anja GER Musketier Marktredwitz
FUCHS Nicolas GER Musketier Marktredwitz
HAMMERSCHMIDT Kai DEU Medizin Bad Elster
VIGELAHN Lothar GER Medizin Bad Elster
E WALDMÜLLER Leonhard GER Musketier Marktredwitz
E WEIGEL Johannes GER Musketier Marktredwitz

Epee Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ROOS Fabian 2007 GER Medizin Bad Elster
R --- inscribed
BERGNER Niklas 2007 GER MTV Saalfeld
R --- inscribed
RIEDEL Augustin 2007 GER Musketier Marktredwitz
R --- inscribed
SCHELLER Paul 2007 GER Musketier Marktredwitz
R --- inscribed
TUKURBAYEV Christian 2008 GER Musketier Marktredwitz
R --- inscribed
WUNDERLICH Fabio 2008 GER TG Schweinfurt
R --- inscribed
ZHEREB Ilja 2007 GER TG Schweinfurt
R --- inscribed
KRAUSE Levi 2008 GER TV Augsburg
L --- inscribed
VON SALDERN Niklas 2007 GER TV Augsburg
R --- inscribed
WINKER Leonard 2007 GER TV Augsburg
R --- inscribed
BROWARZYK Dante 2007 GER TV Kaufbeuren
L --- inscribed
CANNIZZARO Alessio 2008 ITA TV Ingolstadt
R --- inscribed
KALCH Elias - GER TV Augsburg R --- cancelled  
PENNER Jan Gustav - GER TV Augsburg R --- cancelled  

12 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Referees/umpires

E FALTENBACHER Anja GER Musketier Marktredwitz
FUCHS Nicolas GER Musketier Marktredwitz
HAMMERSCHMIDT Kai DEU Medizin Bad Elster
VIGELAHN Lothar GER Medizin Bad Elster
E WALDMÜLLER Leonhard GER Musketier Marktredwitz
E WEIGEL Johannes GER Musketier Marktredwitz

Epee Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PRÜSCHENK Justus 2006 GER TS Bayreuth
R --- inscribed
SCHELLENBERG Sedrik Aaron 2006 GER Medizin Bad Elster
R --- inscribed
SCHÖRNER Jonas 2006 GER Musketier Marktredwitz
R --- inscribed
PUFE Johannes 2005 GER TV Schönwald FA
L --- inscribed
KÜSPERT Philip - GER Musketier Marktredwitz L --- cancelled  
WITTKE Louis Alexander - GER Musketier Marktredwitz R --- cancelled  

4 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Referees/umpires

E FALTENBACHER Anja GER Musketier Marktredwitz
FUCHS Nicolas GER Musketier Marktredwitz
HAMMERSCHMIDT Kai DEU Medizin Bad Elster
VIGELAHN Lothar GER Medizin Bad Elster
E WALDMÜLLER Leonhard GER Musketier Marktredwitz
E WEIGEL Johannes GER Musketier Marktredwitz

Epee Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
EUL Kilian 2003 GER TV Helmbrechts
R --- inscribed
LINHARDT Leander 2003 GER TV Helmbrechts
R --- inscribed
LEITZ Leopold 2003 GER Musketier Marktredwitz
L --- inscribed
WEIGEL Christoph 2003 GER Musketier Marktredwitz
R --- inscribed
TATZKO Jonte Finn 2004 GER Nürnberger FC
R --- inscribed
ZARUBA Leo-Valery 2003 GER SGS Erlangen
R --- inscribed

6 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

E FALTENBACHER Anja GER Musketier Marktredwitz
FUCHS Nicolas GER Musketier Marktredwitz
HAMMERSCHMIDT Kai DEU Medizin Bad Elster
VIGELAHN Lothar GER Medizin Bad Elster
E WALDMÜLLER Leonhard GER Musketier Marktredwitz
E WEIGEL Johannes GER Musketier Marktredwitz

Foil Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HIPPLER Sarah - GER TSV Bad Kissingen R --- cancelled  

0 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Foil Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ARAND Lea - GER TSV Bad Kissingen R --- cancelled  
STOLL Theresia - GER TSV Bad Kissingen R --- cancelled  
HALBICH Tiffany - GER TV Ingolstadt R --- cancelled  

0 Inscriptions, 0 pending, 3 cancelled

Foil Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JOERIS Tophan - GER Nürnberger FC R --- cancelled  

0 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Foil Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JOERIS Tophan - GER Nürnberger FC R --- cancelled  
BLUMTRITT Luzie - GER TG Landshut R --- cancelled  
VALINA Luzia - GER TG Landshut R --- cancelled  
FRESE Valeria - GER TSV Bad Kissingen R --- cancelled  
KAISER Leonie - GER TSV Bad Kissingen R --- cancelled  
NYROVA Veronika - GER TSV Bad Kissingen R --- cancelled  

0 Inscriptions, 0 pending, 6 cancelled

Foil Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BECK János - GER TSV Lauf L --- cancelled  
BÖHME David - GER TSV Neu-Ulm R --- cancelled  

0 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Foil Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SCHOLZ Ole Jasper - GER KSZU Meiningen R --- cancelled  
HIPPLER Jannik - GER TSV Bad Kissingen L --- cancelled  
POPP Alexander - GER TSV Bad Kissingen R --- cancelled  
TOILLON Simon - GER TSV Bad Kissingen R --- cancelled  
VESTI Lucien - GER TSV Bad Kissingen L --- cancelled  
WITTEK Julian - GER TSV Bad Kissingen R --- cancelled  

0 Inscriptions, 0 pending, 6 cancelled

Foil Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PRÜSCHENK Justus - GER TS Bayreuth R --- cancelled  
PUFE Johannes - GER TV Schönwald FA L --- cancelled  

0 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Foil Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SCHULZE-ZUMHÜLSEN Titus - GER TV Helmbrechts R --- cancelled  
STROBEL Toni - GER TV Helmbrechts L --- cancelled  
ZARUBA Leo-Valery - GER SGS Erlangen R --- cancelled  

0 Inscriptions, 0 pending, 3 cancelled

Sabre Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VÖLKER Paula - GER TG Schweinfurt R --- cancelled  

0 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Sabre Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
STROBEL Toni - GER TV Helmbrechts L --- cancelled  

0 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled