Back to list

Int. Windmühlenmesser Cup
GER Solingen
November 10, 2019 - November 10, 2019
Required: National license

Epee Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ARAZYAN Elen 2006 ARM Fechtergilde Südholstein
L --- inscribed
KLEINERT Lilly-Eleonore 2004 AUT Heidenheimer SB, FTS Dornbirn
R --- inscribed
BERNARD Emmy 2005 BEL CRE Arlon
R --- inscribed
COUNSON Myriam 2003 BEL CE Charlemagne
--- inscribed
DE CLERCK Noa 2004 BEL K.T.S.C. Catena
R --- inscribed
HABRAN Emeline 2004 BEL CE Braine l'Alleud
R --- inscribed
PONCIN Sophie 2005 BEL Les Mousquetaires Cinaciens
R --- inscribed
ROMMES Noelia 2003 BEL CE Charlemagne
R --- inscribed
VANDENBOSSCHE Clara 2004 BEL Les Mousquetaires Cinaciens
R --- inscribed
WASIAK Aude 2003 BEL Flanders Fencing
R --- inscribed
GIORDANO Ginevra 2005 BRA FC Berlin Südwest, CAP Paulistano
R --- inscribed
MÜLLER Tomke 2003 GER 1. FC Holz
R --- inscribed
BENABBOU Shirin 2003 GER Düsseldorfer FV
R --- inscribed
TOUMI Sarah-Lisa 2003 GER
R --- inscribed
BORGHS Louise 2005 GER EFG Essen
R --- inscribed
BOXHEIMER Sonja 2005 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
EL AYARI Julia 2003 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
KRÜGER Eléa 2003 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
NOUR-ELDIN Nareman 2004 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
ULLRICH Clara 2004 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
ULLRICH Nina 2004 GER Eintracht Frankfurt
L --- inscribed
LÖHLER Lilli 2005 GER Elmshorner MTV
R --- inscribed
VON WOLFF Anna Julia 2004 GER Elmshorner MTV
R --- inscribed
VON WOLFF Grete 2003 GER Elmshorner MTV
R --- inscribed
BRÜCKNER Johanna 2005 GER FC Berlin Südwest
R --- inscribed
HAASE Leah 2004 GER FC Berlin Südwest
R --- inscribed
STOLTE Caitlin 2004 GER FC Berlin Südwest
R --- inscribed
WALLNER Josefine 2003 GER FC Gröbenzell
L --- inscribed
MORCZYNSKI Dagmara 2003 GER FC Grunewald
R --- inscribed
SÜVERN Elisa 2003 GER FC Kassel
R --- inscribed
FROMMOLT Emily 2004 GER FC Leipzig
L --- inscribed
HENSE Nicoletta 2004 GER FC Leipzig
R --- inscribed
HERZ Amelie 2003 GER FC Leipzig
R --- inscribed
JIRMANN Mathilde 2006 GER FC Leipzig
R --- inscribed
MENDE Marah 2004 GER FC Leipzig
R --- inscribed
NAUMANN Josy 2005 GER FC Leipzig
R --- inscribed
RÖSELER Josie 2005 GER FC Leipzig
R --- inscribed
STUMPF Celine 2004 GER FC Leipzig
R --- inscribed
ZIEGLER Luise 2004 GER FC Leipzig
R --- inscribed
ZIMMERMANN Judith Alexandra 2005 GER FC Leipzig
R --- inscribed
BOCK Lola Marie 2003 GER FC Offenbach
R --- inscribed
METZNER Romy 2004 GER FC Offenbach
R --- inscribed
KOZIELSKI Katharina 2003 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
MEIßNER Katrin 2003 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
ZERRWECK Lina 2004 GER FC Tauberbischofsheim
L --- inscribed
NEU Antonia 2003 GER Fecht Club Krefeld
R --- inscribed
WALL Loreley Thais 2005 GER Fechtergilde Südholstein
R --- inscribed
WRAGE Emilie 2004 GER Fechtergilde Südholstein
R --- inscribed
HAAS Chiara 2004 GER Fechterring Hochwald
R --- inscribed
MARX Charlotte 2005 GER Fechterring Hochwald
R --- inscribed
MIELKE Lisa Marie 2005 GER Fechtzentrum Berlin
L --- inscribed
REINKE Sophie 2006 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
AMUSER Janina 2003 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
BIENEFELD Maya 2005 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
BLÖMER Ladina 2006 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
LANGER Franziska 2003 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
LIETO Alyssa 2006 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
REIHS Alina Victoria 2004 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
SCHAEFER Lisa Marie 2003 GER Fechtzentrum Solingen
L --- inscribed
SCHICKER Jana 2004 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
RANK Marie Leonore 2005 GER FS Pforzheim
L --- inscribed
ALBRECHT Giulia 2003 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
ALVES DE LIMA Carolina 2004 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
BEHRENS Maike 2005 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
EICHHORN Franziska 2006 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
KARSTEN Anna 2004 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
SCHULENBURG Patricia Vera 2004 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
TOMIC Mariella 2005 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
ZITTEL Alexandra 2004 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
ZITTEL Alla 2003 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
BINGENER Margo 2003 GER Lüdenscheider TV
R --- inscribed
COUROUBLE Joelle 2004 GER Lüdenscheider TV
R --- inscribed
HÖSEL Pia Rhianna 2003 GER Mannheimer FC
R --- inscribed
STEFFENS Emma 2003 GER Mannheimer FC
R --- inscribed
STEFFENS Eva 2006 GER Mannheimer FC
R --- inscribed
DIECKMANN Freya 2004 GER OFC Bonn
R --- inscribed
ERNST Sophie Alizee 2003 GER OFC Bonn
R --- inscribed
FISCHER Julia 2004 GER OFC Bonn
R --- inscribed
ARNDT Fabienne 2004 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
MEIER Jana 2003 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
TUTTLA Jennifer 2005 GER
R --- inscribed
THIELE Emma 2004 GER SFV Oschatz
R --- inscribed
HAGER Melissa 2004 GER SV Böblingen
R --- inscribed
KOIOU Raphaelia 2004 GER SV Böblingen
R --- inscribed
PETERSEN Jara-Sophie 2003 GER SV Einheit Altenburg
R --- inscribed
KALTENBACH Philine 2006 GER SV Waldkirch
L --- inscribed
SAUER Lea 2004 GER TG Schweinfurt
R --- inscribed
VÖLKER Paula 2004 GER TG Schweinfurt
R --- inscribed
SCHATTON Sarah 2003 GER TG Schwenningen
R --- inscribed
HOLLÄNDER Charlotte 2003 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
PACHUR Julia 2003 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
AMLER Annika 2005 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
HAAG Rosa-Lina 2006 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
THOLEN Janneke 2004 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
GECKELER Ann-Sophie 2003 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
LUMMERZHEIM Tamara 2004 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
AMIAN Laura 2005 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
BERNSTEIN Viktoria 2006 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
JÜTTEN Svenja 2004 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
KOTTUSCH Constanze 2003 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L --- inscribed
MÜLLER Fiona 2004 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
PFEIFFER Nina 2003 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
PRINZ Nele 2004 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
BRUMANN Sarah 2004 GER TV Augsburg
R --- inscribed
SCHMID Linda 2003 GER TV Augsburg
R --- inscribed
ILLIG Fiona 2006 GER TV Kaufbeuren
R --- inscribed
CARADO Keona Rose 2003 PHI SC Itzehoe
R --- inscribed
BAKAY Maya - GER Düsseldorfer FV L --- cancelled  
JELITTO Jenny - GER Heidenheimer SB R --- cancelled  
RÖLLER Jade Josephine - GER Heidenheimer SB R --- cancelled  

107 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Referees/umpires

CN BERNSTEIN Heike GER TSV Bayer 04 Leverkusen
CN BUSCH Max GER Fechtzentrum Solingen
CN EVSENIN Egor GER Eintracht Frankfurt
C GROPPER Johanna GER Fechtzentrum Solingen
CN HERRMANN Maximilian GER Fechtzentrum Solingen
CN LÖHR Lisa-Marie GER Fechtzentrum Solingen
CN STEINBERGER Raphael GER Fechtzentrum Solingen

Confirmed invitations

Official   MÜLLER Andreas GER Deutscher Fechter-Bund e.V.