Back to list

Fair Resort Cup
GER Jena
September 21, 2019 - September 21, 2019
Required: National license

Foil Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GELISSEN Lopke 2005 BEL Schermkring Herckenrode
R --- inscribed
BUCHWALD Lisbeth 2006 GER Bremen 1860 Fechten
R --- inscribed
NEUMANN Marie 2004 GER Bremen 1860 Fechten
R --- inscribed
WICHMANN Elisabeth 2005 GER Bremen 1860 Fechten
R --- inscribed
ARNOLD Stella 2006 GER Chemnitzer PSV
L --- inscribed
LOHS Lilian 2004 GER Chemnitzer PSV
R --- inscribed
BOHNEN Cara 2003 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
IVO Johanna 2004 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
DEMEL Freya 2006 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
DEMEL Sara 2005 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
SCHLÜTER Amelie 2004 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
RIECK Cila 2004 GER Der Fechtverein.Bonn
R --- inscribed
ZIEPEL Clarissa 2003 GER Dresdener FC
R --- inscribed
BRAUN Annemarie 2005 GER Eintracht Duisburg
R --- inscribed
BEYER Lilly Pia 2005 GER FC Fürth
R --- inscribed
BLOECK Elisa 2005 GER FC Grunewald
R --- inscribed
ENGLER Eva 2006 GER FC Moers
R --- inscribed
HARTFELDER Nicole 2005 GER FC Moers
R --- inscribed
HENDLER Vivian Marie 2004 GER FC Moers
L --- inscribed
KLOCKHAUS Emily 2003 GER FC Moers
R --- inscribed
MEIßNER Sophia 2006 GER FC Moers
R --- inscribed
OYMANN Renee 2004 GER FC Moers
R --- inscribed
PACHMANN Celine 2003 GER FC Moers
R --- inscribed
POLOTZEK Viviana 2004 GER FC Moers
R --- inscribed
WETZLING Amelie 2004 GER FC Moers
R --- inscribed
BÖHLAND Emely 2004 GER FC Schkeuditz
R --- inscribed
KUCHENBECKER Paula 2006 GER FC Schkeuditz
L --- inscribed
OBERLÄNDER Kiara 2005 GER FC Schkeuditz
R --- inscribed
ARNELA Lucia 2005 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
DERPA Katharina 2003 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
EVERS Larissa 2005 GER FC Tauberbischofsheim
L --- inscribed
HÖPFL Amelie 2006 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
KATKAY Sinem Dicle 2003 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
TROPMANN Anastasia 2006 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
ZONI Anna 2003 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
ZONI Lea 2006 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
BALLE Jennifer 2003 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
BÖTTGER Sonja 2003 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
FIEDLER Jasmin 2004 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
SOULEMEZI Eleftheria 2005 GER Fechtclub München
R --- inscribed
BENEDIX Martha 2006 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
SCHALLER Cora Elisabeth 2003 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
SIBILLA Hannah 2003 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
THIERBACH Isabell 2004 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
WEMME Lina Elisabeth 2004 GER Fechtclub Radebeul
L --- inscribed
DRESCHER Lea Sophie 2003 GER FG Schwerin
R --- inscribed
KANNENBERG Mia 2004 GER FG Schwerin
R --- inscribed
MICKOLEIT Mathilda 2006 GER FG Schwerin
R --- inscribed
KMELNITZKI Miriam 2003 GER FK Hannover
R --- inscribed
SCHREIBER Ida 2004 GER FK Hannover
R --- inscribed
SALIM Leila Yasmin 2006 GER FS TV Langen
R --- inscribed
KRAUSE Angelina-Noelle 2003 GER FSC Cottbus
L --- inscribed
BÖRMEL Mara Victoria 2004 GER FSC Jena
R --- inscribed
GÖTZE Luzie 2003 GER FSC Jena
R --- inscribed
HÖNNGER Isabelle Salome 2003 GER FSC Jena
R --- inscribed
HUBOLD Pia 2006 GER FSC Jena
R --- inscribed
KIRSCHNER Jorianne 2004 GER FSC Jena
R --- inscribed
MÜLLER Annika 2006 GER FSC Jena
R --- inscribed
SCHRÖDER Josephine 2006 GER FSC Jena
R --- inscribed
OEHLER Sophia 2005 GER FSC Nordhausen
R --- inscribed
BUSCHE Lena 2005 GER FSV Klarenthal
L --- inscribed
KRETSCHMER Josefine Elisabeth 2004 GER FZ Erfurt EnGarde
R --- inscribed
KOTHIERINGER Anna Sophie 2003 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
TSOGIDIS Christina 2005 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
WEBER Ellen 2004 GER OFC Bonn
R --- inscribed
GADZE Sara 2004 GER Post SV Nürnberg FA
R --- inscribed
GRINDLE Francesca 2004 GER Post SV Nürnberg FA
R --- inscribed
BAARS Anna 2004 GER PSV Stuttgart
R --- inscribed
JAKOB Mia 2005 GER PSV Stuttgart
R --- inscribed
KIECKBUSCH Mirjam 2003 GER PSV Stuttgart
R --- inscribed
ÖTTL Lea 2003 GER PSV Stuttgart
R --- inscribed
RUSTLER Aline 2003 GER PSV Stuttgart
L --- inscribed
WITT Lara 2004 GER PSV Stuttgart
R --- inscribed
HOFFMANN Lina 2006 GER PSV Weimar
R --- inscribed
ZINECKER Nina 2004 GER PSV Weimar
R --- inscribed
ADRIAN Maria 2003 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
GESCH Rubina Rose 2005 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
BERGER Julia 2005 GER SC Berlin
R --- inscribed
HAGEN Helena 2006 GER SC Berlin
R --- inscribed
HARTMANN Leonie 2003 GER SC Berlin
R --- inscribed
KUHRING Fanny 2006 GER SC Berlin
R --- inscribed
LEWIN Martha Elisabeth 2004 GER SC Berlin
R --- inscribed
LÜBEN Clara- Marlene 2006 GER SC Berlin
R --- inscribed
OPP Ronja 2005 GER SC Berlin
R --- inscribed
PAVLOVA Eva 2005 GER SC Berlin
R --- inscribed
ROHNER Emilia 2006 GER SC Berlin
R --- inscribed
SEIFFERT Veranika 2006 GER SC Berlin
R --- inscribed
SEMPER Nelly 2004 GER SC Berlin
R --- inscribed
HINZMANN Charlotte 2005 GER TB Hamburg-Eilbeck
R --- inscribed
RATZ Victoria 2004 GER TB Hamburg-Eilbeck
L --- inscribed
BLUM Luna 2005 GER TFC Hanau
L --- inscribed
METZ Thea 2006 GER TFC Hanau
R --- inscribed
SCHNARR Pia 2005 GER TFC Hanau
R --- inscribed
SCHNARR Sophia 2006 GER TFC Hanau
L --- inscribed
BAUER Fenja 2005 GER TG Hanau
R --- inscribed
DRAHEIM Matilda 2003 GER TG Hanau
R --- inscribed
HASSINGER Liliane 2004 GER TSG Weinheim
R --- inscribed
HÖFLER Marie 2004 GER TSG Weinheim
L --- inscribed
HOHENADEL Celia 2003 GER TSG Weinheim
R --- inscribed
HOLLAND-CUNZ Luca 2004 GER TSG Weinheim
L --- inscribed
KURLUS Carina Kim 2005 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- inscribed
BEST Marlene 2003 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
BLESSING Laura 2003 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
NIEHUES Geeske 2003 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
USHEROV Alexandra 2004 GER Tübinger Sportfechter
R --- inscribed
KUSCHE Amelie 2005 GER TV Haueneberstein
R --- inscribed
HULVERSHORN Lisa 2004 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
GAMKE Alma 2004 GER TV Markkleeberg
R --- inscribed
GAMKE Ella 2006 GER TV Markkleeberg
R --- inscribed
LOOSCHELDERS Charlotte 2006 GER VFL Merkur Kleve
R --- inscribed
BUCHHOLTZ Charlotte 2004 GER VT Zweibrücken
R --- inscribed
BUIJSE Valerie 2005 NED Lancelot Schermclub
R --- inscribed
KOSTER Tessa 2004 NED SC Amsterdam
L --- inscribed
YOSHIMORI Rachika 2006 NED Schermacademie Zair
R --- inscribed
KRAUTER Karoline - GER Blau-Weiß Kleinmachnow R --- cancelled  
KUPFER Hannah - GER Darmstädter FC R --- cancelled  
MICOL Louise - GER Darmstädter FC R --- cancelled  
PFOUGA Lara - GER Darmstädter FC --- cancelled  
RUTZ Antonia - GER Fechtcentrum Halle R --- cancelled  
PERL Marie - GER Fechtclub Radebeul R --- cancelled  
STEFER Luzie Helene - GER FG Schwerin R --- cancelled  
MÄRZHÄUSER Gioia - GER Eintracht Frankfurt R --- cancelled  

114 Inscriptions, 0 pending, 8 cancelled

Referees/umpires

BEM KACPER POL FSC Jena
CN BOROWIAK Merlin GER FC Tauberbischofsheim
CN CHRISTEN Roman GER FC Tauberbischofsheim
CN DAHMS Noah GER SC Berlin
CN EIFRIG Maximilian Johannes GER Fechtclub Radebeul
B GASPER Christian GER FSC Jena
CN HOSE Christian GER FC Moers
B KNAUER Tamina GER TSG Weinheim
CN LOESCHE Toni GER FSC Jena
CN STANEK Michael GER FSC Jena
CN STÖHR Bernd GER FSC Jena
B UFTRING Niklas GER TFC Hanau
CN VAN DER KOELEN Marco GER FC Moers
CN WESTPHAL Erik GER SC Berlin

Confirmed invitations

Official   RAUSCH Björn GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Official   SOURISSEAUX Enrico GER Deutscher Fechter-Bund e.V.