Back to list

Spätleseturnier Rastatt
GER Rastatt
November 16, 2019 - November 16, 2019

Epee Women's Veteran Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VOLK-AUGÉ Marie-Pierre 1963 FRA Rastatter TV
R --- inscribed
BRAUN Margret 1966 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
NÄGELE Brigitte 1951 GER MTV Ludwigsburg
R --- inscribed
JUNG Susanne 1970 GER Rastatter TV
R --- inscribed
BRAUN Heidi 1953 GER TSV Calw
L --- inscribed
ULM Renate 1957 GER TV Augsburg
R --- inscribed
GREUNKE Brigitte 1942 GER TV Waldshut
R --- inscribed
AMANN Britta 1978 GER VFB Friedrichshafen
R --- inscribed
FOLZ Iris - GER SV Waldkirch R --- cancelled  

8 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Epee Men's Veteran Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SCHNEIDER Gerald 1963 GER FA Rheinfelden
R --- inscribed
APEL Rüdiger 1960 GER FC Landau im ASV
R --- inscribed
RENNER Daniel 1965 GER Fechtakademie Ravensburg
R --- inscribed
WELSCH Marco 1970 GER FS Pforzheim
R --- inscribed
RIEMER Utz 1961 GER Rastatter TV
R --- inscribed
SPERRFECHTER Frank 1968 GER Rastatter TV
R --- inscribed
VOLK Rainer 1961 GER Rastatter TV
L --- inscribed
VON DER TRENCK Bodo 1980 GER Rastatter TV
R --- inscribed
HUBERICH Jochem 1976 GER SV Waldkirch
R --- inscribed
AMLER Markus 1971 GER TSF Ditzingen
L --- inscribed
EIGNER Steffen-Michael 1971 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
HINDERER Helmut 1969 GER TSF Welzheim
R --- inscribed
SCHLEGEL Steffen 1963 GER TSF Welzheim
R --- inscribed
KÜHL Norbert 1969 GER TV Lahr
R --- inscribed
SCHMIDT Jürgen 1948 GER TV Lahr
R --- inscribed
KÜNSTLER Rudolf 1945 GER VFB Friedrichshafen
R --- inscribed
HELLERMAN-CARMEL Yiftah 1973 ISR SV Waldkirch
L --- inscribed
ZUCCHINI Marco 1971 ITA TSF Ditzingen
R --- inscribed
FRANZ Siegfried - GER Rastatter TV R --- cancelled  
SAX Werner - GER Rastatter TV R --- cancelled  
NEULEN Lothar - GER TV Lahr R --- cancelled  

18 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Foil Women's Veteran Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BRAUN Margret 1966 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
BEHRMANN Sabine 1958 GER FK Mahaut
L --- inscribed
JUNG Susanne 1970 GER Rastatter TV
R --- inscribed
ULM Renate 1957 GER TV Augsburg
R --- inscribed
GREUNKE Brigitte 1942 GER TV Waldshut
R --- inscribed
HELLWIG Marion 1972 GER TV Waldshut, SEB Basel
R --- inscribed
AMANN Britta 1978 GER VFB Friedrichshafen
R --- inscribed

7 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Foil Men's Veteran Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DIMITROV Dimitar 1958 BUL TG Frankenthal
R --- inscribed
KÖRNER Frank 1968 GER FA Rheinfelden
R --- inscribed
RENNER Daniel 1965 GER Fechtakademie Ravensburg
R --- inscribed
FRANZ Siegfried 1967 GER Rastatter TV
R --- inscribed
RIEMER Utz 1961 GER Rastatter TV
R --- inscribed
SAX Werner 1942 GER Rastatter TV
R --- inscribed
VON DER TRENCK Bodo 1980 GER Rastatter TV
R --- inscribed
BAUER Stefan 1972 GER SC Korb
R --- inscribed
KREIKENBOHM Uwe 1964 GER SC Korb
R --- inscribed
USHEROV Igor 1973 GER Tübinger Sportfechter
R --- inscribed
KÜNSTLER Rudolf 1945 GER VFB Friedrichshafen
R --- inscribed
KARAMITROS Konstantin 1972 GRE MTV Stuttgart
R --- inscribed

12 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Sabre Men's Veteran Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KÖRNER Frank 1968 GER FA Rheinfelden
R --- inscribed
FRANZ Siegfried 1967 GER Rastatter TV
R --- inscribed
SAX Werner 1942 GER Rastatter TV
R --- inscribed
SCHNEIDER Wilfried 1951 GER TUS Neunkirchen
R --- inscribed

4 Entries, 0 pending, 0 cancelled