Back to list

Sparkassen-Cup
GER Künzelsau
February 8, 2020 - February 9, 2020
Required: National license

Sabre Women's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
RUS Timea 2011 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
STAPF Nele 2011 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed

2 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

CN FUCHS Markus GER KTF Luitpold München

Sabre Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FRITZ Amelie 2009 GER FC Göppingen
R 10 inscribed
ALBERT Stella 2009 GER FC Würth Künzelsau
L 5 inscribed
DINKEL Theresa 2009 GER FR Nürnberg
R 1 inscribed
DOLL Julia 2010 GER Fechtteam Nürnberg
R 2 inscribed
LOHBAUER Ivy 2010 GER FR Nürnberg
R 8 inscribed
SCHNEIDER Milla 2009 GER MMX Fecht Club Pforzheim
R 15 inscribed
MAAS Greta-Sofie 2009 GER MTV Mainz
R 13 inscribed
JAUß Sabrina 2009 GER TSG Eislingen
R 18 inscribed
PUSKARIC Julia 2010 GER TSG Eislingen
R 6 inscribed
PUSKARIC Laura 2009 GER TSG Eislingen
R 3 inscribed
VOYTOVA Viktoria 2010 GER TSG Eislingen
R 4 inscribed
WALTER Natalie 2009 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
WEISER Lilly 2009 GER TSG Eislingen
R 9 inscribed
ZIMMERMANN Amelie 2009 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
FISCHER Carla - GER FR Nürnberg R 12 cancelled  

14 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

CN FUCHS Markus GER KTF Luitpold München

Sabre Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZHAO Yiye 2007 CHN FS Bielefelder TG
R 4 inscribed
BENDER Johanna 2008 GER FC Würth Künzelsau
R 25 inscribed
HUMMEL Milena 2007 GER FC Würth Künzelsau
R 7 inscribed
KUS Jana 2007 GER FC Würth Künzelsau
R 1 inscribed
LUTZ Annika 2008 GER FC Würth Künzelsau
R 12 inscribed
PFEIFFER Louisa 2008 GER FC Würth Künzelsau
R 31 inscribed
STIER Marlene 2008 GER FC Würth Künzelsau
R 30 inscribed
GUBITZ Emilia 2007 GER FR Nürnberg
R 3 inscribed
KLOSKA Rosalie 2007 GER FR Nürnberg
R 6 inscribed
LANDSLEITNER Anna 2008 GER FR Nürnberg
R 13 inscribed
LANDSLEITNER Greta 2008 GER FR Nürnberg
R 11 inscribed
SCHLAFFER Dorothea 2008 GER Fechtteam Nürnberg
R 8 inscribed
ALLMENDINGER Eleanor 2007 GER Nürnberger FC
R 17 inscribed
GERING Anjuli 2008 GER Nürnberger FC
R 14 inscribed
GEORGIEV Kalina 2007 GER TS Göppingen
R 24 inscribed
MÜLLER Tessa 2007 GER TSG Eislingen
R 2 inscribed
BAUER Lina 2007 GER TSG Eislingen
R 5 inscribed
SCHUSTER Finja 2008 GER TSG Eislingen
R 10 inscribed
HECKEL Evelin 2008 GER TV Achern FA
R 18 inscribed
HELD Marleen - GER FC Würth Künzelsau R 20 cancelled  
KETTERER Valentine - GER MMX Fecht Club Pforzheim R --- cancelled  
ZENGERLE Mia - GER TV Achern FA R --- cancelled  

19 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Referees

CN FUCHS Markus GER KTF Luitpold München

Sabre Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZHAO Ellen 2006 CHN FS Bielefelder TG
R 10 inscribed
HUMMEL Milena 2007 GER FC Würth Künzelsau
R 11 inscribed
KRAUSE Annabell 2006 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
KUS Jana 2007 GER FC Würth Künzelsau
R 17 inscribed
LUTZ Annika 2008 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
NITSCHMANN Tiziana 2005 GER FC Würth Künzelsau
R 1 inscribed
SCHNIEPP Céline 2005 GER FC Würth Künzelsau
R 4 inscribed
STEMPER Lena 2005 GER FC Würth Künzelsau
R 2 inscribed
WALTER Lilli Rosa 2005 GER FC Würth Künzelsau
R 25 inscribed
LANDSLEITNER Teresa 2005 GER FR Nürnberg
R 3 inscribed
MARX Maja 2006 GER FR Nürnberg
R 8 inscribed
NEUNER Elyza 2006 GER FR Nürnberg
R 5 inscribed
KOBER Josephine 2005 GER FC Würth Künzelsau
R 7 inscribed
SEIGNER Ruth 2006 GER KTF Luitpold München
R 13 inscribed
BUNTKIRCHEN Judith 2006 GER MTV Mainz
L 31 inscribed
GRAUDINS Catalin 2006 GER MTV Mainz
R 15 inscribed
GEORGIEV Kalina 2007 GER TS Göppingen
R 38 inscribed
MÜLLER Tessa 2007 GER TSG Eislingen
R 24 inscribed
BAUER Lina 2007 GER TSG Eislingen
R 20 inscribed
HIRSCHFELD Anastasija 2005 GER TSG Eislingen
R 16 inscribed
SCHEMPP Dana 2005 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
SCHUSTER Finja 2008 GER TSG Eislingen
R 30 inscribed
HELD Marleen - GER FC Würth Künzelsau R --- cancelled  
STIER Marlene - GER FC Würth Künzelsau R --- cancelled  
GUBITZ Emilia - GER FR Nürnberg R 12 cancelled  
LANDSLEITNER Anna - GER FR Nürnberg R 33 cancelled  
LANDSLEITNER Greta - GER FR Nürnberg R 34 cancelled  

22 Entries, 0 pending, 5 cancelled

Referees

CN FUCHS Markus GER KTF Luitpold München

Sabre Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZHAO Ellen 2006 CHN FS Bielefelder TG
R --- inscribed
BÜCHNER Chayenne 2004 GER FC Würth Künzelsau
R 14 inscribed
HARTMANN Kora Jasmin 2004 GER FC Würth Künzelsau
R 1 inscribed
HERMANN Jasmin 2004 GER FC Würth Künzelsau
R 11 inscribed
KRAUSE Annabell 2006 GER FC Würth Künzelsau
R 65 inscribed
MUHAMMAD Rabea 2004 GER FC Würth Künzelsau
R 34 inscribed
NITSCHMANN Tiziana 2005 GER FC Würth Künzelsau
R 13 inscribed
SCHNIEPP Céline 2005 GER FC Würth Künzelsau
R 25 inscribed
STEMPER Lena 2005 GER FC Würth Künzelsau
R 18 inscribed
WALTER Lilli Rosa 2005 GER FC Würth Künzelsau
R 42 inscribed
LANDSLEITNER Teresa 2005 GER FR Nürnberg
R 36 inscribed
MARX Maja 2006 GER FR Nürnberg
R 38 inscribed
NEUNER Elyza 2006 GER FR Nürnberg
R 29 inscribed
KOBER Josephine 2005 GER FC Würth Künzelsau
R 27 inscribed
SEIGNER Ruth 2006 GER KTF Luitpold München
R 59 inscribed
GRAUDINS Catalin 2006 GER MTV Mainz
R 39 inscribed
KORFMANN Alina 2005 GER MTV Mainz
R 47 inscribed
TROPMANN Abigail 2004 GER MTV Mainz
R 43 inscribed
CADAO Leonie 2004 GER FR Nürnberg
R 9 inscribed
HIRSCHFELD Anastasija 2005 GER TSG Eislingen
R 10 inscribed
SCHEMPP Dana 2005 GER TSG Eislingen
R 19 inscribed
STRAUB Fanny - GER FC Würth Künzelsau R 15 cancelled  

21 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

CN FUCHS Markus GER KTF Luitpold München

Sabre Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SCHMIDT Carina 1990 GER MMX Fecht Club Pforzheim
L --- inscribed
GRAUDINS Gunilla 1970 GER MTV Mainz
L --- inscribed
TROPMANN Abigail 2004 GER MTV Mainz
R --- inscribed
GRIMM Ulla 1980 GER Nürnberger FC
R --- inscribed
KAISER Sandra 1970 GER TG Worms
R --- inscribed
LUC Linh 2001 GER TG Worms
R --- inscribed

6 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

CN FUCHS Markus GER KTF Luitpold München

Sabre Men's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SCHMIERER Ben 2011 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
NEUNER Levin 2011 GER FR Nürnberg
R --- inscribed

2 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

CN FUCHS Markus GER KTF Luitpold München

Sabre Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZHAO Zhi Long 2009 CHN FS Bielefelder TG
R 2 inscribed
HAUFF Samuel 2009 GER FC Göppingen
R 6 inscribed
THIEL Alexander 2009 GER FC Göppingen
L 5 inscribed
THIEL Philipp 2009 GER FC Göppingen
L 3 inscribed
BENDER Moritz 2010 GER FC Würth Künzelsau
R 34 inscribed
SCHMIERER Till 2009 GER FC Würth Künzelsau
L 1 inscribed
SCHOBER Moritz 2009 GER FC Würth Künzelsau
R 10 inscribed
STOLZ Vincent 2009 GER FC Würth Künzelsau
R 7 inscribed
HÄFNER Christopher 2010 GER FR Nürnberg
R 12 inscribed
SPIELBERG Severin 2009 GER FR Nürnberg
R 4 inscribed
WALD Simon Alexander 2010 GER FR Nürnberg
R 13 inscribed
EBERHARDT Gero 2009 GER MTV Mainz
L 9 inscribed
SEELMANN Friedrich 2009 GER MTV Mainz
R 36 inscribed
KELLER Joshua 2009 GER TG Worms
R 21 inscribed
GUNGL Marco 2009 GER TS Göppingen
L 24 inscribed
ILLGER Vincent 2009 GER TS Göppingen
R 25 inscribed
JAUß Felix 2009 GER TSG Eislingen
R 33 inscribed
KÖRNER Adrian 2009 GER TSG Eislingen
17 inscribed
MATIKKE Matthew 2010 GER TSG Eislingen
R 22 inscribed
TROTT Marlon 2009 GER TSG Eislingen
R 15 inscribed
GERBER Peter 2009 GER TV Achern FA
R 27 inscribed
RODRIGUEZ Santiago 2010 MEX TV Achern FA
R 16 inscribed
BICKEL Anton - GER MMX Fecht Club Pforzheim R --- cancelled  

22 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

CN FUCHS Markus GER KTF Luitpold München

Sabre Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
WEISER Tim 2008 GER TSG Eislingen
R 4 inscribed
DÜNGER Karl 2007 GER FC Würth Künzelsau
R 1 inscribed
ENGEL Maurice 2007 GER FC Würth Künzelsau
R 16 inscribed
GOMMEL Colin 2007 GER FC Würth Künzelsau
R 12 inscribed
MENZ Silas 2007 GER FC Würth Künzelsau
R 6 inscribed
MUJCIC Ilias 2007 GER FC Würth Künzelsau
R 20 inscribed
SCHNIEPP Leon 2007 GER FC Würth Künzelsau
R 3 inscribed
SETTELE Florian 2008 GER FC Würth Künzelsau
R 30 inscribed
WOLF Max Leon 2008 GER FC Würth Künzelsau
R 24 inscribed
ZUCK Janik 2008 GER FC Würth Künzelsau
L 25 inscribed
BANKHOFER Justus 2007 GER FR Nürnberg
R 8 inscribed
SCHUMACHER Gideon 2007 GER FR Nürnberg
R 2 inscribed
SÜß Carlo 2007 GER FR Nürnberg
R 9 inscribed
BÖDINGER Anton 2007 GER MMX Fecht Club Pforzheim
R 32 inscribed
PHILIPPSEN Leonard 2007 GER MMX Fecht Club Pforzheim
L 19 inscribed
ROSIN Jonathan 2007 GER MMX Fecht Club Pforzheim
R 29 inscribed
SCHWAB Edwin 2007 GER MMX Fecht Club Pforzheim
R 28 inscribed
MAKLAKOV Julian 2008 GER TG Herford
R 5 inscribed
BARBUL Patrik 2008 GER TS Göppingen
27 inscribed
HARTL - MÄSTLE Florian 2008 GER TS Göppingen
R --- inscribed
MOHRING Arne Mika 2007 GER TSG Eislingen
R 7 inscribed
LEHNERT Tobias 2008 GER TSG Eislingen
L 22 inscribed
WIEKHORST Kajetan 2008 GER TSG Eislingen
R 11 inscribed

23 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

CN FUCHS Markus GER KTF Luitpold München

Sabre Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
WEISER Tim 2008 GER TSG Eislingen
R 7 inscribed
DÜNGER Karl 2007 GER FC Würth Künzelsau
R 3 inscribed
ENGEL Maurice 2007 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
FUNK Nils 2006 GER FC Würth Künzelsau
R 11 inscribed
GOMMEL Colin 2007 GER FC Würth Künzelsau
R 21 inscribed
LANG Chris 2006 GER FC Würth Künzelsau
R 18 inscribed
MENZ Silas 2007 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
MUJCIC Ilias 2007 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
REIFSCHNEIDER Enrico 2006 GER FC Würth Künzelsau
R 5 inscribed
SCHNIEPP Leon 2007 GER FC Würth Künzelsau
R 4 inscribed
WOLF Max Leon 2008 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
ZUCK Janik 2008 GER FC Würth Künzelsau
L --- inscribed
BANKHOFER Justus 2007 GER FR Nürnberg
R 6 inscribed
BRENDJES Luis 2006 GER FR Nürnberg
R 46 inscribed
DINKEL Paul 2005 GER FR Nürnberg
R 2 inscribed
PAOLUCCI Leo 2006 GER FR Nürnberg
R 38 inscribed
SÜß Carlo 2007 GER FR Nürnberg
R 30 inscribed
KÜRBIS Jarl 2005 GER TSV Bayer Dormagen
R 1 inscribed
LITZENBURGER Hugo 2006 GER KTF Luitpold München
28 inscribed
CRONAUER Simon 2005 GER MTV Mainz
R 40 inscribed
EBERHARDT Carl Malte 2005 GER MTV Mainz
L 9 inscribed
HÜNERKOPF Till 2006 GER MTV Mainz
R --- inscribed
LEHMANN Martin 2005 GER MTV Mainz
R 47 inscribed
FRITTRANG Paul 2005 GER Nürnberger FC
R 17 inscribed
GAUS Erik 2005 GER Nürnberger FC
R 37 inscribed
BARBUL Patrik 2008 GER TS Göppingen
--- inscribed
HAYM Benedikt 2006 GER TS Göppingen
R 20 inscribed
MOHRING Arne Mika 2007 GER TSG Eislingen
R 24 inscribed
GEIGER Lars 2005 GER TSG Eislingen
L --- inscribed
KOSKE Julius 2006 GER TSG Eislingen
R 41 inscribed
KUHN Philipp 2006 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
KURZ Loris 2005 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
LEHNERT Tobias 2008 GER TSG Eislingen
L 25 inscribed
THUMM Tiberius 2005 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
WIEKHORST Kajetan 2008 GER TSG Eislingen
R 27 inscribed
SETTELE Florian - GER FC Würth Künzelsau R --- cancelled  
SOHN Jonah - GER TG Worms R --- cancelled  

35 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees

CN FUCHS Markus GER KTF Luitpold München

Sabre Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FUNK Nils 2006 GER FC Würth Künzelsau
R 44 inscribed
LUTZ Florian 2004 GER FC Würth Künzelsau
R 30 inscribed
NICKLAS Sören 2004 GER FC Würth Künzelsau
R 14 inscribed
REIFSCHNEIDER Enrico 2006 GER FC Würth Künzelsau
R 55 inscribed
DINKEL Paul 2005 GER FR Nürnberg
R 17 inscribed
ANTONIK Frederik 2004 GER KTF Luitpold München
R 32 inscribed
KÜRBIS Jarl 2005 GER TSV Bayer Dormagen
R 15 inscribed
LITZENBURGER Hugo 2006 GER KTF Luitpold München
49 inscribed
EBERHARDT Carl Malte 2005 GER MTV Mainz
L 46 inscribed
HARRISS Quin 2004 GER MTV Mainz
L 50 inscribed
HAYM Benedikt 2006 GER TS Göppingen
R 35 inscribed
GEIGER Lars 2005 GER TSG Eislingen
L 13 inscribed
KUHN Philipp 2006 GER TSG Eislingen
R 65 inscribed
KURZ Loris 2005 GER TSG Eislingen
R 33 inscribed
SCHÖNHOLZ Pascal 2005 GER TSG Eislingen
L 63 inscribed
THUMM Tiberius 2005 GER TSG Eislingen
R 16 inscribed
VON BUCH Simon 2003 GER TSG Eislingen
R 9 inscribed
WAGNER Lucas 2004 GER TSG Eislingen
R 8 inscribed
WAHL Louis 2004 GER TSG Eislingen
L 11 inscribed
KRAUS Kilian 2003 GER TSV Grünwald
R 23 inscribed
ROSHCHIN Maksym 2004 UKR FR Nürnberg, Nikolaev
R --- inscribed
LANG Chris - GER FC Würth Künzelsau R --- cancelled  
BENDER Henry - GER MMX Fecht Club Pforzheim R 64 cancelled  

21 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees

CN FUCHS Markus GER KTF Luitpold München

Sabre Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LUTZ Florian 2004 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
NICKLAS Sören 2004 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
KRON Benedikt 1984 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
ANTONIK Frederik 2004 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
GIRRBACH Michael 1965 GER MMX Fecht Club Pforzheim
R --- inscribed
TAPPE Michael 1976 GER MMX Fecht Club Pforzheim
R --- inscribed
BERGER Svend 1968 GER MTV Mainz
R --- inscribed
HAHN Lukas 1994 GER MTV Mainz
R --- inscribed
HEBERLING Jonas 1995 GER Nürnberger FC
R --- inscribed
RETTIG Leandro 2004 GER TG Worms
L --- inscribed
HARSCH Paul 1984 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
ULRICH Helge 1971 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
SCHNEIDER Dieter 1968 GER TSV Speyer
R --- inscribed
SILANTYEV Nikita 1989 USA TSG Kaiserslautern
R --- inscribed
EISNER Dirk - GER MMX Fecht Club Pforzheim R --- cancelled  
JENISCH Gernot - GER MMX Fecht Club Pforzheim R --- cancelled  

14 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees

CN FUCHS Markus GER KTF Luitpold München