Back to list

Helsinki Masters
FIN Helsinki
October 12, 2019 - October 13, 2019

Epee Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
IVANOVA Diana 2007 EST Pohjakotkas
24 inscribed
JAANI Kleer 2005 EST En Garde Haapsalu
11 inscribed
KAPITONENKO Polina 2006 EST SBSK Draakon
14 inscribed
KORKINEN Karina 2007 EST Tallinna Mook
20 inscribed
KVERFELD Maria 2006 EST Pohjakotkas
R 31 inscribed
MARTINJAN Anush 2007 EST Tallinna Mook
R 15 inscribed
MIRONOV Leana 2006 EST Pohjakotkas
9 inscribed
PALLASVESA Inka 2005 FIN Espoon Miekkailijat
2 inscribed
JÖESAAR Daniela 2005 FIN Habda Helsinki
6 inscribed
PULLA Lili 2006 FIN Habda Helsinki
7 inscribed
KUVAJA Veera 2005 FIN Helsingin Miekkailijat
4 inscribed
LUNDELL Moa Ruut Maleena 2006 FIN Miekka Miehet
1 inscribed
OJALA Minea 2006 FIN Turun Miekkailijat
R 3 inscribed
SAARENTO Annasofia 2006 FIN Turun Miekkailijat
5 inscribed

14 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

B KORHONEN Jonni FIN Saimaan Säilät
D PÖNNI Katariina FIN Saimaan Säilät
D THODEN Kaisa FIN Espoon Miekkailijat
D VALMARI Saga FIN Espoon Miekkailijat

Epee Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JAANI Kleer 2005 EST En Garde Haapsalu
--- inscribed
KVERFELD Maria 2006 EST Pohjakotkas
R 19 inscribed
MIRONOV Leana 2006 EST Pohjakotkas
13 inscribed
MUST Marleen 2004 EST Tartu Kalev
17 inscribed
NOVOSJOLOVA Luiza 2004 EST Le Glaive
10 inscribed
HOFFSTADT Lena 2003 FIN Habda Helsinki
9 inscribed
PALLASVESA Inka 2005 FIN Espoon Miekkailijat
2 inscribed
NISKALA Viena 2003 FIN Habda Helsinki
5 inscribed
MIKHAILOVA Ilona 2003 FIN Helsingin Miekkailijat
R 3 inscribed
WETHERILL Hilla 2004 FIN Helsingin Miekkailijat
12 inscribed
MONTONEN Jaana 2004 FIN Hyvinkään Miekkailijat
6 inscribed
LUNDELL Moa Ruut Maleena 2006 FIN Miekka Miehet
4 inscribed
IKONEN Aino 2003 FIN Pyhän Olavin Miekkailijat
8 inscribed
VEHVILÄINEN Vilma 2004 FIN Turun Miekkailijat
R 1 inscribed

14 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

L AFANASSIEV Igor FIN Espoon Miekkailijat
B KORHONEN Jonni FIN Saimaan Säilät
D PÖNNI Katariina FIN Saimaan Säilät
D VALMARI Saga FIN Espoon Miekkailijat

Epee Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BOBROVA Elizaveta 2005 EST SBSK Draakon
R 15 inscribed
KALA Kätlin 2002 EST Tartu Kalev
20 inscribed
MUST Marleen 2004 EST Tartu Kalev
--- inscribed
NOVOSJOLOVA Luiza 2004 EST Le Glaive
5 inscribed
POLJAKOVA Andreane 2002 EST Pohjakotkas
10 inscribed
SOHLBERG Oona 2002 FIN Espoon Miekkailijat
R 3 inscribed
LEISTI Miina 2001 FIN Habda Helsinki
8 inscribed
NISKALA Viena 2003 FIN Habda Helsinki
7 inscribed
MÄKELÄ Nerissa 2001 FIN Kalpaveljet
9 inscribed
TERHO Liisa 2002 FIN Kalpaveljet
R 4 inscribed
RITAKALLIO Rilla 2001 FIN Turun Miekkailijat
R 2 inscribed
VEHVILÄINEN Vilma 2004 FIN Turun Miekkailijat
R 1 inscribed
PÖYSTI Laura - FIN Helsingin Miekkailijat R 6 cancelled  
JAAKKOLA Outi - FIN Espoon Miekkailijat L 11 cancelled  
MONTONEN Jaana - FIN Hyvinkään Miekkailijat 22 cancelled  
KUNTCEVICH Elena - RUS Start St. Petersburg --- cancelled  

12 Entries, 0 pending, 4 cancelled

Referees

B KORHONEN Jonni FIN Saimaan Säilät
D PÖNNI Katariina FIN Saimaan Säilät
D THODEN Kaisa FIN Espoon Miekkailijat
D VALMARI Saga FIN Espoon Miekkailijat

Epee Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
AIGRO Airon 2006 EST Le Glaive
15 inscribed
ERSS Ott Henrik 2007 EST Tallinna Mook
20 inscribed
KOEMETS Karl-Egert 2006 EST Tallinna Mook
16 inscribed
KUUSK Sebastian 2005 EST Pohjakotkas
29 inscribed
LISKMAN Edgard 2008 EST Pohjakotkas
44 inscribed
MURUMAA Mathias 2005 EST Tallinna Mook
5 inscribed
PUHM Marek 2006 EST Tallinna Mook
22 inscribed
PUHM Marko 2006 EST Tallinna Mook
45 inscribed
SIIDRA Aron 2005 EST Tallinna Mook
30 inscribed
SILDE Ken 2007 EST En Garde Haapsalu
23 inscribed
LAURÉN Linus 2005 FIN Espoon Miekkailijat
13 inscribed
MÄNNIKKÖ Miikka 2006 FIN Espoon Miekkailijat
28 inscribed
THODÉN Tobias 2006 FIN Espoon Miekkailijat
6 inscribed
VIIDIK Renar 2006 FIN Espoon Miekkailijat
3 inscribed
BJÖRKMAN Aku 2006 FIN Habda Helsinki
R 14 inscribed
NISKALA Eelis 2005 FIN Habda Helsinki
25 inscribed
JÄRVI Kerkko 2007 FIN Helsingin Miekkailijat
L 12 inscribed
RANTALA Einar 2005 FIN Helsingin Miekkailijat
R 9 inscribed
SARANTOLA Roni 2005 FIN Kalpaveljet
21 inscribed
SARASTE Onni 2005 FIN Kalpaveljet
4 inscribed
TENO Leevi 2005 FIN Kalpaveljet
26 inscribed
JÄNTTI Jonas 2006 FIN Kuopion Miekkailuseura
31 inscribed
WILLMAN Akseli 2005 FIN Kuopion Miekkailuseura
19 inscribed
PAHKALA Peik 2005 FIN Kyrkslätt IF/UR33
R 7 inscribed
LAPPALAINEN Valtteri 2006 FIN Mikkelin Miekkailijat
27 inscribed
ASTIKAINEN Eetu 2006 FIN Saimaan Säilät
41 inscribed
TARKIAINEN Antti-Pekka 2006 FIN Saimaan Säilät
48 inscribed
KILJANDER Joel 2005 FIN Turun Miekkailijat
8 inscribed
KOSKI Ilkka 2006 FIN Turun Miekkailijat
1 inscribed
LAUR VILLANEN Eetu 2005 FIN Turun Miekkailijat
32 inscribed
MARKKULA Henri 2005 FIN Turun Miekkailijat
2 inscribed
OKABE Takasumi 2008 JPN Helsingin Miekkailijat
R 33 inscribed
LOZAKOVICH Nikita 2006 RUS Helsingin Miekkailijat
R 11 inscribed

33 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

B KORHONEN Jonni FIN Saimaan Säilät
L MELLANEN Rasmus FIN Turun Miekkailijat
D PIRHONEN Mika FIN Espoon Miekkailijat
D PÖNNI Katariina FIN Saimaan Säilät
D THODEN Kaisa FIN Espoon Miekkailijat
D VALMARI Saga FIN Espoon Miekkailijat

Epee Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
AIGRO Airon 2006 EST Le Glaive
29 inscribed
KLEŠTŠIN Ivan 2004 EST Tartu Kalev
23 inscribed
KUUSK Sebastian 2005 EST Pohjakotkas
28 inscribed
MEIER Jaan 2004 EST Tallinna Mook
20 inscribed
MURUMAA Mathias 2005 EST Tallinna Mook
15 inscribed
ZABELIN Eldar 2004 EST Le Glaive
25 inscribed
AFANASSIEV Nikita 2003 FIN Espoon Miekkailijat
8 inscribed
HASU Jere 2004 FIN Espoon Miekkailijat
21 inscribed
KUHTA Marko 2003 FIN Espoon Miekkailijat
R 1 inscribed
KUULA Kimi 2003 FIN Espoon Miekkailijat
35 inscribed
LEHTINEN Kasper 2003 FIN Espoon Miekkailijat
9 inscribed
RANTANEN Joona 2003 FIN Espoon Miekkailijat
R 2 inscribed
TUOMINEN Joona 2003 FIN Espoon Miekkailijat
13 inscribed
VIIDIK Renar 2006 FIN Espoon Miekkailijat
11 inscribed
KARLSSON Neo 2004 FIN Helsingin Miekkailijat
6 inscribed
MANNINEN Anton 2003 FIN Helsingin Miekkailijat
16 inscribed
PUSKALA Tiitus 2004 FIN Helsingin Miekkailijat
R 12 inscribed
SANI Ville 2003 FIN Helsingin Miekkailijat
R 5 inscribed
KYKKÄNEN Robert 2003 FIN Porvoon Miekkailijat
R 3 inscribed
RISSANEN Aapo 2003 FIN Pyhän Olavin Miekkailijat
R 10 inscribed
MARKKULA Henri 2005 FIN Turun Miekkailijat
7 inscribed

21 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

L AFANASSIEV Igor FIN Espoon Miekkailijat
B KORHONEN Jonni FIN Saimaan Säilät
KUHTA Mikko Olavi FIN Espoon Miekkailijat
D PÖNNI Katariina FIN Saimaan Säilät
D VALMARI Saga FIN Espoon Miekkailijat

Epee Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
AIGRO Airon 2006 EST Le Glaive
34 inscribed
BOBROV Ilian 2000 EST SBSK Draakon
R 15 inscribed
KLEŠTŠIN Ivan 2004 EST Tartu Kalev
31 inscribed
MEIER Jaan 2004 EST Tallinna Mook
36 inscribed
SMIRNOV Nikita 2001 EST Pohjakotkas
R 28 inscribed
ZABELIN Eldar 2004 EST Le Glaive
35 inscribed
AFANASSIEV Nikita 2003 FIN Espoon Miekkailijat
11 inscribed
KUHTA Marko 2003 FIN Espoon Miekkailijat
R 3 inscribed
LEHTINEN Kasper 2003 FIN Espoon Miekkailijat
13 inscribed
PIRHONEN Petri 2002 FIN Espoon Miekkailijat
R 4 inscribed
RANTANEN Joona 2003 FIN Espoon Miekkailijat
R 6 inscribed
TUOMINEN Joona 2003 FIN Espoon Miekkailijat
21 inscribed
JUTILA Julius 2001 FIN Helsingin Miekkailijat
L 1 inscribed
KARLSSON Neo 2004 FIN Helsingin Miekkailijat
10 inscribed
SANI Ville 2003 FIN Helsingin Miekkailijat
R 7 inscribed
JUSSILA Johannes 2001 FIN Hyvinkään Miekkailijat
R 17 inscribed
KURRI Joona 2001 FIN Hyvinkään Miekkailijat
30 inscribed
SAVOLAINEN Riku 2001 FIN Hyvinkään Miekkailijat
18 inscribed
HEINÄMAA Akseli 2002 FIN Kalpaveljet
R 24 inscribed
KALLIO Matias 2001 FIN Kalpaveljet
R 5 inscribed
KERÄNEN Miika 2001 FIN Kalpaveljet
R 12 inscribed
JAATINEN Roope 2004 FIN Kuopion Miekkailuseura
R 44 inscribed
JÄNTTI Jan 2002 FIN Kuopion Miekkailuseura
43 inscribed
PAHKALA Pyry 2002 FIN Kyrkslätt IF/UR33
R 8 inscribed
PUTKONEN Petri 2000 FIN Mikkelin Miekkailijat
25 inscribed
KYKKÄNEN Robert 2003 FIN Porvoon Miekkailijat
R 9 inscribed
KANGASNIEMI Aaro 2002 FIN Turun Miekkailijat
26 inscribed
OJALA Tuomas 2001 FIN Turun Miekkailijat
R 2 inscribed
AIGRO Charlton-Leonhard - EST Le Glaive --- cancelled  
VALMARI Tim - FIN Espoon Miekkailijat --- cancelled  

28 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees

B KORHONEN Jonni FIN Saimaan Säilät
L MELLANEN Rasmus FIN Turun Miekkailijat
D PIRHONEN Mika FIN Espoon Miekkailijat
D PÖNNI Katariina FIN Saimaan Säilät
D THODEN Kaisa FIN Espoon Miekkailijat
D VALMARI Saga FIN Espoon Miekkailijat

Epee open U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KORBERG Vilora 2011 EST Tallinna Mook
15 inscribed
OJAMU Rico-Janree 2009 EST En Garde Haapsalu
9 inscribed
SALM Jürgen 2011 EST Tallinna Mook
8 inscribed
VALMARI Tim 2010 FIN Espoon Miekkailijat
6 inscribed
KAIPAINEN Aleksi 2009 FIN Espoon Miekkailijat
17 inscribed
OJANEN Joakim 2010 FIN Espoon Miekkailijat
5 inscribed
MÄKELÄ Felix 2009 FIN Helsingin Miekkailijat
1 inscribed
MATIKAINEN Anna 2009 FIN Helsingin Miekkailijat
2 inscribed
KUSRATI Milana 2009 FIN Kalpaveljet
3 inscribed
MIETTINEN Ruth 2009 FIN Kuopion Miekkailuseura
4 inscribed
DUDARKAEVA Karina 2009 RUS FORT FC St. Petersburg
R 7 inscribed
LOSKUTNIKOVA Sofia 2010 RUS Start St. Petersburg
R 14 inscribed
SHPYRNIA Anisia 2009 RUS Start St. Petersburg
R --- inscribed

13 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

B KORHONEN Jonni FIN Saimaan Säilät
D PÖNNI Katariina FIN Saimaan Säilät
D THODEN Kaisa FIN Espoon Miekkailijat
D VALMARI Saga FIN Espoon Miekkailijat

Epee open U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
AIGRO Charlton-Leonhard 2008 EST Le Glaive
29 inscribed
ERSS Ott Henrik 2007 EST Tallinna Mook
7 inscribed
IVANOVA Diana 2007 EST Pohjakotkas
30 inscribed
KORKINEN Karina 2007 EST Tallinna Mook
38 inscribed
LAMBINEN Nikita 2008 EST Tallinna Mook
19 inscribed
LISKMAN Edgard 2008 EST Pohjakotkas
5 inscribed
MARTINJAN Anush 2007 EST Tallinna Mook
R 22 inscribed
PASKOVSKI Georgi 2008 EST Rünnak
13 inscribed
SILDE Ken 2007 EST En Garde Haapsalu
16 inscribed
SOLOVJOVA Sofia 2007 EST Tallinna Mook
32 inscribed
VEIDEBAUM Karl-Oskar 2007 EST Le Glaive
24 inscribed
HYTTINEN Ella 2007 FIN Espoon Miekkailijat
10 inscribed
OJANEN Sofia Stella Maria 2008 FIN Espoon Miekkailijat
14 inscribed
SUNDBERG Linus 2008 FIN Espoon Miekkailijat
35 inscribed
VIIDIK Romet 2008 FIN Espoon Miekkailijat
L 6 inscribed
VON BRUUN Noa 2008 FIN Espoon Miekkailijat
45 inscribed
HYVÄRINEN Havu 2007 FIN Helsingin Miekkailijat
47 inscribed
JÄRVI Kerkko 2007 FIN Helsingin Miekkailijat
L 1 inscribed
MÄENPÄÄ QUIÑONES Petri 2007 FIN Helsingin Miekkailijat
R 15 inscribed
MARKELIN Cedric 2007 FIN Helsingin Miekkailijat
3 inscribed
MATIKAINEN Anna 2009 FIN Helsingin Miekkailijat
40 inscribed
LINDBERG Filip 2008 FIN Kyrkslätt IF/UR33
--- inscribed
OKABE Takasumi 2008 JPN Helsingin Miekkailijat
R 4 inscribed
KUNTCEVICH Elena 2008 RUS Start St. Petersburg
9 inscribed
MARKOV-BUTYRSKII Maksim 2007 RUS Start St. Petersburg
R 2 inscribed
RUSANEN Lukas - FIN Helsingin Miekkailijat --- cancelled  
JEONG Seojin - KOR Espoon Miekkailijat R 8 cancelled  

25 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees

B KORHONEN Jonni FIN Saimaan Säilät
LINNAMÄGI Maarja EST Helsingin Miekkailijat
D PÖNNI Katariina FIN Saimaan Säilät
D VALMARI Saga FIN Espoon Miekkailijat