Back to list

Sydsvenska Cupen - MF19 Sydkampen
SWE Malmö
November 30, 2019 - November 30, 2019
Required: National license

Epee Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
OLSSON Natalie 2004 SWE FKC Karlskrona
L --- inscribed
HARDING Alma 2006 SWE AFiL Lund
R --- inscribed
HOLMBERG Linn 2004 SWE MF19 Malmö
L --- inscribed
MELANDER Ylvali - SWE LUGI Lund R --- cancelled  

3 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
F GRANEVIK Gunnar SWE FKC Karlskrona
F MALMSTRÖM Anders SWE MF19 Malmö
F PERSSON Caroline SWE C4 Kristianstad
CN PORTVED Soeren DEN MF19 Malmö
E ZANDER Anders SWE MF19 Malmö
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MORTENSEN Elvyra 1971 DEN Flèche Holbæk
R 8 inscribed
GRUNOW-JENSEN Nina 1972 DEN Trekanten København
R 2 inscribed
MELANDER Ylvali 2003 SWE LUGI Lund
R 12 inscribed
BJARTMAR Lisa 1966 SWE MF19 Malmö
R 1 inscribed

4 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
F GRANEVIK Gunnar SWE FKC Karlskrona
F MALMSTRÖM Anders SWE MF19 Malmö
F PERSSON Caroline SWE C4 Kristianstad
CN PORTVED Soeren DEN MF19 Malmö
E ZANDER Anders SWE MF19 Malmö
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FÄLTSKOG Axel 2004 SWE YFK Ystad
R --- inscribed
WINBLAD Vincent 2004 SWE MF19 Malmö
R --- inscribed
HOFLING Leon 2005 SWE C4 Kristianstad
R --- inscribed
NYHOLM Adam 2003 SWE FKC Karlskrona
R --- inscribed
WIRANDI Sebastian 2006 SWE LjFK Ljungby
L --- inscribed
SIMONSSON Erik 2004 SWE LUGI Lund
R --- inscribed
BJARTMAR Otto 2004 SWE MF19 Malmö
R --- inscribed
GUSTAFSSON Elias 2004 SWE MF19 Malmö
R --- inscribed
HOLMBERG Pontus 2006 SWE MF19 Malmö
R --- inscribed
SÖNNERGREN Simon 2005 SWE MF19 Malmö
R --- inscribed
RÖNNQVIST Elias 2004 SWE YFK Ystad
L --- inscribed

11 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
F GRANEVIK Gunnar SWE FKC Karlskrona
F MALMSTRÖM Anders SWE MF19 Malmö
F PERSSON Caroline SWE C4 Kristianstad
CN PORTVED Soeren DEN MF19 Malmö
E ZANDER Anders SWE MF19 Malmö
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JÄRESLÄTT Harry 2002 SWE MFFG Malmö
L 4 inscribed
MATHAI George 1983 SWE MF19 Malmö
R --- inscribed
TIBERG Ernest 1999 SWE KF99 Kungsbacka
L 7 inscribed
KARLSSON TOFTNER Anton 1985 SWE AFF Göteborg
R 5 inscribed
LINDHOLM Peter 1981 SWE FKC Karlskrona
R 2 inscribed
RODIONOV Albert 2001 SWE FKC Karlskrona
L 1 inscribed
TORESTEN Mikael 2002 SWE FKC Karlskrona
R 8 inscribed
FRIGYESI Attila 1971 SWE LUGI Lund
R 13 inscribed
RAUER Ola 1966 SWE LUGI Lund
L --- inscribed
NORRMAN Henrik 2001 SWE MF19 Malmö
R 9 inscribed
ROSENLUND Mathias 2002 SWE MF19 Malmö
L 11 inscribed
VON POST Joel 2001 SWE MFFG Malmö
R 10 inscribed
TÄCKENSTRÖM Gabriel 1990 SWE YFK Ystad
L 3 inscribed
ÅBERG Isak - SWE YFK Ystad R 22 cancelled  

13 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
F GRANEVIK Gunnar SWE FKC Karlskrona
F MALMSTRÖM Anders SWE MF19 Malmö
F PERSSON Caroline SWE C4 Kristianstad
CN PORTVED Soeren DEN MF19 Malmö
E ZANDER Anders SWE MF19 Malmö
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Open U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MØLLER Peter 2007 DEN Københavns Fægteklub
R --- inscribed
THOMSEN Andreas 2008 DEN Københavns Fægteklub
R 5 inscribed
ÖHMAN Inez 2007 SWE LUGI Lund
L 6 inscribed
MARTINEZ Viktor 2007 SWE FKC Karlskrona
R 2 inscribed
HUSBERG Wilmer 2007 SWE LjFK Ljungby
R 3 inscribed
LONNERT Tor 2007 SWE MF19 Malmö
R 1 inscribed
WENNBERG Casper 2008 SWE MF19 Malmö
R 4 inscribed
LAZER Jonathan - SWE MFFG Malmö R --- cancelled  

7 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
F GRANEVIK Gunnar SWE FKC Karlskrona
F MALMSTRÖM Anders SWE MF19 Malmö
F PERSSON Caroline SWE C4 Kristianstad
CN PORTVED Soeren DEN MF19 Malmö
E ZANDER Anders SWE MF19 Malmö
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Open U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
AAGAARD EL-BAUAZZAOUI Noah 2008 DEN Københavns Fægteklub
R --- inscribed
ALASADI Joseph 2008 DEN Københavns Fægteklub
R --- inscribed
BJERREGAARD Philip 2007 DEN Københavns Fægteklub
R 11 inscribed
BOLDSEN Alexander 2008 DEN Københavns Fægteklub
R --- inscribed
EL HADDADI Zakaria 2007 DEN Københavns Fægteklub
R --- inscribed
ESSABAR Bilal 2009 DEN Københavns Fægteklub
R --- inscribed
FREDERIKSEN William 2007 DEN Københavns Fægteklub
R 6 inscribed
GRUNNET Olivia 2007 DEN Københavns Fægteklub
R --- inscribed
HOLALAM Salah 2007 DEN Københavns Fægteklub
R --- inscribed
IPSEN Ditlev Samuel 2008 DEN Københavns Fægteklub
R --- inscribed
AFSHIN Alexander 2008 DEN Trekanten København
R 1 inscribed
LAZER Jonathan 2007 SWE MFFG Malmö
R 7 inscribed
MUSTAFAEVA Mirjam 2007 SWE MFFG Malmö
R 12 inscribed
ANDERBERG Sebastian 2010 SWE LUGI Lund
R 3 inscribed
FRIGYESI Agnes 2009 SWE LUGI Lund
R 16 inscribed
LUNDELL Maximilian 2007 SWE LUGI Lund
R 2 inscribed
SOMFAI Dylan 2008 SWE LUGI Lund
R 4 inscribed

17 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
PORTVED Soeren DEN MF19 Malmö
VON POST Daniel SWE MF19 Malmö
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials