Back to list

Uppsala Cup
SWE Uppsala
September 7, 2019 - September 8, 2019
Required: National license

Epee Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ERIKSSON Hilma 2007 SWE FFF Stockholm
R --- Inscribed
LJUNGBERG Clara 2007 SWE LöFK Lidingö
R --- Inscribed
ISLAS FLYGARE Olivia 2007 SWE UF Uppsala
R --- Inscribed
SWENNING Embla 2007 SWE UF Uppsala
R --- Inscribed

4 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN AL-NUAIMI Muhannad SWE UF Uppsala
D ANDANÉ André SWE MF19 Malmö
CN CLAUSEN Stefan SWE DIF Stockholm
N1 EEG Ole DEN Stavanger FK
D GUSTAFSSON Peter SWE UF Uppsala
N1 MAGNUS Knut Henrik NOR Bergens FK
POURMAND Tara SWE LöFK Lidingö
N POUSETTE Harald SWE DIF Stockholm
CN RASMUSSEN Björn SWE UF Uppsala
C RASMUSSEN Linn SWE UF Uppsala
D RODIONOV Albert SWE UF Uppsala
D RÖNNMARK Marcus SWE LöFK Lidingö
N SVENSSON Mats SWE DIF Stockholm
D THIM Tomas SWE UF Uppsala
D TORESTEN Mikael SWE FKC Karlskrona
N ULFSSON FALKNER Per SWE FFF Stockholm
D ULLTJÄRN Gabriel SWE LFK Linköping
N VIKLUND Birgitta SWE UF Uppsala
WIKSTRÖM Olle SWE UF Uppsala
D WRAMNER Stefan SWE GoFK Visby
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SELINGER Mie 2006 NOR Njård Fekting
R 2.6 Inscribed
ALEXANDERSON TENGÖ Anna 2006 SWE
R --- Inscribed
MOLIN Louva 2006 SWE
R 1.17 Inscribed
CEDERLUND Elsa 2006 SWE LöFK Lidingö
R 1.2 Inscribed
LJUNGBERG Clara 2007 SWE LöFK Lidingö
R 1.4 Inscribed
RENDA Eden Rose 2005 SWE FFF Stockholm
R 1.3 Inscribed
EKEROTH Tuva 2005 SWE ÖFFK Östersund
R 1.9 Inscribed
SJÖMÄLING Hanna 2005 SWE ÖFFK Östersund
L 1.12 Inscribed
ISLAS FLYGARE Olivia 2007 SWE UF Uppsala
R 1.5 Inscribed
KROON Lisa 2006 SWE DIF Stockholm
R 1.8 Inscribed
NILSSON Malin 2005 SWE UF Uppsala
R 1.11 Inscribed
NORSTRÖM Emilia 2006 SWE
R 1.16 Inscribed
SWENNING Embla 2007 SWE UF Uppsala
R 1.13 Inscribed

13 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN AL-NUAIMI Muhannad SWE UF Uppsala
D ANDANÉ André SWE MF19 Malmö
CN CLAUSEN Stefan SWE DIF Stockholm
N1 EEG Ole DEN Stavanger FK
D FAGERBERG Kerstin SWE UF Uppsala
N GERDIN Viktor SWE UF Uppsala
ISLAS FLYGARE Linus SWE UF Uppsala
KROHN Otthar Andreas NOR Njård Fekting
N1 MAGNUS Knut Henrik NOR Bergens FK
D NILSSON Axel SWE UF Uppsala
N NILSSON Erik SWE UF Uppsala
POURMAND Tara SWE LöFK Lidingö
N POUSETTE Harald SWE DIF Stockholm
CN RASMUSSEN Björn SWE UF Uppsala
C RASMUSSEN Linn SWE UF Uppsala
N1 ROSTKOWSKA Anna POL UF Uppsala
N STEINBOCK Simon SWE UF Uppsala
N SVENSSON Mats SWE DIF Stockholm
D THIM Tomas SWE UF Uppsala
N VIKLUND Birgitta SWE UF Uppsala
D WARVSTEN Kerstin SWE LFK Linköping
WIKSTRÖM Olle SWE UF Uppsala
D WRAMNER Stefan SWE GoFK Visby
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2020 Masters U15 Women's Epee Svenska Fäktförbundet
2019 Norges Rankinglister U15 Women's Epee Norges Fekteforbund
2019 Masters U15 Women's Epee Svenska Fäktförbundet

Epee Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SMØRAAS Louise 2003 NOR Bergens FK
R 2.2 Inscribed
TENGESDAL Vilde 2004 NOR Bergens FK
R 2.1 Inscribed
WEN Jiayi 2004 NOR Bergens FK
R 2.3 Inscribed
NUKSA Armina 2003 NOR Njård Fekting
2.5 Inscribed
DARWÉN Tekla 2003 SWE ARA Helsingborg
R 1.14 Inscribed
FREDÉN Anna 2004 SWE DIF Stockholm
R 1.5 Inscribed
MUMM Alice 2003 SWE DIF Stockholm
R 1.7 Inscribed
CEDERLUND Elsa 2006 SWE LöFK Lidingö
R 1.23 Inscribed
EKMAN Ingrid 2003 SWE
R 1.17 Inscribed
ERIKSSON Ebba 2005 SWE FFF Stockholm
R 1.21 Inscribed
SCHULTZ Stina 2004 SWE FKA Trollhättan
R 1.11 Inscribed
SENNERLIN HOLM Engla 2004 SWE FKC Karlskrona
R 1.2 Inscribed
BOOBERG Maja 2003 SWE
L 1.10 Inscribed
MANN Beatrix 2003 SWE
R 1.15 Inscribed
SZILASI Isabelle 2005 SWE GoFK Visby
R 1.13 Inscribed
ANTONSSON Tilda 2004 SWE KF99 Kungsbacka
R 1.12 Inscribed
KRANSFORS Filippa 2003 SWE KF99 Kungsbacka
R 1.8 Inscribed
MAANINKA Moa 2004 SWE KF99 Kungsbacka
R 1.1 Inscribed
ULLTJÄRN Louise 2006 SWE FFF Stockholm
R 1.4 Inscribed
ATTELLESEY Inaas 2005 SWE
R 1.3 Inscribed
LÖDERUP Natalia 2004 SWE SIF Nacka
R 1.9 Inscribed
NYGÅRDS-EKBERG Liv 2004 SWE SIF Nacka
R 1.19 Inscribed
KROON Linnea 2003 SWE DIF Stockholm
R 1.6 Inscribed
KROON Lisa 2006 SWE DIF Stockholm
R 1.24 Inscribed
NILSSON Malin 2005 SWE UF Uppsala
R 1.20 Inscribed
NORSTRÖM Emilia 2006 SWE
R 1.33 Inscribed

26 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN AL-NUAIMI Muhannad SWE UF Uppsala
D ANDANÉ André SWE MF19 Malmö
CN CLAUSEN Stefan SWE DIF Stockholm
N1 EEG Ole DEN Stavanger FK
D GUSTAFSSON Peter SWE UF Uppsala
N1 MAGNUS Knut Henrik NOR Bergens FK
POURMAND Tara SWE LöFK Lidingö
N POUSETTE Harald SWE DIF Stockholm
CN RASMUSSEN Björn SWE UF Uppsala
C RASMUSSEN Linn SWE UF Uppsala
D RODIONOV Albert SWE UF Uppsala
D RÖNNMARK Marcus SWE LöFK Lidingö
N SVENSSON Mats SWE DIF Stockholm
D THIM Tomas SWE UF Uppsala
D TORESTEN Mikael SWE FKC Karlskrona
N ULFSSON FALKNER Per SWE FFF Stockholm
D ULLTJÄRN Gabriel SWE LFK Linköping
N VIKLUND Birgitta SWE UF Uppsala
WIKSTRÖM Olle SWE UF Uppsala
D WRAMNER Stefan SWE GoFK Visby
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2020 Masters U17 Women's Epee Svenska Fäktförbundet
2020 Nationell Ranking U17 Women's Epee Svenska Fäktförbundet
2019 Nationell Ranking U17 Women's Epee Svenska Fäktförbundet
2019 Norges Rankinglister U17 Women's Epee Norges Fekteforbund
2019 Masters U17 Women's Epee Svenska Fäktförbundet

Epee Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SMØRAAS Louise 2003 NOR Bergens FK
R 2.5 Inscribed
TENGESDAL Vilde 2004 NOR Bergens FK
R 2.1 Inscribed
WEN Jiayi 2004 NOR Bergens FK
R 2.3 Inscribed
NUKSA Armina 2003 NOR Njård Fekting
2.4 Inscribed
MALVIK Katherina 2000 NOR Titan Fekteklubb
R 2.2 Inscribed
EKMAN HERLIN Alice 2002 SWE DIF Stockholm
R 1.14 Inscribed
FREDÉN Anna 2004 SWE DIF Stockholm
R 1.7 Inscribed
MÅRTENSSON Jenny 2001 SWE DIF Stockholm
R 1.30 Inscribed
MUMM Alice 2003 SWE DIF Stockholm
R 1.13 Inscribed
ABU EID TJULIN Selma 2002 SWE LöFK Lidingö
L 1.3 Inscribed
BJÖRKBOM Yrsa 2002 SWE
L 1.33 Inscribed
EKMAN Ingrid 2003 SWE
R 1.34 Inscribed
ENGDAHL Sophie 2000 SWE FFF Stockholm
R 1.2 Inscribed
HEDBERG Olivia 2002 SWE FFF Stockholm
R 1.17 Inscribed
SCHULTZ Stina 2004 SWE FKA Trollhättan
R 1.23 Inscribed
SENNERLIN HOLM Engla 2004 SWE FKC Karlskrona
R 1.9 Inscribed
BOOBERG Maja 2003 SWE
L 1.27 Inscribed
MANN Beatrix 2003 SWE
R 1.26 Inscribed
SZILASI Isabelle 2005 SWE GoFK Visby
R 1.18 Inscribed
WRAMNER Natalie 2001 SWE
R 1.4 Inscribed
ANTONSSON Tilda 2004 SWE KF99 Kungsbacka
R 1.21 Inscribed
KRANSFORS Filippa 2003 SWE KF99 Kungsbacka
R 1.12 Inscribed
MAANINKA Moa 2004 SWE KF99 Kungsbacka
R 1.8 Inscribed
FRANSSON Emma 2002 SWE KFK Kalmar
R 1.1 Inscribed
ULLTJÄRN Bianca 2002 SWE LFK Linköping
R 1.28 Inscribed
ULLTJÄRN Louise 2006 SWE FFF Stockholm
R 1.11 Inscribed
ATTELLESEY Inaas 2005 SWE
R 1.15 Inscribed
EDMAN Irja 2001 SWE ÖFFK Östersund
R 1.19 Inscribed
LANDGREN Matilda 2002 SWE ÖFFK Östersund
R 1.25 Inscribed
STENBERG MARQVARDSEN Mette 2001 SWE ÖFFK Östersund
R 1.10 Inscribed
FORSLUND Johanna 2001 SWE UF Uppsala
R 1.32 Inscribed
KROON Linnea 2003 SWE DIF Stockholm
R 1.24 Inscribed
THIM Lovisa 2001 SWE UF Uppsala
R 1.5 Inscribed
SJÖMÄLING Hanna - SWE ÖFFK Östersund L --- Cancelled  

33 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN AL-NUAIMI Muhannad SWE UF Uppsala
D ANDANÉ André SWE MF19 Malmö
CN CLAUSEN Stefan SWE DIF Stockholm
N1 EEG Ole DEN Stavanger FK
D FAGERBERG Kerstin SWE UF Uppsala
N GERDIN Viktor SWE UF Uppsala
ISLAS FLYGARE Linus SWE UF Uppsala
KROHN Otthar Andreas NOR Njård Fekting
N1 MAGNUS Knut Henrik NOR Bergens FK
D NILSSON Axel SWE UF Uppsala
N NILSSON Erik SWE UF Uppsala
POURMAND Tara SWE LöFK Lidingö
N POUSETTE Harald SWE DIF Stockholm
CN RASMUSSEN Björn SWE UF Uppsala
C RASMUSSEN Linn SWE UF Uppsala
N1 ROSTKOWSKA Anna POL UF Uppsala
N STEINBOCK Simon SWE UF Uppsala
N SVENSSON Mats SWE DIF Stockholm
D THIM Tomas SWE UF Uppsala
N VIKLUND Birgitta SWE UF Uppsala
D WARVSTEN Kerstin SWE LFK Linköping
WIKSTRÖM Olle SWE UF Uppsala
D WRAMNER Stefan SWE GoFK Visby
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2020 Nationell Ranking U20 Women's Epee Svenska Fäktförbundet
2019 Nationell Ranking U20 Women's Epee Svenska Fäktförbundet
2019 Nationell Ranking U17 Women's Epee Svenska Fäktförbundet
2019 Norges Rankinglister U20 Women's Epee Norges Fekteforbund

Epee Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VORNANEN Johanna Anni-Maija 1991 FIN Miekka Miehet
R --- Inscribed
MALVIK Katherina 2000 NOR Titan Fekteklubb
R 2.2 Inscribed
ORNSTEIN Erika 1986 SWE SAF Solna
R 1.15 Inscribed
ASP Julia 1998 SWE DIF Stockholm
R 1.11 Inscribed
EKMAN HERLIN Alice 2002 SWE DIF Stockholm
R 1.22 Inscribed
ERIKSSON Caroline 1988 SWE DIF Stockholm
R 1.10 Inscribed
LÖFGREN Sonja 1999 SWE DIF Stockholm
R 1.5 Inscribed
MUMM Emelie 1995 SWE DIF Stockholm
R 1.3 Inscribed
ABU EID TJULIN Selma 2002 SWE LöFK Lidingö
L 1.12 Inscribed
ALBERTSON Pia 1965 SWE FFF Stockholm, Njård Fekting
R 1.16 Inscribed
ENGDAHL Sophie 2000 SWE FFF Stockholm
R 1.9 Inscribed
HEDBERG Olivia 2002 SWE FFF Stockholm
R 1.32 Inscribed
LINDE Åsa 1997 SWE FFF Stockholm
R 1.1 Inscribed
MÅRTENSSON Elvira 1999 SWE FFF Stockholm
L 1.2 Inscribed
WRAMNER Natalie 2001 SWE
R 1.14 Inscribed
FRANSSON Emma 2002 SWE KFK Kalmar
R 1.4 Inscribed
WARVSTEN Kerstin 1963 SWE LFK Linköping
L 1.26 Inscribed
BJARTMAR Lisa 1966 SWE MF19 Malmö
R 1.46 Inscribed
EDMAN Irja 2001 SWE ÖFFK Östersund
R 1.42 Inscribed
STENBERG MARQVARDSEN Mette 2001 SWE ÖFFK Östersund
R 1.23 Inscribed
DE GROOTE Annica 1969 SWE DIF Stockholm
R 1.7 Inscribed
ZANDER Celina 1997 SWE SAF Solna
R 1.17 Inscribed
EIRITZ Ingrid 1942 SWE UF Uppsala
R 1.29 Inscribed
FAGERBERG Kerstin 1999 SWE UF Uppsala
R 1.21 Inscribed
FORSLUND Johanna 2001 SWE UF Uppsala
R 1.54 Inscribed
LEJON Viktoria 1994 SWE UF Uppsala
R 1.8 Inscribed
SEIKINA Olga 1981 SWE UF Uppsala
L 1.18 Inscribed
THIM Lovisa 2001 SWE UF Uppsala
R 1.13 Inscribed
SMØRAAS Louise - NOR Bergens FK R 2.6 Cancelled  
BJÖRKBOM Yrsa - SWE L --- Cancelled  

28 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN AL-NUAIMI Muhannad SWE UF Uppsala
D ANDANÉ André SWE MF19 Malmö
CN CLAUSEN Stefan SWE DIF Stockholm
N1 EEG Ole DEN Stavanger FK
D GUSTAFSSON Peter SWE UF Uppsala
N1 MAGNUS Knut Henrik NOR Bergens FK
POURMAND Tara SWE LöFK Lidingö
N POUSETTE Harald SWE DIF Stockholm
CN RASMUSSEN Björn SWE UF Uppsala
C RASMUSSEN Linn SWE UF Uppsala
D RODIONOV Albert SWE UF Uppsala
D RÖNNMARK Marcus SWE LöFK Lidingö
N SVENSSON Mats SWE DIF Stockholm
D THIM Tomas SWE UF Uppsala
D TORESTEN Mikael SWE FKC Karlskrona
N ULFSSON FALKNER Per SWE FFF Stockholm
D ULLTJÄRN Gabriel SWE LFK Linköping
N VIKLUND Birgitta SWE UF Uppsala
WIKSTRÖM Olle SWE UF Uppsala
D WRAMNER Stefan SWE GoFK Visby
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2020 Nationell Ranking Senior Women's Epee Svenska Fäktförbundet
2019 Nationell Ranking Senior Women's Epee Svenska Fäktförbundet

Epee Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SUNDER RAJAN Sameer 2007 GBR
R --- Inscribed
GUSHCHIN Mark 2009 RUS
R --- Inscribed
WIBERG Eric 2008 SWE DIF Stockholm
R --- Inscribed
MARTINEZ Viktor 2007 SWE FKC Karlskrona
R --- Inscribed
BRANDBERG Nils 2008 SWE KF99 Kungsbacka
R --- Inscribed
ELG Elwin 2007 SWE FFF Stockholm
R --- Inscribed
BOLMSTRAND Viggo 2007 SWE LöFK Lidingö
R --- Inscribed
GRELA Marcus 2008 SWE LöFK Lidingö
R --- Inscribed
IOUCHMANOV Alexei 2008 SWE LöFK Lidingö
R --- Inscribed
WESTRING Theo 2007 SWE LöFK Lidingö
R --- Inscribed

10 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN AL-NUAIMI Muhannad SWE UF Uppsala
D ANDANÉ André SWE MF19 Malmö
CN CLAUSEN Stefan SWE DIF Stockholm
N1 EEG Ole DEN Stavanger FK
D GUSTAFSSON Peter SWE UF Uppsala
N1 MAGNUS Knut Henrik NOR Bergens FK
POURMAND Tara SWE LöFK Lidingö
N POUSETTE Harald SWE DIF Stockholm
CN RASMUSSEN Björn SWE UF Uppsala
C RASMUSSEN Linn SWE UF Uppsala
D RODIONOV Albert SWE UF Uppsala
D RÖNNMARK Marcus SWE LöFK Lidingö
N SVENSSON Mats SWE DIF Stockholm
D THIM Tomas SWE UF Uppsala
D TORESTEN Mikael SWE FKC Karlskrona
N ULFSSON FALKNER Per SWE FFF Stockholm
D ULLTJÄRN Gabriel SWE LFK Linköping
N VIKLUND Birgitta SWE UF Uppsala
WIKSTRÖM Olle SWE UF Uppsala
D WRAMNER Stefan SWE GoFK Visby
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
OXHOLM WAGNER Alec 2005 DEN Trekanten København
R --- Inscribed
SUNDER RAJAN Sameer 2007 GBR
R --- Inscribed
DE VITA Gianmaria 2006 ITA Acc. Scherma Marchesa Torino
R 2.5 Inscribed
HOLMEN Franz Philip Pap 2006 NOR Bygdø FK
R 2.2 Inscribed
MIDTSKOGEN Sigurd Lavrans 2006 NOR Njård Fekting
R 2.24 Inscribed
MOE LUMB Tristan 2005 NOR Njård Fekting
R 2.11 Inscribed
THARALDSEN Kristoffer 2005 NOR Njård Fekting
R 2.9 Inscribed
DRAUGEDALEN Emil 2005 NOR Nøtterøy FK
L 2.6 Inscribed
FURENES Filip 2005 NOR Stavanger FK
R 2.8 Inscribed
KRASIKOVAS Emilis 2005 NOR Stavanger FK
R 2.3 Inscribed
NORDTVEIT Didrik 2005 NOR Stavanger FK
L 2.4 Inscribed
MALVIK Aleksander 2005 NOR Njård Fekting
R 2.1 Inscribed
HOFLING Leon 2005 SWE C4 Kristianstad
R 1.17 Inscribed
NYMAN Jakob 2005 SWE DIF Stockholm
R 1.20 Inscribed
POCSI Tomi 2006 SWE DIF Stockholm
L 1.11 Inscribed
STÅHL Folke 2006 SWE DIF Stockholm
R 1.8 Inscribed
DAHLSTRÖM Ludvig 2005 SWE FFF Stockholm
R 1.15 Inscribed
DE GROAT August 2006 SWE FFF Stockholm
R 1.36 Inscribed
FORSMAN Emil 2005 SWE FKC Karlskrona
L 1.1 Inscribed
BRANDBERG Nils 2008 SWE KF99 Kungsbacka
R 1.10 Inscribed
JONSSON Isak 2005 SWE
R --- Inscribed
PETTERSSON Isac 2005 SWE
R 1.5 Inscribed
ROVELSTAD Ivan 2006 SWE UF Uppsala
R 1.4 Inscribed
SYNNING Emanuel 2006 SWE
R 1.34 Inscribed
HJORTSMARKER Knut 2005 SWE LFK Linköping
R 1.12 Inscribed
BOUMEDIENNE Sami 2005 SWE LöFK Lidingö
R 1.16 Inscribed
POURMAND Liam 2005 SWE LöFK Lidingö
R 1.31 Inscribed
RASIN Erik 2006 SWE LöFK Lidingö
R 1.13 Inscribed
SÖDERLING Anton 2006 SWE LöFK Lidingö
L 1.23 Inscribed
SÖNNERGREN Simon 2005 SWE MF19 Malmö
R 1.7 Inscribed
ÖSTRÖM Elmer 2005 SWE
R 1.24 Inscribed
PERSSON TÖRN Caspian 2005 SWE YFK Ystad
R 1.3 Inscribed
HAGEN Viktor Jarl Breivik - NOR Bygdø FK L 2.16 Cancelled  

32 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN AL-NUAIMI Muhannad SWE UF Uppsala
D ANDANÉ André SWE MF19 Malmö
CN CLAUSEN Stefan SWE DIF Stockholm
N1 EEG Ole DEN Stavanger FK
D FAGERBERG Kerstin SWE UF Uppsala
N GERDIN Viktor SWE UF Uppsala
ISLAS FLYGARE Linus SWE UF Uppsala
KROHN Otthar Andreas NOR Njård Fekting
N1 MAGNUS Knut Henrik NOR Bergens FK
D NILSSON Axel SWE UF Uppsala
N NILSSON Erik SWE UF Uppsala
POURMAND Tara SWE LöFK Lidingö
N POUSETTE Harald SWE DIF Stockholm
CN RASMUSSEN Björn SWE UF Uppsala
C RASMUSSEN Linn SWE UF Uppsala
N1 ROSTKOWSKA Anna POL UF Uppsala
N STEINBOCK Simon SWE UF Uppsala
N SVENSSON Mats SWE DIF Stockholm
D THIM Tomas SWE UF Uppsala
N VIKLUND Birgitta SWE UF Uppsala
D WARVSTEN Kerstin SWE LFK Linköping
WIKSTRÖM Olle SWE UF Uppsala
D WRAMNER Stefan SWE GoFK Visby
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2020 Masters U15 Men's Epee Svenska Fäktförbundet
2019 Norges Rankinglister U15 Men's Epee Norges Fekteforbund
2019 Masters U15 Men's Epee Svenska Fäktförbundet

Epee Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
OXHOLM WAGNER Alec 2005 DEN Trekanten København
R --- Inscribed
DE VITA Gianmaria 2006 ITA Acc. Scherma Marchesa Torino
R 2.18 Inscribed
EIKANGER Olav 2003 NOR Bergens FK
R 2.2 Inscribed
KARLSEN Henning 2003 NOR Njård Fekting
R 2.3 Inscribed
HOLMEN Franz Philip Pap 2006 NOR Bygdø FK
R 2.10 Inscribed
IRGENS-JENSEN Eirik 2004 NOR Bygdø FK
R 2.15 Inscribed
SOERUM Inge 2004 NOR Bygdø FK
R 2.11 Inscribed
BURUM-AUENSEN Alexander 2003 NOR Njård Fekting
R 2.4 Inscribed
GÖTHLIN Gustav 2003 NOR Njård Fekting
R 2.19 Inscribed
GRINNEN Benjamin 2004 NOR Njård Fekting
2.14 Inscribed
MOE LUMB Tristan 2005 NOR Njård Fekting
R 2.21 Inscribed
THARALDSEN Kristoffer 2005 NOR Njård Fekting
R 2.25 Inscribed
DRAUGEDALEN Elias 2003 NOR Nøtterøy FK
R 2.1 Inscribed
DRAUGEDALEN Emil 2005 NOR Nøtterøy FK
L 2.7 Inscribed
HEIBERG Kasper Mathisen 2004 NOR Nøtterøy FK
R 2.12 Inscribed
BAKKE Alexander 2003 NOR Stavanger FK
R 2.8 Inscribed
FURENES Filip 2005 NOR Stavanger FK
R 2.17 Inscribed
KRASIKOVAS Emilis 2005 NOR Stavanger FK
R 2.9 Inscribed
NORDTVEIT Didrik 2005 NOR Stavanger FK
L 2.13 Inscribed
MALVIK Aleksander 2005 NOR Njård Fekting
R 2.6 Inscribed
ASK Theo 2004 SWE AFiL Lund
R 1.20 Inscribed
PALMQVIST Elias 2003 SWE AFiL Lund
R 1.26 Inscribed
ENGSTRAND Theodor 2003 SWE ARA Helsingborg
R 1.9 Inscribed
TUNKLEV Edmund 2003 SWE ARA Helsingborg
R 1.19 Inscribed
HOFLING Leon 2005 SWE C4 Kristianstad
R 1.49 Inscribed
BECKEMAN Erik 2004 SWE DIF Stockholm
R 1.8 Inscribed
FAGERSTEDT Jakob 2004 SWE DIF Stockholm
R 1.15 Inscribed
FRIDMAN Milton 2004 SWE DIF Stockholm
L 1.13 Inscribed
KELLY Christopher 2003 SWE DIF Stockholm
R 1.1 Inscribed
NYMAN Jakob 2005 SWE DIF Stockholm
R 1.38 Inscribed
POCSI Tomi 2006 SWE DIF Stockholm
L 1.21 Inscribed
RASMUSON Jakob 2003 SWE DIF Stockholm
L 1.40 Inscribed
SKARVE Viktor 2004 SWE DIF Stockholm
R 1.37 Inscribed
STÅHL Folke 2006 SWE DIF Stockholm
R 1.47 Inscribed
STÅHL Gösta 2004 SWE DIF Stockholm
R 1.5 Inscribed
WALLENTIN Ludvig 2004 SWE DIF Stockholm
R 1.45 Inscribed
WIBERG Carl 2004 SWE DIF Stockholm
R 1.17 Inscribed
BÄCKSTRÖM Ian 2004 SWE FFF Stockholm
R 1.23 Inscribed
FALKNER Gustaf 2004 SWE FFF Stockholm
L 1.64 Inscribed
HELANDER Leo 2004 SWE
R --- Inscribed
POUSETTE Charlie 2004 SWE
L 1.27 Inscribed
FORSMAN Emil 2005 SWE FKC Karlskrona
L 1.35 Inscribed
FRIDH Simon 2003 SWE FKC Karlskrona
L 1.4 Inscribed
LUNARUM Adam 2003 SWE FKC Karlskrona
R 1.12 Inscribed
HULT Isac 2004 SWE GoFK Visby
R 1.14 Inscribed
MANCEWICZ Mikolaj 2003 SWE
R 1.2 Inscribed
ENGVALL Olle 2003 SWE HFS Halmstad
R 1.33 Inscribed
ERIKSSON Isak 2003 SWE I2 Karlstad
R 1.18 Inscribed
BRANDBERG Hugo 2005 SWE KF99 Kungsbacka
R 1.3 Inscribed
JONSSON Isak 2005 SWE
R 1.69 Inscribed
PETTERSSON Isac 2005 SWE
R 1.30 Inscribed
ROVELSTAD Ivan 2006 SWE UF Uppsala
R 1.44 Inscribed
SYNNING Emanuel 2006 SWE
R 1.68 Inscribed
HJORTSMARKER Knut 2005 SWE LFK Linköping
R 1.31 Inscribed
ULLTJÄRN Julius 2004 SWE
R 1.10 Inscribed
BOUMEDIENNE Sami 2005 SWE LöFK Lidingö
R 1.34 Inscribed
KÄNNGÅRD Gustaf 2004 SWE LöFK Lidingö
R 1.67 Inscribed
NORDENSKJÖLD Frans 2004 SWE LöFK Lidingö
R 1.22 Inscribed
POURMAND Liam 2005 SWE LöFK Lidingö
R 1.65 Inscribed
POURMAND Nima 2004 SWE LöFK Lidingö
R 1.6 Inscribed
BJARTMAR Otto 2004 SWE MF19 Malmö
R 1.29 Inscribed
GUSTAFSSON Elias 2004 SWE MF19 Malmö
R 1.28 Inscribed
SÖNNERGREN Simon 2005 SWE MF19 Malmö
R 1.36 Inscribed
WINBLAD Vincent 2004 SWE
R 1.66 Inscribed
ANDERSSON Juan 2003 SWE ÖFFK Östersund
R 1.32 Inscribed
CLACHAN Alexander 2004 SWE
R 1.39 Inscribed
ISLAS FLYGARE Lucas 2004 SWE UF Uppsala
R 1.11 Inscribed
KUTTI David 2003 SWE LöFK Lidingö
R 1.7 Inscribed
SEIKO Pontus 2004 SWE WFF Örebro
R 1.25 Inscribed
PERSSON TÖRN Caspian 2005 SWE YFK Ystad
R 1.24 Inscribed
HALEVI Sagi - DEN KFK Kalundborg R --- Cancelled  
HAGEN Viktor Jarl Breivik - NOR Bygdø FK L 2.23 Cancelled  

70 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN AL-NUAIMI Muhannad SWE UF Uppsala
D ANDANÉ André SWE MF19 Malmö
CN CLAUSEN Stefan SWE DIF Stockholm
N1 EEG Ole DEN Stavanger FK
D GUSTAFSSON Peter SWE UF Uppsala
N1 MAGNUS Knut Henrik NOR Bergens FK
POURMAND Tara SWE LöFK Lidingö
N POUSETTE Harald SWE DIF Stockholm
CN RASMUSSEN Björn SWE UF Uppsala
C RASMUSSEN Linn SWE UF Uppsala
D RODIONOV Albert SWE UF Uppsala
D RÖNNMARK Marcus SWE LöFK Lidingö
N SVENSSON Mats SWE DIF Stockholm
D THIM Tomas SWE UF Uppsala
D TORESTEN Mikael SWE FKC Karlskrona
N ULFSSON FALKNER Per SWE FFF Stockholm
D ULLTJÄRN Gabriel SWE LFK Linköping
N VIKLUND Birgitta SWE UF Uppsala
WIKSTRÖM Olle SWE UF Uppsala
D WRAMNER Stefan SWE GoFK Visby
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2020 Masters U17 Men's Epee Svenska Fäktförbundet
2020 Nationell Ranking U17 Men's Epee Svenska Fäktförbundet
2019 Nationell Ranking U17 Men's Epee Svenska Fäktförbundet
2019 Norges Rankinglister U17 Men's Epee Norges Fekteforbund
2019 Masters U17 Men's Epee Svenska Fäktförbundet

Epee Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
EIKANGER Olav 2003 NOR Bergens FK
R 2.7 Inscribed
GEITUNG Tomas 2000 NOR Bergens FK
R 2.1 Inscribed
KARLSEN Henning 2003 NOR Njård Fekting
R 2.11 Inscribed
STORMARK Christoffer 2002 NOR Bergens FK
L 2.23 Inscribed
STRAUMOY Truls 2000 NOR Bergens FK
L 2.6 Inscribed
IRGENS-JENSEN Eirik 2004 NOR Bygdø FK
R 2.26 Inscribed
SOERUM Inge 2004 NOR Bygdø FK
R 2.14 Inscribed
BROBAKKEN Marcus Vokes 2002 NOR Njård Fekting
L 2.3 Inscribed
BURUM-AUENSEN Alexander 2003 NOR Njård Fekting
R 2.18 Inscribed
DAHLBO Benjamin 2001 NOR Njård Fekting
R 2.2 Inscribed
GÖTHLIN Gustav 2003 NOR Njård Fekting
R 2.22 Inscribed
GRINNEN Benjamin 2004 NOR Njård Fekting
2.24 Inscribed
OLKVAM Ole Magnus 2002 NOR Njård Fekting
R 2.5 Inscribed
WESTGAARD Morten Isaksen 2001 NOR Njård Fekting
R 2.9 Inscribed
WIE BENDIXEN August 2001 NOR
2.30 Inscribed
DRAUGEDALEN Elias 2003 NOR Nøtterøy FK
R 2.4 Inscribed
HEIBERG Kasper Mathisen 2004 NOR Nøtterøy FK
R 2.17 Inscribed
BAKKE Alexander 2003 NOR Stavanger FK
R 2.10 Inscribed
EEG Svend Markus 2000 NOR Stavanger FK
R 2.8 Inscribed
ANDERSSON Oscar 2002 SWE UF Uppsala
R 1.15 Inscribed
ASK Theo 2004 SWE AFiL Lund
R 1.51 Inscribed
PALMQVIST Elias 2003 SWE AFiL Lund
R 1.49 Inscribed
ENGSTRAND Theodor 2003 SWE ARA Helsingborg
R 1.46 Inscribed
TUNKLEV Edmund 2003 SWE ARA Helsingborg
R 1.48 Inscribed
WIKSTRÖM Joel 2002 SWE ARA Helsingborg
R 1.54 Inscribed
ARONOWITSCH Zeev 2002 SWE DIF Stockholm
R 1.7 Inscribed
BECKEMAN Erik 2004 SWE DIF Stockholm
R 1.25 Inscribed
FAGERSTEDT Jakob 2004 SWE DIF Stockholm
R 1.20 Inscribed
FRIDMAN Milton 2004 SWE DIF Stockholm
L 1.21 Inscribed
KELLY Christopher 2003 SWE DIF Stockholm
R 1.1 Inscribed
NYMAN Filip 2002 SWE DIF Stockholm
R 1.4 Inscribed
POUSETTE Hugo 2001 SWE DIF Stockholm
L 1.3 Inscribed
SONTAGH Jakob 2002 SWE DIF Stockholm
R 1.5 Inscribed
STÅHL Gösta 2004 SWE DIF Stockholm
R 1.18 Inscribed
WIBERG Carl 2004 SWE DIF Stockholm
R 1.32 Inscribed
SOLEHAV André 2002 SWE
R 1.34 Inscribed
ULMANEN Kasper 2000 SWE
L 1.13 Inscribed
FRIDH Simon 2003 SWE FKC Karlskrona
L 1.14 Inscribed
LINDQUIST Eric 2002 SWE FKC Karlskrona
R 1.24 Inscribed
LUNARUM Adam 2003 SWE FKC Karlskrona
R 1.23 Inscribed
RODIONOV Albert 2001 SWE FKC Karlskrona
L 1.45 Inscribed
TORESTEN Mikael 2002 SWE FKC Karlskrona
R 1.22 Inscribed
HULT Isac 2004 SWE GoFK Visby
R 1.26 Inscribed
MANCEWICZ Mikolaj 2003 SWE
R 1.8 Inscribed
ERIKSSON Isak 2003 SWE I2 Karlstad
R 1.36 Inscribed
BRANDBERG Hugo 2005 SWE KF99 Kungsbacka
R 1.44 Inscribed
GALL David 2001 SWE KFA Köping
R 1.53 Inscribed
NISULA Oliwer 2001 SWE KFA Köping
R 1.55 Inscribed
ULLTJÄRN Gabriel 2000 SWE LFK Linköping
R 1.9 Inscribed
ULLTJÄRN Julius 2004 SWE
R 1.12 Inscribed
NORDENSKJÖLD Frans 2004 SWE LöFK Lidingö
R 1.41 Inscribed
POURMAND Nima 2004 SWE LöFK Lidingö
R 1.11 Inscribed
NORRMAN Henrik 2001 SWE MF19 Malmö
R 1.40 Inscribed
JÄRESLÄTT Harry 2002 SWE MFFG Malmö
L 1.50 Inscribed
VON POST Joel 2001 SWE MFFG Malmö
R 1.6 Inscribed
CLACHAN Alexander 2004 SWE
R 1.52 Inscribed
ERIKSSON Filip 2000 SWE UF Uppsala
L 1.2 Inscribed
ISLAS FLYGARE Lucas 2004 SWE UF Uppsala
R 1.19 Inscribed
RASMUSON Ludvig 2001 SWE
L 1.33 Inscribed
STRÖMSÖE Axel 2000 SWE UF Uppsala
R 1.17 Inscribed
KUTTI David 2003 SWE LöFK Lidingö
R 1.10 Inscribed
SEIKO Pontus 2004 SWE WFF Örebro
R 1.47 Inscribed
THÖRN Lukas 2001 SWE
L 1.35 Inscribed
KLAVENESS Andreas - NOR Bygdø FK R 2.13 Cancelled  
STOKNES Samuel Klouman - NOR Bygdø FK R 2.33 Cancelled  

63 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN AL-NUAIMI Muhannad SWE UF Uppsala
D ANDANÉ André SWE MF19 Malmö
CN CLAUSEN Stefan SWE DIF Stockholm
N1 EEG Ole DEN Stavanger FK
D FAGERBERG Kerstin SWE UF Uppsala
N GERDIN Viktor SWE UF Uppsala
ISLAS FLYGARE Linus SWE UF Uppsala
KROHN Otthar Andreas NOR Njård Fekting
N1 MAGNUS Knut Henrik NOR Bergens FK
D NILSSON Axel SWE UF Uppsala
N NILSSON Erik SWE UF Uppsala
POURMAND Tara SWE LöFK Lidingö
N POUSETTE Harald SWE DIF Stockholm
CN RASMUSSEN Björn SWE UF Uppsala
C RASMUSSEN Linn SWE UF Uppsala
N1 ROSTKOWSKA Anna POL UF Uppsala
N STEINBOCK Simon SWE UF Uppsala
N SVENSSON Mats SWE DIF Stockholm
D THIM Tomas SWE UF Uppsala
N VIKLUND Birgitta SWE UF Uppsala
D WARVSTEN Kerstin SWE LFK Linköping
WIKSTRÖM Olle SWE UF Uppsala
D WRAMNER Stefan SWE GoFK Visby
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2020 Nationell Ranking U20 Men's Epee Svenska Fäktförbundet
2019 Nationell Ranking U20 Men's Epee Svenska Fäktförbundet
2019 Nationell Ranking U17 Men's Epee Svenska Fäktförbundet
2019 Norges Rankinglister U20 Men's Epee Norges Fekteforbund

Epee Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GEITUNG Tomas 2000 NOR Bergens FK
R 2.1 Inscribed
STORMARK Christoffer 2002 NOR Bergens FK
L 2.37 Inscribed
STRAUMOY Truls 2000 NOR Bergens FK
L 2.9 Inscribed
BROBAKKEN Marcus Vokes 2002 NOR Njård Fekting
L 2.4 Inscribed
DAHLBO Benjamin 2001 NOR Njård Fekting
R 2.12 Inscribed
KROHN Otthar Andreas 1996 NOR Njård Fekting
R 2.10 Inscribed
OLKVAM Ole Magnus 2002 NOR Njård Fekting
R 2.11 Inscribed
WESTGAARD Morten Isaksen 2001 NOR Njård Fekting
R 2.33 Inscribed
EEG Svend Markus 2000 NOR Stavanger FK
R 2.16 Inscribed
ANDERSSON Oscar 2002 SWE UF Uppsala
R 1.41 Inscribed
LARSSON Peter 1961 SWE AFiL Lund
R 1.110 Inscribed
ERICSON Björn 1970 SWE ÄFK Stockholm
R 1.123 Inscribed
ARONOWITSCH Zeev 2002 SWE DIF Stockholm
R 1.25 Inscribed
LEWIN Johan 1998 SWE DIF Stockholm
R 1.8 Inscribed
LUND Leonard 1999 SWE DIF Stockholm
L 1.9 Inscribed
NYMAN Filip 2002 SWE DIF Stockholm
R 1.33 Inscribed
OXENSTIERNA Alexander 1961 SWE DIF Stockholm
R 1.79 Inscribed
STYMNE Jakob 1996 SWE DIF Stockholm
R 1.4 Inscribed
SVENSSON Jonathan 1999 SWE DIF Stockholm
R 1.1 Inscribed
FREDRIKSSON Gunnar 1960 SWE EFK Eskilstuna
R 1.125 Inscribed
FORSSE Tor 1972 SWE FFF Stockholm
R 1.7 Inscribed
FRANZEN Peter 1964 SWE FFF Stockholm
R 1.98 Inscribed
GOMEZ Andres 1967 SWE FFF Stockholm
L 1.13 Inscribed
GUSTAVSSON Christian 1986 SWE FFF Stockholm
R 1.6 Inscribed
KAPING Karsten 1972 SWE FFF Stockholm
R 1.19 Inscribed
SOLEHAV André 2002 SWE
R 1.122 Inscribed
STRÖM Johan 1959 SWE FFF Stockholm
R 1.51 Inscribed
TIVENIUS Jan 1961 SWE FFF Stockholm
R 1.11 Inscribed
ULMANEN Kasper 2000 SWE
L 1.16 Inscribed
WENDT Carl-Henrik 1964 SWE FFF Stockholm
R 1.24 Inscribed
MATTSSON Axel 1998 SWE FKC Karlskrona
R 1.3 Inscribed
LARSSON Richard 1967 SWE MF19 Malmö
R 1.5 Inscribed
NORRMAN Henrik 2001 SWE MF19 Malmö
R 1.66 Inscribed
VON POST Joel 2001 SWE MFFG Malmö
R 1.35 Inscribed
HÄRELL Jimmy 1992 SWE NFK Nyköping
R 1.36 Inscribed
NYBERG Christian 1989 SWE NFK Nyköping
R 1.89 Inscribed
LEJONKLOU Rickard 1991 SWE ÖFFK Östersund
R 1.38 Inscribed
SAVVA Fredrik 1992 SWE ÖFFK Östersund
R 1.29 Inscribed
AGERBERG Niklas 1980 SWE SAF Solna
R 1.28 Inscribed
ARONOWITSCH Niklas 1962 SWE SAF Solna
R 1.100 Inscribed
BERG Göran 1958 SWE SAF Solna
R 1.52 Inscribed
PERTOFT Jens 1968 SWE SAF Solna
R 1.124 Inscribed
SJÖDAHL Fredrik 1963 SWE SAF Solna
R 1.40 Inscribed
WESTMAN Jonatan 1983 SWE AFF Göteborg
R 1.37 Inscribed
EIRITZ Jacob 1972 SWE UF Uppsala
R 1.32 Inscribed
ERIKSSON Filip 2000 SWE UF Uppsala
L 1.15 Inscribed
GERDIN Viktor 1985 SWE UF Uppsala
R 1.105 Inscribed
ISLAS FLYGARE Linus 1998 SWE UF Uppsala
R 1.2 Inscribed
LANSÅKER Pär 1963 SWE UF Uppsala
R 1.108 Inscribed
NILSSON Erik 1996 SWE UF Uppsala
L 1.54 Inscribed
STRÖMSÖE Axel 2000 SWE UF Uppsala
R 1.43 Inscribed
SWENNING Joar 1967 SWE UF Uppsala
R 1.65 Inscribed
TÄCKENSTRÖM Gabriel 1990 SWE YFK Ystad
L 1.47 Inscribed
RANDO Pablo 1975 URU SAF Solna
L 1.39 Inscribed
WIEMERSLAGE Lyle 1982 USA UF Uppsala
R 1.67 Inscribed
JARL Henrik - SWE DIF Stockholm L --- Cancelled  
REICHWALD Jonny - SWE DIF Stockholm R 1.30 Cancelled  
DE GROAT Eric - SWE FFF Stockholm R 1.146 Cancelled  
GALL David - SWE KFA Köping R --- Cancelled  
NISULA Oliwer - SWE KFA Köping R --- Cancelled  
ENGSTRÖM Urban - SWE SAF Solna R --- Cancelled  

55 Entries, 0 Pending, 6 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN AL-NUAIMI Muhannad SWE UF Uppsala
D ANDANÉ André SWE MF19 Malmö
CN CLAUSEN Stefan SWE DIF Stockholm
N1 EEG Ole DEN Stavanger FK
D GUSTAFSSON Peter SWE UF Uppsala
N1 MAGNUS Knut Henrik NOR Bergens FK
POURMAND Tara SWE LöFK Lidingö
N POUSETTE Harald SWE DIF Stockholm
CN RASMUSSEN Björn SWE UF Uppsala
C RASMUSSEN Linn SWE UF Uppsala
D RODIONOV Albert SWE UF Uppsala
D RÖNNMARK Marcus SWE LöFK Lidingö
N SVENSSON Mats SWE DIF Stockholm
D THIM Tomas SWE UF Uppsala
D TORESTEN Mikael SWE FKC Karlskrona
N ULFSSON FALKNER Per SWE FFF Stockholm
D ULLTJÄRN Gabriel SWE LFK Linköping
N VIKLUND Birgitta SWE UF Uppsala
WIKSTRÖM Olle SWE UF Uppsala
D WRAMNER Stefan SWE GoFK Visby
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2020 Nationell Ranking Senior Men's Epee Svenska Fäktförbundet
2018 Nationell Ranking Veteran Men's Epee Svenska Fäktförbundet
2019 Nationell Ranking Senior Men's Epee Svenska Fäktförbundet