Back to list

internationale offene Marburger Stadtmeisterschaften
GER Marburg
November 16, 2019 - November 17, 2019
Required: National license

Epee Women's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZVEREV Maja 2011 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
BACKS Luna 2012 GER SSG Bensheim
L --- inscribed

2 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

BOROWIAK Merlin GER FC Tauberbischofsheim
DE ANGELIS Alessia Mirela GER Frankfurter TV
FISCHER Marcel GER BW Schneidhain
HARTMANN Markus GER FC Tauberbischofsheim
HOFFMANN Anton GER FC Offenbach
D KRIEG Miréja GER TV Dillenburg
D NÄHRING Dirk GER TV Dillenburg
SCHMIDT Jann-Rouven GER TV Dillenburg
D WÖRLE Gert GER Frankfurter TV

Epee Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SUN Pujia 2010 CHN Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
NOUR-ELDIN Nelly 2009 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
PETRI Janna 2009 GER TV Dillenburg
L --- inscribed

3 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

BOROWIAK Merlin GER FC Tauberbischofsheim
DE ANGELIS Alessia Mirela GER Frankfurter TV
FISCHER Marcel GER BW Schneidhain
HARTMANN Markus GER FC Tauberbischofsheim
HOFFMANN Anton GER FC Offenbach
D KRIEG Miréja GER TV Dillenburg
D NÄHRING Dirk GER TV Dillenburg
SCHMIDT Jann-Rouven GER TV Dillenburg
D WÖRLE Gert GER Frankfurter TV

Epee Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KLASSEN Vivien 2007 GER Homburger TG
R --- inscribed
CEVIKOL Eda 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
LASTENOUSE Camille 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
SEIFERT Franziska 2008 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
SHA Chuyi 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
DREYER Jana 2007 GER FC Kassel
R --- inscribed
GLASER Pauline 2008 GER FC Kassel
R --- inscribed
RÜHL Emma 2007 GER FC Kassel
R --- inscribed
DAPP Ida Marie 2007 GER FC Offenbach
R --- inscribed
FRICKE Fiona 2007 GER FC Offenbach
R --- inscribed
KUNISCH Matilda 2007 GER FC Offenbach
R --- inscribed
HEINRICH Svenja 2008 GER FC Tauberbischofsheim
L --- inscribed
HAUK Eva 2007 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
BODE Josephine 2007 GER MTV Saalfeld
R --- inscribed
WITHERS Nomi Claire 2008 GER TG Schweinfurt
R --- inscribed
OBERTHÜR Emma 2008 GER TSG Friesenheim
R --- inscribed
BECKER Jorinde 2007 GER TSV Korbach
R --- inscribed
JECH Annika 2007 GER TSV Korbach
R --- inscribed
WITTWER Merle 2007 GER TSV Korbach
R --- inscribed
WÜSTEMANN Yasina 2007 GER TSV Korbach
R --- inscribed
NÄHRING Franziska 2007 GER TV Dillenburg
L --- inscribed
NÄHRING Viktoria 2007 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
KALLENBORN Sophie 2007 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
KOCH Hanna 2007 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
WEIGAND Fabiola 2007 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
AYTEKIN Cagla 2007 TUR Eintracht Frankfurt
L --- inscribed
WERNER Selina - GER Darmstädter FC R --- cancelled  

26 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

BOROWIAK Merlin GER FC Tauberbischofsheim
DE ANGELIS Alessia Mirela GER Frankfurter TV
FISCHER Marcel GER BW Schneidhain
HARTMANN Markus GER FC Tauberbischofsheim
HOFFMANN Anton GER FC Offenbach
D KRIEG Miréja GER TV Dillenburg
D NÄHRING Dirk GER TV Dillenburg
SCHMIDT Jann-Rouven GER TV Dillenburg
D WÖRLE Gert GER Frankfurter TV

Epee Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BÖHM Ella 2005 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
KRAMER Luisa 2005 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
RIESKE Zita 2006 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
LERCHE Hannah 2006 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
LICHTL Darlene 2005 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
OSTWALD Anna-Sophie 2005 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
TIETZ Naomi 2006 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
VOLHARD Ruby 2006 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
RÜHL Emma 2007 GER FC Kassel
R --- inscribed
DÖRR Mailin 2005 GER FC Offenbach
R --- inscribed
KUNISCH Matilda 2007 GER FC Offenbach
R --- inscribed
HENRICH Lillian Charlize 2006 GER TV Dillenburg
L --- inscribed
KÜHN Nele 2005 GER Wiesbadener FC
R --- inscribed
PIAO Megan 2006 IRL
--- inscribed
BOXHEIMER Sonja - GER Eintracht Frankfurt R --- cancelled  
SPENHOFF Leonie - GER Eintracht Frankfurt L --- cancelled  

14 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees/umpires

BOROWIAK Merlin GER FC Tauberbischofsheim
D COLE Jascha GER TV Dillenburg
HANEWALD Simeon GER MTV Giessen
HARTMANN Markus GER FC Tauberbischofsheim
JAKOBY Simon GER Frankfurter TV
LUTZ Maximilian GER MTV Giessen
NOUR-ELDIN Nareman GER Eintracht Frankfurt
TRAAR Christopher GER TG Dörnigheim
ZSCHÄTZSCH Daniel GER MTV Giessen

Epee Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KREBS Helena 2005 GER Homburger TG
R --- inscribed
SEIBEL Carolin 2004 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
CIRRINCIONE Chiara 2004 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
SÜVERN Elisa 2003 GER FC Kassel
R --- inscribed
KÄMMERER Anna 2004 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
BACKS Ronja 2004 GER SSG Bensheim
R --- inscribed
CLUSEN Alva 2004 GER TV Paderborn
R --- inscribed
EL AYARI Julia - GER Eintracht Frankfurt R --- cancelled  
BOCK Lola Marie - GER FC Offenbach R --- cancelled  
SALIM Leila Yasmin - GER FS TV Langen R --- cancelled  

7 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Referees/umpires

BOROWIAK Merlin GER FC Tauberbischofsheim
DE ANGELIS Alessia Mirela GER Frankfurter TV
FISCHER Marcel GER BW Schneidhain
HARTMANN Markus GER FC Tauberbischofsheim
HOFFMANN Anton GER FC Offenbach
D KRIEG Miréja GER TV Dillenburg
D NÄHRING Dirk GER TV Dillenburg
SCHMIDT Jann-Rouven GER TV Dillenburg
D WÖRLE Gert GER Frankfurter TV

Epee Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GÜLZOW Salome 1995 GER FC Kassel
L --- inscribed
KNICKREHM Insa Maleen 1992 GER FC Kassel
R --- inscribed
SÜVERN Elisa 2003 GER FC Kassel
R --- inscribed
GRIMM Anna Isabella 2002 GER FC Rüsselsheim
R --- inscribed
VEDDER Hannah 1999 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
KÖHLER Laura 1998 GER TSV Korbach
R --- inscribed
NORD Annika 1999 GER TSV Korbach
R --- inscribed
JAKOBI Lotta 1998 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
KÖNNEKER Lorianna 1993 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
SCHMIDT Alisa 2002 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
DITHMAR Heike - GER FC Kassel R --- cancelled  
WESTMEIER Stefanie - GER TSV Korbach R --- cancelled  

10 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees/umpires

BOROWIAK Merlin GER FC Tauberbischofsheim
D COLE Jascha GER TV Dillenburg
HANEWALD Simeon GER MTV Giessen
HARTMANN Markus GER FC Tauberbischofsheim
JAKOBY Simon GER Frankfurter TV
LUTZ Maximilian GER MTV Giessen
NOUR-ELDIN Nareman GER Eintracht Frankfurt
TRAAR Christopher GER TG Dörnigheim
ZSCHÄTZSCH Daniel GER MTV Giessen

Epee Women's Veteran Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
AHMED Ola 1975 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
DITHMAR Heike 1967 GER FC Kassel
R --- inscribed
GLASER Sabine 1980 GER FC Kassel
R --- inscribed
HELDMANN Tanja 1978 GER FC Rüsselsheim
L --- inscribed
WESTMEIER Stefanie 1980 GER TSV Korbach
R --- inscribed
HERWIG Andrea 1973 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
GAUTIER Virginie 1971 IRL Pembroke FC
R --- inscribed

7 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

BOROWIAK Merlin GER FC Tauberbischofsheim
D COLE Jascha GER TV Dillenburg
HANEWALD Simeon GER MTV Giessen
HARTMANN Markus GER FC Tauberbischofsheim
JAKOBY Simon GER Frankfurter TV
LUTZ Maximilian GER MTV Giessen
NOUR-ELDIN Nareman GER Eintracht Frankfurt
TRAAR Christopher GER TG Dörnigheim
ZSCHÄTZSCH Daniel GER MTV Giessen

Epee Men's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
XIAO Nico Junxuan 2012 CHN FSG Warendorf
R --- inscribed
ZHANG Haomeng 2011 CHN SSG Bensheim
R --- inscribed
VOGT Leander 2011 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
FRICKE Justus 2011 GER FC Offenbach
R --- inscribed
RIECKE Jonathan 2011 GER FC Rüsselsheim
R --- inscribed
CHIANG Nico 2012 GER SSG Bensheim
R --- inscribed

6 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

BOROWIAK Merlin GER FC Tauberbischofsheim
DE ANGELIS Alessia Mirela GER Frankfurter TV
FISCHER Marcel GER BW Schneidhain
HARTMANN Markus GER FC Tauberbischofsheim
HOFFMANN Anton GER FC Offenbach
D KRIEG Miréja GER TV Dillenburg
D NÄHRING Dirk GER TV Dillenburg
SCHMIDT Jann-Rouven GER TV Dillenburg
D WÖRLE Gert GER Frankfurter TV

Epee Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SCHÄFER Paul 2009 GER BW Schneidhain
R --- inscribed
SCHLENKHOFF Levi 2009 GER BW Schneidhain
R --- inscribed
HEJNY Emil 2010 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
RUMMLER Jean 2009 GER Darmstädter FC
--- inscribed
SCHICK Kjell 2009 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
SIKORA Noah 2010 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
GUICKING Joris 2009 GER FC Kassel
R --- inscribed
MACKENSEN Jasper 2009 GER FC Kassel
R --- inscribed
TATAROV Arseny 2010 GER FC Kassel
R --- inscribed
LAPA Alexander 2009 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
ZIMMERMANN Maxim 2010 GER FSG Warendorf
R --- inscribed
FEY Tom 2010 GER SSG Bensheim
R --- inscribed
WOIDELKO Raphael 2010 GER SSG Bensheim
R --- inscribed
HARTMANN Felix Ayotunde 2009 GER TG Schweinfurt
L --- inscribed
WEIGEL Nick 2009 GER TG Schweinfurt
L --- inscribed
GIERSBACH Leonard 2009 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
GREBING Jonathan Alexander 2010 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
GREBING Julian Richard 2009 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
HEUSER Tobias 2009 GER Wiesbadener FC
R --- inscribed

19 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

BOROWIAK Merlin GER FC Tauberbischofsheim
DE ANGELIS Alessia Mirela GER Frankfurter TV
FISCHER Marcel GER BW Schneidhain
HARTMANN Markus GER FC Tauberbischofsheim
HOFFMANN Anton GER FC Offenbach
D KRIEG Miréja GER TV Dillenburg
D NÄHRING Dirk GER TV Dillenburg
SCHMIDT Jann-Rouven GER TV Dillenburg
D WÖRLE Gert GER Frankfurter TV

Epee Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
COLLING Herve 2007 BEL SC Parcival Leuven, Fechterring Hochwald
R --- inscribed
JANSSEN Lennart 2007 GER TG Frankfurt-Höchst
R --- inscribed
PATEL Milan 2007 GER Eintracht Frankfurt
L --- inscribed
POPURI Pranav 2008 GER Homburger TG
R --- inscribed
BUCHERT Leon 2007 GER BW Schneidhain
R --- inscribed
BUCHERT Lukas 2007 GER BW Schneidhain
R --- inscribed
MÄDER Noah 2007 GER Darmstädter FC
--- inscribed
PFLUG Finn 2007 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
DENG Levi 2008 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
HERTWECK Andri 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
MARTIN Jasper 2007 GER Eintracht Frankfurt
L --- inscribed
MIKES Julian 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
MOCK Tom 2008 GER FC Kassel
R --- inscribed
TATAROV Viktor 2007 GER FC Kassel
R --- inscribed
TAUSCHER Aidan 2008 GER FC Kassel
R --- inscribed
HOFFMANN Max 2008 GER FC Offenbach
R --- inscribed
JONISCHKEIT Tobias 2008 GER FC Offenbach
R --- inscribed
SELIMOVIC Bilal 2007 GER FC Offenbach
R --- inscribed
GIANNOLO Valerio 2008 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
OTTO Bo 2007 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
ZVEREV Tim 2007 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
BERGNER Niklas 2007 GER MTV Saalfeld
R --- inscribed
BACKS Morten 2008 GER SSG Bensheim
R --- inscribed
FASSER Maurice 2007 GER SSG Bensheim
R --- inscribed
WUNDERLICH Fabio 2008 GER TG Schweinfurt
R --- inscribed
ZHEREB Ilja 2007 GER TG Schweinfurt
R --- inscribed
DENK Mathis 2007 GER TSV Korbach
R --- inscribed
BREIDENICH Lutz 2008 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
GERNDT Jan 2007 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
HEINECKE Max-Julius 2007 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
BAHNERS Max 2008 GER TV Paderborn
R --- inscribed
CLUSEN Henri 2007 GER TV Paderborn
R --- inscribed
ARNOLD Aron 2008 GER Wiesbadener FC
R --- inscribed
OSTALSKIY Ivan 2007 RUS FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
ZIEGLER Leo - GER Darmstädter FC R --- cancelled  

34 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

BOROWIAK Merlin GER FC Tauberbischofsheim
DE ANGELIS Alessia Mirela GER Frankfurter TV
FISCHER Marcel GER BW Schneidhain
HARTMANN Markus GER FC Tauberbischofsheim
HOFFMANN Anton GER FC Offenbach
D KRIEG Miréja GER TV Dillenburg
D NÄHRING Dirk GER TV Dillenburg
SCHMIDT Jann-Rouven GER TV Dillenburg
D WÖRLE Gert GER Frankfurter TV

Epee Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
COLLING Herve 2007 BEL SC Parcival Leuven, Fechterring Hochwald
R --- inscribed
RYAPOV Kaloyan 2005 BUL Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
ZYUMBYULEV Ognyan 2005 BUL Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
MÜLLER-GEBEL Arik 2006 GER BW Schneidhain
L --- inscribed
NOUR-ELDIN Ahmed 2006 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
GLASER Moritz 2006 GER FC Kassel
L --- inscribed
PHILIPPI Matteo 2006 GER FC Kassel
R --- inscribed
RENKEWITZ Justus Emanuel 2007 GER FC Kassel
R --- inscribed
QUABECK Julian 2005 GER FC Rüsselsheim
R --- inscribed
GIANNOLO Valerio 2008 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
IXKES Tamino Gabriel Che Maria 2006 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
EHRENBERG Theo 2006 GER SSG Bensheim
L --- inscribed
WINKLER Fabian 2006 GER SSG Bensheim
R --- inscribed
NORD Niels 2006 GER TSV Korbach
R --- inscribed
HEINECKE Max-Julius 2007 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
SCHMIDT Jann-Rouven 2005 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
BRÜCKNER Ole 2006 GER TV Paderborn
R --- inscribed
NÖTGES Thilo 2006 GER TV Paderborn
R --- inscribed
HAHN Ansgar Thoralf Rune 2005 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
SHERLOCK Luke 2005 IRL Pembroke FC
R --- inscribed
DONATI Federico 2005 ITA Darmstädter FC
R --- inscribed
TAUSCHER Aidan - GER FC Kassel R --- cancelled  
STRACKE Oliver Felix - GER TSV Korbach R --- cancelled  
IRLEBORN Noah Leander - GER TV Gladbeck R --- cancelled  

21 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Referees/umpires

BOROWIAK Merlin GER FC Tauberbischofsheim
D COLE Jascha GER TV Dillenburg
HANEWALD Simeon GER MTV Giessen
HARTMANN Markus GER FC Tauberbischofsheim
JAKOBY Simon GER Frankfurter TV
LUTZ Maximilian GER MTV Giessen
NOUR-ELDIN Nareman GER Eintracht Frankfurt
TRAAR Christopher GER TG Dörnigheim
ZSCHÄTZSCH Daniel GER MTV Giessen

Epee Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
STUMMVOLL Sven 2004 GER Homburger TG
R --- inscribed
DITTMAR Max 2004 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
WEBER Bryan 2004 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
GLASER Moritz 2006 GER FC Kassel
L --- inscribed
KUHN Lukas 2004 GER FC Rüsselsheim
R --- inscribed
EHRINGHAUS Mika 2004 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
NÄHRING Till 2004 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
STRUIF Silas - GER Darmstädter FC R --- cancelled  
QUABECK Julian - GER FC Rüsselsheim R --- cancelled  
DONATI Federico - ITA Darmstädter FC R --- cancelled  

7 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Referees/umpires

BOROWIAK Merlin GER FC Tauberbischofsheim
DE ANGELIS Alessia Mirela GER Frankfurter TV
FISCHER Marcel GER BW Schneidhain
HARTMANN Markus GER FC Tauberbischofsheim
HOFFMANN Anton GER FC Offenbach
D KRIEG Miréja GER TV Dillenburg
D NÄHRING Dirk GER TV Dillenburg
SCHMIDT Jann-Rouven GER TV Dillenburg
D WÖRLE Gert GER Frankfurter TV

Epee Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LI Mahei Manhai 1988 CHN FC Kassel
R --- inscribed
BALZEREIT David 1994 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
KUHN Lukas 2004 GER FC Rüsselsheim
R --- inscribed
MUSCHENICH Carsten 1976 GER Dürener FC
L --- inscribed
BAUER Aaron 1999 GER FC Rüsselsheim
R --- inscribed
FÖRSTER Tristan 1990 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
AREND Timo 1986 GER TSV Korbach
R --- inscribed
GÄNZ Paul 2002 GER TSV Korbach
L --- inscribed
RICHTER Kai 2000 GER TSV Korbach
R --- inscribed
EHRINGHAUS Mika 2004 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
SCHNEIDER Christian 1996 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
VOß Thilo 1987 GER TV Paderborn
R --- inscribed
METZ Alexander 1996 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
PETROV Pavel 1985 RUS NightFencingLeague
R --- inscribed
DITTMAR Jürgen - GER FC Kassel R --- cancelled  
BULLER Bastian - GER FC Rüsselsheim R --- cancelled  
HERRMANN Elmar - GER Fechtergilde Südholstein L --- cancelled  
FEY Bertram - GER SSG Bensheim R --- cancelled  
OHL Daniel - GER SSG Bensheim R --- cancelled  

14 Entries, 0 pending, 5 cancelled

Referees/umpires

BOROWIAK Merlin GER FC Tauberbischofsheim
D COLE Jascha GER TV Dillenburg
HANEWALD Simeon GER MTV Giessen
HARTMANN Markus GER FC Tauberbischofsheim
JAKOBY Simon GER Frankfurter TV
LUTZ Maximilian GER MTV Giessen
NOUR-ELDIN Nareman GER Eintracht Frankfurt
TRAAR Christopher GER TG Dörnigheim
ZSCHÄTZSCH Daniel GER MTV Giessen

Epee Men's Veteran Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HIRT Franz 1937 GER FC Kassel
R --- inscribed
BAIER Eckhard 1940 GER BSG Stahl Nordhausen
R --- inscribed
DITTMAR Jürgen 1960 GER FC Kassel
R --- inscribed
WÖRLE Gert 1964 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
GERHARDT Günther 1956 GER FS Germania Solingen
R --- inscribed
SCHRÖDER Ronald 1964 GER Fuldaer TS
R --- inscribed
VOGEL Markus 1969 GER KHC Bad Kreuznach
R --- inscribed
STEGEMANN Bernd-Heinz 1963 GER Lüdenscheider TV
R --- inscribed
FEY Bertram 1977 GER SSG Bensheim
R --- inscribed
BLOHM Christian 1965 GER TG Schweinfurt
L --- inscribed
OSSENBÜHL Thomas 1976 GER TK Hannover
R --- inscribed
GÄNZ Thorsten 1975 GER TSV Korbach
R --- inscribed
BENNER Michael 1962 GER TV Dillenburg
L --- inscribed
BREIDENICH Jan 1973 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
ZIEHER Martin 1961 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
KNOLL Heiko 1966 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
LOCHER Harald 1950 GER VFL Marburg FA
L --- inscribed
SCHMIDT Hans-Helmut 1961 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
WITJASEW Alan 1973 GER Wiesbadener FC
R --- inscribed
COLLING Emile 1968 LUX Fechterring Hochwald
R --- inscribed
MUSCHENICH Carsten - GER Dürener FC L --- cancelled  
HERRMANN Elmar - GER Fechtergilde Südholstein L --- cancelled  

20 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees/umpires

BOROWIAK Merlin GER FC Tauberbischofsheim
D COLE Jascha GER TV Dillenburg
HANEWALD Simeon GER MTV Giessen
HARTMANN Markus GER FC Tauberbischofsheim
JAKOBY Simon GER Frankfurter TV
LUTZ Maximilian GER MTV Giessen
NOUR-ELDIN Nareman GER Eintracht Frankfurt
TRAAR Christopher GER TG Dörnigheim
ZSCHÄTZSCH Daniel GER MTV Giessen

Foil Women's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZHONG Kayla 2011 CHN SKG Oberhöchstadt
R --- inscribed
SALOMON Helene 2011 GER MTV Giessen
R --- inscribed
LOBE MANGA Aurelia 2011 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
BRUOGNOLO Lara - GER VFL Marburg FA R --- cancelled  

3 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

CN BOROWIAK Merlin GER FC Tauberbischofsheim
HANEWALD Simeon GER MTV Giessen
HARTMANN Markus GER FC Tauberbischofsheim
LUTZ Maximilian GER MTV Giessen
PEETZ-SCHULDENZUCKER Felicitas GER FC Offenbach
CN TRAAR Christopher GER TG Dörnigheim
ZSCHÄTZSCH Daniel GER MTV Giessen

Foil Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ABILGAARD Lynn 2009 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
WANZKE Sara 2010 GER FC Offenbach
R --- inscribed
WEIGAND Sara Marie 2009 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
JÜNGLING Josephine 2009 GER TFC Hanau
R --- inscribed
KRAFT Vivian 2009 GER TSG Weinheim
R --- inscribed
MOSKVITIN Nika 2009 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
WALL Alexandra 2009 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
HOWARD Fainne 2010 IRL TSG Kaiserslautern
R --- inscribed
SANVITO Erika 2009 IRL
--- inscribed
STERNBERG Lya - GER FC Offenbach R --- cancelled  
BRUOGNOLO Elisa - GER VFL Marburg FA R --- cancelled  

9 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees/umpires

CN BOROWIAK Merlin GER FC Tauberbischofsheim
HANEWALD Simeon GER MTV Giessen
HARTMANN Markus GER FC Tauberbischofsheim
LUTZ Maximilian GER MTV Giessen
PEETZ-SCHULDENZUCKER Felicitas GER FC Offenbach
CN TRAAR Christopher GER TG Dörnigheim
ZSCHÄTZSCH Daniel GER MTV Giessen

Foil Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CUI Xiyan 2008 CHN FS TV Langen
L --- inscribed
MERT Buket 2007 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
MITNACHT Nele 2007 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
HAMMERATH Silva 2008 GER Dürener FC
R --- inscribed
KRONHOLZ Finja 2008 GER Dürener FC
R --- inscribed
HUBER Julia 2008 GER FC Offenbach
R --- inscribed
ÖZTÜRK Selma 2007 GER FC Offenbach
R --- inscribed
STERNBERG Ina 2008 GER FC Offenbach
R --- inscribed
SCHEUERMANN Mia 2007 GER FC Rüsselsheim
R --- inscribed
HEINRICH Svenja 2008 GER FC Tauberbischofsheim
L --- inscribed
HORN Malvina 2008 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
BRANDT Paula 2008 GER MTV Giessen
R --- inscribed
OHREM Muriel 2008 GER MTV Giessen
R --- inscribed
BAAS Svenja 2007 GER TFC Hanau
R --- inscribed
LOBE MANGA Laetitia 2007 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
KRAFT Maja 2007 GER TSG Weinheim
R --- inscribed
BÖCKING Mia 2007 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
DORNSEIFF Lena 2008 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
BARKHOLZ Amelie 2008 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
HERWIG Finja Malu 2007 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
HERWIG Merle 2008 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
KRÖPELIN Fenja 2008 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
HASSINGER Sophie - GER TSG Weinheim L --- cancelled  
JENSEN Julia - GER TSG Weinheim R --- cancelled  
BÜDENBENDER Adriana Johanna - GER TV Jahn Siegen R --- cancelled  

22 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Referees/umpires

CN BOROWIAK Merlin GER FC Tauberbischofsheim
HANEWALD Simeon GER MTV Giessen
HARTMANN Markus GER FC Tauberbischofsheim
LUTZ Maximilian GER MTV Giessen
PEETZ-SCHULDENZUCKER Felicitas GER FC Offenbach
CN TRAAR Christopher GER TG Dörnigheim
ZSCHÄTZSCH Daniel GER MTV Giessen

Foil Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DEMEL Freya 2006 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
DEMEL Sara 2005 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
MICOL Louise 2005 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
PFOUGA Lara 2006 GER Darmstädter FC
--- inscribed
PASTOR Emma Luisa 2006 GER
R --- inscribed
SALIM Leila Yasmin 2006 GER FS TV Langen
R --- inscribed
STRONGOLI Erika 2006 GER SKG Oberhöchstadt
R --- inscribed
BAAS Svenja 2007 GER TFC Hanau
R --- inscribed
BLUM Luna 2005 GER TFC Hanau
L --- inscribed
METZ Thea 2006 GER TFC Hanau
R --- inscribed
SCHNARR Pia 2005 GER TFC Hanau
R --- inscribed
SCHNARR Sophia 2006 GER TFC Hanau
L --- inscribed
BAUER Fenja 2005 GER TG Hanau
R --- inscribed
BARKHOLZ Amelie 2008 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
HERWIG Finja Malu 2007 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
HERWIG Merle 2008 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
KRÖPELIN Fenja 2008 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
BESANT Cecile Rose Maria 2006 GER Wiesbadener FC
R --- inscribed
PEARDON Alice 2005 IRL
R --- inscribed
PIAO Megan 2006 IRL
--- inscribed
FROMMER Smilla - GER Darmstädter FC R --- cancelled  
IHRIG Mia - GER Darmstädter FC R --- cancelled  
KUPFER Hannah - GER Darmstädter FC R --- cancelled  
HAMMERATH Silva - GER Dürener FC R --- cancelled  
TOLDI Tímea - GER FC Rüsselsheim R --- cancelled  

20 Entries, 0 pending, 5 cancelled

Referees/umpires

CN BOROWIAK Merlin GER FC Tauberbischofsheim
L BRÜGGEMANN Ekkehard GER TFC Hanau
HARTMANN Markus GER FC Tauberbischofsheim

Foil Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MARCHAL Maloe 2004 FRA ASM BELFORT
L --- inscribed
DEMEL Sara 2005 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
KLOEPPEL Katharina 2004 GER Homburger TG
R --- inscribed
KOLACNY Nele Rosa Anna 2004 GER VFL Bad Nauheim
R --- inscribed
BOHNEN Cara 2003 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
IVO Johanna 2004 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
SCHLÜTER Amelie 2004 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
SALIM Leila Yasmin 2006 GER FS TV Langen
R --- inscribed
METZ Thea 2006 GER TFC Hanau
R --- inscribed
BURT Elena 2006 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
GERMANN Sophie Madeleine 2004 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
SCHNORR Maria 2004 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
LEE Dasha 2004 IRL Pembroke FC
--- inscribed
PASTOR Emma Luisa - GER R --- cancelled  

13 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

CN BOROWIAK Merlin GER FC Tauberbischofsheim
HANEWALD Simeon GER MTV Giessen
HARTMANN Markus GER FC Tauberbischofsheim
LUTZ Maximilian GER MTV Giessen
PEETZ-SCHULDENZUCKER Felicitas GER FC Offenbach
CN TRAAR Christopher GER TG Dörnigheim
ZSCHÄTZSCH Daniel GER MTV Giessen

Foil Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ATZERT Charlotte 1994 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
EIERMANN Birgit 1963 GER FFF Stockholm
R --- inscribed
BOHNEN Cara 2003 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
IVO Johanna 2004 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
MITNACHT Maren 1979 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
RICKEN Lisa 2002 GER Dürener FC
R --- inscribed
KNICKREHM Insa Maleen 1992 GER FC Kassel
R --- inscribed
BAUM Ramona 1992 GER MTV Giessen
R --- inscribed
GUTH Franziska 1999 GER MTV Giessen
R --- inscribed
HAAS Lisa Camille 1999 GER TV Neu Isenburg
R --- inscribed
JUNGK Aliya 2002 GER TV Neu Isenburg
R --- inscribed
BRAND Nina 2002 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
HAUPTSTEIN Lisa 1992 GER VFL Marburg FA
L --- inscribed
KLÖS Maja 2002 GER VFL Marburg FA
L --- inscribed
SCHELTER Johanna - GER VFL Bad Nauheim L --- cancelled  

14 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

CN BOROWIAK Merlin GER FC Tauberbischofsheim
L BRÜGGEMANN Ekkehard GER TFC Hanau
HARTMANN Markus GER FC Tauberbischofsheim

Foil Women's Veteran Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DÖMLING Ilka 1970 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
HELDMANN Tanja 1978 GER FC Rüsselsheim
L --- inscribed
HERWIG Andrea 1973 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
EIERMANN Birgit - GER FFF Stockholm R --- cancelled  
WESTMEIER Stefanie - GER TSV Korbach R --- cancelled  

3 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees/umpires

CN BOROWIAK Merlin GER FC Tauberbischofsheim
L BRÜGGEMANN Ekkehard GER TFC Hanau
HARTMANN Markus GER FC Tauberbischofsheim

Foil Men's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KRONHOLZ Jannes 2011 GER Dürener FC
L --- inscribed
TELLMANN Julian 2011 GER Dürener FC
R --- inscribed
RIECKE Jonathan 2011 GER FC Rüsselsheim
R --- inscribed
LAUTENSCHLAGER Niklas 2011 GER SKG Oberhöchstadt
R --- inscribed
WEPNER Lukas 2011 GER SKG Oberhöchstadt
R --- inscribed
MAIER Constantin 2011 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed

6 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

CN BOROWIAK Merlin GER FC Tauberbischofsheim
HANEWALD Simeon GER MTV Giessen
HARTMANN Markus GER FC Tauberbischofsheim
LUTZ Maximilian GER MTV Giessen
PEETZ-SCHULDENZUCKER Felicitas GER FC Offenbach
CN TRAAR Christopher GER TG Dörnigheim
TRAAR Norman GER TG Dörnigheim
ZSCHÄTZSCH Daniel GER MTV Giessen

Foil Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
STRASHEIM Jan 2009 GER TSG Weinheim
R --- inscribed
THOMAßIN Justus 2009 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
KORELL Morten 2010 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
BRÜCKMANN Bjarne 2010 GER FC Offenbach
R --- inscribed
FERNANDEZ SKOPELJA Gabriel 2009 GER FC Offenbach
R --- inscribed
FERREIRA GONCLAVES Cristiano 2010 GER FC Offenbach
R --- inscribed
LEESER Carsten Dirk 2009 GER FC Offenbach
R --- inscribed
NEUMANN Raphael 2010 GER FC Offenbach
R --- inscribed
KÖTHE Joscha 2009 GER FC Rüsselsheim
L --- inscribed
WEINHOLD Mika 2009 GER FC Rüsselsheim
L --- inscribed
KARP Daniel 2009 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
SUTTNER Raphael 2009 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
DEXHEIMER Alexander 2010 GER FS TV Langen
R --- inscribed
LODDE Leonard 2009 GER MTV Giessen
R --- inscribed
LOTT Felix 2009 GER MTV Giessen
R --- inscribed
RANGER Tristan 2010 GER MTV Giessen
L --- inscribed
ANDERS Fabio 2010 GER SKG Oberhöchstadt
R --- inscribed
BRÜCK Nathanael 2010 GER SKG Oberhöchstadt
R --- inscribed
BRÜCK Nicolas 2010 GER SKG Oberhöchstadt
R --- inscribed
CUI Liam 2010 GER SKG Oberhöchstadt
R --- inscribed
MARTIN Thomas 2010 GER SKG Oberhöchstadt
R --- inscribed
NÜRNBERG Lorenz 2009 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
GROß Maximilian Daniel 2009 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
HORCHLER Timo Maximilian 2010 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
SCHMIDT Adrian 2009 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
FRENKLER Matthis 2009 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
GREBING Jonathan Alexander 2010 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
GREBING Julian Richard 2009 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
LOCAYEF Luiz 2009 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
MANIA Christoph 2009 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
KARAÖREN Ege Tuna 2009 TUR FC Rüsselsheim
R --- inscribed
ALAOUI Wassim - GER Darmstädter FC R --- cancelled  
KOUNTIS Gavriil - GER FC Rüsselsheim R --- cancelled  
BITTNER Jakob - GER R --- cancelled  
SCHWARZE Arda - GER SKG Oberhöchstadt R --- cancelled  

31 Entries, 0 pending, 4 cancelled

Referees/umpires

CN BOROWIAK Merlin GER FC Tauberbischofsheim
HANEWALD Simeon GER MTV Giessen
HARTMANN Markus GER FC Tauberbischofsheim
LUTZ Maximilian GER MTV Giessen
PEETZ-SCHULDENZUCKER Felicitas GER FC Offenbach
CN TRAAR Christopher GER TG Dörnigheim
TRAAR Norman GER TG Dörnigheim
ZSCHÄTZSCH Daniel GER MTV Giessen

Foil Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BARBAS Sebastian 2008 GER VFL Bad Nauheim
L --- inscribed
JANSEN Arvid 2008 GER SKG Oberhöchstadt
R --- inscribed
STRASHEIM Philipp 2007 GER TSG Weinheim
R --- inscribed
ELTZE Timothè 2007 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
THOMAßIN Felix 2007 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
BELOUANAS Mehdi 2007 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
DIEBALL Hennes 2008 GER Darmstädter FC
--- inscribed
KONRADI Jonas 2008 GER Darmstädter FC
--- inscribed
LEE Matteo 2008 GER Darmstädter FC
--- inscribed
SCHILLING Adam 2008 GER FC Offenbach
R --- inscribed
KILINC Harun 2008 GER FC Rüsselsheim
R --- inscribed
MAJCHROWICZ Szymon 2008 GER FC Rüsselsheim
R --- inscribed
RIECKE Leonard 2008 GER FC Rüsselsheim
R --- inscribed
NOE Louis 2007 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
RESCH Philipp 2008 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
WUNDLING Kai 2008 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
STRIEHL Linus 2007 GER KHC Bad Kreuznach
L --- inscribed
SALOMON Felix 2008 GER MTV Giessen
R --- inscribed
URMANN Oleg 2007 GER MTV Giessen
R --- inscribed
HOLDER Julius 2008 GER SKG Oberhöchstadt
R --- inscribed
OSTER Jan-Niklas 2007 GER SKG Oberhöchstadt
R --- inscribed
FAITZ Theodor 2007 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
SCHACK Benedict 2008 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
RAWE Tizian 2008 GER TGM Mainz-Gonsenheim
R --- inscribed
MITTELSTAEDT Joel Manolis 2008 GER TSG Weinheim
L --- inscribed
SCHÄFER Leander Tjure 2008 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
BURGER Matthis 2008 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
HERWIG Quentin 2008 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
KÖRTNER Marlon Ben 2007 GER
R --- inscribed
KRÖPELIN Joscha 2007 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
RUST Philipp 2008 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
KAHL Hannes 2008 GER Wiesbadener FC
R --- inscribed
TAAPKEN Simon 2007 GER Wiesbadener FC
R --- inscribed
GAUTIER Loftus Leon 2007 IRL
--- inscribed
AHRENS Konstantin - GER Darmstädter FC --- cancelled  
BRANDT Noah - GER MTV Giessen L --- cancelled  
BACKS Morten - GER SSG Bensheim R --- cancelled  
MARENBACH Lorenz - GER TG Dörnigheim R --- cancelled  
WOSCH Clemens - GER TG Dörnigheim R --- cancelled  

34 Entries, 0 pending, 5 cancelled

Referees/umpires

CN BOROWIAK Merlin GER FC Tauberbischofsheim
HANEWALD Simeon GER MTV Giessen
HARTMANN Markus GER FC Tauberbischofsheim
LUTZ Maximilian GER MTV Giessen
PEETZ-SCHULDENZUCKER Felicitas GER FC Offenbach
CN TRAAR Christopher GER TG Dörnigheim
TRAAR Norman GER TG Dörnigheim
ZSCHÄTZSCH Daniel GER MTV Giessen

Foil Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MÜLLER Nils 2006 GER Homburger TG
R --- inscribed
STETZKA Vincent 2005 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
KILINC Harun 2008 GER FC Rüsselsheim
R --- inscribed
RIECKE Leonard 2008 GER FC Rüsselsheim
R --- inscribed
HOLDER Julius 2008 GER SKG Oberhöchstadt
R --- inscribed
HOLDER Marc 2005 GER SKG Oberhöchstadt
R --- inscribed
KESSLER Erik 2005 GER TFC Hanau
R --- inscribed
LORENZ Thies 2005 GER TFC Hanau
R --- inscribed
OCKENFELS Robert 2006 GER TFC Hanau
L --- inscribed
SCHWEICHLER Luis 2005 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
VON QUAST Maximilian 2006 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
GÄRTNER Johannes 2006 GER TGM Mainz-Gonsenheim
R --- inscribed
EICHLER Phil 2006 GER TV Neu Isenburg
R --- inscribed
REKOW Jan Moritz 2006 GER TV Neu Isenburg
R --- inscribed
BURGER Matthis 2008 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
HAHN Ansgar Thoralf Rune 2005 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
HERWIG Quentin 2008 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
KRÖPELIN Joscha 2007 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
LUDWIG Daniel 2006 GER VFL Marburg FA
L --- inscribed
RUST Philipp 2008 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
BEIERER Henri 2005 GER Wiesbadener FC
R --- inscribed
TAAPKEN Simon 2007 GER Wiesbadener FC
R --- inscribed
GAUTIER Loftus Leon 2007 IRL
--- inscribed
SHERLOCK Luke 2005 IRL Pembroke FC
R --- inscribed
NICZYPORUK Samuel - GER VFL Marburg FA R --- cancelled  
RAU Theo - GER Darmstädter FC R --- cancelled  
WEKENBORG Justus - GER Darmstädter FC R --- cancelled  
SEIDEL Fabian Emanuel - GER VFL Marburg FA R --- cancelled  

24 Entries, 0 pending, 4 cancelled

Referees/umpires

CN BOROWIAK Merlin GER FC Tauberbischofsheim
L BRÜGGEMANN Ekkehard GER TFC Hanau
HARTMANN Markus GER FC Tauberbischofsheim
TRAAR Norman GER TG Dörnigheim

Foil Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
TEROL Antonio 2006 ESP SKG Oberhöchstadt
R --- inscribed
VIDAL Louis 2003 FRA ASM BELFORT
--- inscribed
ERLING Lennart 2003 GER VFL Bad Nauheim
R --- inscribed
HÖFLING Jonas 2003 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
SEEMANN Felix 2003 GER DFC Düsseldorf
R --- inscribed
WUNDLING Ivo 2006 GER FC Tauberbischofsheim
L --- inscribed
WEICHERT Linus 2004 GER FS TV Langen
R --- inscribed
BESPALYY Mikhail 2004 GER MTV Giessen
R --- inscribed
RUPPERT Florian 2003 GER MTV Giessen
R --- inscribed
HOLDER Marc 2005 GER SKG Oberhöchstadt
R --- inscribed
EMMERICH Jaron 2004 GER TG Dörnigheim
L --- inscribed
FAITZ Philip 2005 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
HENSMANN Florian 2004 GER TSG Bruchsal
R --- inscribed
DIETERICH Julius 2004 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
LUDWIG Daniel 2006 GER VFL Marburg FA
L --- inscribed
WALTERSCHEID Kai 2004 GER VFL St. Augustin
R --- inscribed
SAUTNER Marcel - GER FC Tauberbischofsheim R --- cancelled  
POOTH Philipp Maximilian - GER SKG Oberhöchstadt R --- cancelled  
LORENZ Thies - GER TFC Hanau R --- cancelled  
SEIDEL Fabian Emanuel - GER VFL Marburg FA R --- cancelled  

16 Entries, 0 pending, 4 cancelled

Referees/umpires

CN BOROWIAK Merlin GER FC Tauberbischofsheim
HANEWALD Simeon GER MTV Giessen
HARTMANN Markus GER FC Tauberbischofsheim
LUTZ Maximilian GER MTV Giessen
PEETZ-SCHULDENZUCKER Felicitas GER FC Offenbach
CN TRAAR Christopher GER TG Dörnigheim
TRAAR Norman GER TG Dörnigheim
ZSCHÄTZSCH Daniel GER MTV Giessen

Foil Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BALZEREIT David 1994 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
EMMERICH Jaron 2004 GER TG Dörnigheim
L --- inscribed
HONNDORF Julian 1997 GER VFL Bad Nauheim
R --- inscribed
IVO Moritz 2002 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
SCHWANNINGER Timi 1999 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
VON UXKULL-GYLLENBAND Jan 1996 GER CTG Koblenz
L --- inscribed
BRETTNICH Leo 1998 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
RODRIGUEZ Christian 2000 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
JOCHIMS Felix 1987 GER Dürener FC
--- inscribed
MUSCHENICH Carsten 1976 GER Dürener FC
L --- inscribed
LIEBIG Torsten 1988 GER MTV Ludwigsburg
R --- inscribed
POOTH Philipp Maximilian 2003 GER SKG Oberhöchstadt
R --- inscribed
RÜHL Nick 2002 GER SKG Oberhöchstadt
R --- inscribed
ARNOLD Yannick 2002 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
FÖRSTER Tristan 1990 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
PIELES Miles 1996 GER TG Dörnigheim
L --- inscribed
CAKIR Mehmed 2001 GER TV Neu Isenburg
L --- inscribed
INERLE Lukas 2002 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
LY Hong Phat 1989 VIE Dürener FC
R --- inscribed
BULLER Bastian - GER FC Rüsselsheim R --- cancelled  
GERHARDT Günther - GER FS Germania Solingen R --- cancelled  

19 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees/umpires

CN BOROWIAK Merlin GER FC Tauberbischofsheim
L BRÜGGEMANN Ekkehard GER TFC Hanau
HARTMANN Markus GER FC Tauberbischofsheim
TRAAR Norman GER TG Dörnigheim

Foil Men's Veteran Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HIRT Franz 1937 GER FC Kassel
R --- inscribed
KROHMER Valeri 1966 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
MITNACHT Sebastian 1976 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
SCHWAIBOLD Frank 1957 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
THOMAßIN Bernd 1969 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
WÖRLE Gert 1964 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
GERHARDT Günther 1956 GER FS Germania Solingen
R --- inscribed
OSSENBÜHL Thomas 1976 GER TK Hannover
R --- inscribed
BENNER Michael 1962 GER TV Dillenburg
L --- inscribed
SCHMIDT Hans-Helmut 1961 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed

10 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

CN BOROWIAK Merlin GER FC Tauberbischofsheim
L BRÜGGEMANN Ekkehard GER TFC Hanau
HARTMANN Markus GER FC Tauberbischofsheim
TRAAR Norman GER TG Dörnigheim