Back to list

Offene Berliner Veteranen-Meisterschaften
GER Berlin
September 7, 2019 - September 7, 2019
Required: National license

Epee Women's V40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BÜHLER Dorothee 1973 GER SG Kaarst
R --- inscribed
HAAG Almut 1978 GER MTG Wangen
R --- inscribed
ÖKMEN Fisun 1972 GER FC Berlin Südwest
R --- inscribed
THÜMMLER Silvana 1979 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
STEIGLEDER-ALVAREZ Sylvia 1971 GER VFL Wolfsburg
R --- inscribed
PFENNIGSCHMIDT Friederike - GER FG Schwerin R --- cancelled  

5 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Epee Women's V50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MATH Barbara 1966 GER MTG Wangen
R --- inscribed
NIEDERMEIER Katja 1969 GER SC Berlin
R --- inscribed
SEIDEL Sylvia 1969 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
GEIGER Sabine 1961 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
PETERS Susanne 1966 GER FG Rotation Berlin
R --- inscribed
GERNER Karin 1967 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- inscribed

6 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Epee Women's V60 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FIBRANZ Ute 1951 GER Wernigeröder SV
R --- inscribed

1 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Epee Women's V70 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GREUNKE Brigitte 1942 GER TV Waldshut
R --- inscribed
GORIUS Bärbel 1941 GER VFL Wolfsburg
L --- inscribed

2 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Epee Men's V40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VOGLER Björn 1971 GER FC Berlin Südwest
R --- inscribed
BEHRENDT Michael 1975 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
KAUBE Thomas 1974 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
KÜHLING Rico 1974 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
TILSNER Benny 1978 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
MAIBAUM René 1976 GER FG Rotation Berlin
R --- inscribed
GÄRTNER Jens 1974 GER SC Berlin
L --- inscribed
LEHBERG Torben 1976 GER TG Berlin
R --- inscribed
WIEDEMANN Karsten 1977 GER TG Berlin
R --- inscribed
HOECHSMANN Thomas 1978 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- inscribed

10 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Epee Men's V50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CICHOSZ Matthias 1962 GER USC Magdeburg
R --- inscribed
KIRSCHEN Uwe 1967 GER SC Berlin
R --- inscribed
KUHRING Burkhard 1969 GER SC Berlin
R --- inscribed
WRAGE Nikolaus 1969 GER FC Bremen-Nord
R --- inscribed
GARBE Marc-Stephan 1967 GER Berliner FC
R --- inscribed
ROSENSTOCK Michael-Boris 1964 GER Berliner FC
L --- inscribed
WILDE Lutz 1968 GER FC Berlin Südwest
L --- inscribed
SCHIBILSKY Markus 1963 GER KSV Weißwasser
L --- inscribed
VANDIEKEN Karsten 1968 GER TSV Berlin-Wittenau
L --- inscribed
BITTNER Daniel 1969 GER USC Magdeburg
R --- inscribed
ATANASSOW Aleksander 1969 POL
--- inscribed
KNOBLAU Steffen - GER Fechtzentrum Berlin R --- cancelled  

11 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Epee Men's V60 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MÜLLER Dirk 1960 GER USC Viadrina Frankfurt
R --- inscribed
SEEVERS Dietrich 1953 GER Bremen 1860 Fechten
R --- inscribed
ZUSKA Martin 1958 GER FG Rotation Berlin
R --- inscribed
ZACHARIAS Wolfgang 1952 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
BECKER Detlef 1959 GER OSC Potsdam
R --- inscribed
MERTENS Christoph - GER FK Hannover L --- cancelled  

5 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Epee Men's V70 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ASKJAER-FRIIS Peter 1947 DEN Københavns Fægteklub
R --- inscribed
RIEGER Manfred 1943 GER FG Rotation Berlin
R --- inscribed
KÖRIS Sandor 1939 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- inscribed

3 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Foil Women's V40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DRECHSEL Claudia 1974 GER SC Berlin
R --- inscribed
FRITSCH Swantje 1979 GER SC Berlin
R --- inscribed
HAAG Almut 1978 GER MTG Wangen
R --- inscribed
KICKBUSCH Karin 1979 GER Berliner FC
R --- inscribed
KIRCHHOFF Kristin 1975 GER SC Berlin
R --- inscribed
MÜLLER Friederike 1980 GER Berliner FC
R --- inscribed
BERNAU Ulrike 1975 GER SC Berlin
R --- inscribed
STEIGLEDER-ALVAREZ Sylvia 1971 GER VFL Wolfsburg
R --- inscribed
PFENNIGSCHMIDT Friederike - GER FG Schwerin R --- cancelled  
KOLLMETZ Hilke - GER Hanseatischer FC Lübeck L --- cancelled  

8 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Foil Women's V50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MATH Barbara 1966 GER MTG Wangen
R --- inscribed
ZLONICKY Nina 1967 GER FG Rotation Berlin
R --- inscribed
REESE Stefanie 1964 GER SC Berlin
R --- inscribed
RODE Christina - GER FG Schwerin R --- cancelled  

3 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Foil Women's V60 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BEHRMANN Sabine 1958 GER FK Mahaut, Fechtclub München
L --- inscribed
FIBRANZ Ute 1951 GER Wernigeröder SV
R --- inscribed

2 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Foil Women's V70 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GREUNKE Brigitte 1942 GER TV Waldshut
R --- inscribed
SCHRAMM Angelika 1950 GER FG Rotation Berlin
R --- inscribed
GORIUS Bärbel 1941 GER VFL Wolfsburg
L --- inscribed

3 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Foil Men's V40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
STEINBACH Marcel 1977 GER FG Rotation Berlin
R --- inscribed
HELLER Andreas 1973 GER Dresdener FC
L --- inscribed
MAIBAUM René 1976 GER FG Rotation Berlin
R --- inscribed
DEGLER Wolfram 1973 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
GNYNIUK Oleksii 1980 UKR Berliner FC
R --- inscribed
GMEREK Marcel - GER OSC Berlin R --- cancelled  

5 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Foil Men's V50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JEINER Simon 1963 DEN Trekanten København
R --- inscribed
WEBER Michael 1968 GER FG Rotation Berlin
R --- inscribed
BEDEROW Michael 1961 GER DFC Düsseldorf
R --- inscribed
BEU Lars 1963 GER FC Lütjensee
L --- inscribed
SCHIBILSKY Markus 1963 GER KSV Weißwasser
L --- inscribed
RAEKER Hans Martin - GER Hanseatischer FC Lübeck R --- cancelled  

5 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Foil Men's V60 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HASLER Ulrich 1958 GER OSC Berlin
R --- inscribed
MÜLLER Dirk 1960 GER USC Viadrina Frankfurt
R --- inscribed
ZUSKA Martin 1958 GER FG Rotation Berlin
R --- inscribed
SCHAUM Berthold 1951 GER FK Hannover
L --- inscribed
BRINKMANN Hans-Georg 1956 GER Hanseatischer FC Lübeck
R --- inscribed

5 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Sabre Women's V40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MAZUR Birgit 1976 GER Berliner FC
R --- inscribed
PFENNIGSCHMIDT Friederike - GER FG Schwerin R --- cancelled  
KOLLMETZ Hilke - GER Hanseatischer FC Lübeck L --- cancelled  

1 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Sabre Women's V50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BENIMETSKAIA Janna 1966 GER Berliner FC
R --- inscribed

1 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Sabre Men's V40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MAKRIS Theo 1976 GER Berliner FC
R --- inscribed
TRUKSHANS Maris 1977 LAT
R --- inscribed

2 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Sabre Men's V50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GARBE Marc-Stephan 1967 GER Berliner FC
R --- inscribed
WICHITILL Gert 1966 GER Berliner FC
R --- inscribed
JACKISCH Torsten 1969 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed

3 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Sabre Men's V60 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HASLER Ulrich 1958 GER OSC Berlin
R --- inscribed
MROCZYK Ireneusz 1957 GER USC Viadrina Frankfurt
R --- inscribed

2 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled