Back to list

Internationales Pinneberger Drostei
GER Pinneberg
November 2, 2019 - November 3, 2019
Required: National license

Foil Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KRAUSE Martha 2009 GER FC Rothenbaum
R --- inscribed
HANSEN Svea Marie 2009 GER VFL Pinneberg
R --- inscribed
LAABS Ella Martha 2009 GER VFL Pinneberg
L --- inscribed

3 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

GARZON AMADEI Antonio ITA TB Hamburg-Eilbeck
CN JANSHEN Friederike GER Hanseatischer FC Lübeck
KAHNERT Jens GER VFL Pinneberg
LAABS Martin GER VFL Pinneberg
CN RASLANAS Nicole GER VFL Pinneberg

Foil Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
TEMUR Duru 2007 GER Walddörfer SV
R --- inscribed
WEIßHUHN Julia 2007 GER Walddörfer SV
R --- inscribed
ROTHBAUER Emma 2007 GER FG Rotation Berlin
R --- inscribed
BACH Helena Franziska 2007 GER Hanseatischer FC Lübeck
R --- inscribed
FISCHER Marie 2007 GER OSC Berlin
R --- inscribed
GINAEVA Ines 2007 GER TB Hamburg-Eilbeck
R --- inscribed
KIRSCHSTEIN Oona 2008 GER VFL Pinneberg
R --- inscribed

7 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

GARZON AMADEI Antonio ITA TB Hamburg-Eilbeck
CN JANSHEN Friederike GER Hanseatischer FC Lübeck
KAHNERT Jens GER VFL Pinneberg
LAABS Martin GER VFL Pinneberg
CN RASLANAS Nicole GER VFL Pinneberg

Foil Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
NÖRENBERG Julia 2005 GER FC Ratzeburg
R --- inscribed
KRAUSE Frida 2005 GER FC Rothenbaum
R --- inscribed
GRÜNERT Clara Luise 2005 GER Hamburger FC
L --- inscribed
BACH Helena Franziska 2007 GER Hanseatischer FC Lübeck
R --- inscribed
GOGLIN Kim 2005 GER Hanseatischer FC Lübeck
R --- inscribed
TABATABAI Minou - GER Hanseatischer FC Lübeck L --- cancelled  

5 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

GARZON AMADEI Antonio ITA TB Hamburg-Eilbeck
CN JANSHEN Friederike GER Hanseatischer FC Lübeck
KAHNERT Jens GER VFL Pinneberg
LAABS Martin GER VFL Pinneberg
CN RASLANAS Nicole GER VFL Pinneberg

Foil Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MOSA Maike 2002 GER Walddörfer SV
L --- inscribed
MOSA Nike 2003 GER Walddörfer SV
R --- inscribed
HACK Marlin 2004 GER FC Ratzeburg
R --- inscribed
MAACK Johanna 2003 GER Hamburger FC
R --- inscribed
ROSE Charlotte 2004 GER Hanseatischer FC Lübeck
L --- inscribed
PULVER Beate 2004 GER Kieler MTV
R --- inscribed
BEHRENS Nora 2003 GER TB Hamburg-Eilbeck
R --- inscribed
MARTINIUS Charlotte 2004 GER TB Hamburg-Eilbeck
R --- inscribed
NEUTSCH Constanze 2001 GER VFL Pinneberg
R --- inscribed
SCHWANKE Virginia Angelina 2002 GER VFL Pinneberg
R --- inscribed
FRANK Aviya Esther - GER TB Hamburg-Eilbeck R --- cancelled  

10 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

CN JANSHEN Friederike GER Hanseatischer FC Lübeck
KAHNERT Jens GER VFL Pinneberg
D KNAP Barbara GER TB Hamburg-Eilbeck
LAABS Martin GER VFL Pinneberg
CN RASLANAS Nicole GER VFL Pinneberg

Foil Men's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LAABS Alexander Raphael 2011 GER VFL Pinneberg
R --- inscribed

1 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

GARZON AMADEI Antonio ITA TB Hamburg-Eilbeck
CN JANSHEN Friederike GER Hanseatischer FC Lübeck
KAHNERT Jens GER VFL Pinneberg
LAABS Martin GER VFL Pinneberg
CN RASLANAS Nicole GER VFL Pinneberg

Foil Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
EL EBRASHI Junes 2009 GER Walddörfer SV
R --- inscribed
ANDERS Anton 2009 GER Hanseatischer FC Lübeck
L --- inscribed
HANSEN Willem 2010 GER Hanseatischer FC Lübeck
R --- inscribed
MARIUS Bach 2009 GER Hanseatischer FC Lübeck
R --- inscribed
THORNS Max-Johannes 2010 GER Hanseatischer FC Lübeck
R --- inscribed
RISSMANN Joel-Hendrik 2009 GER TB Hamburg-Eilbeck
R --- inscribed
SCHULZ Rasmus 2009 GER TB Hamburg-Eilbeck
R --- inscribed
LOCAYEF Luiz 2009 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
MANIA Christoph 2009 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
LANGE Jakob 2009 GER VFL Pinneberg
R --- inscribed
IVANKO Marc-Leon - GER FC Rothenbaum R --- cancelled  
GREBING Jonathan Alexander - GER VFL Marburg FA R --- cancelled  
GREBING Julian Richard - GER VFL Marburg FA R --- cancelled  

10 Inscriptions, 0 pending, 3 cancelled

Referees/umpires

GARZON AMADEI Antonio ITA TB Hamburg-Eilbeck
CN JANSHEN Friederike GER Hanseatischer FC Lübeck
KAHNERT Jens GER VFL Pinneberg
LAABS Martin GER VFL Pinneberg
CN RASLANAS Nicole GER VFL Pinneberg

Foil Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BRENNECKE Johannes 2007 GER Walddörfer SV
R --- inscribed
GUTHÖHRLEIN Christoph 2007 GER Walddörfer SV
R --- inscribed
RANCK Christoffer 2007 GER Walddörfer SV
L --- inscribed
STENGEL Fabio 2008 GER Walddörfer SV
R --- inscribed
RÄTHEL Werner 2008 GER FC Greifswald
L --- inscribed
VON DER HEYDE Serafin 2008 GER FC Ratzeburg
R --- inscribed
MARKS Florian 2008 GER FC Rothenbaum
L --- inscribed
MIECHIELSEN Piet 2007 GER Hamburger FC
R --- inscribed
GLÄSER Lasse 2007 GER Hanseatischer FC Lübeck
R --- inscribed
PAULSEN Jeppe Emil 2007 GER Kieler MTV
R --- inscribed
LUFT Vincent 2008 GER SV Lok Pritzwalk
R --- inscribed
MARTINIUS Onno 2007 GER TB Hamburg-Eilbeck
R --- inscribed
SCHARFENBERG Stig Sixten 2007 GER VFL Pinneberg
R --- inscribed

13 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

GARZON AMADEI Antonio ITA TB Hamburg-Eilbeck
CN JANSHEN Friederike GER Hanseatischer FC Lübeck
KAHNERT Jens GER VFL Pinneberg
LAABS Martin GER VFL Pinneberg
CN RASLANAS Nicole GER VFL Pinneberg

Foil Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
AMRHEIN Leo 2006 GER Walddörfer SV
R --- inscribed
HOHWY Fritz 2006 GER Walddörfer SV
R --- inscribed
KNEBEL Carl 2006 GER Walddörfer SV
R --- inscribed
LÜTKE VOLKSBECK Yohann 2006 GER VFW Oberalster
R --- inscribed
PAIKIN Dennis 2006 GER Walddörfer SV
R --- inscribed
SKIBA Finn 2006 GER VFW Oberalster
R --- inscribed
WEIMANN Dorian 2005 GER Walddörfer SV
L --- inscribed
GRIEM Ole 2006 GER Hamburger FC
R --- inscribed
GUERRA-GEISLER Matteo 2005 GER Hamburger FC
R --- inscribed
KLÖTZER Maximilian 2006 GER Hanseatischer FC Lübeck
R --- inscribed
SALZ Paul Alexander 2005 GER Hanseatischer FC Lübeck
L --- inscribed
BALCK Florian 2006 GER TB Hamburg-Eilbeck
R --- inscribed
BÖHM Finn 2006 GER VFL Pinneberg
R --- inscribed
ESPELAGE Casper 2006 GER VFL Pinneberg
R --- inscribed
LÖFFLER Samuel 2006 GER VFL Pinneberg
R --- inscribed
CHIAM Andrew 2006 SGP Fechtteam Hamburger Hochschulen
R --- inscribed

16 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

GARZON AMADEI Antonio ITA TB Hamburg-Eilbeck
CN JANSHEN Friederike GER Hanseatischer FC Lübeck
KAHNERT Jens GER VFL Pinneberg
LAABS Martin GER VFL Pinneberg
CN RASLANAS Nicole GER VFL Pinneberg

Foil Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BEHRENS Max 2004 GER Walddörfer SV
R --- inscribed
GUTHÖHRLEIN Fabian 2003 GER Walddörfer SV
R --- inscribed
SCHNITZLER Kalle 2004 GER VFW Oberalster
R --- inscribed
WEIMANN Dorian 2005 GER Walddörfer SV
L --- inscribed
VOGEL Linus 2001 GER Hamburger FC
R --- inscribed
MEYER Mattis 2003 GER Hanseatischer FC Lübeck
R --- inscribed
TCHORZ Paul 2003 GER Hanseatischer FC Lübeck
R --- inscribed
VOIGT Lennart 2004 GER Hanseatischer FC Lübeck
L --- inscribed
BUCHHOLTZ Carl 2004 GER TB Hamburg-Eilbeck
R --- inscribed
OFFERMANN Carsten 2000 GER TB Hamburg-Eilbeck
R --- inscribed
GARBERS Matthias 2003 GER TSG Bergedorf
R --- inscribed
LÖFFLER Samuel 2006 GER VFL Pinneberg
R --- inscribed
MORDHORST Lars 2002 GER VFL Pinneberg
R --- inscribed
SCHARFENBERG Rasmus 2004 GER VFL Pinneberg
L --- inscribed
GARZON AMADEI Antonio 2003 ITA TB Hamburg-Eilbeck
R --- inscribed
FRÖHLICH Moritz - GER Hanseatischer FC Lübeck R --- cancelled  
SALZ Paul Alexander - GER Hanseatischer FC Lübeck L --- cancelled  

15 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Referees/umpires

CN JANSHEN Friederike GER Hanseatischer FC Lübeck
KAHNERT Jens GER VFL Pinneberg
D KNAP Barbara GER TB Hamburg-Eilbeck
LAABS Martin GER VFL Pinneberg
CN RASLANAS Nicole GER VFL Pinneberg