Back to list

Huniber Cup
HUN Gödöllö
October 5, 2019 - October 6, 2019

Sabre Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BÜCHNER Chayenne 2004 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
CADAO Leonie 2004 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
GERT Nicole 2004 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
GRAUDINS Victoria 2005 GER MTV Mainz
L --- inscribed
HARTMANN Kora Jasmin 2004 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
HERBON Felice 2004 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
HERMANN Jasmin 2004 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
HORNAK Alina 2003 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
LACKMANN Xenia 2004 GER TV Achern FA
R --- inscribed
LÜDEKE Nora 2004 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
NEUMANN Sina 2004 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
NEUNER Elyza 2006 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
NITSCHMANN Tiziana 2005 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
SCHEMPP Dana 2005 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
SCHNECK Soraya 2005 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
SCHOLL Melina 2006 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
STEMPER Lena 2005 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
STRAUB Fanny 2003 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
WEBER Christine Marie 2003 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
ZIOB Laura 2004 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
HIRSCHFELD Anastasija - GER TSG Eislingen R --- cancelled  
WALDER Greta - GER TSV Bayer Dormagen R --- cancelled  

20 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Athlete Federation lic N R
LANDSLEITNER Teresa 2005 GER FR Nürnberg R GER 26
MARX Maja 2006 GER FR Nürnberg R GER 47
PAULSEN Laura 2006 GER FR Nürnberg R GER -
SZILAGYI Noemi 2006 GER FR Nürnberg R GER 57
WINTER Sophie 2006 GER FR Nürnberg R GER 60
KOBER Josephine 2005 GER KTF Luitpold München R GER 36
TREFFKORN Lea Sophie 2005 GER TSG Eislingen R GER 29

7 Preinscriptions

confirmed invitations

Referee / umpire MÖLLER Tom GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee / umpire SCHLAFFER Leon GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee / umpire WENNEMAR Bas GER Deutscher Fechter-Bund e.V.

Sabre Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ANTONIK Frederik 2004 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
DINKEL Paul 2005 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
FIETZ Lennart 2003 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
GEIGER Lars 2005 GER TSG Eislingen
L --- inscribed
GÖTZ Maximilian 2003 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
HEATHCOCK Colin 2005 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
KÜRBIS Jarl 2005 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
LUTZ Florian 2004 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
MEKA Valentin 2003 GER TSV Bayer Dormagen
L --- inscribed
METHNER Philipp-Bernd 2004 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
MÜLLER Max Laurin 2003 GER OFC Bonn
R --- inscribed
NEUHÄUSER Marc 2004 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
NICKLAS Sören 2004 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
PIECHA Robert 2003 GER OFC Bonn
R --- inscribed
TEICHNER Tristan Maximilian 2004 GER TV Ratingen
R --- inscribed
THUMM Tiberius 2005 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
UFERT Justus 2003 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
VON BUCH Simon 2003 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
WAGNER Lucas 2004 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
WAHL Louis 2004 GER TSG Eislingen
L --- inscribed
BONDAR Samuel - GER PSV Rostock L --- cancelled  
ECKSTEIN Marlin - GER OFC Bonn R --- cancelled  

20 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

confirmed invitations

Referee / umpire MÖLLER Tom GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee / umpire SCHLAFFER Leon GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee / umpire WENNEMAR Bas GER Deutscher Fechter-Bund e.V.