Back to list

16. Internationaler Händel-Cup der Saalesparkasse Halle
GER Halle
December 14, 2019 - December 15, 2019
Required: National license

Foil Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ASK Henri 2003 SWE KTF Luitpold München, ÄFK Stockholm
R --- inscribed
CEDERGREN Axel 2003 SWE GFK Göteborg
R --- inscribed

2 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Athlete Federation lic N R
MORAIS Paulo 2003 BRA ECP Pinheiros R BRA 1
SAIFI Kiyan 2003 GER FC Tauberbischofsheim R GER 41
SAIFI Teymour 2003 GER FC Tauberbischofsheim R GER 31
HEITZ Noah 2005 GER FC Tauberbischofsheim R GER 18
SEEMANN Felix 2003 GER DFC Düsseldorf R GER 24
BRETSCHNER Liam 2005 GER Dresdener FC L GER -
LEUSCHKE Jakob 2005 GER Dresdener FC R GER -
MACHETANZ Jasper 2003 GER Dresdener FC R GER 23
STRELOW Alexander 2006 GER Dresdener FC R GER -
WOLF Julien 2005 GER Dresdener FC R GER 48
WOLF Patrick 2003 GER Dresdener FC R GER 28
STUBENRAUCH Bartolomé 2004 GER Duisburger FK R GER -
STUDENT Mika 2005 GER FG Recklinghausen L GER 51
BARBY Henrik 2007 GER FC Moers L GER -
EMDE-MARBACH Nick 2005 GER FC Moers L GER 50
HAGENE Emmanuel 2005 GER FC Moers R GER 55
HILBRANDT Alexander 2005 GER FC Moers R GER 40
JOBST Maximilian 2005 GER FC Moers L GER 111
MEHNER Laureano 2007 GER FC Moers R GER -
MEIER-EBERT Finn 2006 GER FC Moers R GER 116
POLOTZEK Simon 2006 GER FC Moers R GER 32
FAßMANN Moritz 2003 GER FC Schkeuditz R GER 12
GRUND Toni 2003 GER FC Schkeuditz R GER -
HÄßLER Arwed 2003 GER FC Schkeuditz R GER 21
RAITHEL Theo 2004 GER FC Schkeuditz R GER 67
BAUKNECHT Maurice-Leon 2004 GER FC Tauberbischofsheim L GER 3
KAPPUS Bastian 2004 GER FC Tauberbischofsheim R GER 1
MICHEL Fabian 2004 GER FC Tauberbischofsheim L GER 17
SAUTNER Marcel 2005 GER FC Tauberbischofsheim R GER 47
WALTER Lennard 2003 GER FC Tauberbischofsheim L GER 9
WUNDLING Ivo 2006 GER FC Tauberbischofsheim L GER 84
AHLVERS Philipp 2004 GER Fechtcentrum Halle R GER 19
MALITZKI Lukas 2005 GER Fechtcentrum Halle L GER 60
SPIELMANN Richard 2004 GER Fechtcentrum Halle L GER 15
LINDNER Ruben 2005 GER FC Tauberbischofsheim L GER 10
MAUKSCH Paul 2004 GER Fechtclub Radebeul L GER 59
NOWAK Hannes 2003 GER Fechtclub Radebeul L GER 8
SCHMITZ-HÜBSCH Gregor 2003 GER Fechtclub Radebeul L GER 14
BROCKER Malte 2004 GER FG Schwerin R GER 75
ENGFER Friedrich 2004 GER FG Schwerin R GER 70
REHDA Felix 2003 GER FG Schwerin R GER 44
SCHULTZ Milan 2006 GER FG Schwerin R GER 110
HEGGE Maurus 2003 GER TG Münster L GER 6
VELLMANNS Leonard 2003 GER TG Münster R GER 11
MEIER Bernhard 2003 GER FS TG Würzburg R GER 22
NEEB Jakob 2003 GER FS TG Würzburg R GER 79
DÖRFER Laurenz 2004 GER OFC Bonn R GER 5
RENARD Nolann 2004 GER FSC Jena R GER 38
ZACHER Niklas 2003 GER FSC Jena R GER 29
ZAGORNIK Lucas 2003 GER FSC Jena R GER 58
FRÖHLICH Moritz 2003 GER Hanseatischer FC Lübeck R GER 30
DIESTELKAMP Niklas 2005 GER KTF Luitpold München R GER 45
KLOSTERMANN Max 2004 GER KTF Luitpold München R GER 25
ALTENRIEDER Simon 2004 GER MTV München R GER 90
PEARCE Martin 2003 GER MTV München R GER 39
MÜLLER Len 2005 GER PSV Stuttgart R GER 87
WAGNER Vincent 2004 GER PSV Stuttgart R GER 37
ARNDT Justin 2003 GER Quernheimer FC L GER 2
WETZLAR Mattis 2003 GER Quernheimer FC L GER 52
MIRBACH Maximilian 2006 GER Remscheider SV R GER 49
GRUN Nils 2003 GER SC Berlin L GER 68
HARMS Tyler 2004 GER SC Berlin L GER 34
HELM Leander 2003 GER SC Berlin R GER 20
PUHLMANN Kjell 2004 GER SC Berlin R GER 26
HOFFMANN Nils 2005 GER TG Dörnigheim L GER 13
GRÖTEKE Sebastiano 2003 GER TSG Weinheim R GER 7
HÖFLER Julius 2006 GER TSG Weinheim R GER 36
SEMBACH Philipp 2003 GER TSG Weinheim R GER 4
BOSSERHOFF Nils 2005 GER TSV Neu-Ulm R GER 54
KAPPL Arwin-Tobias 2003 GER TSV Neu-Ulm R GER 64
PENZ Leonard 2003 GER PSV Stuttgart R GER 27
FRANKE Tim Ole 2004 GER TV Haueneberstein R GER 71
HUBER Felix 2003 GER TV Haueneberstein R GER 78
FABER Justus 2004 GER TV Jahn Siegen R GER 43
EBERT Tillmann 2005 GER TV Markkleeberg R GER 56
SCHMIDT Friedrich 2003 GER USC Magdeburg R GER 16
SCHMIDT Richard 2003 GER USC Magdeburg R GER 46
THÖNNES Jorge 2004 GER DFC Düsseldorf R GER 33
SCHARFENBERG Rasmus 2004 GER VFL Pinneberg L GER 66

79 Preinscriptions

Confirmed invitations

Official   BÖHM Alexander GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Official   GSCHING Wilfried GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee / umpire CN BECKER Lukas Marius GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee / umpire CN KLUGER Vincent GER Deutscher Fechter-Bund e.V.

Foil Men's U17 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic

0 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Athlete Federation lic N R
FC RADEBEUL
Fechtclub Radebeul (GER)
- GER - GER  
FC SCHKEUDITZ
FC Schkeuditz (GER)
- GER - GER  

2 Preinscriptions

Confirmed invitations

Official   BÖHM Alexander GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Official   GSCHING Wilfried GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee / umpire CN BECKER Lukas Marius GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee / umpire CN KLUGER Vincent GER Deutscher Fechter-Bund e.V.