Back to list

Oslo Cup
NOR Oslo
October 5, 2019 - October 6, 2019

Epee Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MIKKILÄ Inka 1998 FIN Turun Miekkailijat
L --- inscribed
SALMINEN Anna 1995 FIN Habda Helsinki
R --- inscribed
SYVÄLÄ Ilona 1996 FIN Habda Helsinki
R --- inscribed
VORNANEN Johanna Anni-Maija 1991 FIN Miekka Miehet
R --- inscribed
VUORINEN Anna 1998 FIN Helsingin Miekkailijat
R --- inscribed
ASCHEHOUG Irina 1985 NOR Njård Fekting
R --- inscribed
FRIVIK Mia 2000 NOR Njård Fekting
R --- inscribed
FRIVIK Victoria 2000 NOR Njård Fekting
--- inscribed
HILLE-DAHL Thale 1994 NOR SEB Basel, Njård Fekting
L --- inscribed
LUNDGREN Fanni 1993 NOR Bygdø FK
R --- inscribed
MALVIK Katherina 2000 NOR Titan Fekteklubb
R --- inscribed
NILSEN Elisabeth Skaar 1973 NOR Bygdø FK
R --- inscribed
PIASECKA Caroline 1990 NOR Bygdø FK
R --- inscribed
ASP Julia 1998 SWE DIF Stockholm
R --- inscribed
ERIKSSON Caroline 1988 SWE DIF Stockholm
R --- inscribed
FRANSSON Emma 2002 SWE KFK Kalmar
R --- inscribed
LEHRMAN Cecilia 1997 SWE LFK Linköping
R --- inscribed
LEJON Viktoria 1994 SWE UF Uppsala
R --- inscribed
LINDE Åsa 1997 SWE FFF Stockholm
R --- inscribed
LÖFGREN Sonja 1999 SWE DIF Stockholm
R --- inscribed
MÅRTENSSON Elvira 1999 SWE FFF Stockholm
L --- inscribed
MUMM Emelie 1995 SWE DIF Stockholm
R --- inscribed
ORNSTEIN Erika 1986 SWE SAF Solna
R --- inscribed
SEIKINA Olga 1981 SWE UF Uppsala
L --- inscribed

24 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

B ÖSTERBERG Henning SWE Svenska Fäktförbundet
B OXENSTIERNA Alexander SWE Svenska Fäktförbundet

Confirmed invitations

Referee / umpire B ÖSTERBERG Henning SWE Svenska Fäktförbundet
Referee / umpire B OXENSTIERNA Alexander SWE Svenska Fäktförbundet

Epee Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PAAVOLAINEN Jaakko 1996 FIN Helsingin Miekkailijat
R --- inscribed
VUORINEN Niko 1989 FIN Helsingin Miekkailijat
R --- inscribed
GILFILLAN Gregor Duncan 1974 GBR Bygdø FK
R --- inscribed
BAHR Tobias Thorsten 1995 GER SV Böblingen, BSI Fekting
R --- inscribed
ALFHEIM Fabian 1999 NOR Bergens FK
R --- inscribed
BERGH Casper 1995 NOR Bergens FK
R --- inscribed
BROBAKKEN Marcus Vokes 2002 NOR Njård Fekting
L --- inscribed
DAHLBO Benjamin 2001 NOR Njård Fekting
R --- inscribed
DRAUGEDALEN Elias 2003 NOR Nøtterøy FK
R --- inscribed
DYMBE Simen 1999 NOR Bergens FK
R --- inscribed
EEG Svend Markus 2000 NOR Stavanger FK
R --- inscribed
FJERMESTAD Tord 1996 NOR Bygdø FK
L --- inscribed
GEITUNG Tomas 2000 NOR Bergens FK
R --- inscribed
GRIFFIN Justin 1970 NOR Bygdø FK
R --- inscribed
GROSSE Arthur 2001 NOR Njård Fekting
L --- inscribed
HILLESTAD Ludvig 1988 NOR Njård Fekting
R --- inscribed
HOLMEN Eirik 1970 NOR Bygdø FK
--- inscribed
IRGENS-JENSEN Harald 1973 NOR Bygdø FK
R --- inscribed
KLAVENESS Andreas 2002 NOR Bygdø FK
R --- inscribed
KROHN Otthar Andreas 1996 NOR Njård Fekting
R --- inscribed
MALVIK Aleksander 2005 NOR Titan Fekteklubb
R --- inscribed
MED Johan Andreas 1995 NOR Njård Fekting
R --- inscribed
MOERCH Claus 1976 NOR Bygdø FK
L --- inscribed
OLKVAM Ole Magnus 2002 NOR Njård Fekting
R --- inscribed
PIASECKI Bartosz 1986 NOR Bygdø FK
R --- inscribed
RAEDER Anton 1999 NOR Bygdø FK
L --- inscribed
RUUD Emil Friis 1998 NOR Bygdø FK
R --- inscribed
SOERUM Jens 1999 NOR Bygdø FK
R --- inscribed
STOKNES Samuel Klouman 2002 NOR Bygdø FK
R --- inscribed
STOUTLAND Geir 1964 NOR Bygdø FK
R --- inscribed
STRAUMOY Truls 2000 NOR Bergens FK
L --- inscribed
TELLNES Jesper 1999 NOR Bergens FK
R --- inscribed
TORKILDSEN Sturla 1981 NOR Njård Fekting
L --- inscribed
UTNE Bendik 1994 NOR Bergens FK
R --- inscribed
WESTGAARD Morten Isaksen 2001 NOR Njård Fekting
R --- inscribed
ERIKSSON Filip 2000 SWE UF Uppsala
L --- inscribed
GERDIN Viktor 1985 SWE UF Uppsala
R --- inscribed
HARMENBERG Karl 1987 SWE FFF Stockholm
R --- inscribed
ISLAS FLYGARE Linus 1998 SWE UF Uppsala
R --- inscribed
LARSSON Adam 1977 SWE AFF Göteborg
R --- inscribed
LEJONKLOU Rickard 1991 SWE ÖFFK Östersund
R --- inscribed
LEWIN Johan 1998 SWE DIF Stockholm
R --- inscribed
LUND Leonard 1999 SWE DIF Stockholm
L --- inscribed
MATTSSON Axel 1998 SWE FKC Karlskrona
R --- inscribed
NORRMAN Henrik 2001 SWE MF19 Malmö
R --- inscribed
REICHWALD Jonny 1980 SWE DIF Stockholm
R --- inscribed
SAVVA Fredrik 1992 SWE ÖFFK Östersund
R --- inscribed
STYMNE Jakob 1996 SWE DIF Stockholm
R --- inscribed
SVENSSON Jonathan 1999 SWE DIF Stockholm
R --- inscribed
TORVÉN Erik 1970 SWE SAF Solna
R --- inscribed

50 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

B ÖSTERBERG Henning SWE Svenska Fäktförbundet
B OXENSTIERNA Alexander SWE Svenska Fäktförbundet

Confirmed invitations

Referee / umpire B ÖSTERBERG Henning SWE Svenska Fäktförbundet
Referee / umpire B OXENSTIERNA Alexander SWE Svenska Fäktförbundet