Back to list

Heidenheimer Pokal
GER Heidenheim
January 9, 2020 - January 10, 2020

Epee Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GRÄSBECK Gunnar 1993 FIN Habda Helsinki, DIF Stockholm
R --- inscribed
NUOTIO Tatu 1994 FIN Habda Helsinki
R --- inscribed
TAURIAINEN Topias 1999 FIN Espoon Miekkailijat
R --- inscribed
VUORINEN Niko 1989 FIN Helsingin Miekkailijat
R --- inscribed
BERGH Casper 1995 NOR Bergens FK
R --- inscribed
FJERMESTAD Tord 1996 NOR Bygdø FK
L --- inscribed
GEITUNG Tomas 2000 NOR Bergens FK
R --- inscribed
RUUD Emil Friis 1998 NOR Bygdø FK
R --- inscribed
STRAUMOY Truls 2000 NOR Bergens FK
L --- inscribed
FORSSE Tor 1972 SWE FFF Stockholm
R --- inscribed
GOMEZ Andres 1967 SWE FFF Stockholm
L --- inscribed
ISLAS FLYGARE Linus 1998 SWE UF Uppsala
R --- inscribed
LEWIN Johan 1998 SWE DIF Stockholm
R --- inscribed
LUND Leonard 1999 SWE DIF Stockholm
L --- inscribed
MATTSSON Axel 1998 SWE FKC Karlskrona
R --- inscribed
STYMNE Jakob 1996 SWE DIF Stockholm
R --- inscribed
SVENSSON Jonathan 1999 SWE DIF Stockholm
R --- inscribed
FENOUL Frederic - FRA CE Braine l'Alleud R --- cancelled  

17 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Athlete Federation lic N R
DECHAMPS Quentin 1989 BEL Brussels Fencing Club R BEL 15
DEWANDELEER Florian 1996 BEL CS La Maison de l'Escrime R BEL 7
FEROT Francois Xavier 1991 BEL CE Gaumais R BEL 2
PONCIN Nicolas 1998 BEL CE Gaumais R BEL 3
HAMOLINE Gautier 1995 BEL CE Braine l'Alleud R BEL 10
LOYOLA Neisser 1998 BEL CE Gaumais R BEL 1
BAEKELANDT Maxime 1994 BEL Confrerie Gent R BEL 6
HOUSIEAUX Marc 1988 BEL CS La Maison de l'Escrime R BEL 12
BERNARD Florian 1991 BEL CS La Maison de l'Escrime R BEL 4
HUSSON Geoffroy 1993 BEL CS La Maison de l'Escrime R BEL 5
BONAMIGO Gabriel 1999 BRA AMK Mestre Kato L BRA 6
LAZAROTO Fabrizio 1999 BRA AMK Mestre Kato R BRA 4
NORIEGA Lucas 2001 BRA APE Paulista R BRA 48
SEINI Leandro 2002 BRA ECP Pinheiros R BRA 10
BITSCH Peter 1996 GER Heidelberger FC/TSG R. R GER 16
HUSEMANN Luca 1999 GER EFG Essen R GER 34
ENZMANN Jonas 2000 GER FC Leipzig L GER 27
FISCHER Artur 2000 GER FC Leipzig L GER 42
BODOCZI Nikolaus 1993 GER FC Offenbach R GER 3
SCHMIDT Richard 1992 GER FC Tauberbischofsheim L GER 8
BRAUN Rico 1997 GER FC Tauberbischofsheim R GER 5
HOCH André 1998 GER FC Tauberbischofsheim L GER 10
MESZAROS Maximilian 1998 GER FC Tauberbischofsheim R GER 19
UNTERHAUSER Samuel 1997 GER FC Tauberbischofsheim L GER 7
VELTRUP Paul 2001 GER Fecht Club Krefeld L GER 14
KNEIST Toni 1984 GER FC Offenbach L GER 11
BAKAY Sedat 2002 GER Heidelberger FC/TSG R. R GER 41
BECKER Philipp 1996 GER Heidelberger FC/TSG R., FCB Bern R GER 12
HEISE Max 2001 GER Heidelberger FC/TSG R. R GER 122
SCHMIER Robert 1994 GER Heidelberger FC/TSG R. R GER 37
WIRTH Henning 1977 GER Heidelberger FC/TSG R. L GER 26
FENDT Lucas 1999 GER Heidenheimer SB R GER 15
MULTERER Niklas 1988 GER Heidenheimer SB R GER 9
REIN Stephan 1988 GER Heidenheimer SB L GER 2
KULOZIK Julian 1997 GER Heidelberger FC/TSG R. R GER 20
WECKERLE Tobias 2000 GER TSV Bayer 04 Leverkusen L GER 40
RIEDEL Alexander 1995 GER SV Waldkirch, SEB Basel R GER 13
LINDENMANN Bastian 1990 GER TSG Reutlingen R GER 17
BELLMANN Lukas 1995 GER TSV Bayer 04 Leverkusen R GER 1
BONGARD Louis 2000 GER TSV Bayer 04 Leverkusen R GER 53
BRINKMANN Marco 1997 GER TSV Bayer 04 Leverkusen L GER 4
HERZBERG Fabian 1988 GER TSV Bayer 04 Leverkusen R GER 6
MÜLLER Dean 2000 GER TSV Bayer 04 Leverkusen R GER 39
GIEßER Leon 2001 GER FC Leipzig L GER 18
RIEBLINGER Fabian 1999 GER TV Augsburg R GER 21
RIEBLINGER Manuel 1999 GER TV Augsburg R GER 79
BIRKENMAIER Marco 1999 GER TSG Reutlingen R GER 24
FORSSE Tor 1972 SWE FFF Stockholm R SWE 7
GOMEZ Andres 1967 SWE FFF Stockholm L SWE 22

47 Preinscriptions

Confirmed invitations

Official   BUTSCHKAU Hartmut GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Official   JANDE Thomas GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Official   MÜLLER Andreas GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Official   SANDEGREN Ulf SWE Svenska Fäktförbundet
Official   SCHREIBER Martin GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee / umpire B BARDENHAGEN Tim-Claus GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee / umpire B KECK Maximilian GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee / umpire B LANGEN Andreas GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee / umpire A MARCHET Alexander GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee / umpire B WEIDENHAMMER Noël GER Deutscher Fechter-Bund e.V.