Back to list

Uhlmann-Cup
GER Laupheim
November 23, 2019 - November 24, 2019

Epee Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZEBOUDJ Yousra 2002 ALG Mouloudia Club d'Alger
R --- inscribed
AGATH Thordis 2001 AUT KAC Klagenfurt
R --- inscribed
GRABHER Antonia 2001 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
GRABHER Konstanze 2004 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
GYURKO Anna 2001 AUT HSV Wr.Neustadt
R --- inscribed
PRAXMARER Leonore 2003 AUT FU Linz
R --- inscribed
BEKEN Solane 2001 BEL Les Mousquetaires Cinaciens
L --- inscribed
BULTYNCK Anne 2000 BEL K.T.S.C. Catena
R --- inscribed
DE LANDTSHEER Ellen 2000 BEL Confrerie Gent
R --- inscribed
LABRO Emma 2000 BEL Flanders Fencing
R --- inscribed
VANDINGENEN Aube 2001 BEL K.T.S.C. Catena
R --- inscribed
WASIAK Axelle 2001 BEL Flanders Fencing
R --- inscribed
DZEKEVICH Katsiaryna 2002 BLR
R --- inscribed
KUZMICH Aliaksandra 2001 BLR
R --- inscribed
MIKHALEVICH Anhelina 2001 BLR
R --- inscribed
TAMASHEUSKAYA Kseniya 2000 BLR SCAF RB
R --- inscribed
HRISTOVA Silvena 2001 BUL Cherno more 69
R --- inscribed
MINDOVA Veronika 2002 BUL Cherno more 69
R --- inscribed
GUO Zi Shan 2002 CAN
R --- inscribed
BANOVIC Iva 2002 CRO
R --- inscribed
GNJIDIC Lucija 2001 CRO CAFC Mladost
R --- inscribed
KUNA Jana 2000 CRO
R --- inscribed
MAJDANDZIC Andrea 2000 CRO CAFC Mladost
R --- inscribed
AIGERMANOVA Gabriela 2002 CZE TJ Lokomotiva Teplice
L --- inscribed
BIELESZOVA Veronika 2002 CZE SC Praha
L --- inscribed
CERVENKOVA Katerina 2001 CZE SC Praha
R --- inscribed
COUFALOVA Anna 2000 CZE BELA POD BEZDEZEM
L --- inscribed
JASNA Adela 2000 CZE Dukla Olomouc
R --- inscribed
JASNA Tereza 2000 CZE Dukla Olomouc
R --- inscribed
KORINKOVA Magdalena 2000 CZE
R --- inscribed
PROKSIKOVA Patricie 2002 CZE SC Praha
R --- inscribed
VINCENCOVA Ester 2001 CZE SC Praha
R --- inscribed
STILLER Zarina 2002 DEN Glostrup FK
R --- inscribed
HERAS Lucia 2000 ESP
R --- inscribed
ISIDRO Alba 2000 ESP
R --- inscribed
LOBERA Teresa 2000 ESP SA-LO
R --- inscribed
RAPOSO Dana 2002 ESP
L --- inscribed
TORREGO Alicia 2002 ESP CREA-M
R --- inscribed
TORRENTE Lucia 2001 ESP CEB-M
R --- inscribed
ZUGASTI Paula 2002 ESP CREA-M
R --- inscribed
KOMISSAROVA Karoliina 2002 EST Tartu Kalev
R --- inscribed
LOIT Karoliine 2000 EST Musketar
R --- inscribed
MATSKEVITS Iris Maria 2002 EST Tallinna Mook
R --- inscribed
PALK Madli 2003 EST En Garde Haapsalu
R --- inscribed
TARGAMAA Carmen-Lii 2001 EST En Garde Haapsalu
R --- inscribed
JAAKKOLA Outi 2001 FIN Espoon Miekkailijat
L --- inscribed
RITAKALLIO Rilla 2001 FIN Turun Miekkailijat
R --- inscribed
SOHLBERG Oona 2002 FIN Espoon Miekkailijat
R --- inscribed
VEHVILÄINEN Vilma 2004 FIN Turun Miekkailijat
R --- inscribed
BERNARD Margaux 2000 FRA CHAUMONT CE
R --- inscribed
BONAL Margaux 2001 FRA
R --- inscribed
CHARLOT Apolline 2000 FRA
R --- inscribed
CONRAD Alice 2000 FRA HAGUENAU CE
R --- inscribed
DRAEGER Alma 2000 FRA PARIS UC
L --- inscribed
KELLER Camille 2001 FRA ST AVOLD MJC
R --- inscribed
LAUVRAY Emma 2000 FRA GRENOBLE PAR
R --- inscribed
MBIIM Solene 2001 FRA LEVALLOIS
R --- inscribed
PINIER Clementine 2002 FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON
R --- inscribed
POZZOLI Camille 2001 FRA
R --- inscribed
SERSOT Jade 2000 FRA ST GERMAIN E
R --- inscribed
VARELA Lea 2001 FRA LES LILAS
R --- inscribed
BARNES Rachel 2000 GBR
R --- inscribed
DUDLEY Amelia 2001 GBR
L --- inscribed
HENDERSON-ROE Maia 2001 GBR Keszler Fencing Club
R --- inscribed
LEVER Rachael 2002 GBR O.P.S. Epee Club
R --- inscribed
MCCORMACK Maisie 2002 GBR O.P.S. Epee Club
R --- inscribed
NOBLE Niamh 2001 GBR
R --- inscribed
POWELL Alexandra 2000 GBR Malvern
R --- inscribed
SADLER Louise 2001 GBR
R --- inscribed
SHEFFIELD Laura 2000 GBR Brixton FC
R --- inscribed
TAYLOR Eleanor 2002 GBR Bedford FC
R --- inscribed
WATKINS Abigail 2001 GBR
R --- inscribed
ALBRECHT Giulia 2003 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
ALVES DE LIMA Carolina 2004 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
GOLDMANN Lara 2002 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
GROLLMISCH Felicitas 2002 GER FC Leipzig
R --- inscribed
HÄNDLER Anja 2001 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
HEINZ Vanessa 2000 GER Heidenheimer SB
L --- inscribed
HILBRIG Viktoria 2000 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
JASKULLA Klara 2001 GER FC Leipzig
L --- inscribed
JÜTTEN Svenja 2004 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
KARSTEN Anna 2004 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
KOZIELSKI Katharina 2003 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
LOH Pauline 2001 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
LÖHR Lisa-Marie 2000 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
MAYER Lea 2000 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
MEIßNER Katrin 2003 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
STEFFENS Eva 2006 GER Mannheimer FC
R --- inscribed
YETKIN Melissa 2001 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
ZERRWECK Lina 2004 GER FC Tauberbischofsheim
L --- inscribed
ZITTEL Alexandra 2004 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
ZITTEL Alla 2003 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
ANDRASFI Julia 2004 HUN
R --- inscribed
BORSODY Emma 2000 HUN BVSC
R --- inscribed
BUKI Lili 2002 HUN OMS-Tata
R --- inscribed
DEKANY Kinga 2001 HUN AVA
R --- inscribed
FEKETE Laura 2000 HUN Debrecen
R --- inscribed
GNAM Tamara 2000 HUN TSC
L --- inscribed
KALMAN Gyongyver 2003 HUN Debrecen
R --- inscribed
KARDOS Edina 2000 HUN Vasas
R --- inscribed
KOLCZONAY Borbala 2001 HUN FLESS
R --- inscribed
MUHARI Eszter 2002 HUN MTK
L --- inscribed
TOTH Jazmin 2002 HUN BVSC
L --- inscribed
WETZKER Laura Katalin 2002 HUN
R --- inscribed
BOGDANOV Adele 2003 ISR Maccabi Maalot
R --- inscribed
FEIGIN Nicole 2003 ISR Maccabi Maalot
L --- inscribed
GALPER Eva 2002 ISR Maccabi Jerusalem
L --- inscribed
HECHT Dar 2000 ISR Hapoel Kfar-Saba
R --- inscribed
SEMIANNIKOV Elianna 2003 ISR
L --- inscribed
BERTOGLIO Francesca 2000 ITA C. Pompilio Genova
L --- inscribed
CAMPANI Letizia 2000 ITA US Pisascherma
R --- inscribed
CENA Marzia 2002 ITA AS Pro Vercelli
L --- inscribed
FERRACUTI Elena 2000 ITA
L --- inscribed
GENTILE Francesca 2001 ITA
R --- inscribed
GRASSO Agata Alberta 2000 ITA ASD Methodos
R --- inscribed
KOWALCZYK Sara Maria 2001 ITA ASDGS Pietro Giannone
R --- inscribed
LOMBARDI Marta 2001 ITA CUS Pavia Scherma
R --- inscribed
MACCAGNO Carola 2003 ITA
R --- inscribed
PIZZINI Alessia 2001 ITA CDS Ravennate
L --- inscribed
REPANATI Benedetta 2001 ITA AS Pro Vercelli
R --- inscribed
TRADITI Gaia 2000 ITA CS Fiamme Oro Roma
R --- inscribed
ANDREYEVA Vladislava 2001 KAZ
R --- inscribed
CHSHERBAKOVA Xeniya 2002 KAZ
R --- inscribed
DAVILBEKOVA Dariya 2003 KAZ
R --- inscribed
MURIDOVA Tamila 2001 KAZ
L --- inscribed
NIKOLAICHUK Sofiya 2002 KAZ
L --- inscribed
TAMBOVTSEVA Alexandra 2003 KAZ
R --- inscribed
ZHANSUGUROVA Shantal 2001 KAZ
R --- inscribed
ZENS Anna 2003 LUX CE Sud, Fechterring Hochwald
R --- inscribed
KROESE Katelijne 2001 NED SC Amsterdam
R --- inscribed
MALVIK Katherina 2000 NOR Titan Fekteklubb
R --- inscribed
SPICE Sarah 2000 NZL DINAN EA
R --- inscribed
BRANDONI Lara 2002 PER
R --- inscribed
CARADO Keona Rose 2003 PHI SC Itzehoe
R --- inscribed
BRYCH Barbara 2000 POL UKS Wolodyjowski
R --- inscribed
FRYSTACKA Patrycja 2003 POL RMKS Rybnik
R --- inscribed
JADCZAK Dominika 2003 POL D'Artagnan Ursynow
R --- inscribed
JANELLI Zofia 2002 POL KS Szpada Wroclaw
R --- inscribed
KLASIK Alicja 2004 POL RMKS Rybnik
R --- inscribed
KLUGHARDT Gloria 2003 POL UKS MDK Olimp
R --- inscribed
KNAPIK Katarzyna 2000 POL DOSiR Sokolnia Chorzow
R --- inscribed
PAWLOWSKA Dominika 2000 POL SKS FLESZ Swidnica
R --- inscribed
STASZULONEK Karolina 2002 POL Piast Gliwice
R --- inscribed
SULEJ Zuzanna 2001 POL WARSZAWIANKA
R --- inscribed
WIECZOREK Anna 2003 POL Muszkieter Gliwice
R --- inscribed
ZGRYZNIAK Kinga 2003 POL RMKS Rybnik
R --- inscribed
SA Madalena 2002 POR CST
R --- inscribed
CONSTANTINESCU Cristina 2002 ROU CSA Steaua Bucuresti
R --- inscribed
DURAU Claudia 2001 ROU LPS Craiova
R --- inscribed
ENACHE Talida 2001 ROU CS UNEFS Bucuresti
R --- inscribed
GHICA Andrada 2003 ROU ACS Stesial
R --- inscribed
LEONTE Mihaela 2001 ROU CSS Quarto Buc
R --- inscribed
MOROIANU Bianca 2003 ROU CSS Quarto Buc
R --- inscribed
STAN Irina 2002 ROU CSA Steaua Bucuresti
R --- inscribed
BALYAGINA Anastasiya 2002 RUS
R --- inscribed
BAVUGE KHABIMANA Milen 2001 RUS
R --- inscribed
BEKMURZOVA Iana 2003 RUS
R --- inscribed
GZYUNOVA Anna 2002 RUS
R --- inscribed
MASLENNIKOVA Sofya 2001 RUS
R --- inscribed
MURTAZAEVA Aizanat 2001 RUS
R --- inscribed
NAZAROVA Anastasiia 2002 RUS
R --- inscribed
POLOZOVA Yulia 2005 RUS
R --- inscribed
RUSTAMOVA Anastasiia 2005 RUS CYSS RMB 3
R --- inscribed
ZAKHARENKO Antonina 2000 RUS
R --- inscribed
ZHARKOVA Evgeniya 2000 RUS
R --- inscribed
LEE Yunseo 2003 SGP
R --- inscribed
NOR ANUAR Filzah Hidayah Binte 2004 SGP
R --- inscribed
TAN Elisa Shu Tsi 2004 SGP
L --- inscribed
BOUILLANT Audrey 2002 SUI SEVM Vevey
R --- inscribed
BURKHARD Isabelle 2001 SUI FCB Bern
L --- inscribed
CONRAD Anastasiya 2000 SUI CAL Lausanne, KIEW
R --- inscribed
CROVETTO Vera 2002 SUI LUG Lugano
R --- inscribed
FAVRE Angeline 2000 SUI FCB Bern
R --- inscribed
GABUTTI Emilie 2002 SUI SAL Lugano
R --- inscribed
IZZO Iulia 2002 SUI SAL Lugano
R --- inscribed
LUNA Alessandra 2000 SUI ZFC Zürich
R --- inscribed
PASCHE Alyssa 2002 SUI SEG Geneve
R --- inscribed
PIVETEAU Anne Clémence 2000 SUI CAL Lausanne
R --- inscribed
SAPIN Galadrielle Tünde 2001 SUI CER Romont
R --- inscribed
VILLIGER Elin 2001 SUI ZFC Zürich
R --- inscribed
BURSOVA Regina 2001 SVK Akademia sermu
R --- inscribed
ROSKOVA Sonja 2000 SVK Akademia sermu
R --- inscribed
ABU EID TJULIN Selma 2002 SWE FFF Stockholm
L --- inscribed
EKMAN Alice 2002 SWE DIF Stockholm
R --- inscribed
ENGDAHL Sophie 2000 SWE FFF Stockholm
R --- inscribed
FRANSSON Emma 2002 SWE KFK Kalmar
R --- inscribed
THIM Lovisa 2001 SWE UF Uppsala
R --- inscribed
WRAMNER Natalie 2001 SWE GoFK Visby
R --- inscribed
ERMAN Lal 2001 TUR Izmir Buyuksehir Bel SK
R --- inscribed
ERTURK Aleyna 2005 TUR
R --- inscribed
POLAT Yaren Nur 2001 TUR
R --- inscribed
SEKER Ilgin Betul 2003 TUR Efsane Eskrim SK
R --- inscribed
CHERNYSHOVA Anna 2002 UKR KIEW
R --- inscribed
CHORNIY Kateryna 2001 UKR KIEW
R --- inscribed
DZHORDZHEVYCH Oleksandra 2001 UKR
R --- inscribed
HAIDAI Lyudmila 2000 UKR
R --- inscribed
LANDO Tamara 2002 UKR
R --- inscribed
MAZUR Yeva 2003 UKR Khmelnitskiy
R --- inscribed
MESHCHERINA Yuliia 2000 UKR
R --- inscribed
SADOVA Dariia 2002 UKR Khmelnitskiy
L --- inscribed
ZELENTSOVA Anastasiia 2001 UKR Kharkiv
L --- inscribed
BEDDINGFIELD Claire 2001 USA
L --- inscribed
GRADY Miriam 2000 USA
R --- inscribed
HUSISIAN Hadley 2003 USA
R --- inscribed
KHAMIS Yasmine 2006 USA
R --- inscribed
KOMAR Sofia 2000 USA
R --- inscribed
LIN Jessica 2003 USA
L --- inscribed
LURYE Sarah 2002 USA
R --- inscribed
NIXON Caroline 2000 USA
R --- inscribed
PIRKOWSKI Amanda 2002 USA
R --- inscribed
RAUSCH Ariana 2002 USA
L --- inscribed
VERMEULE Emily 2001 USA
R --- inscribed
WANG Elizabeth 2004 USA
R --- inscribed
TEUBER Carolin - GER Heidenheimer SB R --- cancelled  

213 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Athlete Federation lic N R
HAASE Leah 2004 GER FC Berlin Südwest R GER 44
SCHULENBURG Patricia Vera 2004 GER Heidenheimer SB R GER 26
KRAUSE Rebekka 2000 GER FC Leipzig R GER 46
HÄUSLER Chantall 2000 GER FC Tauberbischofsheim R GER 34
VOGEL Leona 2002 GER Fechtclub Radebeul R GER 38
LANGER Mia Sophie 2000 GER Fechtzentrum Solingen R GER 61
RIPPERT Ariane 2001 GER Fechtzentrum Solingen R GER 39
PAGENSTECHER Nina 2002 GER FG Segeberg L GER 43
RÖPKE Greta 2002 GER FG Segeberg R GER 24
TOMIC Mariella 2005 GER Heidenheimer SB R GER 80
GÖDDE Ella 2001 GER OFC Bonn R GER 17
STEFFENS Emma 2003 GER Mannheimer FC R GER 78
HAGER Melissa 2004 GER SV Böblingen R GER 99
KOIOU Raphaelia 2004 GER SV Böblingen R GER 60
THRUM Lea 2000 GER TSF Ditzingen R GER 59
MÜLLER Fiona 2004 GER TSV Bayer 04 Leverkusen R GER 19
PFEIFFER Nina 2003 GER TSV Bayer 04 Leverkusen R GER 57
BRUMANN Sarah 2004 GER TV Augsburg R GER -
LÖFLATH Amelie 2002 GER TV Augsburg R GER 79

19 Pre-entries

Confirmed invitations

Official   ANSORGE Marcel GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Official   BUTSCHKAU Hartmut GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Official   MÜLLER Andreas GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee / umpire B SCHALLENKAMMER Lisa GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee / umpire B WEIDENHAMMER Noël GER Deutscher Fechter-Bund e.V.

Epee Women's U20 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SWEDEN
FRANSSON Emma (2002 R)
ENGDAHL Sophie (2000 R)
ABU EID TJULIN Selma (2002 L)
WRAMNER Natalie (2001 R)
SWE --- inscribed  
BELGIUM
BEKEN Solane (2001 L)
BULTYNCK Anne (2000 R)
VANDINGENEN Aube (2001 R)
WASIAK Axelle (2001 R)
BEL --- inscribed  
BELARUS
DZEKEVICH Katsiaryna (2002 R)
KUZMICH Aliaksandra (2001 R)
MIKHALEVICH Anhelina (2001 R)
TAMASHEUSKAYA Kseniya (2000 R)
BLR --- inscribed  
CZECH REPUBLIC
BIELESZOVA Veronika (2002 L)
CERVENKOVA Katerina (2001 R)
COUFALOVA Anna (2000 L)
JASNA Tereza (2000 R)
CZE --- inscribed  
SPAIN
ISIDRO Alba (2000 R)
TORREGO Alicia (2002 R)
TORRENTE Lucia (2001 R)
ZUGASTI Paula (2002 R)
ESP --- inscribed  
ESTONIA
KOMISSAROVA Karoliina (2002 R)
LOIT Karoliine (2000 R)
PALK Madli (2003 R)
TARGAMAA Carmen-Lii (2001 R)
EST --- inscribed  
FRANCE
LAUVRAY Emma (2000 R)
MBIIM Solene (2001 R)
SERSOT Jade (2000 R)
VARELA Lea (2001 R)
FRA --- inscribed  
GREAT BRITAIN
POWELL Alexandra (2000 R)
SADLER Louise (2001 R)
SHEFFIELD Laura (2000 R)
WATKINS Abigail (2001 R)
GBR --- inscribed  
GERMANY
HILBRIG Viktoria (2000 R)
LÖHR Lisa-Marie (2000 R)
MAYER Lea (2000 R)
ZITTEL Alexandra (2004 R)
GER --- inscribed  
HUNGARY
BORSODY Emma (2000 R)
BUKI Lili (2002 R)
KARDOS Edina (2000 R)
MUHARI Eszter (2002 L)
HUN --- inscribed  
ISRAEL
FEIGIN Nicole (2003 L)
GALPER Eva (2002 L)
HECHT Dar (2000 R)
SEMIANNIKOV Elianna (2003 L)
ISR --- inscribed  
ITALY
CAMPANI Letizia (2000 R)
KOWALCZYK Sara Maria (2001 R)
PIZZINI Alessia (2001 L)
TRADITI Gaia (2000 R)
ITA --- inscribed  
KAZAKHSTAN
ANDREYEVA Vladislava (2001 R)
MURIDOVA Tamila (2001 L)
NIKOLAICHUK Sofiya (2002 L)
TAMBOVTSEVA Alexandra (2003 R)
KAZ --- inscribed  
POLAND
BRYCH Barbara (2000 R)
JANELLI Zofia (2002 R)
KLASIK Alicja (2004 R)
KLUGHARDT Gloria (2003 R)
POL --- inscribed  
ROMANIA
CONSTANTINESCU Cristina (2002 R)
ENACHE Talida (2001 R)
LEONTE Mihaela (2001 R)
MOROIANU Bianca (2003 R)
ROU --- inscribed  
RUSSIA
BALYAGINA Anastasiya (2002 R)
BAVUGE KHABIMANA Milen (2001 R)
MURTAZAEVA Aizanat (2001 R)
ZHARKOVA Evgeniya (2000 R)
RUS --- inscribed  
SWITZERLAND
CONRAD Anastasiya (2000 R)
FAVRE Angeline (2000 R)
IZZO Iulia (2002 R)
PIVETEAU Anne Clémence (2000 R)
SUI --- inscribed  
TURKEY
ERMAN Lal (2001 R)
ERTURK Aleyna (2005 R)
POLAT Yaren Nur (2001 R)
SEKER Ilgin Betul (2003 R)
TUR --- inscribed  
UKRAINE
CHORNIY Kateryna (2001 R)
MAZUR Yeva (2003 R)
SADOVA Dariia (2002 L)
ZELENTSOVA Anastasiia (2001 L)
UKR --- inscribed  
USA
GRADY Miriam (2000 R)
LIN Jessica (2003 L)
NIXON Caroline (2000 R)
VERMEULE Emily (2001 R)
USA --- inscribed  

20 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Confirmed invitations

Official   ANSORGE Marcel GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Official   BUTSCHKAU Hartmut GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Official   MÜLLER Andreas GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee / umpire B SCHALLENKAMMER Lisa GER Deutscher Fechter-Bund e.V.