Back to list

Maestro's KLUP Challenge
GER Bocholt
December 7, 2019 - December 8, 2019
Required: National license

Foil Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PIETROWSKI Hannah 2009 GER Fencing Team Bocholt
L --- inscribed
MOSKVITIN Nika 2009 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
WANG Lina - GER Bremen 1860 Fechten R --- cancelled  
ECKERMANN Tilda Margarete - GER SV Spellen R --- cancelled  

2 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Foil Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ALBRECHT Maike 2007 GER VFL Merkur Kleve
L --- inscribed
HOFMANN Emma 2008 GER Fencing Team Bocholt
R --- inscribed
MAHUTKA Malin Ava 2007 GER Blau-Weiss Buchholz
R --- inscribed
BEHLKE Ronja 2007 GER FG Recklinghausen
R --- inscribed
MAYER Cecile 2008 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
BERNHARDZ Lisa 2007 GER TB Burgsteinfurt
R --- inscribed
LÜDERS Leyla Lawin 2007 GER TG Münster
R --- inscribed
BÖCKING Mia 2007 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
BÜDENBENDER Adriana Johanna 2007 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
SCHNEIDER Marit 2008 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
ARIAS DE BLES Mint 2008 NED s.v. Ter Weer
--- inscribed
DAMMROFF Lotte 2007 NED FA Rheinfelden
R --- inscribed
HANIQUE Eddy 2007 NED Holland Schermen
--- inscribed
SLUMAN Talitha 2007 NED Holland Schermen
--- inscribed
GÜNDEL Aurelia - GER Bremen 1860 Fechten R --- cancelled  

14 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Foil Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BUCHWALD Lisbeth 2006 GER Bremen 1860 Fechten
R --- inscribed
WICHMANN Elisabeth 2005 GER Bremen 1860 Fechten
R --- inscribed
RÜFFER Kayra Sofie 2005 GER DFC Düsseldorf
R --- inscribed
MARX Mareille 2005 GER FSG Ruhr Wattenscheid
R --- inscribed
HEINRICHS Lea 2006 GER OFC Bonn
R --- inscribed
GESCH Rubina Rose 2005 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
HOFFMANN Alexia 2005 GER TB Burgsteinfurt
R --- inscribed
MÜLLER Jette 2006 GER TG Münster
R --- inscribed
BURT Elena 2006 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
DAMMROFF Lotte 2007 NED FA Rheinfelden
R --- inscribed
SLUMAN Talitha 2007 NED Holland Schermen
--- inscribed
GÜNDEL Aurelia - GER Bremen 1860 Fechten R --- cancelled  
SCHLEGEL Lena - GER DFC Düsseldorf R --- cancelled  
PITONE Marie - GER FG Recklinghausen R --- cancelled  

11 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Foil Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
NEUMANN Marie 2004 GER Bremen 1860 Fechten
R --- inscribed
WICHMANN Elisabeth 2005 GER Bremen 1860 Fechten
R --- inscribed
NOLL Hannah 2004 GER DFC Düsseldorf
R --- inscribed
KLEYER Marie Helene 2003 GER Hasper FC
R --- inscribed
REISEWITZ Isabell Maria 2003 GER Hasper FC
R --- inscribed
GESCH Rubina Rose 2005 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
HOFFMANN Alexia 2005 GER TB Burgsteinfurt
R --- inscribed
KÜNZLER Pia 2004 GER TG Münster
R --- inscribed
GERMANN Sophie Madeleine 2004 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
MÜNKER Paula 2004 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
SCHNORR Maria 2004 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
BUIJSE Valerie 2005 NED Lancelot Schermclub
R --- inscribed
JANS KÖHNEKE Maria 2003 NED SC Amsterdam
R --- inscribed
BUCHWALD Lisbeth - GER Bremen 1860 Fechten R --- cancelled  

13 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Foil Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
NEUMANN Clara Sophie 2001 GER Bremen 1860 Fechten
R --- inscribed
NEUMANN Marie 2004 GER Bremen 1860 Fechten
R --- inscribed
LIPPKA Franka 2001 GER FG Recklinghausen
R --- inscribed
ADRIAN Maria 2003 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
SCHÄFER Nadine 2002 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
KÜNZLER Pia 2004 GER TG Münster
R --- inscribed

6 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Foil Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JACHNOW Samira 1997 GER Kölner FK
L --- inscribed
ADRIAN Maria 2003 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
SCHÄFER Nadine 2002 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
FLACK Isabelle 1998 GER TG Münster
R --- inscribed
LE CLAIRE Florence 1993 GER USC Bochum
R --- inscribed
NEUMANN Clara Sophie - GER Bremen 1860 Fechten R --- cancelled  

5 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Foil Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HÜWE Timo 2009 GER TB Burgsteinfurt
R --- inscribed
KLEFFMANN Linus 2010 GER FC Moers
L --- inscribed
KLEFFNER Jannik 2010 GER Fencing Team Bocholt
R --- inscribed
TÖRÖK Bence Tibor 2009 GER Dürener FC
R --- inscribed
SCHMITZ Meo 2010 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
FAHRENDORF Joos 2009 GER TG Münster
L --- inscribed
GROß Maximilian Daniel 2009 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
HORCHLER Timo Maximilian 2010 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
VAN LAECKE Wout - BEL Confrerie Gent R --- cancelled  
MAHUTKA Leander Luis - GER Blau-Weiss Buchholz R --- cancelled  
NOLTING Felix Gregor - GER Bremen 1860 Fechten R --- cancelled  

8 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Foil Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FELDHAAR Lasse 2008 GER Fencing Team Bocholt
R --- inscribed
KLEFFMANN Justus 2008 GER FC Moers
R --- inscribed
KONERT Maximilian 2008 GER Fencing Team Bocholt
R --- inscribed
BRITO Lucas 2007 GER DFC Düsseldorf
R --- inscribed
TRUSKAWA Maarten 2007 GER Hasper FC
R --- inscribed
OTTO Justus 2007 GER OFC Bonn
R --- inscribed
BREILMANN Lean 2008 GER TB Burgsteinfurt
R --- inscribed
HOGE Steffen 2007 GER TB Burgsteinfurt
R --- inscribed
OVERESCH Louis 2008 GER TB Burgsteinfurt
R --- inscribed
PETRI Daniel 2008 GER TB Burgsteinfurt
R --- inscribed
TEEPE Philipp 2007 GER TB Burgsteinfurt
R --- inscribed
FAUST Mattis Georg 2007 GER TG Münster
R --- inscribed
OTT Maxim 2007 GER TG Münster
R --- inscribed
PFEIL Arne 2008 GER TG Münster
R --- inscribed
SCHÄFER Leander Tjure 2008 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
SCHIMANSKI Tim 2007 GER VFL Merkur Kleve
R --- inscribed
ARIAS DE BLES Miro 2008 NED s.v. Ter Weer
--- inscribed
HOOGLAND Tim 2007 NED
R --- inscribed
KOWALCZYK Sil 2007 NED SC Amsterdam
R --- inscribed
VAN DEN BERG Cedric 2008 NED s.v. Ter Weer
--- inscribed
VAN DEN BERG Sam 2007 NED Lancelot Schermclub
--- inscribed
WILLIAMS Julian 2007 NED s.v. Beau Geste
--- inscribed
WANG Zimin - GER Bremen 1860 Fechten L --- cancelled  
BÖING Max - NED Maestro's Klup Team --- cancelled  
MOERBEEK Jonas - NED Holland Schermen --- cancelled  

22 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Foil Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HALLAERT Gilles 2005 BEL SK Vast Als Eik
R --- inscribed
FRIC Tomi 2006 GBR
R --- inscribed
BARBY Henrik 2007 GER FC Moers
L --- inscribed
FELDHAAR Connor 2006 GER Fencing Team Bocholt
R --- inscribed
HAGENE Emmanuel 2005 GER FC Moers
R --- inscribed
KÄMMERER Oscar 2005 GER FC im VfL Bochum
L --- inscribed
BISCHOF Finn 2005 GER Bremen 1860 Fechten
R --- inscribed
MOGILIN Matvey 2005 GER Bremen 1860 Fechten
R --- inscribed
SCHWABE Markus 2006 GER Bremen 1860 Fechten
R --- inscribed
STUDENT Mika 2005 GER FG Recklinghausen
L --- inscribed
MADEDDU Fabio 2006 GER Hasper FC, CS Pisa Di Ciolo
R --- inscribed
TRUSKAWA Marian 2005 GER Hasper FC
R --- inscribed
BIGGA Leandro 2006 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
MAYER Leonard 2006 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
HEITMANN Leander 2005 GER TG Münster
L --- inscribed
PFEIL Arne 2008 GER TG Münster
R --- inscribed
PFEIL Hendrik 2005 GER TG Münster
R --- inscribed
PUND Tammo 2006 GER TG Münster
R --- inscribed
SCHUMACHER Noah 2007 GER TG Münster
L --- inscribed
WILMSMEYER Tom 2006 GER TG Münster
R --- inscribed
SADRIN Axel 2005 GER TuS Hamm
R --- inscribed
BÖING Max 2007 NED Maestro's Klup Team
--- inscribed
MOERBEEK Jonas 2007 NED Holland Schermen
--- inscribed
SOEMOSEMITO Damian 2005 NED SC Noord
--- inscribed
VAN DEN BERG Sam 2007 NED Lancelot Schermclub
--- inscribed
VAN EDEREN Adam 2006 NED Holland Schermen
--- inscribed
WALLÉ Clifton John 2005 NED s.v. Axionikos
--- inscribed
WANG Zimin - GER Bremen 1860 Fechten L --- cancelled  
ECKERMANN Laurin Johannes - GER SV Spellen R --- cancelled  
OTT Maxim - GER TG Münster R --- cancelled  
DIJKSTRA Michael - NED s.v. Tréville --- cancelled  
DIJKSTRA Thomas - NED s.v. Tréville --- cancelled  

27 Entries, 0 pending, 5 cancelled

Foil Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
POLOTZEK Simon 2006 GER FC Moers
R --- inscribed
BISCHOF Finn 2005 GER Bremen 1860 Fechten
R --- inscribed
MOGILIN Matvey 2005 GER Bremen 1860 Fechten
R --- inscribed
SCHWABE Markus 2006 GER Bremen 1860 Fechten
R --- inscribed
STUDENT Mika 2005 GER FG Recklinghausen
L --- inscribed
MINAEW Maximilian 2004 GER Hasper FC
R --- inscribed
MAYER Leonard 2006 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
WETZLAR Mattis 2003 GER Quernheimer FC
L --- inscribed
PFEIL Hendrik 2005 GER TG Münster
R --- inscribed
STRÜWE Santos 2003 GER TV Gütersloh
R --- inscribed
THIESBRUMMEL Henri 2004 GER TV Gütersloh
R --- inscribed
DIETERICH Julius 2004 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
FABER Justus 2004 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
PENA WIRTH Phil 2004 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
DE KRUIJFF Abbe 2005 NED
R --- inscribed
DIJKSTRA Michael 2006 NED s.v. Tréville
--- inscribed
DIJKSTRA Thomas 2005 NED s.v. Tréville
--- inscribed
MOUSSET Tycho 2005 NED s.v. Ter Weer
--- inscribed
SIERMANN Bas 2004 NED Zaal Amsterdam Zuid
--- inscribed
SLUMAN Patrick 2003 NED Holland Schermen
R --- inscribed
WANYAMA Sam 2004 NED Holland Schermen
--- inscribed
TEICHERT Carl - GER Bremen 1860 Fechten R --- cancelled  
WILLEMS Tom - GER Bremen 1860 Fechten R --- cancelled  
WIRTZ Henri - GER FSG Ruhr Wattenscheid R --- cancelled  
SOEMOSEMITO Damian - NED SC Noord --- cancelled  

21 Entries, 0 pending, 4 cancelled

Foil Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LENZNER Finn 2002 GER FSG Ruhr Wattenscheid
R --- inscribed
WIRTZ Henri 2004 GER FSG Ruhr Wattenscheid
R --- inscribed
MENZEL Toni 2002 GER TB Burgsteinfurt
R --- inscribed
TIEDEMANN Julius 2001 GER TB Burgsteinfurt
R --- inscribed
FABER Justus 2004 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
TEICHERT Carl - GER Bremen 1860 Fechten R --- cancelled  
WILLEMS Tom - GER Bremen 1860 Fechten R --- cancelled  
PFEIL Hendrik - GER TG Münster R --- cancelled  

5 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Foil Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
TIEMANN Max 1998 GER Fencing Team Bocholt
R --- inscribed
THEIß Sebastian 1988 GER Bremen 1860 Fechten
R --- inscribed
CRAMER Philipp 1994 GER FG Recklinghausen
R --- inscribed
MICHELS Etienne 1998 GER Hasper FC
L --- inscribed
ABBOUD AL-ISSA Duraid 1979 GER Kölner FK
R --- inscribed
GUST Timo 1999 GER Kölner FK
R --- inscribed
ADRIAN Georg 1999 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
STOCKHAUSEN Thorsten 1979 GER TB Burgsteinfurt
R --- inscribed
HEIDEL Henning 1969 GER TG Münster
R --- inscribed
PFEIL Jörg 1962 GER TG Münster
R --- inscribed
KENNEDY Juriaan 1991 NED
R --- inscribed
DEMIR Nurullah 1990 TUR USC Bochum
R --- inscribed

12 Entries, 0 pending, 0 cancelled