Back to list

Kentener Krokodil Cup
GER Kenten
January 19, 2020 - January 19, 2020
Required: National license

Sabre Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DIAZ ALONSO Naima 2009 GER SG Kaarst
R --- inscribed
PODKOWIK Lara 2010 GER TSV Kenten
R --- inscribed
WERTH Franziska Maria 2009 GER TSV Kenten
R --- inscribed

3 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

D GÖTZ Maximilian GER Fechtzentrum Solingen

Confirmed invitations

Official   DERKUM Liska GER Ophardt Team Sportevent

Sabre Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CONEN Emma 2007 GER SG Kaarst
R --- inscribed
KARCHER Lena 2007 GER SG Kaarst
R --- inscribed
MIX Esther 2008 GER SG Kaarst
R --- inscribed
MÜLLERS Isabel 2008 GER SG Kaarst
R --- inscribed
BORMANN Johanna 2008 GER TSV Kenten
R --- inscribed

5 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

D GÖTZ Maximilian GER Fechtzentrum Solingen

Confirmed invitations

Official   DERKUM Liska GER Ophardt Team Sportevent

Sabre Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MIX Esther 2008 GER SG Kaarst
R --- inscribed
MÜLLERS Isabel 2008 GER SG Kaarst
R --- inscribed
BORMANN Johanna 2008 GER TSV Kenten
R --- inscribed
FRANKE Emilia 2006 GER TSV Kenten
R --- inscribed
WERTH Johanna 2005 GER TSV Kenten
R --- inscribed
DE WIT Jazz 2005 NED s.v. De 3 Musketiers
--- inscribed

6 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

D GÖTZ Maximilian GER Fechtzentrum Solingen

Confirmed invitations

Official   DERKUM Liska GER Ophardt Team Sportevent

Sabre Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BORMANN Antonia 1975 GER TSV Kenten
R --- inscribed
KOWALSKY Lilianne 1999 GER TSV Kenten
L --- inscribed
KÜPPERS-GRATZ Kornelia 1978 GER TSV Kenten
R --- inscribed

3 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

D GÖTZ Maximilian GER Fechtzentrum Solingen

Confirmed invitations

Official   DERKUM Liska GER Ophardt Team Sportevent

Sabre Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BEUL Philipp 2010 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
KARLS Paul 2009 GER SG Kaarst
R --- inscribed
LIU Justin 2010 GER SG Kaarst
R --- inscribed
GÜRGÖZ Kiyan 2009 GER TSV Kenten
R --- inscribed
MARINO Jona Matteo 2010 GER TSV Kenten
R --- inscribed
OHREM Alexander 2009 GER TSV Kenten
R --- inscribed
WILD Jonah 2009 GER TSV Kenten
R --- inscribed

7 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

D GÖTZ Maximilian GER Fechtzentrum Solingen

Confirmed invitations

Official   DERKUM Liska GER Ophardt Team Sportevent

Sabre Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HACKENBROICH Jonas 2008 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
PTASZYNSKI Wiktor 2007 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
SCHRÖDER Noah Gabriel 2008 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
DE WEERT Nico 2008 GER SG Kaarst
R --- inscribed
FECHNER Tom 2007 GER TSV Kenten
R --- inscribed
NEUNZIG Moritz 2007 GER TSV Kenten
L --- inscribed
WERTH Cornelius 2007 GER TSV Kenten
R --- inscribed

7 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

D GÖTZ Maximilian GER Fechtzentrum Solingen

Confirmed invitations

Official   DERKUM Liska GER Ophardt Team Sportevent

Sabre Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BERK Aaron 2005 GER SG Kaarst
R --- inscribed
DE WEERT Nico 2008 GER SG Kaarst
R --- inscribed
KÜPPERS Gerrit 2006 GER SG Kaarst
R --- inscribed
THIEßEN Lukas 2005 GER SG Kaarst
R --- inscribed
FECHNER Tom 2007 GER TSV Kenten
R --- inscribed
NEUNZIG Moritz 2007 GER TSV Kenten
L --- inscribed
WERTH Cornelius 2007 GER TSV Kenten
R --- inscribed

7 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

D GÖTZ Maximilian GER Fechtzentrum Solingen

Confirmed invitations

Official   DERKUM Liska GER Ophardt Team Sportevent