Back to list

Circuito Nacional de Esgrima da Categoria Livre
BRA Belo Horizonte
September 21, 2019 - September 22, 2019
Required: National license

Epee Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MACEDO Patricia 1980 BRA Avulso
R --- inscribed
MORAES Gabriela 2005 BRA AMK Mestre Kato
R 40 inscribed
OLSCHOWSKY Marilia 1991 BRA CMSP Sao Paulo
R 30 inscribed
ALVES Tabea 1989 BRA AMK Mestre Kato
R 8 inscribed
CAMARGO Fernanda 1997 BRA AMK Mestre Kato
L 20 inscribed
HOLDORF Bianca 1986 BRA AMK Mestre Kato
R 36 inscribed
SCHWANTES Lorana 1982 BRA AMK Mestre Kato
R 12 inscribed
AMARAL Clara 2004 BRA BTC Barroca
R 7 inscribed
DANTAS Bianca 1983 BRA BTC Barroca
R 6 inscribed
MATTA Susana 1963 BRA BTC Barroca
R 65 inscribed
TELLO Cledola 1953 BRA BTC Barroca
R 53 inscribed
TELLO Marina 1983 BRA BTC Barroca
R 11 inscribed
BRECHERET Ana 1974 BRA CAP Paulistano
R 17 inscribed
GALVAO Cecilia 1997 BRA CAP Paulistano
R 24 inscribed
GIORDANO Giorgia 2001 BRA CAP Paulistano
R 15 inscribed
VIZEU Victoria 2004 BRA CAP Paulistano
R 5 inscribed
ZETTERMANN Renata 2000 BRA CAP Paulistano
R 13 inscribed
CHECHELISKI Carolina 2005 BRA CMIL Rio de Janeiro
R 46 inscribed
MILLER Katherine 1994 BRA CMIL Rio de Janeiro
R 4 inscribed
SANTANNA Camila 1997 BRA CMIL Rio de Janeiro
R 19 inscribed
CANALI Nicole 2000 BRA CMPR Parana
44 inscribed
OLIVEIRA Vania 1965 BRA CMPR Parana
R 27 inscribed
POLO Carolina 2002 BRA AMK Mestre Kato
R 31 inscribed
FERREIRA Naira 1996 BRA ECP Pinheiros
R 9 inscribed
MANGIATERRA Laura 1965 BRA ECP Pinheiros
R 28 inscribed
NEVES Miriam 1967 BRA ECP Pinheiros
39 inscribed
RODRIGUES Maria Rita 1991 BRA ECP Pinheiros
R 25 inscribed
SILVA Marcela 1994 BRA ECP Pinheiros
R 3 inscribed
MARTINS Carolina 1980 BRA EEAM Abel Melian
L 60 inscribed
GIORDANO Ginevra 2005 BRA FC Berlin Südwest, CAP Paulistano
R 22 inscribed
SCANAVINI Maria Heloísa 2003 BRA ECP Pinheiros
L 43 inscribed
OLIVEIRA Leticia 2003 BRA PEPT Esgrima Todos
R 51 inscribed
CAVALCANTI Bianca 1995 BRA SCM Magnolia
R 10 inscribed
GUIMARAES Maria Carolina 2000 BRA SCM Magnolia
R 14 inscribed
SARAIVA Stephany 1995 BRA SCM Magnolia
18 inscribed
BARDUS Michele 1976 BRA SSJE Sao Jorge
L 23 inscribed
GALLO Denilze 1958 BRA SSJE Sao Jorge
32 inscribed
VIANNA Rachel 1989 BRA SSJE Sao Jorge
L 29 inscribed
MING Larissa 2001 BRA Sociedade Thalia
R 48 inscribed
SCHNEN Valkiria 2000 BRA Sociedade Thalia
R 34 inscribed
TSUKAMOTO Larissa 2003 BRA Sociedade Thalia
R 49 inscribed
MALUF Fabiana - BRA ECP Pinheiros R 56 cancelled  
MOREIRA Carolina - BRA ECP Pinheiros 38 cancelled  
CÂMARA Luisa - BRA ECP Pinheiros --- cancelled  
NETTO SIMEAO Amanda - BRA GCC Graciosa R 2 cancelled  
KHOLMOGOROVA Ekaterina - RUS APE Paulista R --- cancelled  

41 Inscriptions, 0 pending, 5 cancelled

Epee Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
COSTA Lucas 2000 BRA SCM Magnolia
R 73 inscribed
GRACILIANO Daniel 1999 BRA Avulso
R --- inscribed
HORTA Anderson 1983 BRA BTC Barroca
R 92 inscribed
HOTTZ Leonardo 1998 BRA Avulso
R --- inscribed
SIDNEY Azevedo 1997 BRA AMAN Agulhas Negras
R 37 inscribed
OLIVEIRA Bruno 1987 BRA BTC Barroca
62 inscribed
ASSIS Gabriel 1997 BRA AMK Mestre Kato
R 13 inscribed
BONAMIGO Gabriel 1999 BRA AMK Mestre Kato
R 6 inscribed
CAMARGO Alexandre 1999 BRA AMK Mestre Kato
L 2 inscribed
DA SILVA Felipe 2003 BRA AMK Mestre Kato
50 inscribed
GUBERT Leopoldo 2000 BRA AMK Mestre Kato
R 8 inscribed
LAZAROTO Fabrizio 1999 BRA AMK Mestre Kato
R 4 inscribed
ORO Lucae 2000 BRA AMK Mestre Kato
R 23 inscribed
PETRICH Pedro 2003 BRA AMK Mestre Kato
R 20 inscribed
SCHWANTES Athos 1985 BRA AMK Mestre Kato
R 1 inscribed
SOUZA Luciano 1973 BRA AMK Mestre Kato
R 53 inscribed
AVELLAR Fabiano 1973 BRA Avulso
R --- inscribed
DONATO Alvaro 2000 BRA BTC Barroca
R 7 inscribed
DONATO Olavo 2002 BRA BTC Barroca
27 inscribed
GIFFONI Miguel 2003 BRA BTC Barroca
29 inscribed
MENDES Tarcisio 2001 BRA BTC Barroca
R 17 inscribed
MOREIRA Carlos 1969 BRA BTC Barroca
R 40 inscribed
REALE Andre 1998 BRA BTC Barroca
R 87 inscribed
RODRIGUES Bryan 2002 BRA BTC Barroca
R 54 inscribed
GARCIA Guilherme Luis 1969 BRA CAP Paulistano
R 32 inscribed
PETRACHI Luiz 1968 BRA CAP Paulistano
R 22 inscribed
PETTERLE Amaury 1990 BRA CDE Rio de Janeiro
11 inscribed
REBOUCAS Gabriel 1994 BRA CDE Rio de Janeiro
L 34 inscribed
MILLER Malcolm 1998 BRA CMIL Rio de Janeiro
R 47 inscribed
BARBI Matheus 2004 BRA SSJE Sao Jorge
R 41 inscribed
LEMES Fabio 1986 BRA CMSP Sao Paulo
R 61 inscribed
BUSNARDO Lucas 2004 BRA ECP Pinheiros
R 26 inscribed
FERREIRA Nicolas 1992 BRA ECP Pinheiros
R 5 inscribed
GRUNHAUSER Richard 1991 BRA ECP Pinheiros
R 3 inscribed
GUARNERA Giacomo 1962 BRA ECP Pinheiros
R 35 inscribed
JULIO Gabriel 1998 BRA ECP Pinheiros
R 9 inscribed
LUCIO Mauricio 1976 BRA ECP Pinheiros
R 38 inscribed
MANGIATERRA Rafael 2004 BRA ECP Pinheiros
55 inscribed
PELLEGRINO Mauricio 2002 BRA ECP Pinheiros
R 16 inscribed
RODRIGUES Luiz 1994 BRA ECP Pinheiros
R 12 inscribed
SCHWUCHOW Bernardo 1987 BRA ECP Pinheiros
R 14 inscribed
SEINI Leandro 2002 BRA ECP Pinheiros
R 10 inscribed
SICCHIERI Bruno 1979 BRA EEAM Abel Melian
R 67 inscribed
JUCHEM Gabriel 2002 BRA GNU Nautico Uniao
R 46 inscribed
JORGE Estevan 2003 BRA PEPT Esgrima Todos
L 36 inscribed
MEMARI Mateus 2003 BRA PEPT Esgrima Todos
R 56 inscribed
AGUIAR Victor 1997 BRA SCM Magnolia
R 18 inscribed
SASAQUI Gabriel 1996 BRA SCM Magnolia
19 inscribed
NEVES Vitor 2002 BRA Lindóia Tênis Clube
28 inscribed
ROSA Henrique 2002 BRA Lindóia Tênis Clube
90 inscribed
CIPOLATTI Mathias 2000 BRA SSJE Sao Jorge
52 inscribed
ORTOLANI Enrico 1983 BRA
R --- inscribed
RAMOS Pedro 2002 BRA SSJE Sao Jorge
33 inscribed
WU Nicky 2005 BRA SSJE Sao Jorge
R 39 inscribed
YAMASHITA Koiti 1969 BRA SSJE Sao Jorge
L 30 inscribed
CRUZ Caio 2004 BRA Sociedade Thalia
R 91 inscribed
ANGULO Camilo Andres 1987 COL Avulso
R --- inscribed
INSERRA Vitor - BRA ECP Pinheiros R 76 cancelled  
MAMEDE Armando - BRA SCM Magnolia R 93 cancelled  
COSTA Eduardo - BRA SSJE Sao Jorge R 25 cancelled  

57 Inscriptions, 0 pending, 3 cancelled