Back to list

Torneio Nacional Juvenil
BRA Porto Alegre
May 31, 2019 - June 2, 2019
Required: National license

Epee Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
AMARAL Clara 2004 BRA BTC Barroca
R 3 inscribed
GIORDANO Giorgia 2001 BRA CAP Paulistano
R 5 inscribed
VIZEU Victoria 2004 BRA CAP Paulistano
R 1 inscribed
ZETTERMANN Renata 2000 BRA CAP Paulistano
R 4 inscribed
POLO Carolina 2002 BRA AMK Mestre Kato
R 7 inscribed
SCANAVINI Maria Heloísa 2003 BRA ECP Pinheiros
L 11 inscribed
CORREIA Mariana 2004 BRA CAP Paulistano
--- inscribed
SCHNEN Valkiria 2000 BRA Sociedade Thalia
R 10 inscribed
MENCK Laura - BRA ECP Pinheiros --- cancelled  
GIORDANO Ginevra - BRA FC Berlin Südwest, CAP Paulistano R --- cancelled  

8 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Epee Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BONAMIGO Gabriel 1999 BRA AMK Mestre Kato
R 4 inscribed
DA SILVA Felipe 2003 BRA AMK Mestre Kato
25 inscribed
GUBERT Leopoldo 2000 BRA AMK Mestre Kato
R 3 inscribed
LAZAROTO Fabrizio 1999 BRA AMK Mestre Kato
R 2 inscribed
ORO Lucae 2000 BRA AMK Mestre Kato
R 11 inscribed
PETRICH Pedro 2003 BRA AMK Mestre Kato
R 10 inscribed
NORIEGA Lucas 2001 BRA APE Paulista
R 15 inscribed
DONATO Alvaro 2000 BRA BTC Barroca
R 5 inscribed
DONATO Olavo 2002 BRA BTC Barroca
36 inscribed
GIFFONI Miguel 2003 BRA BTC Barroca
21 inscribed
MENDES Tarcisio 2001 BRA BTC Barroca
R 7 inscribed
FORMAN Joao 1999 BRA CAP Paulistano
R --- inscribed
BARBI Matheus 2004 BRA SSJE Sao Jorge
R 19 inscribed
VASCONCELLOS Leopoldo 2005 BRA SSJE Sao Jorge
R --- inscribed
BUSNARDO Lucas 2004 BRA ECP Pinheiros
R 12 inscribed
INSERRA Vitor 2003 BRA ECP Pinheiros
R 18 inscribed
MANGIATERRA Rafael 2004 BRA ECP Pinheiros
26 inscribed
MURA Andre 2005 BRA ECP Pinheiros
--- inscribed
PELLEGRINO Mauricio 2002 BRA ECP Pinheiros
R 6 inscribed
SEINI Leandro 2002 BRA ECP Pinheiros
R 8 inscribed
JUCHEM Gabriel 2002 BRA GNU Nautico Uniao
R 16 inscribed
ALMEIDA Carlos 2003 BRA SSJE Sao Jorge
47 inscribed
CIPOLATTI Mathias 2000 BRA SSJE Sao Jorge
22 inscribed
COSTA Eduardo 2000 BRA SSJE Sao Jorge
R 13 inscribed
RAMOS Pedro 2002 BRA SSJE Sao Jorge
14 inscribed
WU Nicky 2005 BRA SSJE Sao Jorge
R 32 inscribed
TARTA Vinicius 2000 BRA AMK Mestre Kato
R 9 inscribed
NOGUEIRA Heitor - BRA CAP Paulistano L --- cancelled  

27 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Foil Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BRECHERET Carolina 2004 BRA CAP Paulistano
R 8 inscribed
MURRAY Maria Luiza 2004 BRA CAP Paulistano
R 9 inscribed
PAPAIANO Laura 2002 BRA CAP Paulistano
R 7 inscribed
HAUSCHILD Mariana 2001 BRA CMSP Sao Paulo
R 10 inscribed
FRIAS Stella 2005 BRA ECP Pinheiros
R 16 inscribed
ROMANO Isabel 2005 BRA ECP Pinheiros
--- inscribed
SETUBAL Isadora 2004 BRA ECP Pinheiros
12 inscribed
VIANNA Gabriella 2004 BRA ECP Pinheiros
6 inscribed
BECKER Daphne 2000 BRA GNU Nautico Uniao
R 3 inscribed
BONETTI Giovana 1999 BRA GNU Nautico Uniao
L 4 inscribed
CALAZANS Talia 2002 BRA GNU Nautico Uniao
R 2 inscribed
CHIES Milena 1999 BRA GNU Nautico Uniao
R 1 inscribed
BALDI Valentina 2003 BRA SSJE Sao Jorge
R 5 inscribed
FERRER Carolina 2003 BRA SSJE Sao Jorge
13 inscribed
NEHMAD Julia 2002 BRA SSJE Sao Jorge
14 inscribed

15 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Foil Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DE NIGRIS Giovanni 1999 BRA CAP Paulistano
8 inscribed
FORMAN Joao 1999 BRA CAP Paulistano
R 19 inscribed
LIMA Kevin 2002 BRA CMSP Sao Paulo
R 6 inscribed
MURRAY Guilherme 2002 BRA CAP Paulistano
R 3 inscribed
PACHECO Ricardo 2003 BRA CAP Paulistano
R 2 inscribed
PISSATO Pedro 2003 BRA CAP Paulistano
L 7 inscribed
SALIBA Renato 2004 BRA CAP Paulistano
20 inscribed
BENTO Felipe 2005 BRA CMIL Rio de Janeiro
R 24 inscribed
TAVORA Lucas 2001 BRA CMSP Sao Paulo
R 11 inscribed
TOMINO Rafael 2004 BRA SSJE Sao Jorge
R 22 inscribed
MION Lorenzo 2004 BRA ECP Pinheiros
L 4 inscribed
MONTAGNA Pedro 2005 BRA ECP Pinheiros
--- inscribed
MORAIS Paulo 2003 BRA ECP Pinheiros
R 1 inscribed
MURA Andre 2005 BRA ECP Pinheiros
--- inscribed
FONSECA Lucas 2003 BRA GNU Nautico Uniao
18 inscribed
FONSECA Pedro 2003 BRA GNU Nautico Uniao
14 inscribed
FRANTZ Diego 1999 BRA GNU Nautico Uniao
5 inscribed
HOFMEISTER Vicente 1999 BRA GNU Nautico Uniao
R 9 inscribed
LOPES Felipe 2001 BRA GNU Nautico Uniao
16 inscribed
MACHADO Murilo 2004 BRA GNU Nautico Uniao
--- inscribed
RODRIGUES Pedro 2004 BRA GNU Nautico Uniao
--- inscribed
WILDEISEN Matheus 2006 BRA SSJE Sao Jorge
--- inscribed
MURRAY Pedro - BRA CAP Paulistano --- cancelled  

22 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Sabre Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LEE Luiza 2000 BRA CAP Paulistano
R 2 inscribed
CHIERIGHINI Pietra 2003 BRA CAP Paulistano
R 3 inscribed
CHEN Isabela 2005 BRA ECP Pinheiros
--- inscribed
PEKELMAN Luana 2003 BRA ECP Pinheiros
R 1 inscribed

4 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Sabre Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GARCIA Rodrigo 2003 BRA APE Paulista
R 19 inscribed
GOMEZ Marcos 2004 BRA APE Paulista
R 23 inscribed
BRUNETTI Ricardo 2002 BRA APE Paulista
L 8 inscribed
FASTING Thomas 2004 BRA APE Paulista
20 inscribed
LEE Rafael 2003 BRA CAP Paulistano
R 10 inscribed
PATTO Erico 2006 BRA APE Paulista
L --- inscribed
BERGAMO Enzo 2000 BRA CAP Paulistano
R 2 inscribed
FACHINI Fernando 2002 BRA CAP Paulistano
7 inscribed
GARRIGOS Murilo 2001 BRA CAP Paulistano
R 4 inscribed
SALLES Fabio 2002 BRA CAP Paulistano
R 3 inscribed
BENTO Felipe 2005 BRA CMIL Rio de Janeiro
R 18 inscribed
BECKER Matheus 2004 BRA ECP Pinheiros
R 9 inscribed
CHEN Pedro 2003 BRA ECP Pinheiros
14 inscribed
PEKELMAN Bruno 2000 BRA ECP Pinheiros
R 1 inscribed
VASQUES Gabriel 2002 BRA ECP Pinheiros
6 inscribed
SALIBA Renato - BRA CAP Paulistano 12 cancelled  

15 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled