Back to list

Campeonato Brasileiro Cadete e Juvenil
BRA Curitiba
October 7, 2019 - October 10, 2019
Required: National license

Epee Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BETTO Maria 2005 BRA AMK Mestre Kato
R --- inscribed
SILVA Estefany 2005 BRA Avulso
--- inscribed
MORAES Gabriela 2005 BRA CMPR Parana
R 7 inscribed
AMARAL Clara 2004 BRA BTC Barroca
R 12 inscribed
CORREIA Laura 2007 BRA CAP Paulistano
R 3 inscribed
CORREIA Mariana 2004 BRA CAP Paulistano
R 4 inscribed
VIZEU Victoria 2004 BRA CAP Paulistano
R 2 inscribed
MACEDO Manuela 2006 BRA CC Curitibano
R 15 inscribed
PORTUGAL Gabriela 2007 BRA CC Curitibano
R 11 inscribed
CHECHELISKI Carolina 2005 BRA CMIL Rio de Janeiro
R 6 inscribed
BERTOLETTI Raphaela 2005 BRA ECP Pinheiros
R 9 inscribed
LIMA Sofia 2004 BRA ECP Pinheiros
R 14 inscribed
MENCK Laura 2005 BRA ECP Pinheiros
R 5 inscribed
THEIL Marina 2005 BRA ECP Pinheiros
R 19 inscribed
GONDO Mariana 2007 BRA PEPT Esgrima Todos
R 17 inscribed
KOMATSU Giulia 2007 BRA PEPT Esgrima Todos
R 20 inscribed
PARO Maria 2006 BRA PEPT Esgrima Todos
R 1 inscribed
SIMANKE Mirela 2006 BRA GNU Nautico Uniao
R 10 inscribed
GIORDANO Ginevra - BRA FC Berlin Südwest, CAP Paulistano R 13 cancelled  

18 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Epee Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BETTO Maria 2005 BRA AMK Mestre Kato
R --- inscribed
TSUKAMOTO Larissa 2003 BRA Sociedade Thalia
R 9 inscribed
MORAES Gabriela 2005 BRA CMPR Parana
R 8 inscribed
POLO Carolina 2002 BRA AMK Mestre Kato
R 4 inscribed
AMARAL Clara 2004 BRA BTC Barroca
R 2 inscribed
CORREIA Mariana 2004 BRA CAP Paulistano
R 10 inscribed
GIORDANO Ginevra 2005 BRA FC Berlin Südwest, CAP Paulistano
R 3 inscribed
VIZEU Victoria 2004 BRA CAP Paulistano
R 1 inscribed
CHECHELISKI Carolina 2005 BRA CMIL Rio de Janeiro
R 7 inscribed
BERTOLETTI Raphaela 2005 BRA ECP Pinheiros
R 13 inscribed
LIMA Sofia 2004 BRA ECP Pinheiros
R 11 inscribed
MENCK Laura 2005 BRA ECP Pinheiros
R 12 inscribed
SCANAVINI Maria Heloísa 2003 BRA ECP Pinheiros
R 5 inscribed
THEIL Marina 2005 BRA ECP Pinheiros
R --- inscribed
OLIVEIRA Leticia 2003 BRA PEPT Esgrima Todos
R 6 inscribed

15 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Epee Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DE VARGAS Evelin Gabrielly 2000 BRA Sociedade Thalia
R 21 inscribed
MING Larissa 2001 BRA Sociedade Thalia
R 16 inscribed
SCHNEN Valkiria 2000 BRA Sociedade Thalia
R 8 inscribed
TSUKAMOTO Larissa 2003 BRA Sociedade Thalia
R 20 inscribed
MORAES Gabriela 2005 BRA CMPR Parana
R 13 inscribed
POLO Carolina 2002 BRA AMK Mestre Kato
R 7 inscribed
AMARAL Clara 2004 BRA BTC Barroca
R 4 inscribed
CORREIA Mariana 2004 BRA CAP Paulistano
R 18 inscribed
GIORDANO Ginevra 2005 BRA FC Berlin Südwest, CAP Paulistano
R 6 inscribed
GIORDANO Giorgia 2001 BRA CAP Paulistano
R 3 inscribed
VIZEU Victoria 2004 BRA CAP Paulistano
R 1 inscribed
ZETTERMANN Renata 2000 BRA CAP Paulistano
R 2 inscribed
CHECHELISKI Carolina 2005 BRA CMIL Rio de Janeiro
R 10 inscribed
CANALI Nicole 2000 BRA CMPR Parana
R 14 inscribed
PAES Barbara 1999 BRA CMPR Parana
R 17 inscribed
SCANAVINI Maria Heloísa 2003 BRA ECP Pinheiros
R 9 inscribed
OLIVEIRA Leticia 2003 BRA PEPT Esgrima Todos
R 15 inscribed

17 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Epee Women's U20 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FPE 1
BRA --- inscribed  
FEP
BRA --- inscribed  
THALIA
Sociedade Thalia (BRA)
BRA --- inscribed  
BTC1
BTC Barroca (BRA)
- --- cancelled  

3 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Epee Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CRUZ Caio 2004 BRA Sociedade Thalia
R 17 inscribed
LIMA Felipe 2004 BRA Avulso
R --- inscribed
ASSIS Felipe 2005 BRA AMK Mestre Kato
R 25 inscribed
CAVALHEIRO João 2005 BRA AMK Mestre Kato
R 11 inscribed
NOGUEIRA Heitor 2006 BRA CAP Paulistano
L 10 inscribed
LEAL Felipe 2006 BRA CC Curitibano
R 27 inscribed
MADDALOZZO Moritz 2004 BRA CC Curitibano
R 24 inscribed
VILLATORE Leonardo 2006 BRA CC Curitibano
R 26 inscribed
HOFFMANN Joao 2006 BRA CMIL Rio de Janeiro
R 14 inscribed
HUBERT George 2004 BRA CMPR Parana
R 16 inscribed
OLIVEIRA Jose 2005 BRA CMPR Parana
R 18 inscribed
SOUZA Matheus 2007 BRA CMPR Parana
L 19 inscribed
BUSNARDO Luca 2004 BRA ECP Pinheiros
R 1 inscribed
MANGIATERRA Rafael 2004 BRA ECP Pinheiros
R 5 inscribed
NOLASCO Theodoro 2005 BRA ECP Pinheiros
R 22 inscribed
BORDIGNON João 2004 BRA PEPT Esgrima Todos
R 6 inscribed
DOMINGUES Lucas 2005 BRA PEPT Esgrima Todos
R 12 inscribed
CERUTTI Pedro 2004 BRA GNU Nautico Uniao
R 21 inscribed
BARBI Matheus 2004 BRA SSJE Sao Jorge
R 2 inscribed
DALLEMOLLE Bruno 2006 BRA SSJE Sao Jorge
R 15 inscribed
GONCALVES Eduardo 2007 BRA SSJE Sao Jorge
L 20 inscribed
RIBEIRO Rafael 2006 BRA SSJE Sao Jorge
R 7 inscribed
VASCONCELLOS Leopoldo 2005 BRA SSJE Sao Jorge
R 9 inscribed
WU Nicky 2005 BRA SSJE Sao Jorge
R 3 inscribed
CARVALHO Theo - BRA ECP Pinheiros 13 cancelled  

24 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Epee Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CRUZ Caio 2004 BRA Sociedade Thalia
R 17 inscribed
DE ASSIS Carlos 2002 BRA Sociedade Thalia
R 33 inscribed
ASSIS Felipe 2005 BRA AMK Mestre Kato
R 32 inscribed
CAVALHEIRO João 2005 BRA AMK Mestre Kato
R 24 inscribed
DA SILVA Felipe 2003 BRA AMK Mestre Kato
R 8 inscribed
PETRICH Pedro 2003 BRA AMK Mestre Kato
R 3 inscribed
DONATO Olavo 2002 BRA BTC Barroca
R 5 inscribed
GIFFONI Miguel 2003 BRA BTC Barroca
R 14 inscribed
RODRIGUES Bryan 2002 BRA BTC Barroca
R 18 inscribed
NOGUEIRA Heitor 2006 BRA CAP Paulistano
L 26 inscribed
HUBERT George 2004 BRA CMPR Parana
R 29 inscribed
OLIVEIRA Jose 2005 BRA CMPR Parana
R 27 inscribed
BUSNARDO Luca 2004 BRA ECP Pinheiros
R 7 inscribed
INSERRA Vitor 2003 BRA ECP Pinheiros
R 11 inscribed
MANGIATERRA Rafael 2004 BRA ECP Pinheiros
R 9 inscribed
NOLASCO Theodoro 2005 BRA ECP Pinheiros
R 31 inscribed
PELLEGRINO Mauricio 2002 BRA ECP Pinheiros
R 4 inscribed
SEINI Leandro 2002 BRA ECP Pinheiros
R 2 inscribed
JUCHEM Gabriel 2002 BRA GNU Nautico Uniao
R 12 inscribed
TORTELLI Luis Felipe 2002 BRA GNU Nautico Uniao
R 20 inscribed
NEVES Vitor 2002 BRA Lindóia Tênis Clube
R 6 inscribed
BORDIGNON João 2004 BRA PEPT Esgrima Todos
R 23 inscribed
JORGE Estevan 2003 BRA PEPT Esgrima Todos
L 1 inscribed
LOPES Guilherme 2002 BRA PEPT Esgrima Todos
R 21 inscribed
MEMARI Mateus 2003 BRA PEPT Esgrima Todos
R 13 inscribed
ALMEIDA Carlos 2003 BRA SSJE Sao Jorge
R 22 inscribed
BARBI Matheus 2004 BRA SSJE Sao Jorge
R 16 inscribed
DALLEMOLLE Bruno 2006 BRA SSJE Sao Jorge
R 28 inscribed
RIBEIRO Rafael 2006 BRA SSJE Sao Jorge
R 19 inscribed
VASCONCELLOS Leopoldo 2005 BRA SSJE Sao Jorge
R 30 inscribed
WU Nicky 2005 BRA SSJE Sao Jorge
R 10 inscribed
CARVALHO Theo - BRA ECP Pinheiros --- cancelled  
CERUTTI Pedro - BRA GNU Nautico Uniao R --- cancelled  
RAMOS Pedro - BRA AMK Mestre Kato R 15 cancelled  

31 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Epee Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CRUZ Caio 2004 BRA Sociedade Thalia
R 34 inscribed
DE ASSIS Carlos 2002 BRA Sociedade Thalia
R 35 inscribed
GERHARDT Gabriel 2000 BRA Sociedade Thalia
30 inscribed
BONAMIGO Gabriel 1999 BRA AMK Mestre Kato
L 4 inscribed
CAVALHEIRO João 2005 BRA AMK Mestre Kato
R 37 inscribed
DA SILVA Felipe 2003 BRA AMK Mestre Kato
R 10 inscribed
GUBERT Leopoldo 2000 BRA AMK Mestre Kato
R 3 inscribed
LAZAROTO Fabrizio 1999 BRA AMK Mestre Kato
R 1 inscribed
ORO Lucae 2000 BRA AMK Mestre Kato
R 12 inscribed
PETRICH Pedro 2003 BRA AMK Mestre Kato
R 11 inscribed
DONATO Alvaro 2000 BRA BTC Barroca
R 5 inscribed
DONATO Olavo 2002 BRA BTC Barroca
R 9 inscribed
GIFFONI Miguel 2003 BRA BTC Barroca
R 20 inscribed
MENDES Tarcisio 2001 BRA BTC Barroca
R 7 inscribed
RODRIGUES Bryan 2002 BRA BTC Barroca
R 27 inscribed
BUSNARDO Luca 2004 BRA ECP Pinheiros
R 13 inscribed
INSERRA Vitor 2003 BRA ECP Pinheiros
R 19 inscribed
MANGIATERRA Rafael 2004 BRA ECP Pinheiros
R 21 inscribed
PELLEGRINO Mauricio 2002 BRA ECP Pinheiros
R 8 inscribed
SEINI Leandro 2002 BRA ECP Pinheiros
R 6 inscribed
JUCHEM Gabriel 2002 BRA GNU Nautico Uniao
R 17 inscribed
TORTELLI Luis Felipe 2002 BRA GNU Nautico Uniao
R 33 inscribed
DIAS Arthur 2000 BRA Lindóia Tênis Clube
R 26 inscribed
NEVES Vitor 2002 BRA Lindóia Tênis Clube
R 18 inscribed
JORGE Estevan 2003 BRA PEPT Esgrima Todos
L 24 inscribed
MEMARI Mateus 2003 BRA PEPT Esgrima Todos
R 23 inscribed
ALMEIDA Carlos 2003 BRA SSJE Sao Jorge
R 39 inscribed
BARBI Matheus 2004 BRA SSJE Sao Jorge
R 25 inscribed
COSTA Eduardo 2000 BRA SSJE Sao Jorge
R 14 inscribed
RAMOS Pedro 2002 BRA AMK Mestre Kato
R 16 inscribed
WU Nicky 2005 BRA SSJE Sao Jorge
R 22 inscribed
CIPOLATTI Mathias - BRA CGB Betancourt R 28 cancelled  

31 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Epee Men's U20 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FPE 1
BRA --- inscribed  
FPE 2
BRA --- inscribed  
MG 1
MENDES Tarcisio (2001 R)
DONATO Alvaro (2000 R)
DONATO Olavo (2002 R)
GIFFONI Miguel (2003 R)
BRA --- inscribed  
FRGE 1
JUCHEM Gabriel (2002 R)
TORTELLI Luis Felipe (2002 R)
DIAS Arthur (2000 R)
BRA --- inscribed  
FEP
BRA --- inscribed  
BTC1
BTC Barroca (BRA)
- --- cancelled  

5 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Foil Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MURRAY Maria Luiza 2004 BRA CAP Paulistano
R 5 inscribed
FRIAS Stella 2005 BRA ECP Pinheiros
R 2 inscribed
GUERRA Helena 2006 BRA ECP Pinheiros
R 16 inscribed
PASQUALETTI Marina 2006 BRA ECP Pinheiros
15 inscribed
ROMANO Isabel 2005 BRA ECP Pinheiros
L 8 inscribed
SETUBAL Isadora 2004 BRA ECP Pinheiros
R 4 inscribed
UNGARO Gabriela 2005 BRA ECP Pinheiros
R 10 inscribed
VIANNA Gabriella 2004 BRA ECP Pinheiros
R 1 inscribed
CANDIOTTO Natália 2006 BRA GNU Nautico Uniao
R 12 inscribed
MEINE Mariana 2006 BRA GNU Nautico Uniao
R 17 inscribed
MORAIS Marina 2006 BRA GNU Nautico Uniao
R 18 inscribed
QUADROS Isadora 2006 BRA GNU Nautico Uniao
R 7 inscribed
QUADROS Julia 2007 BRA GNU Nautico Uniao
R 11 inscribed
BRASIL Sofia 2006 BRA CGB Betancourt
R 6 inscribed
MAGINI Gabriela 2005 BRA SSJE Sao Jorge
R 3 inscribed

15 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Foil Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BRECHERET Carolina 2004 BRA CAP Paulistano
R 3 inscribed
MURRAY Maria Luiza 2004 BRA CAP Paulistano
R 5 inscribed
PAPAIANO Laura 2002 BRA CAP Paulistano
R 4 inscribed
FRIAS Stella 2005 BRA ECP Pinheiros
R 7 inscribed
ROMANO Isabel 2005 BRA ECP Pinheiros
L 11 inscribed
SETUBAL Isadora 2004 BRA ECP Pinheiros
R 9 inscribed
UNGARO Gabriela 2005 BRA ECP Pinheiros
R 12 inscribed
VIANNA Gabriella 2004 BRA ECP Pinheiros
R 2 inscribed
CALAZANS Talia 2002 BRA GNU Nautico Uniao
R 1 inscribed
BALDI Valentina 2003 BRA SSJE Sao Jorge
R 8 inscribed
BRASIL Sofia 2006 BRA CGB Betancourt
R 14 inscribed
MAGINI Gabriela 2005 BRA SSJE Sao Jorge
R 6 inscribed
CORREIA Mariana - BRA CAP Paulistano R --- cancelled  
NEHMAD Julia - BRA CGB Betancourt R 10 cancelled  

12 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Foil Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SCHNEN Valkiria 2000 BRA Sociedade Thalia
R 16 inscribed
BRECHERET Carolina 2004 BRA CAP Paulistano
R 6 inscribed
MURRAY Maria Luiza 2004 BRA CAP Paulistano
R 8 inscribed
PAPAIANO Laura 2002 BRA CAP Paulistano
R 9 inscribed
HAUSCHILD Mariana 2001 BRA CMSP Sao Paulo
R 10 inscribed
FRIAS Stella 2005 BRA ECP Pinheiros
R 12 inscribed
SETUBAL Isadora 2004 BRA ECP Pinheiros
R 15 inscribed
UNGARO Gabriela 2005 BRA ECP Pinheiros
R 17 inscribed
VIANNA Gabriella 2004 BRA ECP Pinheiros
R 5 inscribed
BECKER Daphne 2000 BRA GNU Nautico Uniao
R 3 inscribed
BONETTI Giovana 1999 BRA GNU Nautico Uniao
L 4 inscribed
CALAZANS Talia 2002 BRA GNU Nautico Uniao
R 1 inscribed
CHIES Milena 1999 BRA GNU Nautico Uniao
R 2 inscribed
GUIMARAES Maria Carolina 2000 BRA SCM Magnolia
R --- inscribed
BALDI Valentina 2003 BRA SSJE Sao Jorge
R 7 inscribed
FERRER Carolina 2003 BRA SSJE Sao Jorge
R 13 inscribed
MAGINI Gabriela 2005 BRA SSJE Sao Jorge
R 11 inscribed
NEHMAD Julia 2002 BRA CGB Betancourt
R 14 inscribed

18 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Foil Women's U20 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FPE 2
BRA --- inscribed  
FPE 1
BRA --- inscribed  
FRGE 1
CALAZANS Talia (2002 R)
BECKER Daphne (2000 R)
BONETTI Giovana (1999 L)
CHIES Milena (1999 R)
BRA --- inscribed  

3 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Foil Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
AVILA Antonio Almeida 2005 BRA CAP Paulistano
R --- inscribed
MURRAY Pedro 2006 BRA CAP Paulistano
R 20 inscribed
NOGUEIRA Pedro 2007 BRA CAP Paulistano
R 15 inscribed
BENTO Fellipe 2005 BRA CMIL Rio de Janeiro
R 18 inscribed
HOFFMANN Joao 2006 BRA CMIL Rio de Janeiro
R 23 inscribed
ALONSO Vinicius 2006 BRA ECP Pinheiros
R 12 inscribed
CHOLFE Theo 2006 BRA ECP Pinheiros
R 8 inscribed
MION Lorenzo 2004 BRA ECP Pinheiros
R 1 inscribed
MONTAGNA Pedro 2005 BRA ECP Pinheiros
R 3 inscribed
MURA Andre 2005 BRA ECP Pinheiros
L 4 inscribed
VIANNA Guilherme 2006 BRA ECP Pinheiros
R 11 inscribed
ENAUD Edouard 2004 BRA EEAM Abel Melian
R 13 inscribed
BIGGOWEIT Lucas 2005 BRA GNU Nautico Uniao
L 22 inscribed
CAMARGO Henrique 2007 BRA GNU Nautico Uniao
R 19 inscribed
CAMARGO Pedro 2005 BRA GNU Nautico Uniao
R 14 inscribed
DI BARI Felipe 2006 BRA GNU Nautico Uniao
R 25 inscribed
FUMAGALLI Giorgio 2005 BRA GNU Nautico Uniao
L 2 inscribed
HOFMEISTER Andre 2004 BRA GNU Nautico Uniao
R 10 inscribed
MACHADO Murilo 2004 BRA GNU Nautico Uniao
R 6 inscribed
RODRIGUES Pedro 2004 BRA GNU Nautico Uniao
R 9 inscribed
GALLEAZZI Felipe 2006 BRA CGB Betancourt
R 7 inscribed
TOMINO Rafael 2004 BRA CAP Paulistano
R 5 inscribed
WILDEISEN Matheus 2006 BRA SSJE Sao Jorge
R 16 inscribed
CERUTTI Pedro - BRA GNU Nautico Uniao R --- cancelled  

23 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Foil Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MURRAY Guilherme 2002 BRA CAP Paulistano
R 3 inscribed
PACHECO Ricardo 2003 BRA CAP Paulistano
R 2 inscribed
PISSATO Pedro 2003 BRA CAP Paulistano
L 5 inscribed
BENTO Fellipe 2005 BRA CMIL Rio de Janeiro
R 14 inscribed
LIMA Kevin 2002 BRA CMSP Sao Paulo
R 6 inscribed
CHOLFE Theo 2006 BRA ECP Pinheiros
R 15 inscribed
MION Lorenzo 2004 BRA ECP Pinheiros
R 4 inscribed
MONTAGNA Pedro 2005 BRA ECP Pinheiros
R 12 inscribed
MORAIS Paulo 2003 BRA ECP Pinheiros
R 1 inscribed
MURA Andre 2005 BRA ECP Pinheiros
L 8 inscribed
UNGARO Marcelo 2003 BRA ECP Pinheiros
R 13 inscribed
VIANNA Guilherme 2006 BRA ECP Pinheiros
R 16 inscribed
ENAUD Edouard 2004 BRA EEAM Abel Melian
R 22 inscribed
CAMARGO Pedro 2005 BRA GNU Nautico Uniao
R 19 inscribed
FONSECA Lucas 2003 BRA GNU Nautico Uniao
R 10 inscribed
FONSECA Pedro 2003 BRA GNU Nautico Uniao
R 9 inscribed
HOFMEISTER Andre 2004 BRA GNU Nautico Uniao
R 21 inscribed
MACHADO Murilo 2004 BRA GNU Nautico Uniao
R 11 inscribed
RODRIGUES Pedro 2004 BRA GNU Nautico Uniao
R 17 inscribed
GALLEAZZI Felipe 2006 BRA CGB Betancourt
R 20 inscribed
TOMINO Rafael 2004 BRA CAP Paulistano
R 7 inscribed
MURRAY Pedro - BRA CAP Paulistano R --- cancelled  
NOGUEIRA Heitor - BRA CAP Paulistano L --- cancelled  
FUMAGALLI Giorgio - BRA GNU Nautico Uniao L --- cancelled  
CERUTTI Pedro - BRA GNU Nautico Uniao R --- cancelled  

21 Entries, 0 pending, 4 cancelled

Foil Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GERHARDT Gabriel 2000 BRA Sociedade Thalia
26 inscribed
DE NIGRIS Giovanni 1999 BRA CAP Paulistano
R 8 inscribed
MURRAY Guilherme 2002 BRA CAP Paulistano
R 4 inscribed
PACHECO Ricardo 2003 BRA CAP Paulistano
R 1 inscribed
PISSATO Pedro 2003 BRA CAP Paulistano
L 7 inscribed
BENTO Fellipe 2005 BRA CMIL Rio de Janeiro
R 15 inscribed
LIMA Kevin 2002 BRA CMSP Sao Paulo
R 5 inscribed
TAKADA Victor 2001 BRA CMSP Sao Paulo
R 18 inscribed
TAVORA Lucas 2001 BRA CMSP Sao Paulo
R 11 inscribed
MION Lorenzo 2004 BRA ECP Pinheiros
R 2 inscribed
MONTAGNA Pedro 2005 BRA ECP Pinheiros
R 16 inscribed
MORAIS Paulo 2003 BRA ECP Pinheiros
R 3 inscribed
MURA Andre 2005 BRA ECP Pinheiros
L 12 inscribed
UNGARO Marcelo 2003 BRA ECP Pinheiros
R 21 inscribed
CAMARGO Pedro 2005 BRA GNU Nautico Uniao
R 22 inscribed
FONSECA Lucas 2003 BRA GNU Nautico Uniao
R 14 inscribed
FONSECA Pedro 2003 BRA GNU Nautico Uniao
R 13 inscribed
FRANTZ Diego 1999 BRA GNU Nautico Uniao
R 10 inscribed
HOFMEISTER Vicente 1999 BRA GNU Nautico Uniao
R 6 inscribed
TOMINO Rafael 2004 BRA CAP Paulistano
R 9 inscribed

20 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Foil Men's U20 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FPE 1
BRA --- inscribed  
FPE 3
BRA --- inscribed  
FPE 2
BRA --- inscribed  
FRGE 1
HOFMEISTER Vicente (1999 R)
FRANTZ Diego (1999 R)
FONSECA Lucas (2003 R)
BRA --- inscribed  
FRGE 2
CAMARGO Pedro (2005 R)
FONSECA Pedro (2003 R)
MACHADO Murilo (2004 R)
BRA --- inscribed  

5 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Sabre Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SANTANA Livia 2005 BRA APE Paulista
R --- inscribed
CORREIA Mariana 2004 BRA CAP Paulistano
R 3 inscribed
CHEN Isabela 2005 BRA ECP Pinheiros
R 1 inscribed

3 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Sabre Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CHIERIGHINI Pietra 2003 BRA CAP Paulistano
R 1 inscribed
CHEN Isabela 2005 BRA ECP Pinheiros
R 3 inscribed
PEKELMAN Luana 2003 BRA ECP Pinheiros
R 2 inscribed
CUNHA Isabela 2004 BRA Lindóia Tênis Clube
R 5 inscribed
MORSCH Ana Clara 2003 BRA Lindóia Tênis Clube
R 4 inscribed

5 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Sabre Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CHIERIGHINI Pietra 2003 BRA CAP Paulistano
R 1 inscribed
LEE Luiza 2000 BRA CAP Paulistano
R 3 inscribed
CHEN Isabela 2005 BRA ECP Pinheiros
R 7 inscribed
PEKELMAN Luana 2003 BRA ECP Pinheiros
R 2 inscribed
CUNHA Isabela 2004 BRA Lindóia Tênis Clube
R 5 inscribed
MORSCH Ana Clara 2003 BRA Lindóia Tênis Clube
R 6 inscribed
ZANESCO Barbara 1999 BRA Lindóia Tênis Clube
R 4 inscribed

7 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Sabre Women's U20 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FPE 1
BRA --- inscribed  
FRGE 1
CUNHA Isabela (2004 R)
MORSCH Ana Clara (2003 R)
ZANESCO Barbara (1999 R)
BRA --- inscribed  
FRGE 2
- --- cancelled  

2 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Sabre Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FASTING Thomas 2004 BRA APE Paulista
R 2 inscribed
GOMEZ Marcos 2004 BRA APE Paulista
R 4 inscribed
PATTO Erico 2006 BRA ECP Pinheiros
R 3 inscribed
RAMOS Rafael 2005 BRA CAP Paulistano
R 6 inscribed
SALIBA Renato 2004 BRA CAP Paulistano
R 1 inscribed
VIEIRA Antonio 2006 BRA CAP Paulistano
L 14 inscribed
ALONSO Vinicius 2006 BRA ECP Pinheiros
R 11 inscribed
MARQUES Henrique 2006 BRA GNU Nautico Uniao
R 15 inscribed
MORAIS Arthur 2006 BRA GNU Nautico Uniao
R 16 inscribed
SCHUBERT Lucas 2006 BRA Lindóia Tênis Clube
R 5 inscribed
AVILA Antonio Almeida - BRA CAP Paulistano R --- cancelled  
BECKER Matheus - BRA ECP Pinheiros R 7 cancelled  

10 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Sabre Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BRUNETTI Ricardo 2002 BRA APE Paulista
L 6 inscribed
FASTING Thomas 2004 BRA APE Paulista
R 8 inscribed
GOMEZ Marcos 2004 BRA APE Paulista
R 12 inscribed
PATTO Erico 2006 BRA ECP Pinheiros
R 17 inscribed
FACHINI Fernando 2002 BRA CAP Paulistano
R 3 inscribed
LEE Rafael 2003 BRA CAP Paulistano
R 4 inscribed
RAMOS Rafael 2005 BRA CAP Paulistano
R 18 inscribed
SALIBA Renato 2004 BRA CAP Paulistano
R 7 inscribed
SALLES Fabio 2002 BRA CAP Paulistano
R 1 inscribed
BECKER Matheus 2004 BRA ECP Pinheiros
R 2 inscribed
CHEN Pedro 2003 BRA ECP Pinheiros
R 11 inscribed
LEITE Marcel 2002 BRA ECP Pinheiros
R 10 inscribed
LIMA Filipe 2003 BRA ECP Pinheiros
R 9 inscribed
RENOUARD Kyrio 2002 BRA ECP Pinheiros
L 13 inscribed
VASQUES Gabriel 2002 BRA ECP Pinheiros
R 5 inscribed
MEDEIROS Felipe 2004 BRA Lindóia Tênis Clube
R 15 inscribed
MONTAGNA Pedro - BRA ECP Pinheiros R --- cancelled  

16 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Sabre Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BRUNETTI Ricardo 2002 BRA APE Paulista
L 11 inscribed
FASTING Thomas 2004 BRA APE Paulista
R 15 inscribed
FACHINI Fernando 2002 BRA CAP Paulistano
R 4 inscribed
LEE Rafael 2003 BRA CAP Paulistano
R 8 inscribed
SALIBA Renato 2004 BRA CAP Paulistano
R 10 inscribed
SALLES Fabio 2002 BRA CAP Paulistano
R 2 inscribed
BENTO Fellipe 2005 BRA CMIL Rio de Janeiro
R 14 inscribed
BECKER Matheus 2004 BRA ECP Pinheiros
R 6 inscribed
CHEN Pedro 2003 BRA ECP Pinheiros
R 13 inscribed
D AVILA Pedro 2000 BRA ECP Pinheiros
R 5 inscribed
LEITE Marcel 2002 BRA ECP Pinheiros
R 12 inscribed
LIMA Filipe 2003 BRA ECP Pinheiros
R 16 inscribed
PEKELMAN Bruno 2000 BRA ECP Pinheiros
R 1 inscribed
RENOUARD Kyrio 2002 BRA ECP Pinheiros
L 20 inscribed
VASQUES Gabriel 2002 BRA ECP Pinheiros
R 7 inscribed
MEDEIROS Felipe 2004 BRA Lindóia Tênis Clube
R 18 inscribed
BERGAMO Enzo - BRA CAP Paulistano R 3 cancelled  

16 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Sabre Men's U20 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FPE 3
BRA --- inscribed  
FPE 2
BRA --- inscribed  
FPE 1
BRA --- inscribed  
FRGE 1
MEDEIROS Felipe (2004 R)
NEVES Vitor (2002 R)
DIAS Arthur (2000 R)
BRA --- inscribed  

4 Entries, 0 pending, 0 cancelled