Back to list

Brandenburger Meisterschaft
GER Cottbus
October 19, 2019 - October 20, 2019
Required: National license

Foil Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HEILMANN Anne 2008 GER Blau-Weiß Kleinmachnow
R --- inscribed
BEST Tenisha 2008 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
ERTEL Alisa 2007 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
RATKOGLO Maria 2007 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
SCHMIDT Charlotte 2007 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed

5 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

CN GASSAN Tim GER FSC Cottbus
D JOHA Cora GER FSC Cottbus
CN KÖHLER Joey GER SVA Oranienburg
L KRAUSE Angelina-Noelle GER FSC Cottbus

Foil Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BEST Tenisha 2008 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
ERTEL Alisa 2007 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
QUAST Sharon 2005 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
RATKOGLO Maria 2007 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
SCHMIDT Charlotte 2007 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed

5 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

CN GASSAN Tim GER FSC Cottbus
D JOHA Cora GER FSC Cottbus
CN KÖHLER Joey GER SVA Oranienburg
L KRAUSE Angelina-Noelle GER FSC Cottbus

Foil Women's U15 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SVA ORANIENBURG
SVA Oranienburg (GER)
GER --- inscribed  

1 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

CN GASSAN Tim GER FSC Cottbus
D JOHA Cora GER FSC Cottbus
CN KÖHLER Joey GER SVA Oranienburg
L KRAUSE Angelina-Noelle GER FSC Cottbus

Foil Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KRAUTER Karoline 2004 GER Blau-Weiß Kleinmachnow
R --- inscribed
KRAUSE Angelina-Noelle 2003 GER FSC Cottbus
L --- inscribed
QUAST Sharon 2005 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed

3 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

CN GASSAN Tim GER FSC Cottbus
D JOHA Cora GER FSC Cottbus
CN KÖHLER Joey GER SVA Oranienburg
L KRAUSE Angelina-Noelle GER FSC Cottbus

Foil Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KRAUTER Karoline 2004 GER Blau-Weiß Kleinmachnow
R --- inscribed
JOHA Cora 2002 GER FSC Cottbus
R --- inscribed
KRAUSE Angelina-Noelle 2003 GER FSC Cottbus
L --- inscribed

3 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

CN GASSAN Tim GER FSC Cottbus
D JOHA Cora GER FSC Cottbus
CN KÖHLER Joey GER SVA Oranienburg
L KRAUSE Angelina-Noelle GER FSC Cottbus

Foil Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HÖWLER Nico Paskal 2008 GER FSC Cottbus
R --- inscribed
LANGNER Ben 2007 GER FSC Cottbus
R --- inscribed
LUND Claus 2007 GER FSC Cottbus
L --- inscribed
MAYER Milan 2007 GER FSC Cottbus
R --- inscribed
WALTER Raphael 2008 GER FSC Cottbus
R --- inscribed
WALTER Sebastian 2007 GER FSC Cottbus
R --- inscribed
RITTER Valentin 2008 GER PFC Potsdam
L --- inscribed
SCHMIDT Theodor 2007 GER PFC Potsdam
L --- inscribed
SEEMANN Niklas 2008 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed

9 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

CN GASSAN Tim GER FSC Cottbus
D JOHA Cora GER FSC Cottbus
CN KÖHLER Joey GER SVA Oranienburg
L KRAUSE Angelina-Noelle GER FSC Cottbus
CN TRUBEL Johannes GER OSC Potsdam

Foil Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KRAUTER Theodor 2005 GER Blau-Weiß Kleinmachnow
R --- inscribed
LANGNER Ben 2007 GER FSC Cottbus
R --- inscribed
LUND Claus 2007 GER FSC Cottbus
L --- inscribed
MAYER Milan 2007 GER FSC Cottbus
R --- inscribed
PFEIFFELMANN Marc-Frederic 2006 GER FSC Cottbus
R --- inscribed
WALTER Raphael 2008 GER FSC Cottbus
R --- inscribed
WALTER Sebastian 2007 GER FSC Cottbus
R --- inscribed
SCHULZ Linus 2006 GER OSC Potsdam
R --- inscribed
ERBELDINGER Anton 2006 GER PFC Potsdam
R --- inscribed
SEEMANN Niklas 2008 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed

10 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

CN GASSAN Tim GER FSC Cottbus
D JOHA Cora GER FSC Cottbus
CN KÖHLER Joey GER SVA Oranienburg
L KRAUSE Angelina-Noelle GER FSC Cottbus

Foil Men's U15 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FSC COTTBUS
FSC Cottbus (GER)
GER --- inscribed  
FSC COTTBUS 2
FSC Cottbus (GER)
GER --- inscribed  

2 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

CN GASSAN Tim GER FSC Cottbus
D JOHA Cora GER FSC Cottbus
CN KÖHLER Joey GER SVA Oranienburg
L KRAUSE Angelina-Noelle GER FSC Cottbus

Foil Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KRAUTER Theodor 2005 GER Blau-Weiß Kleinmachnow
R --- inscribed
PFEIFFELMANN Marc-Frederic 2006 GER FSC Cottbus
R --- inscribed
SCHULZ Linus 2006 GER OSC Potsdam
R --- inscribed

3 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

CN GASSAN Tim GER FSC Cottbus
D JOHA Cora GER FSC Cottbus
CN KÖHLER Joey GER SVA Oranienburg
L KRAUSE Angelina-Noelle GER FSC Cottbus
CN TRUBEL Johannes GER OSC Potsdam

Foil Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BEIKÜFNER Constantin 1998 GER FSC Cottbus
R --- inscribed
MIX Leonard 1994 GER FSC Cottbus
R --- inscribed
EIFRIG Maximilian Johannes 1999 GER PFC Potsdam
R --- inscribed

3 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

CN GASSAN Tim GER FSC Cottbus
D JOHA Cora GER FSC Cottbus
CN KÖHLER Joey GER SVA Oranienburg
L KRAUSE Angelina-Noelle GER FSC Cottbus