Back to list

Challenge Saalfeld - Mitteldeutsche Meisterschaft
GER Saalfeld
January 5, 2019 - January 5, 2019
Required: National license

Epee Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GRÄF Uta 1968 GER MTV Saalfeld
R 9 inscribed
LEDIG Jana 1966 GER SV Einheit Altenburg
R 20 inscribed
SIMMEN Michelle 1998 GER SGS Erlangen
R --- inscribed
STAHL Nadine 1994 GER SGS Erlangen
R --- inscribed
WEGENER Marike 1993 GER Fechtcentrum Halle
R 1 inscribed
SPEER Manuela - GER FC Leipzig R --- cancelled  

5 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Epee Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VAVRA Antonin 2000 CZE CSK Riegel
R --- inscribed
EHRINGHAUS Mika 2004 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
GRANERT Johannes 2002 GER SV Einheit Altenburg
L --- inscribed
LEDIG Philipp 1999 GER SV Einheit Altenburg
R --- inscribed
WEIGEL Christoph 2003 GER Musketier Marktredwitz
R --- inscribed
BERGER Konstantin - GER USC Magdeburg R --- cancelled  

5 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Epee Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PRYL Dobromil 1975 CZE CSK Riegel
R --- inscribed
ADLER Andreas 1985 GER SV Chemie Rodleben
R --- inscribed
BENNER Michael 1962 GER TV Jahn Siegen
L --- inscribed
BERGER Matthias 1969 GER USC Magdeburg
R --- inscribed
BICKEL Helmut 1951 GER KSZU Meiningen
R 18 inscribed
BITTNER Daniel 1969 GER USC Magdeburg
R --- inscribed
CICHOSZ Matthias 1962 GER USC Magdeburg
R --- inscribed
FUCHS Nicolas 2001 GER Musketier Marktredwitz
R --- inscribed
GRABARCZYK Oskar 1989 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
HALM Andreas 1982 GER BSG Stahl Nordhausen
R 4 inscribed
HEINZE Gerhard 1943 GER KSZU Meiningen
R 14 inscribed
KINTZEL Marcel 1978 GER FZ Erfurt EnGarde
R 3 inscribed
LEIBING Christian 1994 GER FZ Erfurt EnGarde
R 21 inscribed
MAIWALD Ole-Hans 1964 GER BSG Stahl Nordhausen
L 5 inscribed
SCHNEIDER Clemens 1996 GER BSG Stahl Nordhausen
R 10 inscribed
STRUCK Johannes 1955 GER TS Bayreuth
R --- inscribed
SWADZBA Thaddäus 1987 GER SGS Erlangen
R --- inscribed
WALDMÜLLER Leonhard 1991 GER Musketier Marktredwitz
R --- inscribed
AYALA Rodrigo 1972 MEX Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
LESCHKE Tobias - GER SV Medizin Bautzen R --- cancelled  

19 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials