Back to list

András-Cup
GER Fürth
October 28, 2018 - October 28, 2018
Required: National license

Foil Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BECKER Konstanze 2004 GER
R 13 inscribed
BLESSING Laura 2003 GER TSV Neu-Ulm
R 6 inscribed
ERK Lara 2000 GER FC Fürth
R 8 inscribed
GADZE Sara 2004 GER Post SV Nürnberg FA
R 18 inscribed
GRINDLE Francesca 2004 GER Post SV Nürnberg FA
R 14 inscribed
KIEßLING Sophia 2002 GER TSV Neu-Ulm
R 7 inscribed
RUCK Sabina 2002 GER FC Fürth
R 3 inscribed
SEIBOTH Emily 2004 GER Nürnberger FC
R 17 inscribed
STASCHEK Svenja 2002 GER FS TG Würzburg
R 2 inscribed
THOME Esther 2001 GER FS TG Würzburg
R 5 inscribed
TSOGIDIS Melina 2002 GER KTF Luitpold München
R 4 inscribed
WICKE Clara 2004 GER KTF Luitpold München
R 9 inscribed
BEST Marlene - GER TSV Neu-Ulm R 11 cancelled  

12 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
BECK Lukas GER FC Fürth
D FICHTINGER Katharina GER Post SV Nürnberg FA
D GROßMANN Alexander GER FC Fürth
OED Richard GER TSV Neu-Ulm
CN RAUSCH Björn GER Bayerischer Fechterverband e.V.
TAKATS Istvan GER KTF Luitpold München
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LEPIR Luka 2001 AUT
R --- inscribed
ALTENRIEDER Simon 2004 GER MTV München
R 18 inscribed
BREM Josef 2002 GER KTF Luitpold München
R 20 inscribed
DEMIR Enis 2003 GER FC Fürth
L 14 inscribed
DJAWADI Nikolai 2001 GER FC Regensburg
R 7 inscribed
EICHENBERG Maximilian 2002 GER TSV Neu-Ulm
R 11 inscribed
EUL Kilian 2003 GER TV Helmbrechts
R --- inscribed
JENSEN Henrik 2002 GER FC Fürth
R --- inscribed
KLAUS Felix 2001 GER TSV Neu-Ulm
R 12 inscribed
KLOSTERMANN Max 2004 GER KTF Luitpold München
R 8 inscribed
LEIKEB Elias 2002 GER Post SV Nürnberg FA
R --- inscribed
LINHARDT Leander 2003 GER TV Helmbrechts
R 19 inscribed
MEIER Bernhard 2003 GER FS TG Würzburg
R 6 inscribed
MEIER Richard 2001 GER FS TG Würzburg
L 3 inscribed
NEEB Jakob 2003 GER FS TG Würzburg
R 10 inscribed
PACH Alexander 2002 GER
R --- inscribed
RODRIGUEZ Christian 2000 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
SCHINDLER Yannick 2001 GER TV Helmbrechts
R 26 inscribed
SCHULZE-ZUMHÜLSEN Titus 2004 GER TV Helmbrechts
R 28 inscribed
STROBEL Toni 2004 GER TV Helmbrechts
L 27 inscribed
TATZKO Jonte Finn 2004 GER Nürnberger FC
R 21 inscribed
WEIKERT Tobias 2002 GER
R --- inscribed
WEIß Rene 2003 GER
R 17 inscribed
GRUMMT Moritz - GER R --- cancelled  
ASK Henri - SWE KTF Luitpold München, ÄFK Stockholm R 15 cancelled  

23 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
BECK Lukas GER FC Fürth
D FICHTINGER Katharina GER Post SV Nürnberg FA
D GROßMANN Alexander GER FC Fürth
OED Richard GER TSV Neu-Ulm
CN RAUSCH Björn GER Bayerischer Fechterverband e.V.
TAKATS Istvan GER KTF Luitpold München
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials