Back to list

Esslinger Burg-Cup
GER Esslingen
December 8, 2018 - December 8, 2018
Required: National license

Foil Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PUPPATTI Pierre 1988 FRA SV Esslingen
R --- inscribed
AHLVERS Philipp 2004 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
ANDRITZKI Paul 1998 GER TSV Berlin-Wittenau
L --- inscribed
BAIR Stephan 1975 GER PSV Stuttgart
L --- inscribed
BAUKNECHT Maurice-Leon 2004 GER FC Tauberbischofsheim
L --- inscribed
BECKMANN Benedikt 2000 GER SV Angern
R --- inscribed
BOROWIAK Arwen 2002 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
BOROWIAK Merlin 1999 GER KTF Luitpold München
L --- inscribed
BRANSCHEID Gregor 2001 GER
R --- inscribed
BRAUN Fabian 1997 GER FSV Klarenthal
R --- inscribed
BRAUN Marius 1989 GER KTF Luitpold München
L --- inscribed
BRAUN Noah 2002 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
BÜTOW Leander 2001 GER
R --- inscribed
DAHMS Noah 2001 GER SC Berlin
R --- inscribed
DEGLER Maurice 2000 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
DÖRFER Laurenz 2004 GER TG Münster
R --- inscribed
DÖRR Georg 1994 GER FSV Mülheim/Ruhr
R --- inscribed
DROEGE Oliver 1994 GER MTV München
R --- inscribed
EIDENMÜLLER Aaron 2002 GER TSG Weinheim
R --- inscribed
EIFRIG Maximilian Johannes 1999 GER PFC Potsdam
R --- inscribed
ENGELN Elias 2001 GER
R --- inscribed
ERCAN Kerem 2001 GER
R --- inscribed
FABINGER Nils Alexander 2002 GER FC Moers
L --- inscribed
FAßMANN Moritz 2003 GER FC Schkeuditz
R --- inscribed
FAUL Paul Luca 2002 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
FERIZI Florian 2001 GER TG Frankenthal
L --- inscribed
FLÖRICKE Ben 2002 GER
R --- inscribed
FÖRSTER Tristan 1990 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
FRITSCHE Jan 2001 GER MTV München
R --- inscribed
FROHWEIN Moritz 2002 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
GANZ Axel 1987 GER SV Esslingen
R --- inscribed
GEIGER Niels 1987 GER SC Korb
R --- inscribed
GRÖTEKE Sebastiano 2003 GER TSG Weinheim
R --- inscribed
HAMANN Gabriel 2001 GER FG Schwerin
L --- inscribed
HAMLESCHER Magnus 1998 GER FC Moers
R --- inscribed
HARTMANN Markus 1992 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
HÄßLER Arwed 2003 GER FC Schkeuditz
R --- inscribed
HELLMUND Vincent 2002 GER PSV Stuttgart
R --- inscribed
JANSEN Anton 1999 GER
R --- inscribed
JORDAN Moritz 2001 GER FSC Jena
R --- inscribed
KAHL Alexander 1993 GER TG Hanau
R --- inscribed
KAPPUS Bastian 2004 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
KAUFMANN Florian 1984 GER
R --- inscribed
KLAUS Felix 2001 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
KLEIN Felix 1995 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
KLEIN Luis 1999 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
KNERR Emil 2001 GER VT Zweibrücken
L --- inscribed
KÖHLER Joey 2000 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
KOTHIERINGER Michael 2000 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
KUTSYI Leon 2001 GER PSV Stuttgart
R --- inscribed
LECHNER Oliver 1987 GER SV Esslingen
L --- inscribed
LEITZBACH Tobias 1987 GER SV Esslingen
R --- inscribed
LENSCHOW Nick-Malte 2002 GER FC Moers
L --- inscribed
LIEBSCHER David 2002 GER FC Moers
R --- inscribed
LOESCHE Teo 2002 GER BSG Stahl Nordhausen
R --- inscribed
LÖHR Tom-Florin 2001 GER TG Münster
R --- inscribed
MACHETANZ Arne 1998 GER Der Fechtverein.Bonn
R --- inscribed
MAINKA Stefan 1981 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
MARINO Salvatore 1997 GER PSV Stuttgart
L --- inscribed
MÄRKLE Felix 2002 GER PSV Stuttgart
R --- inscribed
MEIER Bernhard 2003 GER FS TG Würzburg
R --- inscribed
MEIER Richard 2001 GER FS TG Würzburg
L --- inscribed
MEINERT Viktor 1996 GER
R --- inscribed
MEISEL Moritz 2000 GER FG Schwerin
R --- inscribed
MITTELFARWICK Thierry 1987 GER OFC Bonn
R --- inscribed
MOSBACH Dennis 1990 GER TSV Speyer
L --- inscribed
MUSCHE Paul 2002 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
NEUMANN Jose Antolin 2001 GER FSC Jena
R --- inscribed
OLBRICH Justus 1998 GER MTV München
L --- inscribed
OTT Daniel 2001 GER TG Münster
R --- inscribed
PENZ Leonard 2003 GER PSV Stuttgart
R --- inscribed
PFANN Florens 1995 GER
L --- inscribed
PIELES Miles 1996 GER TG Dörnigheim
L --- inscribed
PRACKWIESER Frederic 1991 GER FG Rotation Berlin
R --- inscribed
PRAUS Markus 2001 GER SC Berlin
R --- inscribed
PUST Moritz 2002 GER SC Berlin
R --- inscribed
RAFFIN Sven 1995 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
REHDA Felix 2003 GER FG Schwerin
R --- inscribed
RENNER Moritz 2001 GER TSG Weinheim
L --- inscribed
RIEGER Laurenz 2002 GER TSG Weinheim
L --- inscribed
ROSSI Leonardo 2001 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
SÄNDIG Jann 2001 GER FC Schkeuditz
R --- inscribed
SANITA André 1992 GER OFC Bonn
L --- inscribed
SAUERMANN Tim 2001 GER DFC Düsseldorf
R --- inscribed
SCHÄTZKE Christoph 2000 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
SCHMIDT Friedrich 2003 GER USC Magdeburg
R --- inscribed
SCHMITZ Levent 1976 GER FC Berlin Südwest
R --- inscribed
SCHMITZ Tom 2002 GER
R --- inscribed
SCHOPPA Dominik 1995 GER OFC Bonn
L --- inscribed
SCHRAMM Nils Michael 2000 GER OFC Bonn
R --- inscribed
SCHWANNINGER Timi 1999 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
SEE Benedikt 2002 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
SEMBACH Philipp 2003 GER TSG Weinheim
R --- inscribed
SEMPER Leonard 2002 GER SC Berlin
L --- inscribed
SPIELMANN Richard 2004 GER Fechtcentrum Halle
L --- inscribed
STADLBAUER Florian 2001 GER MTV München
R --- inscribed
STEPHAN Daniel 1979 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
STIER Franz 2002 GER FSC Jena
L --- inscribed
STIEREN Niklas 2000 GER FC Moers
R --- inscribed
TIEMANN Max 1998 GER Fencing Team Bocholt
R --- inscribed
TJARKS Lasse 1977 GER TSG Weinheim
R --- inscribed
VALLICOTTI Daniel 1988 GER SC Korb
L --- inscribed
VEITENHEIMER Ciaran 1997 GER TSG Weinheim
R --- inscribed
VELLA Rosario 1998 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
VELLMANNS Leonard 2003 GER TG Münster
R --- inscribed
WATSON Julian 1992 GER DFC Düsseldorf
R --- inscribed
WIEFEL Cedric 2002 GER
R --- inscribed
ZELLER Markus 1999 GER TG Tuttlingen
L --- inscribed
ZIEGLER Jörn 1994 GER SV Esslingen
R --- inscribed
ZIEGON Anton 1999 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
PERELMANN Mark 1994 ISR CTG Koblenz
R --- inscribed
GOMBOS Tom 1998 ROU FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
PETRINI Felix 2001 SWE ÄFK Stockholm
R --- inscribed

113 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
B HEIRICH Marc GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
B TENBERGEN Paul GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   GSCHING Wilfried GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee B TENBERGEN Paul GER Deutscher Fechter-Bund e.V.