Back to list

Hoolgaascht-Turnier
GER Schwäbisch Hall
March 2, 2019 - March 3, 2019
Required: National license

Epee Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ALBRECHT Giulia 2003 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
ALVES DE LIMA Carolina 2004 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
BAUER Corinne 2006 GER FC Schwäbisch Hall
R --- inscribed
BERTELE Fiona 2004 GER
R --- inscribed
EICHHORN Franziska 2006 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
GECKELER Ann-Sophie 2003 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
GÜNDÜZ Aleyna 2004 GER
R --- inscribed
HÖSEL Pia Rhianna 2003 GER Mannheimer FC
R --- inscribed
JELITTO Jenny 2003 GER
R --- inscribed
KARSTEN Anna 2004 GER
R --- inscribed
KLEUKER Dan 2005 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
KOIOU Raphaelia 2004 GER SV Böblingen
R --- inscribed
LUMMERZHEIM Tamara 2004 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
RANK Marie Leonore 2005 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L --- inscribed
SCHEURER Melissa 2005 GER FC Schwäbisch Hall
R --- inscribed
SCHILL Sophie 2003 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
SCHMID Leonie 2005 GER
R --- inscribed
TOMIC Mariella 2005 GER
R --- inscribed
VOSS Chiara 2003 GER
R --- inscribed
ZITTEL Alexandra 2004 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
ZITTEL Alla 2003 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
BREUNIG Katja 2005 GER FC Hardheim-Höpfingen
L --- inscribed
MAIER Paula-Marlen 2006 GER FC Leipzig
R --- inscribed
BENGEL Johanna 2005 GER FC Mosbach
R --- inscribed
BENGEL Katharina 2002 GER FC Mosbach
R --- inscribed
EL IDRISSI EL BECHKAOUI Maryam 2003 GER
R --- inscribed
KROLAK Lea 2002 GER
R --- inscribed
VÖLKER Paula 2004 GER TG Schweinfurt
R --- inscribed
LÄMMLER Charis 2005 GER TG Schwenningen
R --- inscribed
SCHATTON Sarah 2003 GER TG Schwenningen
R --- inscribed
AMLER Annika 2005 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
HAUFF Hanna 2003 GER
R --- inscribed
RAPP Mia 2004 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
THOLEN Janneke 2004 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
REISER Viktoria 2003 GER TSG Backnang
R --- inscribed
BRUMANN Sarah 2004 GER TV Augsburg
R --- inscribed
MARSCHALL Laura 2002 GER
L --- inscribed
SCHMID Linda 2003 GER TV Augsburg
R --- inscribed
TOBIAS Hannah 2003 GER
R --- inscribed
HOGENMÜLLER Anna Marie - GER L --- cancelled  
SZALAY Clara - GER TSF Ditzingen R --- cancelled  
SAUER Lea - GER TG Schweinfurt R --- cancelled  
SEITER Marisa - GER R --- cancelled  

39 Entries, 0 pending, 4 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D RÖDEL David GER FC Hardheim-Höpfingen
CN TALAN Jan GER TV Augsburg
CN TALAN Tin GER TV Augsburg
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U17 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HEIDENHEIMER SB
Heidenheimer SB (GER)
GER --- inscribed  
FC SCHWÄBISCH HALL
FC Schwäbisch Hall (GER)
GER --- inscribed  
TSF DITZINGEN
TSF Ditzingen (GER)
GER --- inscribed  
TV AUGSBURG 2
TV Augsburg (GER)
GER --- inscribed  

4 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D RÖDEL David GER FC Hardheim-Höpfingen
CN TALAN Jan GER TV Augsburg
CN TALAN Tin GER TV Augsburg
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ADLER Aaron-Eric 2006 GER FC Schwäbisch Hall
L --- inscribed
BOORZ Jonas 2003 GER Heidenheimer SB
L --- inscribed
BÜLAU Matthew 2005 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
BUSCH Erik 2006 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
EBERHARDT Max 2003 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
FRÜHOLZ Marlon 2003 GER
R --- inscribed
GECKELER Nico Leon 2006 GER TSG Reutlingen
L --- inscribed
GIESE Till Julius 2002 GER
R --- inscribed
GRUNDLER Colin 2003 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
HÄUßERMANN Noah 2003 GER
R --- inscribed
HERMANN Julian 2004 GER Mannheimer FC
R --- inscribed
HEUSEL Leopold 2005 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
IMMER Jaron 2005 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
JURTSCHAK Tim 2006 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
KALTSAMIS Alexander 2002 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
KAZMAIER Julius 2003 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
KRATZER Felix 2003 GER
R --- inscribed
KUMMER Gernot 2003 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
KUMMER Horant 2005 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
KUNATH Florian 2005 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
KUNATH Maximilian 2003 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
LEONHARDT Mathis 2004 GER
R --- inscribed
LOSS Pierre-Maxime 2005 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
MEZ Maxime 2003 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
NOTHELFER Janik 2003 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
OHLIG Sebastian 2004 GER
R --- inscribed
PFANDER Emil 2002 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
REISER Cedric 2002 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
RENZ Dominik 2004 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
RITZ Felix 2002 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
RITZ Janik 2004 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
RÖHM Nils 2003 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
RUST Sven 2003 GER
R --- inscribed
SCHENKENGEL Benedict 2004 GER Heidenheimer SB
L --- inscribed
SCHENKENGEL Joannes 2006 GER Heidenheimer SB
L --- inscribed
SCHWITZER Benjamin 2003 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
TATZKO Jonte Finn 2004 GER Nürnberger FC
R --- inscribed
TREBIS Michael 2003 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
VAR Kerim 2002 GER TSG Reutlingen
R --- inscribed
VOGEL Vince 2004 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
WULF Lennart 2006 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
ZAISER Jonas 2004 GER TSG Reutlingen
L --- inscribed
BAUER Robin 2004 GER FC Mosbach
L --- inscribed
BEIßWENGER Lukas 2004 GER FC Mosbach
R --- inscribed
SIGMUND Philip 2005 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
HENZLER Henry 2002 GER SV Esslingen
L --- inscribed
BRAUN Fabian 2002 GER TG Schwenningen
R --- inscribed
HEUER Marc 2005 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
HOCHWALD Samuel 2005 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
LENHARDT Jan-Philipp 2004 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
ROSENMAYER Valentin 2003 GER TSF Ditzingen
L --- inscribed
SZALAY Ben 2003 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
WICHMANN Daniel 2002 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
ARBOGAST Felix 2005 GER
R --- inscribed
BEHNKE Otto 2003 GER
R --- inscribed
GREITER Leo 2003 GER
R --- inscribed
KRAMER Michael 2003 GER
R --- inscribed
FARKAS Domos 2003 HUN
R --- inscribed
AUTZEN Leonard - GER TSG Reutlingen R --- cancelled  
MEINHARDT Patrick - GER Mannheimer FC R --- cancelled  
HILPERT Philip - GER FC Tauberbischofsheim R --- cancelled  
WEBER Leon - GER FC Hardheim-Höpfingen R --- cancelled  
WEBER Lukas - GER FC Hardheim-Höpfingen R --- cancelled  
BECKER Jan - GER TG Schweinfurt R --- cancelled  
HEßDÖRFER Nils - GER TG Schweinfurt R --- cancelled  
SCHMID Enrique - GER TG Schwenningen R --- cancelled  
ZU STOLBERG Ferdinand - GER R --- cancelled  

58 Entries, 0 pending, 9 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D RÖDEL David GER FC Hardheim-Höpfingen
CN TALAN Jan GER TV Augsburg
CN TALAN Tin GER TV Augsburg
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U17 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HEIDENHEIMER SB 2
Heidenheimer SB (GER)
GER --- inscribed  
HEIDENHEIMER SB
Heidenheimer SB (GER)
GER --- inscribed  
HEIDENHEIMER SB 3
Heidenheimer SB (GER)
GER --- inscribed  
TSF DITZINGEN
TSF Ditzingen (GER)
GER --- inscribed  
TV AUGSBURG
TV Augsburg (GER)
GER --- inscribed  
FC HARDHEIM-HÖPFINGEN
FC Hardheim-Höpfingen (GER)
- --- cancelled  

5 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D RÖDEL David GER FC Hardheim-Höpfingen
CN TALAN Jan GER TV Augsburg
CN TALAN Tin GER TV Augsburg
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials