Back to list

Challenge Dr. Emile Gretsch / Colette Flesch
LUX Luxembourg
December 1, 2018 - December 2, 2018

Epee Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ANDERSEN Madeleine 1999 AUS
R 97 inscribed
PATCHEN Alexandra 1999 AUS
R 447 inscribed
AGATH Thordis 2001 AUT KAC Klagenfurt
R 304 inscribed
GRABHER Antonia 2001 AUT FTS Dornbirn
R 177 inscribed
BEKEN Solane 2001 BEL Les Mousquetaires Cinaciens
L 268 inscribed
BULTYNCK Anne 2000 BEL K.T.S.C. Catena
R 144 inscribed
DE LANDTSHEER Ellen 2000 BEL Confrerie Gent
R 435 inscribed
LABRO Emma 2000 BEL Flanders Fencing
R 313 inscribed
STEURBAUT Romane 2001 BEL KSSMA Ronse
L 350 inscribed
VAN DE VELDE Noa 2001 BEL KSSMA Ronse
R 462 inscribed
VANDINGENEN Aube 2001 BEL Brussels Fencing Club
R 57 inscribed
WASIAK Axelle 2001 BEL Flanders Fencing
R 81 inscribed
BOOY Tamara 1999 CAN
R 178 inscribed
GUO Zi Shan 2002 CAN
R 54 inscribed
LEONARD Ariane 2001 CAN
R 32 inscribed
LUI Leanna 1999 CAN
L 441 inscribed
SU Nicole 2002 CAN
R 352 inscribed
ZOZULYA Christina 2002 CAN
R 63 inscribed
BIELESZOVA Veronika 2002 CZE SC Praha
L 33 inscribed
CERVENKOVA Katerina 2001 CZE SC Praha
R 244 inscribed
COUFALOVA Anna 2000 CZE BELA POD BEZDEZEM
L 70 inscribed
DOSKOVA Katerina 1999 CZE Slavoj Litomerice
R 83 inscribed
JASNA Adela 2000 CZE Dukla Olomouc
R 267 inscribed
JASNA Tereza 2000 CZE Dukla Olomouc
R 138 inscribed
POTOCKOVA Katerina 1999 CZE SC Praha
R 276 inscribed
SALIGEROVA Katerina 1999 CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary
R 101 inscribed
SPATENKOVA Anna 1999 CZE Dukla Olomouc
R 283 inscribed
GLINKIN Karol-Liina 2001 EST Tallinna Mook
R 472 inscribed
KUZNETSOVA Jelizaveta 2000 EST IREM
R 444 inscribed
LOIT Karoliine 2000 EST Musketar
R 5 inscribed
SKOBLOV Sandra 2001 EST IREM
L 305 inscribed
TALEN Andra 1999 EST Musketar
R 86 inscribed
TARGAMAA Carmen-Lii 2001 EST En Garde Haapsalu
R 45 inscribed
RITAKALLIO Rilla 2001 FIN Turun Miekkailijat
R 248 inscribed
COEYTAUX Loyse 2000 FRA
L 281 inscribed
CONRAD Alice 2000 FRA HAGUENAU CE
R 132 inscribed
DRAEGER Alma 2000 FRA PARIS UC
L 158 inscribed
GARNERI Elodie 2000 FRA ST PAUL 3CHA
R 179 inscribed
HERSANT Lydiane 1999 FRA RENNES CSG
R 157 inscribed
KELLER Camille 2001 FRA ST AVOLD MJC
R 136 inscribed
LAUVRAY Emma 2000 FRA GRENOBLE PAR
R 50 inscribed
LEGROS Flora 1999 FRA OLYMPIQUE CE
R 310 inscribed
LUCANI Lola 1999 FRA EPINAL SE
R 90 inscribed
MBIIM Solene 2001 FRA LEVALLOIS
R 67 inscribed
VANRYSSEL Eloise 1999 FRA TOULOUSE UC
R 22 inscribed
VARELA Lea 2001 FRA LES LILAS
R 52 inscribed
BISHOP Catherine 1999 GBR Plymouth FC
L 348 inscribed
FOXWELL-MOSS Taylor 2001 GBR Plymouth FC
R 334 inscribed
HENDERSON-ROE Maia 2001 GBR Keszler Fencing Club
R 242 inscribed
LEE Madeleine 1999 GBR
L 270 inscribed
LOUIS Avery 2001 GBR
R 210 inscribed
OIEN Jacqueline 2001 GBR Haverstock FC
R 345 inscribed
POWELL Alexandra 2000 GBR Malvern
R 36 inscribed
SHEFFIELD Laura 2000 GBR Brixton FC
R 20 inscribed
WATKINS Abigail 2001 GBR
R 339 inscribed
GREUL Kerstin 2002 GER
R 269 inscribed
HÄNDLER Anja 2001 GER TSF Ditzingen
R 131 inscribed
HEINZ Vanessa 2000 GER Heidenheimer SB
L 227 inscribed
HILBRIG Viktoria 2000 GER Heidenheimer SB
R 134 inscribed
JONAS Eva 1999 GER Eintracht Frankfurt
R 306 inscribed
KOLBINGER Brenda 1999 GER Fechtzentrum Solingen
R 226 inscribed
LÖHR Lisa-Marie 2000 GER Fechtzentrum Solingen
R 96 inscribed
MAYER Lea 2000 GER Heidenheimer SB
R 74 inscribed
MAYR Franziska 1999 GER Heidenheimer SB
R 354 inscribed
TEUBER Carolin 2001 GER Heidenheimer SB
R 280 inscribed
YETKIN Melissa 2001 GER Heidelberger FC/TSG R.
R 308 inscribed
ZITTEL Alexandra 2004 GER Heidenheimer SB
R 51 inscribed
GAVRIELKO Nikol 1999 ISR Maccabi Maalot
L 34 inscribed
HECHT Dar 2000 ISR Hapoel Kfar-Saba
R 16 inscribed
KANEVSKI Vera Maia Devi 1999 ISR Maccabi Maalot
R 130 inscribed
BOZZA Alessandra 1999 ITA TOISE
L 8 inscribed
CAGNIN Beatrice 1999 ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao
R 7 inscribed
CENA Marzia 2002 ITA
R --- inscribed
CURTO Gaia 1999 ITA CUS Siena ASD
R 172 inscribed
GRASSO Agata Alberta 2000 ITA ASD Methodos
R 92 inscribed
ISOLA Federica 1999 ITA AS Pro Vercelli
R 1 inscribed
KOWALCZYK Sara Maria 2001 ITA ASDGS Pietro Giannone
R 31 inscribed
LOMBARDI Marta 2001 ITA CUS Pavia Scherma
R 129 inscribed
PIATTI Sabrina 2000 ITA Pro Novara Scherma
R 278 inscribed
PIZZINI Alessia 2001 ITA CDS Ravennate
L 143 inscribed
SEGATTO Alessandra 1999 ITA Scherma Treviso ASD
R 77 inscribed
TRADITI Gaia 2000 ITA CS Fiamme Oro Roma
R 6 inscribed
ICHIKAWA Mariko 1999 JPN
R 455 inscribed
IWAO Karen 1999 JPN
R 468 inscribed
MISAKI Saaya 1999 JPN
R 475 inscribed
WATANABE Ami 1999 JPN
R 454 inscribed
ANDREYEVA Vladislava 2001 KAZ
R 182 inscribed
NIKOLAICHUK Sofiya 2002 KAZ
L 140 inscribed
TAMBOVTSEVA Alexandra 2003 KAZ
R 282 inscribed
ZHANSUGUROVA Shantal 2001 KAZ
R 139 inscribed
MASALO Olivija 1999 LTU Gintarine spaga
R 175 inscribed
ZENS Anna 2003 LUX CE Sud, Fechterring Hochwald
R 436 inscribed
JANS Linda 2001 NED SC Den Bosch
R 509 inscribed
KROESE Katelijn 2001 NED SC Amsterdam
R 323 inscribed
MALVIK Katherina 2000 NOR Titan Fekteklubb
R 303 inscribed
BRYCH Barbara 2000 POL UKS Wolodyjowski
R 56 inscribed
FALINSKA Julia 1999 POL WARSZAWIANKA
R 84 inscribed
JANELLI Zofia 2002 POL KS Szpada Wroclaw
R 85 inscribed
KAWENCKA Ewa 2000 POL Piast Gliwice
R 220 inscribed
KLASIK Alicja 2004 POL RMKS Rybnik
R 64 inscribed
MARUCHA Weronika 2001 POL SKS FLESZ Swidnica
R 314 inscribed
PAWLOWSKA Dominika 2000 POL SKS FLESZ Swidnica
R 55 inscribed
SKRZYPCZAK Wiktoria 1999 POL MKS Kusy Szczecin
R 265 inscribed
STASZULONEK Karolina 2002 POL Piast Gliwice
R 312 inscribed
STRZELCZYK Olga 2000 POL UKS Piast Legnica
R 466 inscribed
SULEJ Zuzanna 2001 POL WARSZAWIANKA
R 336 inscribed
ZGRYZNIAK Kinga 2003 POL RMKS Rybnik
R 243 inscribed
KESAEVA Marina 1999 RUS
R 78 inscribed
MASLENNIKOVA Sofya 2001 RUS
R 89 inscribed
MOISEEVA Ekaterina 2001 RUS
R 457 inscribed
MURTAZAEVA Aizanat 2001 RUS
R 11 inscribed
SAUMOVA Manana 1999 RUS
R 9 inscribed
SOLDATOVA Anastasia 1999 RUS
L 2 inscribed
VOROBIEVA Anastasia 2002 RUS Favorit Vyborg
R 109 inscribed
ZAKHARENKO Antonina 2000 RUS
R 115 inscribed
ZHARKOVA Evgeniya 2000 RUS
R 3 inscribed
BOS Valentina 1999 SUI SEB Basel
R 104 inscribed
BURKHARD Isabelle 2001 SUI FCB Bern
L 460 inscribed
CONRAD Anastasiya 2000 SUI CAL Lausanne, KIEW
R 216 inscribed
FAVRE Angeline 2000 SUI FCB Bern
R 25 inscribed
FAVRE Aurore 1999 SUI FCB Bern
L 47 inscribed
LUNA Alessandra 2000 SUI ZFC Zürich
R 241 inscribed
MASSEREY Solene 1999 SUI ZFC Zürich
R 208 inscribed
MOTTAZ Celine 1999 SUI SEVM Vevey
R 217 inscribed
PIVETEAU Anne Clémence 2000 SUI CAL Lausanne
R 183 inscribed
SAPIN Galadrielle Tünde 2001 SUI CER Romont
R 279 inscribed
VILLIGER Elin 2001 SUI ZFC Zürich
R 309 inscribed
BURSOVA Regina 2001 SVK Akademia sermu
R 145 inscribed
ROSKOVA Sonja 2000 SVK Akademia sermu
R 458 inscribed
SASVARIOVA Laura 1999 SVK
R 222 inscribed
LÖFGREN Sonja 1999 SWE DIF Stockholm
R 246 inscribed
BEDDINGFIELD Claire 2001 USA
L 88 inscribed
CANDREVA Greta 2002 USA
R 4 inscribed
GRADY Miriam 2000 USA
R 112 inscribed
KHROL Jaclyn 2003 USA
R 149 inscribed
KOMAR Sofia 2000 USA
R 141 inscribed
LURYE Sarah 2002 USA
R 438 inscribed
NIXON Caroline 2000 USA
R 10 inscribed
PIRKOWSKI Amanda 2002 USA
R 122 inscribed
RAUSCH Ariana 2002 USA
L 236 inscribed
SHEFFIELD Lake 2001 USA
R 201 inscribed
VERMEULE Emily 2001 USA
R 13 inscribed
YAMANAKA Mina 2002 USA
L 318 inscribed
RITAKALLIO Rilla - FIN R --- cancelled  
LENTZ Helena - GER TSV Bayer 04 Leverkusen R 240 cancelled  

143 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Athlete Federation lic N R
MEIßNER Katrin 2003 GER FC Tauberbischofsheim R GER 14
GROLLMISCH Felicitas 2002 GER FC Leipzig R GER 27
YETKIN Melissa 2001 GER Heidelberger FC/TSG R. R GER 20
ALBRECHT Giulia 2003 GER Heidenheimer SB R GER 15
ALVES DE LIMA Carolina 2004 GER Heidenheimer SB R GER 25
LOH Pauline 2001 GER Heidenheimer SB R GER 18
HÖSEL Alexandra Chiara 2001 GER Mannheimer FC R GER 92

7 Pre-entries

Confirmed invitations

Referee B DRESCHER Karen Antonia GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee B DRESCHER Tim GER Deutscher Fechter-Bund e.V.

Epee Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DALE George 2001 AUS
L 258 inscribed
ENGLISH Alexander 2000 AUS
L 22 inscribed
SELLS Alexander 2000 AUS
R 156 inscribed
TIAN John 1999 AUS
R 454 inscribed
YATES Domenic 1999 AUS
R 151 inscribed
BERKTOLD Samuel 2001 AUT FTS Dornbirn
R 383 inscribed
BIRO Alexander 2001 AUT KAC Klagenfurt
R 24 inscribed
BRUCKMÜLLER Fabian 2001 AUT FU Linz
L 424 inscribed
BURGSTALLER Johannes 2000 AUT FC Treibach
R 330 inscribed
GSTETTNER Michel 2001 AUT FTSJF Feldkirch
R 580 inscribed
LACH Lukas 1999 AUT UWK Graz
R 334 inscribed
SCHUHMANN Jan 2001 AUT GFU Graz
R 245 inscribed
DE MEYERE Maarten 2001 BEL KSSMA Ronse
L 570 inscribed
KEMP Nicolas 2001 BEL CRE Arlon
R 414 inscribed
MEEWIS Theo 2001 BEL KSSMA Ronse
R 559 inscribed
POCKELE Joris 2002 BEL Confrerie Gent
R 571 inscribed
RENIER Kevin 1999 BEL Confrerie Gent
L 583 inscribed
VAN DER VAEREN Andy 2001 BEL La Maison de l'Escrime
L 459 inscribed
BONAMIGO Gabriel 1999 BRA AMK Mestre Kato
L 84 inscribed
CAMARGO Alexandre 1999 BRA AMK Mestre Kato
L 6 inscribed
GUBERT Leopoldo 2000 BRA AMK Mestre Kato
R 99 inscribed
LAZAROTO Fabrizio 1999 BRA AMK Mestre Kato
R 18 inscribed
BRUNET Nathan 2002 CAN
L 199 inscribed
FAFARD Fynn 2000 CAN
R 97 inscribed
GORNOVSKY David 2003 CAN
R 392 inscribed
HSIEH JAROV Seraphim 2001 CAN
R 28 inscribed
KADYSZEWSKI Mateo 2001 CAN
R 324 inscribed
SZABO Benedek 2002 CAN
R 450 inscribed
VINNITCHOUK Ted 2002 CAN
R 21 inscribed
LOMBANA MARTINEZ Simon 2002 COL
R 192 inscribed
BRYKNER Matyas 2001 CZE SC Praha
R 246 inscribed
KROUZECKY Tomas 2001 CZE Lokomotiva Pilsen
R 490 inscribed
OSICKA Adam 2000 CZE Dukla Olomouc
R 173 inscribed
PAVLIK Matyas 2000 CZE SC Praha
R 362 inscribed
SALZER Matej 2001 CZE SC Praha
R 174 inscribed
SEDLACEK Ondrej 1999 CZE Dukla Olomouc
R 551 inscribed
SMRCEK Simon 2001 CZE Lokomotiva Pilsen
R 470 inscribed
STEHLIK Jan 1999 CZE Slavoj Litomerice
R 415 inscribed
VOLAK Samuel 2000 CZE Dukla Olomouc
R 542 inscribed
BERNSEN Christoffer Leth 2000 DEN Hellerup FK
R 602 inscribed
JENSEN August Lindstrom 2001 DEN Hellerup FK
R 226 inscribed
LE QUANG HUY Phileas Rubaek 2000 DEN Hellerup FK
R 456 inscribed
PERSSON Casper Nils 1999 DEN Trekanten København
R 560 inscribed
WEIRUP GRAM Rasmus 2000 DEN Hellerup FK
R 575 inscribed
ELSHERIF Ahmed 2001 EGY
R 592 inscribed
ALARCIA Daniel 1999 ESP VCE-VA
R 425 inscribed
BERMEJO Noe 2000 ESP VCE-VA
R 255 inscribed
CALDERON Diego 2000 ESP COE-M
R 52 inscribed
ELIZARI Inigo 1999 ESP CNE-NA
R 393 inscribed
NAVARRO Yago 1999 ESP CNE-NA
R 140 inscribed
SANCHEZ ORTIZ Jorge 2001 ESP
R 579 inscribed
BOBROV Ilian 2000 EST SBSK Draakon
R 94 inscribed
GEDZO Andzej 1999 EST SBSK Draakon
R 142 inscribed
PALUSAAR Nikita 2000 EST Tallinna Mook
R 550 inscribed
HEINÄMAA Akseli 2002 FIN Kalpaveljet
R 46 inscribed
JUTILA Julius 2001 FIN Helsingin Miekkailijat
L 203 inscribed
KALLIO Matias 2001 FIN Kalpaveljet
R 372 inscribed
KILJANDER Oskar 1999 FIN Turun Miekkailijat
L 234 inscribed
OJALA Tuomas 2001 FIN Turun Miekkailijat
R 385 inscribed
PAAVOLAINEN Väinö 1999 FIN Helsingin Miekkailijat
R 390 inscribed
SAVELAINEN Joonas 1999 FIN Espoon Miekkailijat
R 569 inscribed
TAURIAINEN Topias 1999 FIN Espoon Miekkailijat
R 23 inscribed
TERHO Jussi 1999 FIN Kalpaveljet
R 382 inscribed
BAYRAM Issa 2001 FRA GRENOBLE PAR
R 122 inscribed
CHOTIN Titouan 2001 FRA DOUAI CE
R 76 inscribed
CONTREPOIS Simon 1999 FRA TOULON VAR
L 54 inscribed
DOMINICI Raphael 1999 FRA ARLES CE
L 141 inscribed
JEAN JOSEPH Kendrick 2001 FRA
R 116 inscribed
JUBAULT Samuel 1999 FRA CONFLANS PLM
R 30 inscribed
LE BERRE Gaetan 2001 FRA TOULON VAR
R 444 inscribed
LEGUBE Benoit 2000 FRA COLMAR SR
R 377 inscribed
MESSIEN Alexis 2001 FRA LIBOURNE AS
L 149 inscribed
NGUEFACK Lilian 1999 FRA BRON
R 15 inscribed
PAYSAN Esteban 2000 FRA CAYENNE CE
R 154 inscribed
PHILIPPE Arthur 1999 FRA ST GRATIEN
L 2 inscribed
ANDREWS Benjamin 2001 GBR Plymouth FC
R 110 inscribed
BELL Jack 2000 GBR DINAN EA
L 333 inscribed
BELOT Antoine 1999 GBR Escrime Academy
R 223 inscribed
BOYLE Douglas 2000 GBR
L --- inscribed
DEGORCE Aurelien 2000 GBR CAL Lausanne
R 363 inscribed
EAST William 1999 GBR
R 41 inscribed
MACLENNAN Robert 1999 GBR
R 380 inscribed
MORRIS George 1999 GBR
R 361 inscribed
MORRISON Dylan 2001 GBR
R 193 inscribed
RUSSELL James 1999 GBR Royal Tunbridge Wells
R 453 inscribed
SHEPHERD Billy 2000 GBR Skipton Fencing Club
R 290 inscribed
WILLCOX Joshua 2001 GBR
R 466 inscribed
BIRKENMAIER Marco 1999 GER TSG Reutlingen
R 161 inscribed
BONGARD Louis 2000 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 42 inscribed
FISCHER Artur 2000 GER FC Leipzig
L 391 inscribed
GUDERA Jonas 1999 GER Fechtverein Heidelberg
L 77 inscribed
HEISE Max 2001 GER Heidelberger FC/TSG R.
R 378 inscribed
KLEINER Lukas 2000 GER FC Tauberbischofsheim
R 228 inscribed
KOVAL Anton 2001 GER FC Leipzig
R 293 inscribed
LOTTER Hugo 1999 GER SV Waldkirch
R 588 inscribed
MÜLLER Dean 2000 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 242 inscribed
MURRU Fabio 2002 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L 436 inscribed
VELTRUP Paul 2001 GER Fecht Club Krefeld
L 43 inscribed
WECKERLE Tobias 2000 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L 47 inscribed
LI Ching Ho 1999 HKG
R 222 inscribed
GALPER Stanislav 1999 ISR Maccabi Jerusalem
L 25 inscribed
BUZZACCHINO Gianpaolo 1999 ITA CATANIA SCHERMA
L 7 inscribed
DE MOLA Daniel 1999 ITA AS Marchesa Torino
R 8 inscribed
DI VEROLI Davide 2001 ITA G. VERNE SCHERMA
L 1 inscribed
DILIBERTO Luca 1999 ITA AS Marchesa Torino
L 244 inscribed
GABRIOLO Alessandro 2001 ITA TOISE
L 356 inscribed
GAETANI Giulio 2000 ITA AS Marchesa Torino
R 150 inscribed
GAZZANIGA Giacomo 1999 ITA BGPOL - Polisportiva Scherma Bergamo
R 29 inscribed
GUERRA Federico 1999 ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao
R 144 inscribed
IVALDI Giorgio 1999 ITA C. Pompilio Genova
R 446 inscribed
MAGLIANO Matteo 1999 ITA TOISE
L 81 inscribed
MENCARELLI Simone 2003 ITA TOISE
R 179 inscribed
PREZIOSI Alessio 1999 ITA CS Imola
R 61 inscribed
MIYAGAWA Wataru 2000 JPN
L 563 inscribed
OYA Kensuke 2002 JPN
L 109 inscribed
SEKIHARA Rei 2001 JPN
R 152 inscribed
SUGIMOTO Maya 2001 JPN
R 587 inscribed
GABITOV Ilnur 1999 KAZ
R 155 inscribed
PAVLOV Kiril 2001 KAZ
L 26 inscribed
SAVIN Alexandr 2000 KAZ
R 39 inscribed
ZHULINSKIY Nikita 2002 KAZ
R 38 inscribed
JUKNA Rokas 1999 LTU Gaja-Florete
R 248 inscribed
KALININAS Leonardas 2000 LTU
L 163 inscribed
POULAIN Daniel 2002 LUX CE Sud
R 604 inscribed
PRINZ Niklas 2001 LUX
R --- inscribed
RAMAZZOTTI Francesco 2002 LUX CE Sud
R 555 inscribed
ZENS Philipp 2001 LUX Fechterring Hochwald, CE Sud
R 418 inscribed
ARNAULT Louis-Edouard Lai 1999 MAS
R 256 inscribed
ASSMANN Timothy 2002 NED s.v. Scaramouche
R 557 inscribed
DERKSEN Ruben 2000 NED s.v. Scaramouche
L 90 inscribed
NAWAR Hassan 2000 NED SC Amsterdam
R 554 inscribed
POSTMA Randy 1999 NED FC Almere
L 96 inscribed
ROUBAILO Niels 2003 NED ZFC Zürich, s.v. RobbSchermen
L 322 inscribed
DAHLBO Benjamin 2001 NOR Njård Fekting
R 232 inscribed
GROSSE Arthur 2001 NOR Njård Fekting
L 247 inscribed
VALKENBURG Matthew 2000 NZL
R 581 inscribed
KALUZINSKI Tomasz 2001 POL UKS MDK Olimp
R 313 inscribed
KOLANCZYK Wojciech 1999 POL UKS PGK Srem Mroz Manieczki
L 55 inscribed
LUBIENIECKI Wojciech 1999 POL PTG Sokol Mielec
R 66 inscribed
MICHALAK Damian 1999 POL Piast Gliwice
R 19 inscribed
NOGANOWICZ Karol 2001 POL WKS Kolejarz Wroclaw
R 198 inscribed
SZKOP Wiktor 1999 POL MKS Kusy Szczecin
L 320 inscribed
SZURLEJ Bartlomiej 2000 POL WKS Kolejarz Wroclaw
R 438 inscribed
BOLANOS Tiago 1999 POR CAE
R 326 inscribed
CORREIA Joao 2000 POR CST
R 548 inscribed
FRAZAO Filipe 2001 POR CAE
R 175 inscribed
FRAZAO Miguel 2002 POR CAE
L 164 inscribed
LIMA Sebastiao 2002 POR CAE
L 412 inscribed
MARQUES Bruno 2000 POR CESA
L 451 inscribed
OLIVEIRA Goncalo 2000 POR CESA
L 599 inscribed
SERNADAS Tomas 2001 POR CAE
R 197 inscribed
BIGEA Mihai 2000 ROU LPS Craiova
R 332 inscribed
BIRO David 1999 ROU CSS Tg. Mures
R 91 inscribed
MACSKA Adam 2000 ROU CS Satu Mare
L 62 inscribed
OROIAN Alex 2000 ROU CS Satu Mare
R 64 inscribed
SZILAGYI Balazs 2000 ROU CS Satu Mare
R 241 inscribed
BELOZEROV Mikhail 2000 RUS
R 323 inscribed
FEDOROV Roman 2000 RUS
R 191 inscribed
KESAEV Alan 1999 RUS
R 169 inscribed
KOCHKIN Grigoriy 1999 RUS
R 56 inscribed
KOROVIN Igor 2000 RUS
L 48 inscribed
POTAPOV Maksim 2001 RUS
R 125 inscribed
RUDYKH Daniil 1999 RUS
R 12 inscribed
SHVELIDZE Dmitrii 2001 RUS
R 36 inscribed
SPIRIN Mikhail 2000 RUS
R 124 inscribed
SHEUM Bron 2000 SGP
R 208 inscribed
TAY Jovan 2002 SGP
R 105 inscribed
BONFERRONI Gabriel 1999 SUI SEG Geneve
R 67 inscribed
BORER Jovan 2000 SUI BFC Basel
R 455 inscribed
FAVRE Hadrien 2001 SUI FCB Bern
R 27 inscribed
GIULIANO Loris 2000 SUI
R 469 inscribed
HUNGERBÜHLER Alexandre 2001 SUI CAL Lausanne
R 426 inscribed
JENNY David 2000 SUI SEN Neuchâtel
R 433 inscribed
LERZER Till 2000 SUI ZFC Zürich
R 253 inscribed
LUSTI Hannes 1999 SUI ZFC Zürich
R 238 inscribed
MARCHAND Charles Edouard 2000 SUI CAL Lausanne
R 421 inscribed
RIVERA DAVID Paul 2001 SUI
R --- inscribed
WEBER Sebastian 2000 SUI SEB Basel
R 376 inscribed
ZYBACH Lenny 2001 SUI SECH Chaux-de-Fonds
R 296 inscribed
JOHANIDES Lukas Jakub 1999 SVK BSK Bratislava
R 388 inscribed
RECLO Michal 2001 SVK Akademia sermu
R 458 inscribed
ZENTKO Matej Tadeas 2001 SVK Willard Kosice
R 448 inscribed
MANCEWICZ Bartlomiej 1999 SWE GoFK Visby
R 82 inscribed
SAHIN Alpkan 2001 TUR
R 584 inscribed
BISSINGER Michael 2001 USA
R 558 inscribed
CHMUT Anton 2000 USA
R 295 inscribed
HADDAD Justin 2002 USA
R 70 inscribed
HANSEN Jonas 2001 USA
R 337 inscribed
HILBERT Xavier 2001 USA
R 460 inscribed
LOMBARDO Theodore 2000 USA
R 289 inscribed
MECKE Cedric 2000 USA
L 49 inscribed
MILAM Hugh 2002 USA
R 422 inscribed
TEMIRYAEV Alan 2001 USA
L 233 inscribed
THEIN-SANDLER Adrien 1999 USA
R 59 inscribed
VOLKMANN Daniel 1999 USA
R 398 inscribed
WILSON Sean 1999 USA
R 348 inscribed
NORIEGA Lucas - BRA APE Paulista R 265 cancelled  
ZENS Philipp - LUX L --- cancelled  

196 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Athlete Federation lic N R
ENZMANN Jonas 2000 GER FC Leipzig L GER 21
HELBIG Niclas 2000 GER FC Bischofswerda R GER 26
THIELE Tom 2000 GER FC Leipzig R GER 62
LOCHNER Jan-Christoph 2001 GER FC Tauberbischofsheim R GER 28
PLEITZ Benjamin 1999 GER R GER 50
BAKAY Sedat 2002 GER Heidelberger FC/TSG R. R GER 33
BLUM Jakob 2001 GER Heidenheimer SB R GER 23
DEIßLER Niklas 1999 GER Heidenheimer SB R GER 43
FENDT Lucas 1999 GER Heidenheimer SB R GER 12
SEYD Julian Dominic 1999 GER L GER 14
ZIMMERMANN Henri 2001 GER Heidenheimer SB R GER 34
EßER Lennart 2000 GER R GER 66
KÄMEREIT Maximilian Rubens 2001 GER TSV Bayer 04 Leverkusen L GER 9
GIEßER Leon 2001 GER FC Leipzig L GER 19
RIEBLINGER Manuel 1999 GER TV Augsburg R GER 18
TALAN Jan 2000 GER USC München R GER 11

16 Pre-entries

Confirmed invitations

Referee B DRESCHER Karen Antonia GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee B DRESCHER Tim GER Deutscher Fechter-Bund e.V.