Back to list

Alpe Adria
ITA Udine
January 5, 2019 - January 6, 2019

Epee Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HEBAL Celia 2004 ALG Club Sportif Amateur Hammamet
R 474 inscribed
TALEB Ines El Batoul 2004 ALG
R --- inscribed
MALEK Leia Racha 2004 ALG DRBEE Alger Centre
R 122 inscribed
ZEBOUDJ Yousra 2002 ALG Mouloudia Club d'Alger
R 35 inscribed
PRINCIPE Emily 1999 AUS
R 135 inscribed
ZHDANOVICH Maria 1999 AUS
R 336 inscribed
GRABHER Antonia 2001 AUT FTS Dornbirn
R 175 inscribed
AGATH Thordis 2001 AUT KAC Klagenfurt
R 300 inscribed
PRAXMARER Leonore 2003 AUT FU Linz
R 467 inscribed
BEKEN Solane 2001 BEL Les Mousquetaires Cinaciens
L 264 inscribed
BULTYNCK Anne 2000 BEL Catena
R 142 inscribed
VANDINGENEN Aube 2001 BEL Catena
R 56 inscribed
WASIAK Axelle 2001 BEL Flanders Fencing
R 80 inscribed
VIZEU Victoria 2004 BRA CAP Paulistano
R 29 inscribed
POLO Carolina 2002 BRA AMK Mestre Kato
R 160 inscribed
VUCKOVIC SOKOVIC Viktorija 2001 CRO
R 472 inscribed
COUFALOVA Anna 2000 CZE BELA POD BEZDEZEM
L 69 inscribed
JASNA Adela 2000 CZE Dukla Olomouc
R 263 inscribed
JASNA Tereza 2000 CZE Dukla Olomouc
R 136 inscribed
SPATENKOVA Anna 1999 CZE Dukla Olomouc
R 279 inscribed
BIELESZOVA Veronika 2002 CZE SC Praha
L 33 inscribed
CERVENKOVA Katerina 2001 CZE SC Praha
R 240 inscribed
POTOCKOVA Katerina 1999 CZE SC Praha
R 272 inscribed
PROKSIKOVA Patricie 2002 CZE SC Praha
R 303 inscribed
SALIGEROVA Katerina 1999 CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary
R 100 inscribed
AIGERMANOVA Gabriela 2002 CZE TJ Lokomotiva Teplice
L 466 inscribed
MARTINEZ VIDAL Elisa 2004 ESP
R --- inscribed
RAPOSO Dana 2002 ESP
L 360 inscribed
AMADOR Marta 1999 ESP COE-M
R 433 inscribed
TARGAMAA Carmen-Lii 2001 EST En Garde Haapsalu
R 45 inscribed
KUZNETSOVA Jelizaveta 2000 EST IREM
R 439 inscribed
LOIT Karoliine 2000 EST Musketar
R 5 inscribed
JAAKKOLA Outi 2001 FIN Espoon Miekkailijat
L 101 inscribed
COEYTAUX Loyse 2000 FRA
L 277 inscribed
LUCANI Lola 1999 FRA EPINAL SE
R 89 inscribed
LAUVRAY Emma 2000 FRA GRENOBLE PAR
R 49 inscribed
CONRAD Alice 2000 FRA HAGUENAU CE
R 130 inscribed
VARELA Lea 2001 FRA LES LILAS
R 51 inscribed
MBIIM Solene 2001 FRA LEVALLOIS
R 66 inscribed
LEGROS Flora 1999 FRA OLYMPIQUE CE
R 307 inscribed
DRAEGER Alma 2000 FRA PARIS UC
L 156 inscribed
KELLER Camille 2001 FRA ST AVOLD MJC
R 134 inscribed
GARNERI Elodie 2000 FRA ST PAUL 3CHA
R 177 inscribed
BONAL Margaux 2001 FRA
R 98 inscribed
VANRYSSEL Eloise 1999 FRA TOULOUSE UC
R 22 inscribed
DUDLEY Amelia 2001 GBR
L --- inscribed
LEE Madeleine 1999 GBR
L 266 inscribed
BARNES Rachel 2000 GBR
R 247 inscribed
HEAPS Jasmine 2000 GBR
R 469 inscribed
LOUIS Avery 2001 GBR
R 207 inscribed
WATKINS Abigail 2001 GBR
R 335 inscribed
SHEFFIELD Laura 2000 GBR Brixton FC
R 20 inscribed
HENDERSON-ROE Maia 2001 GBR Keszler Fencing Club
R 238 inscribed
POWELL Alexandra 2000 GBR Malvern
R 37 inscribed
BISHOP Catherine 1999 GBR Plymouth FC
L 343 inscribed
FOXWELL-MOSS Taylor 2001 GBR Plymouth FC
R 330 inscribed
JONAS Eva 1999 GER Eintracht Frankfurt
R 302 inscribed
KOLBINGER Brenda 1999 GER Fechtzentrum Solingen
R 222 inscribed
LÖHR Lisa-Marie 2000 GER Fechtzentrum Solingen
R 95 inscribed
LENTZ Helena 2000 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R 236 inscribed
HEINZ Vanessa 2000 GER Heidenheimer SB
L 223 inscribed
HILBRIG Viktoria 2000 GER Heidenheimer SB
R 132 inscribed
LOH Pauline 2001 GER Heidenheimer SB
R 435 inscribed
MAYER Lea 2000 GER Heidenheimer SB
R 73 inscribed
TEUBER Carolin 2001 GER Heidenheimer SB
R 276 inscribed
ZITTEL Alexandra 2004 GER Heidenheimer SB
R 50 inscribed
GREUL Kerstin 2002 GER TSF Ditzingen
R 265 inscribed
HÄNDLER Anja 2001 GER TSF Ditzingen
R 129 inscribed
DEKANY Kinga 2001 HUN AVA
R 52 inscribed
KAZAR Dora 2000 HUN AVA
R 150 inscribed
BORSODY Emma 2000 HUN BVSC
R 75 inscribed
SZONDI Laura 2000 HUN BVSC
R 436 inscribed
TURCSAK Bianka 2001 HUN BVSC
R 78 inscribed
KOLCZONAY Borbala 2001 HUN FLESS
R 243 inscribed
SZARVAS Rita 2003 HUN FLESS
L 154 inscribed
MUHARI Eszter 2002 HUN MTK
L 14 inscribed
BUKI Lili 2002 HUN OMS-Tata
R 27 inscribed
SZABO Viktoria 1999 HUN Szombathely
R 267 inscribed
GNAM Tamara 2000 HUN TSC
L 12 inscribed
KARDOS Edina 2000 HUN Vasas
R 104 inscribed
HECHT Dar 2000 ISR Hapoel Kfar-Saba
R 16 inscribed
GAVRIELKO Nikol 1999 ISR Maccabi Maalot
L 34 inscribed
KANEVSKI Vera Maia Devi 1999 ISR Maccabi Maalot
R 128 inscribed
CENA Marzia 2002 ITA
R --- inscribed
GENTILE Francesca 2001 ITA
R --- inscribed
MACCAGNO Carola 2003 ITA
R 145 inscribed
STELLA Sophia Eloisa 2003 ITA
R 346 inscribed
ROSSATTI Emilia 2001 ITA AS Bernardi Ferrara
R 234 inscribed
DI SARNO Lucia 1999 ITA AS Marchesa Torino
R 445 inscribed
REPANATI Benedetta 2001 ITA AS Pro Vercelli
R 348 inscribed
GALLINA Giordana 1999 ITA ASD Methodos
R 334 inscribed
GRASSO Agata Alberta 2000 ITA ASD Methodos
R 91 inscribed
KOWALCZYK Sara Maria 2001 ITA ASDGS Pietro Giannone
R 31 inscribed
BERTOGLIO Francesca 2000 ITA C. Pompilio Genova
L 125 inscribed
PIZZINI Alessia 2001 ITA CDS Ravennate
L 141 inscribed
TRADITI Gaia 2000 ITA CS Fiamme Oro Roma
R 6 inscribed
LOMBARDI Marta 2001 ITA CUS Pavia Scherma
R 127 inscribed
CURTO Gaia 1999 ITA CUS Siena ASD
R 170 inscribed
CAGNIN Beatrice 1999 ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao
R 7 inscribed
PIATTI Sabrina 2000 ITA Pro Novara Scherma
R 274 inscribed
SEGATTO Alessandra 1999 ITA Scherma Treviso ASD
R 76 inscribed
BOZZA Alessandra 1999 ITA TOISE
L 8 inscribed
CAMPANI Letizia 2000 ITA US Pisascherma
R 140 inscribed
MALVIK Katherina 2000 NOR Titan Fekteklubb
R 299 inscribed
MARUCHA Weronika 2001 POL SKS FLESZ Swidnica
R 311 inscribed
PAWLOWSKA Dominika 2000 POL SKS FLESZ Swidnica
R 54 inscribed
KAZMINA Polina 2004 RUS
R 344 inscribed
KHOROSHEVA Anastasia 2001 RUS
R 374 inscribed
BAVUGE KHABIMANA Milen 2001 RUS
R 110 inscribed
KESAEVA Marina 1999 RUS
R 77 inscribed
MURTAZAEVA Aizanat 2001 RUS
R 11 inscribed
SAUMOVA Manana 1999 RUS
R 9 inscribed
SOLDATOVA Anastasia 1999 RUS
L 2 inscribed
ZAKHARENKO Antonina 2000 RUS
R 114 inscribed
ZHARKOVA Evgeniya 2000 RUS
R 3 inscribed
ONG Rebecca Jia Min 2001 SGP YMC
R 99 inscribed
SIVA KUMAR Thhivya Ashti 2001 SGP YMC
R 233 inscribed
GRIJAK Jana 1999 SRB MK Silni
L 81 inscribed
GRIJAK Marta 2000 SRB MK Silni
R 174 inscribed
KECMAN Milica 2002 SRB MK Silni
R 171 inscribed
CONRAD Anastasiya 2000 SUI CAL Lausanne, KIEW
R 213 inscribed
IZZO Iulia 2002 SUI
R --- inscribed
PIVETEAU Anne Clémence 2000 SUI CAL Lausanne
R 181 inscribed
SAPIN Galadrielle Tünde 2001 SUI CER Romont
R 275 inscribed
FAVRE Angeline 2000 SUI FCB Bern
R 25 inscribed
FAVRE Aurore 1999 SUI FCB Bern
L 47 inscribed
GABUTTI Emilie 2002 SUI SAL Lugano
R 318 inscribed
BOS Valentina 1999 SUI SEB Basel
R 103 inscribed
MOTTAZ Celine 1999 SUI SEVM Vevey
R 214 inscribed
LUNA Alessandra 2000 SUI ZFC Zürich
R 237 inscribed
MASSEREY Solene 1999 SUI ZFC Zürich
R 205 inscribed
VILLIGER Elin 2001 SUI ZFC Zürich
R 306 inscribed
SASVARIOVA Laura 1999 SVK
R 218 inscribed
BURSOVA Regina 2001 SVK Akademia sermu
R 143 inscribed
KIRCHNER Emma 2000 SVK Akademia sermu
R 331 inscribed
ROSKOVA Sonja 2000 SVK Akademia sermu
R 453 inscribed
ERSOY Merve 1999 TUR
R 268 inscribed
HALVACIAY Beyza 1999 TUR
R 148 inscribed
HAIDAI Lyudmila 2000 UKR
R 377 inscribed
POPOVA Kseniya 1999 UKR
L --- inscribed
SAMKO Anastasiia 1999 UKR
R 94 inscribed
MAZUR Yeva 2003 UKR Khmelnitskiy
R 178 inscribed
CHORNIY Kateryna 2001 UKR KIEW
R 17 inscribed
SLIUSAREVA Sofiia 1999 UKR KIEW
R 59 inscribed
ZABOLOTNA Daryna 1999 UKR KIEW
R 328 inscribed
VARFOLOMYEYEVA Darja 1999 UKR Uzhgorod
R 39 inscribed
YETKIN Melissa - GER Heidelberger FC/TSG R. R 305 cancelled  
MAYR Franziska - GER Heidenheimer SB R 349 cancelled  

146 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Athlete Federation lic N R
LENTZ Helena 2000 GER TSV Bayer 04 Leverkusen R GER 7
ALBRECHT Giulia 2003 GER Heidenheimer SB R GER 15
ALVES DE LIMA Carolina 2004 GER Heidenheimer SB R GER 25

3 Preinscriptions

Foil Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FELLAH Ines Jade 2003 ALG GUEBWILLER
R 416 inscribed
MEBARKI Mariem 2003 ALG Mouloudia Club d'Alger
R 35 inscribed
GUEMMAR Chaima Nihal 2003 ALG Mouloudia Club d'Alger, BRUAY USO
R 72 inscribed
ZEBOUDJ Sonia 2003 ALG Mouloudia Club d'Alger, BRUAY USO
R 71 inscribed
SHI Jing Emily 2004 AUS
R 402 inscribed
BOFINGER Erin 2000 AUS
R 175 inscribed
CLARKE Freya 1999 AUS
R 300 inscribed
HULL Violet 2000 AUS
R 222 inscribed
JESSUP Krystal 2001 AUS
R 283 inscribed
LUKINS Tianji 2001 AUS
R 62 inscribed
MURALIDHARAN Mayuri 2004 AUS
R 114 inscribed
SALMAS Giorgia 2001 AUS
R 139 inscribed
BRUGGER Lilli Maria 2000 AUT AFC Salzburg
R 49 inscribed
EISTERT Julia 2002 AUT AFC Salzburg
R 317 inscribed
PODSTATZKY Oktavia 2001 AUT AFC Salzburg
R 261 inscribed
KUDLACEK Beatrice 1999 AUT FG Stockerau
R 121 inscribed
KIRSTEN Ines 1999 AUT StLFC Graz
R 221 inscribed
ROM Florentine 2000 AUT StLFC Graz
R 323 inscribed
SCHMIDT Elsa 2001 AUT StLFC Graz
R 391 inscribed
GROESS Chiara 2003 AUT SZT Klagenfurt
R 276 inscribed
SWENNEN Annemaine 2000 BEL SC Parcival
L 371 inscribed
INOSTROZA Arantza 2000 CHI
R 31 inscribed
PROESTAKIS Katina 2002 CHI
R 17 inscribed
FEI Ruoqiu 2002 CHN
L 171 inscribed
FABAC Lara 2004 CRO MK Karlovac
R 325 inscribed
BLAZIC Dorja 2003 CRO MK Rapir, MK VMD
R 295 inscribed
KOCOUROVA Adela 2002 CZE Sokol Brno
R 166 inscribed
MACKO Michaela 2000 CZE Sokol Brno
R 199 inscribed
SEDLAKOVA Isabela 2003 CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem
R 115 inscribed
NEMCOVA Stepanka 2000 CZE Serm Liberec
R 202 inscribed
BRONDUM Alexandra 2001 DEN Trekanten København
R 53 inscribed
JØRGENSEN Laeticia 1999 DEN Trekanten København
R 173 inscribed
VAABEN Naja 2001 DEN Trekanten København
L 89 inscribed
HAUTALA Eva 2001 FIN Oulun Miekkailuseura
R 251 inscribed
HONKANEN Anniina 1999 FIN Oulun Miekkailuseura
R 365 inscribed
MARECHAL Jade 2000 FRA
R 56 inscribed
FOURNIGUET Josephine 2001 FRA ASM BELFORT
R 165 inscribed
WATSON Solene 2000 FRA CE MELUN VAL DE SEINE
R 195 inscribed
CAUJOLLE Emeline 2000 FRA COMBS VILLE
R 78 inscribed
VISSOTSKY Clemence 1999 FRA HENIN BEAUMONT
R 151 inscribed
VISSOTSKY Melanie 2001 FRA Cercle d'Escrime Européen de Bruxelles, HENIN BEAUMONT
R 198 inscribed
DE BREM Aude 2000 FRA LIMOGES CE
R 28 inscribed
VER POORTEN Rose 2000 FRA LYON SE
R 217 inscribed
RECHER Alice 1999 FRA PARIS ST FRA
R 21 inscribed
DARDE Cyrielle 2003 FRA REIMS CE
R 69 inscribed
THEPAUT Venissia 2002 FRA SEVRES JE
R 99 inscribed
LACHERAY Eva 2000 FRA SOCHAUX MONT
L 10 inscribed
BABAEVA Sevil 2000 GBR
R 103 inscribed
HOME Amy 2001 GBR
R 286 inscribed
GRANVILLE Bronwen 2001 GBR Bath Sword Club
L 118 inscribed
FAIRMAN Charlotte 1999 GBR Club Escrime Winchester
R 255 inscribed
SMYTH Hannah 2001 GBR Dragon Fencing Club
R 308 inscribed
HARDIE Heloise 2000 GBR Fighting Fit FC
R 254 inscribed
CAMPBELL Alice 2000 GBR Newham Swords
L 260 inscribed
WILLIAMS-STEWART Teagan 2002 GBR Newham Swords
R 153 inscribed
MCLAUGHLIN Mhairi 2000 GBR Salle Holyrood
R 93 inscribed
JANSEN Greta 2001 GER FC Moers
R 282 inscribed
SCHNEEGANS Anne Sophie 2000 GER VFL Pinneberg
R 247 inscribed
CHALDAIOU Maria-Eleni 2000 GRE A.O.X. EGALEO
R 156 inscribed
HORVATH Lilla 2001 HUN BHSE
R 226 inscribed
KORNYA Sara 2002 HUN BHSE
R 379 inscribed
SZANTAY Anna 1999 HUN BHSE
R 84 inscribed
ZASZKALICZKY Piroska 2001 HUN GEAC
R 279 inscribed
HANZL Lilla Zsofia 2000 HUN MTK
R 147 inscribed
CZEKMAN Luca 2002 HUN SZTE
R 288 inscribed
FENYVESI Viktoria 2003 HUN Terezvaros
R 296 inscribed
TOLGYESI Zsofia 2002 HUN Terezvaros
R 280 inscribed
ZSOLDOSI Karolina 2001 HUN Terezvaros
L 220 inscribed
HAJAS Nora 2000 HUN Torekves
R 18 inscribed
NAGY Anasztazia 1999 HUN UTE
R 397 inscribed
NAGY Timea 2002 HUN UTE
R 423 inscribed
CHERNENKO Dayana 2000 ISR Hapoel Kfar-Saba
L 327 inscribed
DRUCK Lior 2003 ISR Hapoel Kfar-Saba
L 373 inscribed
EROS Nikol 2002 ISR Hapoel Kfar-Saba
R 292 inscribed
AMORE Giulia 2003 ITA
R 55 inscribed
BERNO Eleonora 2001 ITA
R 91 inscribed
BORELLA Laura 2001 ITA
R 309 inscribed
CALVANESE Matilde 2003 ITA
R 113 inscribed
CANDEAGO Eleonora 2003 ITA
R 211 inscribed
CANTARINI Lucrezia 2001 ITA
R 172 inscribed
CRISTINO Anna 2001 ITA
L 219 inscribed
FAVARETTO Martina 2001 ITA
R 1 inscribed
FERRARI Carlotta 2003 ITA
R 98 inscribed
GAMBITTA Alice 2003 ITA
R 272 inscribed
GRIMALDI Lucrezia 1999 ITA
R 150 inscribed
LORENZI Margherita 2003 ITA
R 120 inscribed
MEMOLI Claudia 2001 ITA
L 47 inscribed
PANTANETTI Benedetta 2003 ITA
R 263 inscribed
PAPPONE Arianna 1999 ITA
L 59 inscribed
PUGLIA Serena 1999 ITA
R 23 inscribed
ROSSINI Serena 1999 ITA
R 4 inscribed
TORTELOTTI Lucia 2002 ITA
L 135 inscribed
ZACCHEO Flaminia 2002 ITA
L 289 inscribed
RICCI Marta 2000 ITA AS Padova
R 12 inscribed
EVERETT Imogen 2003 NZL
L 258 inscribed
HOLLAND Naomi 2003 NZL
R 425 inscribed
ESTEBAN Maxine Isabel 2000 PHI
R 33 inscribed
CARIDE Marta 2001 POR SCP
L 70 inscribed
GHEORGHE Andreea 2001 ROU CSA Steaua Bucuresti
R 123 inscribed
SAVEANU Anca 2000 ROU CSA Steaua Bucuresti
R 48 inscribed
SIRBU Teodora 1999 ROU CSU Timisoara
R 124 inscribed
KARPACHEVA Anastasiya 1999 RUS
R 97 inscribed
ANASCHENKOVA Vitalina 2001 RUS
R 32 inscribed
BIKBULATOVA Adelina 2001 RUS
R 15 inscribed
KOZAEVA Polina 2001 RUS
R 170 inscribed
PETROVA Elena 2001 RUS
L 9 inscribed
PRYTKOVA Arina 2001 RUS
R 57 inscribed
SEMENOVA Anastasia 1999 RUS
R 64 inscribed
SUNDUCHKOVA Alexandra 2000 RUS
L 16 inscribed
UDOVICHENKO Anna 2000 RUS
L 3 inscribed
NG Chloe Wanyi 2002 SGP
L 270 inscribed
WONG Maxine Jie Xin 2001 SGP YMC
L 29 inscribed
BERTHIER Aarya 1999 SGP Z Fencing
R 299 inscribed
BERTHIER Amita 2000 SGP Z Fencing
L 2 inscribed
CHAN Denyse Wan Jing 2003 SGP Z Fencing
R 37 inscribed
LIM Rachel Mary Li-Hsuen 2002 SGP Z Fencing
R 281 inscribed
WONG Julia Mae Hui Min 2002 SGP Z Fencing
L 399 inscribed
MEDELSKA Barbora 2000 SVK
R --- inscribed
BARTALOVA Vivien 2001 SVK KS Samorin
R 318 inscribed
BUDAY Boglarka 2002 SVK KS Samorin
R 209 inscribed
UDVARDI Jazmin 2001 SVK KS Samorin
R 149 inscribed
CANTUCCI Gaia 2001 SVK Slavia STU Bratislava
R 90 inscribed
KRALIKOVA Veronika 2001 SVK Slavia STU Bratislava
R 86 inscribed
JÖNSSON Line 2000 SWE ARA Helsingborg
R 311 inscribed
MATIC Anja 2002 SWE GFK Göteborg
R 310 inscribed
SCHREIBER Miriam 2002 SWE GFK Göteborg
R 137 inscribed
TSAI Xiao-Qing 1999 TPE
R 50 inscribed
MAZLUMOGLU Zeynep Su 2001 TUR
R 401 inscribed
ALBREIKI Noora 2002 UAE Bani Yas SCC
R 231 inscribed
MIRONIUK Dariia 2001 UKR KIEW
R 277 inscribed
SADII Anatasiia 2001 UKR KIEW
R 278 inscribed
POLOZIUK Alina 2002 UKR Nikolaev
R 95 inscribed
KORLAT Nikoletta 2002 UKR Uzhgorod
R 315 inscribed
ACURERO GONZALEZ Anabella 2001 VEN
L 22 inscribed
GROLLMISCH Felicitas - GER FC Leipzig R --- cancelled  
HOLZE Henrietta - GER TG Münster R --- cancelled  
MALVIK Katherina - NOR Titan Fekteklubb R --- cancelled  

134 Inscriptions, 0 pending, 3 cancelled

Foil Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CHOUALI Abderrahmane 2001 ALG Mouloudia Club d'Alger
R 458 inscribed
ALBERT Virgil 2002 ALG
R 356 inscribed
FELLAH Dani-Adam 2005 ALG GUEBWILLER
R 485 inscribed
DELPRATO Luca 2002 ARG
R 401 inscribed
MARINO Nicolas 1999 ARG ANGERS SCO
L 107 inscribed
SERVELLO Augusto Antonio 1999 ARG CCC-M
L 6 inscribed
BOSNIC Hugo 2003 AUS
R 448 inscribed
DANDOLO Christopher 2003 AUS
L 240 inscribed
HELLER Oliver 2003 AUS
L 482 inscribed
KHATTAB Luka 2003 AUS
R 243 inscribed
DISKIN Benjamin 2002 AUS
R 302 inscribed
FONTAINE Yves 2000 AUS
R 123 inscribed
MOROTA CHU Shosuke Xiang You 2001 AUS
R 254 inscribed
HUTHMANN Erik 1999 AUT AFC Salzburg
R 159 inscribed
KAIN Martin 1999 AUT AFC Salzburg
R 200 inscribed
SEMINERIO Giuliano 2002 AUT AFC Salzburg
R 437 inscribed
LEHNER Kilian 2000 AUT FK Vöcklabruck
R 132 inscribed
LEPIR Luka 2001 AUT FTS Dornbirn
R 478 inscribed
LECHNER Moritz 2000 AUT StLFC Graz
R 71 inscribed
SCHAUER Moritz 2000 AUT StLFC Graz
R 343 inscribed
WAGNER Phillip 2000 AUT StLFC Graz
R 348 inscribed
NAVAS Timothy 1999 BEL CE Les 3 Armes
L 167 inscribed
MOTTIAT Lucas 1999 BEL Maison de l Escrime
R 78 inscribed
NIJS Mathieu 2002 BEL Schermkring Herckenrode
L 117 inscribed
MURRAY Guilherme 2002 BRA CAP Paulistano
R 362 inscribed
PACHECO Ricardo 2003 BRA CAP Paulistano
R 163 inscribed
MION Lorenzo 2004 BRA ECP Pinheiros
L 361 inscribed
MORAIS Paulo 2003 BRA ECP Pinheiros
R 180 inscribed
ALARCON Gustavo 1999 CHI
R 58 inscribed
OSPINA LADRON DE GUEVARA David 2000 COL
R 94 inscribed
GOJAK Antonio 2000 CRO MK Karlovac
R 189 inscribed
MRAVUNAC Anton 2000 CRO MK Karlovac
R 353 inscribed
SMREKAR Leo 2000 CRO MK Rapir
L 228 inscribed
SPOLJAR Borna 2002 CRO MK ZSM
R 195 inscribed
CHREN Simon 2001 CZE Bohemians Praha
R 244 inscribed
BLAHUT Jan 1999 CZE Serm Ostrava
R 455 inscribed
VYMAZAL Jan 2001 CZE Serm Ostrava
R 427 inscribed
TOTUSEK Marek 2002 CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem
R 96 inscribed
ANDRESEN WEYHRETER Samuel 2001 DEN Trekanten København
R 368 inscribed
LANDORPH Sophus 1999 DEN Trekanten København
R 81 inscribed
LANG Jacob Brandt 2000 DEN Trekanten København
R 33 inscribed
RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 DEN Trekanten København
R 168 inscribed
VALEUR Maxim 2000 DEN Trekanten København
R 62 inscribed
WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 DEN Trekanten København
L 22 inscribed
HAMZA Mohamed 2000 EGY
L 1 inscribed
BRETEAU Ignacio 1999 ESP CCC-M
R 30 inscribed
FERNANDEZ HERNANDEZ Erik 2001 ESP CESJV-B
R 226 inscribed
GUMA Arnau 2003 ESP CESJV-B
R 400 inscribed
HEISKARI Ilmari 2001 FIN Oulun Miekkailuseura
R 310 inscribed
SAARELA Ilkka 2001 FIN Oulun Miekkailuseura
R 319 inscribed
SEYTOR Kim 2000 FRA
R 111 inscribed
EICH GOZZI Aymeric 2001 FRA BOURG LA REINE
R 69 inscribed
SAVIN Rafael 2000 FRA CANNES CE
R 8 inscribed
ROGER Constant 2001 FRA CE MELUN VAL DE SEINE
R 13 inscribed
ANDRIAMAMPIANINA Jules 2000 FRA ECULLY
L 83 inscribed
CASTANIE Valerian 2002 FRA
R 186 inscribed
DEXARCIS Lucas 2000 FRA ISTRES SE
R 95 inscribed
DE BELVAL Paul Antoine 2002 FRA Masque de fer Lyon
R 300 inscribed
BECU Bryan 2001 FRA LYON SE
R 53 inscribed
SPICHIGER Armand 2001 FRA LYON SE
L 12 inscribed
PINSON Simon 2000 FRA ROUEN CE
R 108 inscribed
BIBARD Tyvan 1999 FRA SANARY CE
R 28 inscribed
EVANS Cameron 2002 GBR
L 194 inscribed
JOLLEY Isaac 2000 GBR Chichester Fencing Club
L 105 inscribed
PALLIER Sebastian 1999 GBR Club Activ 8
R 59 inscribed
RHYS POLLITT Rafael 2003 GBR Fencers Club London
L 308 inscribed
HOWLETT Edmund 2000 GBR Fernwood Sword Club
R 266 inscribed
DE ALMEIDA Dominic 1999 GBR Fighting Fit FC
R 40 inscribed
PLASTOW Luca 2001 GBR Salle Boston
R 349 inscribed
JONES Alexander 1999 GBR Salle Kiss FC
R 201 inscribed
ATTIAS Ben 2000 GBR Salle Oxon
R 312 inscribed
ASHBY Douglas 2000 GBR St Benedicts
R 198 inscribed
HEAD Connor 1999 GBR Whitgift
R 16 inscribed
ABRAHAMS Matthew 2000 GBR ZFW Fencing Club
R 80 inscribed
WRIEDT Nathan 2000 GER FC Tauberbischofsheim
L 249 inscribed
FABINGER Nils Alexander 2002 GER FC Moers
L 87 inscribed
BOROWIAK Arwen 2002 GER FC Tauberbischofsheim
R 61 inscribed
ZIEGON Anton 1999 GER KTF Luitpold München
R 165 inscribed
BRAUN Noah 2002 GER OFC Bonn
R 329 inscribed
SCHRAMM Nils Michael 2000 GER OFC Bonn
R 128 inscribed
KÖHLER Joey 2000 GER SC Berlin
R 202 inscribed
PRAUS Markus 2001 GER SC Berlin
R 54 inscribed
LÖHR Tom-Florin 2001 GER TG Münster
R 190 inscribed
KLEIN Luis 1999 GER FC Tauberbischofsheim
R 14 inscribed
RENNER Moritz 2001 GER TSG Weinheim
L 154 inscribed
RIEGER Laurenz 2002 GER TSG Weinheim
L 224 inscribed
SOULIOS Rafail Apostolos 1999 GRE A.O.X. EGALEO
L 232 inscribed
SZANTAY Benedek 2001 HUN BHSE
R 297 inscribed
SZEMES Gergo 2003 HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet
L 76 inscribed
MOLNAR Martin 2001 HUN MTK
R 324 inscribed
BEKE Vince 2000 HUN Torekves
R 299 inscribed
KOROM Erik 2000 HUN Torekves
R 298 inscribed
MAIOR Matyas 2000 HUN Torekves
R 118 inscribed
MIHALY Andor 2002 HUN Torekves
R 60 inscribed
NAGY Szilard 2001 HUN Torekves
L 461 inscribed
NEDELJKOVIC Mateja 2000 HUN UTE
R 129 inscribed
THOMPSON Michael 2000 IRL
L 321 inscribed
SIGURDSSON Daniel Thor Lindal 2001 ISL FC Reykjavik
R 196 inscribed
GOREN Raz 2001 ISR Hapoel Haifa
R 115 inscribed
ROSENFELD Roey Eliyahu 1999 ISR Hapoel Kfar-Saba
R 133 inscribed
AIELLO Tommaso 1999 ITA
L 222 inscribed
BONATO Jacopo 2002 ITA
R 322 inscribed
CHIAPPELLI Tommaso 1999 ITA
R 39 inscribed
DI TOMMASO Alessio 2001 ITA
R 15 inscribed
FRANZONI Giuseppe 2003 ITA
R 336 inscribed
LOMBARDI Giulio 2002 ITA
L 250 inscribed
LOMBARDI Tommaso 2000 ITA
L 278 inscribed
LORENZON Tommaso 2001 ITA
R 191 inscribed
MARTINI Tommaso 2002 ITA
R 172 inscribed
PIERALISI Leonardo 2001 ITA
R 210 inscribed
PISTORIO Federico 2000 ITA
R 122 inscribed
QUAGLIOTTO Filippo 2001 ITA
R 183 inscribed
RESEGOTTI Matteo Claudio 1999 ITA
L 38 inscribed
STELLA Alessandro 2000 ITA
R 44 inscribed
VELLUTI FRANZI Pietro 1999 ITA
R 11 inscribed
PANAZZOLO Matteo 2002 ITA AS Padova
R 275 inscribed
TORCHIO Giovanni 2001 ITA AS Padova
L 273 inscribed
LAURIA Lorenz 1999 ITA CS Bolzano
R 256 inscribed
IANDOLO Francesco Pio 2000 ITA CS Salerno ASD
L 262 inscribed
DI VEROLI Damiano 2003 ITA G. VERNE SCHERMA
R 178 inscribed
TAQI Ahmad 1999 KUW
R 229 inscribed
ARCHILEI Tommaso 2001 MEX
R 79 inscribed
MARROQUIN Diego 1999 MEX
L 301 inscribed
JOEMRATI Ashwan 2002 NED Holland Schermen
R 338 inscribed
DUALEH Quincy 2001 NED s.v. Ter Weer
R 116 inscribed
JANS KOHNEKE Teun 2000 NED SC Amsterdam
R 187 inscribed
ZOONS Axel 2001 NED SC Amsterdam
R 306 inscribed
ZOONS Edo 1999 NED SC Amsterdam
R 171 inscribed
SPLIT Olivier 1999 NED SC Noord
R 97 inscribed
HOPKINS Frederick 2001 NZL
R 481 inscribed
TAN Lawrence Everett 2001 PHI
R 34 inscribed
MACEDO Luis 2000 POR GCP
L 203 inscribed
ROSU Silviu 2000 ROU CSA Steaua Bucuresti
R 161 inscribed
CHIRNOGEANU Madalin 2000 ROU CSTA Bucuresti
R 475 inscribed
CIOBANICA Andrei 2000 ROU CSTA Bucuresti
R 351 inscribed
SHERSTNEV Daniil 2001 RUS
L 260 inscribed
TROSHIN Ivan 2000 RUS CSKA Moscow
R 23 inscribed
BARMAKOV Bogdan 1999 RUS
R 20 inscribed
BAZULEV Vadim 2001 RUS
R 145 inscribed
BORODACHEV Anton 2000 RUS
R 2 inscribed
DANILICHEV Ignat 2001 RUS
R 199 inscribed
FEDOROV Daniil 2001 RUS
L 84 inscribed
GAINULLIN Danil 1999 RUS
R 221 inscribed
MYLNIKOV Vladislav 2000 RUS
L 5 inscribed
TIO Maximus Jun Hong 2002 SGP Z Fencing
R 223 inscribed
KRALIK Roman 2001 SVK Slavia STU Bratislava
R 447 inscribed
KUCHTA Leopold Marc 2003 SVK KS Samorin
R 422 inscribed
PETRINI Felix 2001 SWE ÄFK Stockholm
R 164 inscribed
PIZZIGNACCO Alexander 2000 SWE ÄFK Stockholm
R 341 inscribed
AHLSTEDT Eimer 2000 SWE GFK Göteborg
R 264 inscribed
WESTESSON Malte 2001 SWE GFK Göteborg
R 130 inscribed
DAHLIN Svante 1999 SWE KFK Kalmar
R 257 inscribed
KULCU Turhan Berke 2000 TUR
R 234 inscribed
OZYALCIN Utku 2002 TUR
R 311 inscribed
CETINEL Baha Baykal 2002 TUR Altinyurt S.K.
R 347 inscribed
EYUPOGLU Alp 2002 TUR Altinyurt S.K.
R 295 inscribed
TUNCER Poyraz 2003 TUR Altinyurt S.K.
L 134 inscribed
AKYOL Tuna 2001 TUR Istanbul Hasal
R 340 inscribed
BULAVA Semen 2001 UKR KIEW
R 337 inscribed
HOIDA Danyil 2000 UKR KIEW
R 119 inscribed
BOLDAREV Bohdan 2000 UKR Nikolaev
R 434 inscribed
IURIN Igor 2000 UKR Nikolaev
R 330 inscribed
SKALII Vladyslav 2000 UKR Nikolaev
R 331 inscribed
TKACH Daniil 2002 UKR Nikolaev
R 86 inscribed
FORTUNA Robert 1999 UKR Uzhgorod
R 433 inscribed
ARGOTE Andres 2002 VEN
R 259 inscribed
ERCAN Kerem - GER OFC Bonn R 251 cancelled  
KUCHTA Leopold Marc - SVK R --- cancelled  

166 Inscriptions, 0 pending, 2 cancelled

Athlete Federation lic N R
HELBIG Niclas 2000 GER FC Leipzig R GER -
KOVAL Anton 2001 GER FC Leipzig R GER -
KOTHIERINGER Michael 2000 GER KTF Luitpold München R GER 26
BRAUN Noah 2002 GER OFC Bonn R GER 15
ENGELN Elias 2001 GER OFC Bonn R GER 22
LIEBSCHER David 2002 GER OFC Bonn R GER 14
GIEßER Leon 2001 GER FC Leipzig L GER -

7 Preinscriptions