Back to list

Voith Cup
GER Heidenheim
January 12, 2019 - January 12, 2019

Epee Men's Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SWEDEN
ISLAS FLYGARE Linus (1998 R)
MANCEWICZ Bartlomiej (1999 R)
SVENSSON Jonathan (1999 R)
MATTSSON Axel (1998 R)
SWE --- inscribed  
ARGENTINA
BAY COLOMBANO Emmanuel (1985 R)
DOMINGUEZ Jose Felix (1983 R)
LUGONES RUGGERI Jesus Andres (1991 R)
TACCANI Alessandro (1992 R)
ARG --- inscribed  
AUSTRALIA
ENGLISH Alexander (2000 L)
HAYES Isaac (1998 R)
RADFORD Kristian (1989 R)
AUS --- inscribed  
BELGIUM
FÉROT Francois Xavier (1991 R)
HAMOLINE Gautier (1995 R)
LOYOLA Neisser (1998 R)
PONCIN Nicolas (1998 R)
BEL --- inscribed  
BELARUS
BAROUSKI Dzmitry (1991 R)
DUBOUSKI Pavel (1997 L)
KARPOV Viacheslav (1997 R)
PAULOUSKI Dzianis (1996 L)
BLR --- inscribed  
BRAZIL
CAMARGO Alexandre (1999 L)
FERREIRA Nicolas (1992 R)
GRUNHAUSER Richard (1991 L)
SCHWANTES Athos (1985 R)
BRA --- inscribed  
CHINA
LAN Minghao (1996 R)
SHI Gaofeng (1992 R)
WANG Zijie (1996 L)
XUE Yangdong (1996 L)
CHN --- inscribed  
COLOMBIA
CAMPOS ZARATE Andres Felipe (1983 R)
COQUECO Gustavo (1985 R)
LOMBANA MARTINEZ Simon (2002 R)
RODRIGUEZ QUEVEDO John Edison (1991 L)
COL --- inscribed  
CZECH REPUBLIC
BERAN Jiri (1982 R)
CAPEK Martin (1983 R)
JURKA Jakub (1999 L)
RUBES Martin (1996 R)
CZE --- inscribed  
DENMARK
JØRGENSEN Patrick (1991 R)
KNUDSEN Kenneth (1997 R)
ROBL Troels Christian (1993 R)
VON DER OSTEN Frederik (1993 R)
DEN --- inscribed  
EGYPT
ELSAGHIR Ahmed (1986 R)
ELSOKKARY Ahmad (1997 L)
FAYEZ Ayman (1991 R)
MOHSEN Mahmoud (1995 L)
EGY --- inscribed  
SPAIN
BARGUES Manuel (1995 R)
FABREGAT Angel (1996 R)
IBANEZ Alvaro (1995 R)
PEREIRA-RAMOS Yulen-Alexander (1995 R)
ESP --- inscribed  
ESTONIA
ESKOV Ruslan (1998 L)
PRIINITS Sten (1987 R)
SALM Juri (1984 R)
TURNAU Peeter (1994 R)
EST --- inscribed  
FINLAND
NUOTIO Tatu (1994 R)
PAAVOLAINEN Jaakko (1996 R)
TAURIAINEN Topias (1999 R)
VUORINEN Niko (1989 L)
FIN --- inscribed  
FRANCE
FAVA Alex (1989 R)
GALLY Aymerick (1997 R)
GUSTIN Ronan (1987 R)
MIDELTON Luidgi (1998 R)
FRA --- inscribed  
GREAT BRITAIN
MARSH Philip (1994 L)
MAYNARD Calum (1993 R)
NICHOLS Harrison (1996 R)
SANCHEZ-LETHEM Paul James (1994 R)
GBR --- inscribed  
GERMANY
BELLMANN Lukas (1995 R)
BRINKMANN Marco (1997 L)
REIN Stephan (1988 L)
SCHMIDT Richard (1992 L)
GER --- inscribed  
HONG KONG, CHINA
FONG Hoi Sun (1993 R)
HO Wai Hang (1996 R)
LAI Clarence Ka Tsun (1991 L)
NG Ho Tin (1996 L)
HKG --- inscribed  
HUNGARY
BANYAI Zsombor (1996 L)
BERTA Daniel (1994 L)
REDLI Andras (1983 R)
SIKLOSI Gergely (1997 R)
HUN --- inscribed  
ISRAEL
BESKIN Grigori (1987 R)
FREILICH Yuval Shalom (1995 L)
HARPER Ido (1991 R)
LIS Daniel (1988 R)
ISR --- inscribed  
ITALY
CIMINI Gabriele (1994 R)
CUOMO Valerio (1998 R)
FICHERA Marco (1993 R)
SANTARELLI Andrea (1993 R)
ITA --- inscribed  
JAPAN
KANO Koki (1997 R)
MINOBE Kazuyasu (1987 L)
UYAMA Satoru (1991 R)
YAMADA Masaru (1994 R)
JPN --- inscribed  
KAZAKHSTAN
ALEXANIN Dmitriy (1991 L)
ALIMZHANOV Elmir (1986 R)
KURBANOV Ruslan (1991 R)
SHARLAIMOV Vadim (1996 R)
KAZ --- inscribed  
KOREA
KIM Sangmin (1986 R)
KIM Kyungsuk (2022 )
KWEON Youngjun (1987 R)
NA Jongkwan (1992 R)
KIM Kyungsuk (1982 R)
KOR --- inscribed  
KUWAIT
ALBELOUSHI Abdullah (1993 R)
ALSHATTI Abdulaziz (1990 R)
KAMAL Hussain (1991 L)
KUW --- inscribed  
MOROCCO
EL HAOUARI Abdelkarim (1993 R)
ELKORD Houssam (1993 L)
RAMI Aissam (1975 R)
MAR --- inscribed  
NETHERLANDS
POSTMA Randy (1999 L)
TULEN Tristan (1991 L)
TULEN Rafael (1997 R)
VAN NUNEN David (1995 R)
NED --- inscribed  
NORWAY
DAHLBO Benjamin (2001 R)
GROSSE Arthur (2022 )
HILLESTAD Ludvig (1988 R)
GROSSE Arthur (2001 L)
NOR --- inscribed  
POLAND
ANTKIEWICZ Mateusz (1993 R)
BIELEC Maciej (1997 R)
NYCZ Mateusz (1989 R)
ZAWROTNIAK Radoslaw (1981 L)
POL --- inscribed  
SOUTH AFRICA
SANER Jeremy (1998 R)
SANER Harry (2000 R)
TYCHLER Pavel (1998 R)
RSA --- inscribed  
RUSSIA
BIDA Sergey (1993 L)
GLAZKOV Nikita (1992 L)
KHODOS Sergey (1986 R)
SUKHOV Pavel (1988 R)
RUS --- inscribed  
SWITZERLAND
HEINZER Max (1987 R)
MALCOTTI Lucas (1995 R)
NIGGELER Michele (1992 R)
STEFFEN Benjamin (1982 L)
SUI --- inscribed  
THAILAND
ANUPONGKUNKIT Kantaphat (2022 )
CHALOEMCHANEN Chinnaphat (2002 R)
SINGKHAM Nattiphong (2001 L)
SONGPRAPHAI Wongsathon (1993 L)
ANUPONGKUNKIT Kantaphat (2022 )
THA --- inscribed  
UKRAINE
NIKISHIN Bogdan (1980 R)
REIZLIN Igor (1984 R)
STANKEVYCH Volodymyr (1995 R)
SVICHKAR Roman (1993 L)
UKR --- inscribed  
USA
HOYLE Jacob (1994 L)
KAULL James (1991 R)
MCDOWALD Curtis (1996 R)
RODNEY Adam (1985 R)
USA --- inscribed  
UZBEKISTAN
ALEKSANDROV Roman (1989 R)
ALIMOV Fayzulla (1998 R)
NURMATOV Javokhirbek (1997 R)
SOKOLOV Oleg (1984 R)
UZB --- inscribed  
VENEZUELA
LIMARDO Francisco (1987 R)
LIMARDO Jesus (1996 R)
LIMARDO GASCON Ruben (1985 L)
LUGO Grabiel (1996 R)
VEN --- inscribed  

37 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   BUTSCHKAU Hartmut GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Official   JANDE Thomas GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Official   MÜLLER Andreas GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee B BARDENHAGEN Tim Claus GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee B BERTRAM Tobias GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee B FISCHER Maike GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee B KECK Maximilian GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee CNV KNOBLOCH Thomas GER Deutscher Fechter-Bund e.V.