Fleuret Damer Veteran Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub |
---|
Fleuret Herrer Veteran Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub |
---|
Kårde Damer Veteran Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub |
---|
Kårde Herrer Veteran Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub |
---|
Kårde Damer U15 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | MORA Tiffany | 2009 | F | CRC | Club de Esgrima Monse (CRC) | ||
2 | N | MERINO VIDAL Luciana | 2010 | F | CRC | Esgrima MCD (CRC) | ||
3 | N | QUESADA Maria Paz | 2011 | F | CRC | Club de Esgrima Tizona (CRC) | ||
3 | N | RODRÍGUEZ Sofía | 2010 | F | CRC | Armorum (CRC) | ||
F | 1. runde | ARROYO BRENES Mariamarta | 2011 | F | CRC | Interstellar Fencing Academy (CRC) |
Kårde Herrer U15 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | CABRERA Jorge | 2009 | M | CRC | Interstellar Fencing Academy (CRC) | ||
2 | N | PÉREZ Jefferson | 2009 | M | CRC | Armorum (CRC) | ||
3 | N | GUEVARA Emilio | 2011 | M | CRC | Interstellar Fencing Academy (CRC) | ||
3 | N | GUTIÉRREZ Derek | 2010 | M | CRC | Armorum (CRC) |
Kårde Open U11 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | CANCIANI ROLDAN Valentina | 2013 | F | CRC | Club Athos Liberia (CRC) | ||
2 | N | PALACIOS Carlos Javier | 2014 | M | CRC | Armorum (CRC) | ||
3 | N | JESSUP Tatum | 2013 | F | USA | Club de Esgrima Tizona (CRC) | ||
3 | N | LÓPEZ RODRÍGUEZ Juan | 2013 | M | CRC | Club Athos Liberia (CRC) | ||
5 | N | RODRÍGUEZ COTO Abigaíl | 2013 | F | CRC | Interstellar Fencing Academy (CRC) | ||
6 | N | VELÁSQUEZ Bárbara | 2014 | F | VEN | Armorum (CRC) | ||
7 | N | RAMÍRES QUIROS Juan Ignacio | 2014 | M | CRC | Interstellar Fencing Academy (CRC) | ||
7 | N | ARTAVIA STEINVORTH Amelie | 2014 | M | CRC | Sacachispas FC (CRC) | ||
9 | N | ACUÑA Andrés | 2014 | M | CRC | Armorum (CRC) | ||
10 | N | CALDERÓN Saúl | 2013 | M | CRC | Armorum (CRC) | ||
11 | N | ENGLANDER AGUILAR Matthew | 2015 | M | CRC | Sacachispas FC (CRC) | ||
11 | N | ENRÍQUEZ Sebastián | 2016 | M | CRC | Sacachispas FC (CRC) |
Kårde Damer U13 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | ARROYO BRENES Mariamarta | 2011 | F | CRC | Interstellar Fencing Academy (CRC) | ||
2 | N | QUESADA Maria Paz | 2011 | F | CRC | Club de Esgrima Tizona (CRC) | ||
3 | N | VELÁSQUEZ Salomé | 2012 | F | VEN | Armorum (CRC) | ||
3 | N | LÓPEZ WILFORD Zunny | 2011 | F | CRC | Club Athos Liberia (CRC) | ||
5 | N | CANCIANI ROLDAN Valentina | 2013 | F | CRC | Club Athos Liberia (CRC) | ||
6 | N | JESSUP Tatum | 2013 | F | USA | Club de Esgrima Tizona (CRC) | ||
7 | N | ARTAVIA STEINVORTH Amelie | 2014 | M | CRC | Sacachispas FC (CRC) | ||
8 | N | BUECHNER Holiday | 2014 | F | CAN | Club Athos Liberia (CRC) |
Kårde Herrer U13 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | GUEVARA Emilio | 2011 | M | CRC | Interstellar Fencing Academy (CRC) | ||
2 | N | RAMÍRES QUIROS Juan Ignacio | 2014 | M | CRC | Interstellar Fencing Academy (CRC) | ||
3 | N | RUBÍ Sebastian | 2012 | M | CRC | Club Athos Liberia (CRC) |
Kårde Open U9 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | ENRÍQUEZ Sebastián | 2016 | M | CRC | Sacachispas FC (CRC) | ||
2 | N | ENGLANDER AGUILAR Matthew | 2015 | M | CRC | Sacachispas FC (CRC) | ||
3 | N | ACUÑA Nicolás | 2016 | M | CRC | Armorum (CRC) | ||
3 | N | BRADSTREET HURTADO Khentai Alan | 2016 | M | CRC | Interstellar Fencing Academy (CRC) | ||
F | 1. runde | UMANA Daniel | 2016 | M | CRC | Interstellar Fencing Academy (CRC) |
Sabel Damer U15 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | MEDINA SALCEDO Isabella | 2010 | F | CRC | Club Esgrima del Este (CRC) | ||
2 | N | SOLÍS PÉREZ Isabella | 2009 | F | CRC | Glorioso Club de Esgrima San José (CRC) | ||
3 | N | CORDERO Helena | 2009 | F | CRC | Club Esgrima del Este (CRC) |
Sabel Herrer U15 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | CABRERA Jorge | 2009 | M | CRC | Interstellar Fencing Academy (CRC) | ||
2 | N | PEREIRA OBANDO Adrián | 2010 | M | CRC | Club Esgrima del Este (CRC) | ||
3 | N | GARCIA SALGUERO Santiago | 2011 | M | CRC | Club Athos Liberia (CRC) | ||
3 | N | ARAYA WALTON Leo Ariel | 2009 | M | CRC | Interstellar Fencing Academy (CRC) | ||
5 | N | TREJOS JIMÉNEZ Nicolás | 2010 | M | CRC | Club Esgrima del Este (CRC) | ||
6 | N | GUEVARA Emilio | 2011 | M | CRC | Interstellar Fencing Academy (CRC) |
Sabel Open U11 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | BUECHNER Holiday | 2014 | F | CAN | Club Athos Liberia (CRC) | ||
2 | N | VAN BROUNER Laura | 2016 | F | CRC | Club Athos Liberia (CRC) |
Sabel Damer U13 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub |
---|
Sabel Herrer U13 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | GARCIA SALGUERO Santiago | 2011 | M | CRC | Club Athos Liberia (CRC) | ||
2 | N | GUEVARA Emilio | 2011 | M | CRC | Interstellar Fencing Academy (CRC) | ||
3 | N | SOLIS Iker | 2011 | M | CRI | Interstellar Fencing Academy (CRC) | ||
3 | N | ALFARO LETENDRE Benjamín | 2012 | M | CRC | Club Esgrima del Este (CRC) |
Sabel Open U9 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | ENRÍQUEZ Sebastián | 2016 | M | CRC | Sacachispas FC (CRC) | ||
2 | N | VAN BROUNER Laura | 2016 | F | CRC | Club Athos Liberia (CRC) | ||
3 | N | ENGLANDER AGUILAR Matthew | 2015 | M | CRC | Sacachispas FC (CRC) |
Fleuret Damer U15 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | DOWNER JIMÉNEZ Ester Sofia | 2009 | F | CRC | Club de Esgrima Black Jaguar (CRC) | ||
2 | N | POWELL Leyla | 2011 | F | CRC | Club de Esgrima Black Jaguar (CRC) | ||
3 | N | MERINO VIDAL Luciana | 2010 | F | CRC | Esgrima MCD (CRC) |
Fleuret Herrer U15 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | CABRERA Jorge | 2009 | M | CRC | Interstellar Fencing Academy (CRC) | ||
2 | N | WOLFF Caleb Damian | 2009 | M | CRC | Club de Esgrima Black Jaguar (CRC) | ||
3 | N | ACOSTA MURILLO Sebastian | 2009 | M | CRC | Club de Esgrima Tizona (CRC) | ||
3 | N | UREÑA Enrique | 2009 | M | CRC | Club de Esgrima Tizona (CRC) | ||
5 | N | ACOSTA ARCE Alessandro | 2010 | M | CRC | Esgrima MCD (CRC) | ||
6 | N | CURUTCHET ALPÍZAR Julián | 2011 | M | CRC | Esgrima MCD (CRC) |
Fleuret Open U11 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | MERINO VIDAL Micaela | 2014 | F | CRC | Esgrima MCD (CRC) | ||
2 | N | BENAVIDES CHAMBERS Yaneli | 2013 | F | CRC | Club de Esgrima Black Jaguar (CRC) |
Fleuret Damer U13 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | POWELL Leyla | 2011 | F | CRC | Club de Esgrima Black Jaguar (CRC) | ||
2 | N | MERINO VIDAL Micaela | 2014 | F | CRC | Esgrima MCD (CRC) | ||
3 | N | MARZOCCO Mina | 2012 | F | ITA | Club de Esgrima Black Jaguar (CRC) | ||
3 | N | RODRIGUEZ Jade | 2012 | F | CRC | Club de Esgrima Black Jaguar (CRC) | ||
5 | N | BENAVIDES CHAMBERS Yaneli | 2013 | F | CRC | Club de Esgrima Black Jaguar (CRC) |
Fleuret Herrer U13 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | CURUTCHET ALPÍZAR Julián | 2011 | M | CRC | Esgrima MCD (CRC) | ||
2 | N | VEGA Kai | 2011 | M | CRC | Club de Esgrima Tizona (CRC) | ||
3 | N | BRENES BARQUERO Saul | 2011 | M | CRC | Club de Esgrima Tizona (CRC) |
Fleuret Open U9 Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub |
---|
Sabel Open Veteran Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub |
---|
Fleuret Open Veteran Individuelt | Historik |
---|
Plads | Status | Pulje | Navn | Årgang | Køn | Land | Klub |
---|