Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
WALL Loreley Thais | 2005 |
GER Fechtergilde Südholstein
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BACHMANN Victoria Charlotte | 2007 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VOIGT Yvaine-Fay | 2011 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KALYAPINA Maria | 2011 |
RUS Fechtergilde Südholstein
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HINKEL Julia | - | GER FG Segeberg | R | --- | Annulleret |
4 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BOEHNKE Joram | GER | FG Segeberg | ||
B | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U17 Damer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Damer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FECHTERGILDE SÜDHOLSTEIN Fechtergilde Südholstein (GER) |
GER | --- | Tilmeldt |
1 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BOEHNKE Joram | GER | FG Segeberg | ||
B | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
JELINEVITS Anastasija | 1984 |
EST FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WALL Loreley Thais | 2005 |
GER Fechtergilde Südholstein
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WRAGE Emilie | 2004 |
GER Fechtergilde Südholstein
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BACHMANN Victoria Charlotte | 2007 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BARDOWICKS Barbara | 1957 |
GER FG Segeberg
|
L | --- | Tilmeldt | ||
PAGENSTECHER Nina | 2002 |
GER FG Segeberg
|
L | --- | Tilmeldt | ||
RÖPKE Greta | 2002 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHMIDT Charlotte | 1999 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHOOF Clara | 1999 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HAIDA Malija | 2001 |
GER Sport-Club Itzehoe
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HINKEL Julia | - | GER FG Segeberg | R | --- | Annulleret |
10 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
B | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Damer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten Senior Damer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FECHTERGILDE SÜDHOLSTEIN Fechtergilde Südholstein (GER) |
GER | --- | Tilmeldt | ||||
FG SEGEBERG FG Segeberg (GER) |
GER | --- | Tilmeldt |
2 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
B | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LANGE Jesper | 2007 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LANGE Magnus | 2007 |
GER FG Segeberg
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SCHNEIDER Tim Raymond | 2005 |
GER FG Segeberg
|
L | --- | Tilmeldt | ||
WALTHER Tavis | 2010 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SALZ Paul Alexander | 2005 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
L | --- | Tilmeldt |
5 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BOEHNKE Joram | GER | FG Segeberg | ||
B | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U17 Herrer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Herrer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FG SEGEBERG FG Segeberg (GER) |
GER | --- | Tilmeldt |
1 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BOEHNKE Joram | GER | FG Segeberg | ||
B | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
KRAUS Sascha | 1984 |
GER FC Bremen-Nord
|
L | --- | Tilmeldt | ||
WALL Arsenij Cornelius | 2003 |
GER Fechtergilde Südholstein
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BEDNER Daniel | 2002 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BOEHNKE Joram | 2000 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DZIONSKO Marcus | 1971 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LANGE Jesper | 2007 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LANGE Magnus | 2007 |
GER FG Segeberg
|
L | --- | Tilmeldt | ||
RAHLF Frank | 1971 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RICHTER Wolf-Gunter | 1961 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ROOS Christian | 1973 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHNEIDER Tim Raymond | 2005 |
GER FG Segeberg
|
L | --- | Tilmeldt | ||
STADTER Armin | 1961 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WOLTER Eric | 1995 |
GER FG Segeberg
|
L | --- | Tilmeldt | ||
ESKILDSEN Mads | 1998 |
GER Sport-Club Itzehoe
|
R | --- | Tilmeldt |
14 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
B | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Herrer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten Senior Herrer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FG SEGEBERG 2 FG Segeberg (GER) |
GER | --- | Tilmeldt | ||||
SC ITZEHOE Sport-Club Itzehoe (GER) |
GER | --- | Tilmeldt |
2 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
B | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FORTHMANN Lisbeth | 2011 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GOGOLIN Kim | 2005 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GROßMANN Julie | 2008 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
L | --- | Tilmeldt | ||
HESEL Jette | 2008 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MÖLLER Hannah | 2005 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NAUMANN Rebekka | 2007 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHEEL Antonia | 2011 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHMÜSER Emma | 2007 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SEIDLITZ Henriette | 2009 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TEGLAS Timea | 2009 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt |
10 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HFC LÜBECK 2 Hanseatischer FC Lübeck (GER) |
GER | --- | Tilmeldt |
1 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GOGOLIN Kim | 2005 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GROßMANN Julie | 2008 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
L | --- | Tilmeldt | ||
NAUMANN Rebekka | 2007 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHMÜSER Emma | 2007 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TROST Clara | 1997 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KOLLMETZ Hilke | - | GER Hanseatischer FC Lübeck | L | --- | Annulleret |
5 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg | ||
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten Senior Damer Fleuret | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HFC LÜBECK Hanseatischer FC Lübeck (GER) |
GER | --- | Tilmeldt | ||||
FECHTERGILDE SÜDHOLSTEIN Fechtergilde Südholstein (GER) |
- | --- | Annulleret |
1 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg | ||
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HANSEN Willem | 2010 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KLÖTZER Maximilian | 2006 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SALZ Paul Alexander | 2005 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SOARES DOS REIS Moritz | 2007 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt |
4 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U17 Herrer Fleuret | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HFC LÜBECK 2 Hanseatischer FC Lübeck (GER) |
GER | --- | Tilmeldt |
1 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BEU Lars | 1963 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HAVERKAMP Thomas | 1969 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KROGMANN Nicholas | 1985 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BRETTHAUER Lars-Michel | 1996 |
GER FC Ratzeburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BRINKMANN Hans-Georg | 1956 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KLÖTZER Maximilian | 2006 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KÖNIG Jannis | 1995 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
L | --- | Tilmeldt | ||
KREUTZFELDT Oliver | 1984 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SALZ Paul Alexander | 2005 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
L | --- | Tilmeldt | ||
WOLLMER Peer | 1971 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FEY Henrik | - | GER Hanseatischer FC Lübeck | R | --- | Annulleret | ||
RAEKER Hans Martin | - | GER Hanseatischer FC Lübeck | R | --- | Annulleret |
10 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg | ||
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten Senior Herrer Fleuret | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HFC LÜBECK Hanseatischer FC Lübeck (GER) |
GER | --- | Tilmeldt |
1 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg | ||
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
THIES Carla | 2009 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WINTERNHEIMER Anastasia | 2010 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Tilmeldt |
2 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic |
---|
0 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
THIES Carla | 2009 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Tilmeldt |
1 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic |
---|
0 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BEU Flynn Jonathan | 2007 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HÜTKER Paul | 2007 |
GER FC Lütjensee
|
L | --- | Tilmeldt | ||
WEIDE Timo Caspar | 2008 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZAIß Joshua | 2011 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STEFFEN Marten | - | GER FC Lütjensee | R | --- | Annulleret |
4 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic |
---|
0 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BEU Flynn Jonathan | 2007 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HÜTKER Paul | 2007 |
GER FC Lütjensee
|
L | --- | Tilmeldt | ||
WEIDE Timo Caspar | 2008 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Tilmeldt |
3 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic |
---|
0 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |