Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SCHWANTES Lorana | 1982 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
TEIXEIRA Fabiana | 1972 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
BRECHERET Ana | 1974 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
DI CUNTO Patricia | 1964 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 6 | Tilmeldt | ||
SANTOS Cynthia | 1971 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 12 | Tilmeldt | ||
OLIVEIRA Vania | 1965 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 8 | Tilmeldt | ||
MANGIATERRA Laura | 1965 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 7 | Tilmeldt | ||
NEVES Miriam | 1967 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 10 | Tilmeldt | ||
TENGELMANN Daniela | 1972 |
BRA EEAM Abel Melian
|
R | 18 | Tilmeldt | ||
FRANCO Luciana | 1974 |
BRA Sociedade Thalia
|
R | 9 | Tilmeldt | ||
RAMOS Kelly | 1967 |
BRA Sociedade Thalia
|
L | 13 | Tilmeldt | ||
BROHL Manuela | 1965 |
GER CC Curitibano
|
R | 19 | Tilmeldt | ||
KHOLMOGOROVA Ekaterina | 1978 |
RUS CMSP Sao Paulo
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
ROTHFELD Silvia | - | BRA CAP Paulistano | R | 17 | Annulleret | ||
BETZ Karen | - | BRA Sociedade Thalia | R | --- | Annulleret |
13 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
BENTO Fellipe | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | FINARDI Luciano | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GUZENSKI Taylaine | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | HOFMEISTER Vicente | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
MACHADO Murilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PANI Nicolas | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | RODRIGUES Ana Clara Franke | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | SCHWANTES Lorana | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Official | LIENDO Juan | VEN | Confederação Brasileira de Esgrima | |
Official | ROSSATO Luciano | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |
Official | ZAGROBELNY Icaro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |
Dommer | PANI Nicolas | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking V40 Damer Kårde | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking V50 Damer Kårde | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking V60 Damer Kårde | Confederação Brasileira de Esgrima |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
TEIXEIRA Fabiana | 1972 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
BRECHERET Ana | 1974 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 4 | Tilmeldt | ||
DI CUNTO Patricia | 1964 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
SANTOS Cynthia | 1971 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 9 | Tilmeldt | ||
OLIVEIRA Vania | 1965 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
MANGIATERRA Laura | 1965 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
NEVES Miriam | 1967 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 6 | Tilmeldt | ||
TENGELMANN Daniela | 1972 |
BRA EEAM Abel Melian
|
R | 14 | Tilmeldt | ||
TELLO Cledola | 1953 |
BRA Romão Gomes Esgrima
|
R | 7 | Tilmeldt | ||
FRANCO Luciana | 1974 |
BRA Sociedade Thalia
|
R | 10 | Tilmeldt | ||
RAMOS Kelly | 1967 |
BRA Sociedade Thalia
|
L | 8 | Tilmeldt | ||
BROHL Manuela | 1965 |
GER CC Curitibano
|
R | 15 | Tilmeldt | ||
ROTHFELD Silvia | - | BRA CAP Paulistano | R | 12 | Annulleret | ||
FRANÇA Vanessa | - | BRA CMPR Parana | R | --- | Annulleret |
12 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
BENTO Fellipe | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | FINARDI Luciano | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GUZENSKI Taylaine | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | HOFMEISTER Vicente | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
MACHADO Murilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PANI Nicolas | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | RODRIGUES Ana Clara Franke | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | SCHWANTES Lorana | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Official | LIENDO Juan | VEN | Confederação Brasileira de Esgrima | |
Official | ROSSATO Luciano | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |
Official | ZAGROBELNY Icaro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |
Dommer | PANI Nicolas | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking V50 Damer Kårde | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking V60 Damer Kårde | Confederação Brasileira de Esgrima |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DI CUNTO Patricia | 1964 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
TELLO Cledola | 1953 |
BRA Romão Gomes Esgrima
|
R | 2 | Tilmeldt |
2 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
BENTO Fellipe | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | FINARDI Luciano | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GUZENSKI Taylaine | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | HOFMEISTER Vicente | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
MACHADO Murilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PANI Nicolas | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | RODRIGUES Ana Clara Franke | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | SCHWANTES Lorana | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Official | LIENDO Juan | VEN | Confederação Brasileira de Esgrima | |
Official | ROSSATO Luciano | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |
Official | ZAGROBELNY Icaro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |
Dommer | PANI Nicolas | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking V60 Damer Kårde | Confederação Brasileira de Esgrima |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GALVEZ CASTRO Nelson Jair | 1974 |
BOL Academia de Esgrima Rio de Janeiro
|
R | 27 | Tilmeldt | ||
JUSTEN Marcio | 1971 |
BRA CC Curitibano
|
R | 7 | Tilmeldt | ||
CUNHA Miguel | 1966 |
BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro
|
L | 26 | Tilmeldt | ||
ROBINSON Oliveira | 1963 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 13 | Tilmeldt | ||
GARCIA Guilherme Luis | 1969 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
PEDROSA Alberto | 1954 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 20 | Tilmeldt | ||
PETRACHI Luiz | 1968 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
SANTOS Américo | 1972 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 9 | Tilmeldt | ||
MADDALOZZO Luiz Otávio | 1971 |
BRA CC Curitibano
|
R | 14 | Tilmeldt | ||
PIERIN Fabio | 1983 |
BRA CMPR Parana
|
R | 24 | Tilmeldt | ||
SOUZA Luciano | 1973 |
BRA CC Curitibano
|
R | 4 | Tilmeldt | ||
TEIXEIRA Iverson | 1976 |
BRA CMPR Parana
|
R | 11 | Tilmeldt | ||
GUARNERA Giacomo | 1962 |
BRA ECP Pinheiros, Acc. Scherma Milano
|
R | 12 | Tilmeldt | ||
HEMPEL Christian | 1976 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 25 | Tilmeldt | ||
YAMASHITA Koiti | 1969 |
BRA EEAM Abel Melian
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
MOREIRA Carlos | 1969 |
BRA Esgrima Rapier
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
MEINE Paulo | 1970 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 18 | Tilmeldt | ||
REPPOLD Leandro | 1974 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 28 | Tilmeldt | ||
SOCARRÁS Yasser | 1982 |
BRA LQ Life Quality
|
R | 10 | Tilmeldt | ||
BELO Rafael | 1973 |
BRA Sociedade Thalia
|
R | 16 | Tilmeldt | ||
MARTINI Luiz | 1978 |
BRA Sociedade Thalia
|
R | 15 | Tilmeldt | ||
MELANI Ronald | 1976 |
BRA Sociedade Thalia
|
R | 6 | Tilmeldt | ||
LENARTOVICZ Eduardo | - | BRA Sociedade Thalia | R | 22 | Annulleret |
22 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
BENTO Fellipe | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | FINARDI Luciano | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GUZENSKI Taylaine | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | HOFMEISTER Vicente | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
MACHADO Murilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PANI Nicolas | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | RODRIGUES Ana Clara Franke | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | SCHWANTES Lorana | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Official | LIENDO Juan | VEN | Confederação Brasileira de Esgrima | |
Official | ROSSATO Luciano | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |
Official | ZAGROBELNY Icaro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |
Dommer | PANI Nicolas | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking V40 Herrer Kårde | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking V50 Herrer Kårde | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking V60 Herrer Kårde | Confederação Brasileira de Esgrima |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GALVEZ CASTRO Nelson Jair | 1974 |
BOL Academia de Esgrima Rio de Janeiro
|
R | 20 | Tilmeldt | ||
JUSTEN Marcio | 1971 |
BRA CC Curitibano
|
R | 6 | Tilmeldt | ||
CUNHA Miguel | 1966 |
BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro
|
L | 18 | Tilmeldt | ||
OLIVETO Jose | 1961 |
BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro
|
R | 26 | Tilmeldt | ||
ROBINSON Oliveira | 1963 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 9 | Tilmeldt | ||
GARCIA Guilherme Luis | 1969 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
PEDROSA Alberto | 1954 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 14 | Tilmeldt | ||
PETRACHI Luiz | 1968 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
SANTOS Américo | 1972 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 8 | Tilmeldt | ||
ACCIOLY Ricardo | 1959 |
BRA CC Curitibano
|
R | 22 | Tilmeldt | ||
MADDALOZZO Luiz Otávio | 1971 |
BRA CC Curitibano
|
R | 11 | Tilmeldt | ||
NUNES Luiz | 1964 |
BRA CMPR Parana
|
R | 23 | Tilmeldt | ||
SOUZA Luciano | 1973 |
BRA CC Curitibano
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
ZANNIN Paulo | 1962 |
BRA CMPR Parana
|
R | 24 | Tilmeldt | ||
GUARNERA Giacomo | 1962 |
BRA ECP Pinheiros, Acc. Scherma Milano
|
R | 7 | Tilmeldt | ||
YAMASHITA Koiti | 1969 |
BRA EEAM Abel Melian
|
R | 4 | Tilmeldt | ||
MOREIRA Carlos | 1969 |
BRA Esgrima Rapier
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
MEINE Paulo | 1970 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 15 | Tilmeldt | ||
REPPOLD Leandro | 1974 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 25 | Tilmeldt | ||
BELO Rafael | 1973 |
BRA Sociedade Thalia
|
R | 12 | Tilmeldt | ||
LENARTOVICZ Eduardo | - | BRA Sociedade Thalia | R | 16 | Annulleret |
20 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
BENTO Fellipe | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | FINARDI Luciano | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GUZENSKI Taylaine | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | HOFMEISTER Vicente | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
MACHADO Murilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PANI Nicolas | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | RODRIGUES Ana Clara Franke | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | SCHWANTES Lorana | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Official | LIENDO Juan | VEN | Confederação Brasileira de Esgrima | |
Official | ROSSATO Luciano | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |
Official | ZAGROBELNY Icaro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |
Dommer | PANI Nicolas | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking V50 Herrer Kårde | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking V60 Herrer Kårde | Confederação Brasileira de Esgrima |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
OLIVETO Jose | 1961 |
BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro
|
R | 10 | Tilmeldt | ||
ROBINSON Oliveira | 1963 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
PEDROSA Alberto | 1954 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 4 | Tilmeldt | ||
ACCIOLY Ricardo | 1959 |
BRA CC Curitibano
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
NUNES Luiz | 1964 |
BRA CMPR Parana
|
R | 9 | Tilmeldt | ||
ZANNIN Paulo | 1962 |
BRA CMPR Parana
|
R | 7 | Tilmeldt | ||
GUARNERA Giacomo | 1962 |
BRA ECP Pinheiros, Acc. Scherma Milano
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
RAMOS Norival | 1949 |
BRA LQ Life Quality
|
R | 11 | Tilmeldt |
8 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
BENTO Fellipe | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | FINARDI Luciano | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GUZENSKI Taylaine | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | HOFMEISTER Vicente | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
MACHADO Murilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PANI Nicolas | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
PISSATO Pedro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | RODRIGUES Ana Clara Franke | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | SCHWANTES Lorana | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Official | LIENDO Juan | VEN | Confederação Brasileira de Esgrima | |
Official | ROSSATO Luciano | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |
Official | ZAGROBELNY Icaro | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |
Dommer | PANI Nicolas | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
2024 | Brasil Esgrima Ranking V60 Herrer Kårde | Confederação Brasileira de Esgrima |
SOUZA Luciano | BRA | Træner | Fri Sat | CMPR Parana |