Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ARAZYAN Elen | 2006 |
ARM Fechtergilde Südholstein
|
L | --- | Tilmeldt | ||
BREHMER Mia | 2008 |
GER Elmshorner MTV
|
L | --- | Tilmeldt | ||
WALL Loreley Thais | 2005 |
GER Fechtergilde Südholstein
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WRAGE Emilie | 2004 |
GER Fechtergilde Südholstein
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BACHMANN Victoria Charlotte | 2007 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ULRICH Laura Sophie | 2006 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KNÜTTEL Mathilde | 2006 |
GER Schleswiger FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FECHNER Sofie | 2009 |
POL UKS ATLAS Tarnowo Podgorne
|
--- | Tilmeldt | |||
ANTONIUK Sofiia | 2004 |
UKR ETV Hamburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GRIMM Evelina | - | GER FC Berlin Südwest | R | --- | Annulleret | ||
CZECH Ilayda | - | GER Harburger TB | R | --- | Annulleret | ||
KOTIUZHYNSKA Mariia | - | UKR FC Berlin Südwest | R | --- | Annulleret | ||
KOTIUZHYNSKA Yekaterina | - | UKR FC Berlin Südwest | R | --- | Annulleret |
9 Tilmeldinger, 0 afventer, 4 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
B | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg | ||
CN | ESKILDSEN Mads | GER | Sport-Club Itzehoe | ||
CNV | RICHTER Wolf-Gunter | GER | FG Segeberg |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Bremer Rangliste U20 Damer Kårde | Landesfachverband Fechten Bremen e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Damer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U17 Damer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U17 Damer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Damer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Damer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U17 Damer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FECHTERGILDE SÜDHOLSTEIN Fechtergilde Südholstein (GER) |
GER | --- | Tilmeldt | ||||
FC BERLIN SÜDWEST FC Berlin Südwest (GER) |
- | --- | Annulleret |
1 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
B | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg | ||
CN | ESKILDSEN Mads | GER | Sport-Club Itzehoe | ||
CNV | RICHTER Wolf-Gunter | GER | FG Segeberg |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ARAZYAN Elen | 2006 |
ARM Fechtergilde Südholstein
|
L | --- | Tilmeldt | ||
REIMERS Gesche | 1969 |
GER ETV Hamburg
|
L | --- | Tilmeldt | ||
ROESSLER Kirsten Kaya | 1962 |
GER ETV Hamburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WALL Loreley Thais | 2005 |
GER Fechtergilde Südholstein
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WRAGE Emilie | 2004 |
GER Fechtergilde Südholstein
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BACHMANN Victoria Charlotte | 2007 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BARDOWICKS Barbara | 1957 |
GER FG Segeberg
|
L | --- | Tilmeldt | ||
PAGENSTECHER Nina | 2002 |
GER FG Segeberg
|
L | --- | Tilmeldt | ||
RÖPKE Greta | 2002 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHMIDT Charlotte | 1999 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHOOF Clara | 1999 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SUHRBIER Stephanie | 1992 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ULRICH Laura Sophie | 2006 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CZECH Ilayda | 2005 |
GER Harburger TB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MARZODKO Caroline | 1996 |
GER Rheydter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ROSENBERG Sandra-Michaela | 1982 |
GER TSG Bergedorf
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BORS Kerstin | 1976 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
L | --- | Tilmeldt | ||
RAUNISI Cecilia | 1991 |
ITA Scherma Modica, FC Uni Kiel
|
L | --- | Tilmeldt | ||
VELETSKAYA Marina | 1973 |
RUS Fechtergilde Südholstein
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ANTONIUK Sofiia | 2004 |
UKR ETV Hamburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RECKFORT Johanna | - | GER FC Uni Kiel | R | --- | Annulleret |
20 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
B | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Bremer Rangliste Senior Damer Kårde | Landesfachverband Fechten Bremen e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten Senior Damer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Damer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Damer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten Senior Damer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten Senior Damer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Damer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FECHTERGILDE SÜDHOLSTEIN Fechtergilde Südholstein (GER) |
GER | --- | Tilmeldt |
1 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
B | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ADAMS Henry | 2007 |
GER 1.SC Norderstedt
|
L | --- | Tilmeldt | ||
ELLENBERGER Dominic | 2005 |
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LANGE Hinrich | 2005 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LANGE Jesper | 2007 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LANGE Magnus | 2007 |
GER FG Segeberg
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SCHNEIDER Tim Raymond | 2005 |
GER FG Segeberg
|
L | --- | Tilmeldt | ||
FISCHER Tim | 2009 |
GER Sport-Club Itzehoe
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HALBLEIB Nils | 2004 |
GER Sport-Club Itzehoe
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHRÖDER Torben | 2006 |
GER Tura Meldorf
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FECHNER Oskar | 2007 |
GER OSC Berlin, UKS ATLAS Tarnowo Podgorne
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DENES David | - | GER FC Berlin Südwest | R | --- | Annulleret | ||
JANITZ Louis Rafael | - | GER FC Berlin Südwest | L | --- | Annulleret | ||
SCHATTENFROH Theodor | - | GER FC Berlin Südwest | R | --- | Annulleret |
10 Tilmeldinger, 0 afventer, 3 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
B | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg | ||
CN | ESKILDSEN Mads | GER | Sport-Club Itzehoe | ||
CNV | RICHTER Wolf-Gunter | GER | FG Segeberg |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Bremer Rangliste U20 Herrer Kårde | Landesfachverband Fechten Bremen e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Herrer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U17 Herrer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U17 Herrer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Herrer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Herrer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U17 Herrer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FG SEGEBERG FG Segeberg (GER) |
GER | --- | Tilmeldt | ||||
FG SEGEBERG 2 FG Segeberg (GER) |
GER | --- | Tilmeldt | ||||
STG SC Itzehoe / TuRa Meldorf Sport-Club Itzehoe (GER) |
HALBLEIB Nils (2004 R) FISCHER Tim (2009 R) SCHRÖDER Torben (2006 R) |
GER | --- | Tilmeldt | |||
FC BERLIN SÜDWEST FC Berlin Südwest (GER) |
- | --- | Annulleret |
3 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
B | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg | ||
CN | ESKILDSEN Mads | GER | Sport-Club Itzehoe | ||
CNV | RICHTER Wolf-Gunter | GER | FG Segeberg |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FAQIZADAH Abdulghafar | 1994 |
AFG ETV Hamburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HANSEN Philip | 1993 |
DEN Bygdø FK, JAF Arhus
|
L | --- | Tilmeldt | ||
VOERSAA Christian | 2005 |
DEN Trekanten København, Hamburger FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ADAMS Henry | 2007 |
GER 1.SC Norderstedt
|
L | --- | Tilmeldt | ||
ALBRECHT Michael | 1959 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
L | --- | Tilmeldt | ||
FÜRSTENAU Jannik | 2003 |
GER Elmshorner MTV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HINZ Gerald | 1965 |
GER Elmshorner MTV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MÄDLER Thomas | 1972 |
GER Elmshorner MTV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MOHR Lorenz | 1976 |
GER Elmshorner MTV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KOZLOWSKI Todd | 1992 |
GER ETV Hamburg, UF Fencing
|
L | --- | Tilmeldt | ||
VOSSENBERG Markus | 1970 |
GER ETV Hamburg
|
L | --- | Tilmeldt | ||
KRAUS Sascha | 1984 |
GER FC Bremen-Nord
|
L | --- | Tilmeldt | ||
STAGE Tobias | 1998 |
GER FC Bremen-Nord
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHMIDT Richard | 1992 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
L | --- | Tilmeldt | ||
FRIEDRICH Lukas | 1997 |
GER FC Uni Kiel
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MEYER Lars | 1997 |
GER FC Uni Kiel
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WALL Arsenij Cornelius | 2003 |
GER Fechtergilde Südholstein
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BEDNER Daniel | 2002 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BOEHNKE Joram | 2000 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DZIONSKO Marcus | 1971 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LANGE Hinrich | 2005 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LANGE Jesper | 2007 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LANGE Magnus | 2007 |
GER FG Segeberg
|
L | --- | Tilmeldt | ||
RAHLF Frank | 1971 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RICHTER Arne | 1994 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RICHTER Wolf-Gunter | 1961 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHNEIDER Tim Raymond | 2005 |
GER FG Segeberg
|
L | --- | Tilmeldt | ||
STADTER Armin | 1961 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
THUM Florentin | 1987 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FRAUEN Finn | 2002 |
GER Hamburger FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FRUH Simon | 1996 |
GER Rheydter TV
|
L | --- | Tilmeldt | ||
ECKHARDT Tobias | 2001 |
GER Sport-Club Itzehoe
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ESKILDSEN Mads | 1998 |
GER Sport-Club Itzehoe
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HALBLEIB Nils | 2004 |
GER Sport-Club Itzehoe
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LINOW Rasmus | 2001 |
GER Sport-Club Itzehoe
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HINDERER Ralf | 1967 |
GER TSF Welzheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BELLMANN Achim | 1957 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MARWEG Timon | - | GER FC Uni Kiel | R | --- | Annulleret | ||
CARADO Jeffrey | - | PHI Sport-Club Itzehoe | R | --- | Annulleret |
37 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
B | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Bremer Rangliste Senior Herrer Kårde | Landesfachverband Fechten Bremen e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten Senior Herrer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Herrer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Herrer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten Senior Herrer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten Senior Herrer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Herrer Kårde | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ELMSHORNER MTV Elmshorner MTV (GER) |
GER | --- | Tilmeldt | ||||
FC UNI KIEL FC Uni Kiel (GER) |
FRIEDRICH Lukas (1997 R) MEYER Lars (1997 R) MARWEG Timon (2000 R) |
GER | --- | Tilmeldt | |||
FG SEGEBERG 2 FG Segeberg (GER) |
GER | --- | Tilmeldt | ||||
SC ITZEHOE Sport-Club Itzehoe (GER) |
GER | --- | Tilmeldt |
4 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
B | BROSCHEID Frederik | GER | FG Segeberg |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BREINSBORG Lærke | 2010 |
DEN Varde FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CARLSEN ANDERSEN Thea | 2004 |
DEN Varde FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STØTTRUP Johanne Kathrine | 2007 |
DEN Varde FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MAHUTKA Malin Ava | 2007 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MARKMANN Franziska | 2004 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GOGOLIN Kim | 2005 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HESEL Jette | 2008 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHMÜSER Emma | 2007 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FRIGEWSKI Joy | 2007 |
GER TSV Berlin-Wittenau
|
R | --- | Tilmeldt |
9 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
LOTOTSKYY Oleksandr | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Bremer Rangliste U20 Damer Fleuret | Landesfachverband Fechten Bremen e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Damer Fleuret | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U17 Damer Fleuret | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Damer Fleuret | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U17 Damer Fleuret | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HFC LÜBECK 2 Hanseatischer FC Lübeck (GER) |
GER | --- | Tilmeldt | ||||
VARDE FK Varde FK (DEN) |
DEN | --- | Tilmeldt | ||||
HFC LÜBECK Hanseatischer FC Lübeck (GER) |
- | --- | Annulleret |
2 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
LOTOTSKYY Oleksandr | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CARLSEN ANDERSEN Thea | 2004 |
DEN Varde FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STØTTRUP Johanne Kathrine | 2007 |
DEN Varde FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FRITSCH Franziska | 2005 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MAHUTKA Malin Ava | 2007 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MARKMANN Franziska | 2004 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | Tilmeldt | ||
REIMERS Gesche | 1969 |
GER ETV Hamburg
|
L | --- | Tilmeldt | ||
KRAUSE Frida | 2005 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GOGOLIN Kim | 2005 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KOLLMETZ Hilke | 1971 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
L | --- | Tilmeldt | ||
PFEFFER Iris | 1997 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
POLLOK Ayna | 1996 |
GER Kieler MTV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
REHM Vanessa | 1999 |
GER VFL Pinneberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHWANKE Virginia Angelina | 2002 |
GER VFL Pinneberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RAUNISI Cecilia | 1991 |
ITA Scherma Modica, FC Uni Kiel
|
L | --- | Tilmeldt | ||
RECKFORT Johanna | - | GER FC Uni Kiel | R | --- | Annulleret | ||
SCHMÜSER Emma | - | GER Hanseatischer FC Lübeck | R | --- | Annulleret |
14 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
AUGUSTIN Clemens | GER | Kieler MTV | |||
D | LAABS Martin | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. | ||
LOTOTSKYY Oleksandr | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Bremer Rangliste U20 Damer Fleuret | Landesfachverband Fechten Bremen e.V. |
2023 | Bremer Rangliste Senior Damer Fleuret | Landesfachverband Fechten Bremen e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten Senior Damer Fleuret | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Damer Fleuret | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten Senior Damer Fleuret | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Damer Fleuret | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FG SEGEBERG FG Segeberg (GER) |
GER | --- | Tilmeldt | ||||
HFC LÜBECK Hanseatischer FC Lübeck (GER) |
GER | --- | Tilmeldt | ||||
FECHTERGILDE SÜDHOLSTEIN Fechtergilde Südholstein (GER) |
- | --- | Annulleret | ||||
HFC LÜBECK 2 Hanseatischer FC Lübeck (GER) |
- | --- | Annulleret |
2 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
AUGUSTIN Clemens | GER | Kieler MTV | |||
D | LAABS Martin | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. | ||
LOTOTSKYY Oleksandr | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SIEMERS Jesper | 2008 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KLOKER Henry | 2004 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | Tilmeldt | ||
EL EBRASHI Junes | 2009 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KLÖTZER Maximilian | 2006 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SALZ Paul Alexander | 2005 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SOARES DOS REIS Moritz | 2007 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DROCHNER Raphael | 2009 |
GER Kieler MTV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GRAEFE Lukas | 2007 |
GER Kieler MTV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HERBERG Arien | 2010 |
GER Kieler MTV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ESPELAGE Casper | 2006 |
GER VFL Pinneberg
|
R | --- | Tilmeldt |
10 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
LOTOTSKYY Oleksandr | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Bremer Rangliste U20 Herrer Fleuret | Landesfachverband Fechten Bremen e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U17 Herrer Fleuret | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U17 Herrer Fleuret | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Herrer Fleuret | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Herrer Fleuret | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HFC LÜBECK Hanseatischer FC Lübeck (GER) |
GER | --- | Tilmeldt | ||||
STG HFC LÜBECK / FC LÜTJENSEE / HFC BREMEN Hanseatischer FC Lübeck (GER) |
- | --- | Annulleret |
1 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
LOTOTSKYY Oleksandr | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SIEMERS Jesper | 2008 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BISCHOF Finn | 2005 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KLOKER Henry | 2004 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VOSSENBERG Markus | 1970 |
GER ETV Hamburg
|
L | --- | Tilmeldt | ||
BEU Lars | 1963 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FRIEDRICH Lukas | 1997 |
GER FC Uni Kiel
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MARWEG Timon | 2000 |
GER FC Uni Kiel
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MEYER Lars | 1997 |
GER FC Uni Kiel
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KLÖTZER Maximilian | 2006 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SALZ Paul Alexander | 2005 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SOARES DOS REIS Moritz | 2007 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TCHORZ Paul | 2003 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHEMMERLING Julian | 2002 |
GER Kieler MTV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GOLLNICK Noah | 2000 |
GER MTV Braunschweig
|
L | --- | Tilmeldt | ||
DETERMANN Marius Morgan | 1984 |
GER TG Münster
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ESPELAGE Casper | 2006 |
GER VFL Pinneberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BEDNER Daniel | - | GER FG Segeberg | R | --- | Annulleret |
16 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
AUGUSTIN Clemens | GER | Kieler MTV | |||
D | LAABS Martin | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. | ||
LOTOTSKYY Oleksandr | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Bremer Rangliste U20 Herrer Fleuret | Landesfachverband Fechten Bremen e.V. |
2023 | Bremer Rangliste Senior Herrer Fleuret | Landesfachverband Fechten Bremen e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten Senior Herrer Fleuret | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten Senior Herrer Fleuret | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Herrer Fleuret | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Herrer Fleuret | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FC UNI KIEL FC Uni Kiel (GER) |
MARWEG Timon (2000 R) MEYER Lars (1997 R) FRIEDRICH Lukas (1997 R) |
GER | --- | Tilmeldt | |||
HFC LÜBECK Hanseatischer FC Lübeck (GER) |
GER | --- | Tilmeldt |
2 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
AUGUSTIN Clemens | GER | Kieler MTV | |||
D | LAABS Martin | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. | ||
LOTOTSKYY Oleksandr | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HÜMME Freyja | - | GER FC Lütjensee | R | --- | Annulleret |
0 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
AUGUSTIN Clemens | GER | Kieler MTV | |||
LAABS Martin | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Damer Sabel | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U17 Damer Sabel | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Damer Sabel | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U17 Damer Sabel | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic |
---|
0 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
AUGUSTIN Clemens | GER | Kieler MTV | |||
LAABS Martin | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
REIMERS Gesche | 1969 |
GER ETV Hamburg
|
L | --- | Tilmeldt | ||
WEGNER Charlize | 2003 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KOLLMETZ Hilke | 1971 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
L | --- | Tilmeldt | ||
ALPINO Nadine | 1978 |
GER Kieler MTV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DRÄGER Annabell | 1993 |
GER Kieler MTV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HÜMME Freyja | - | GER FC Lütjensee | R | --- | Annulleret |
5 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
AUGUSTIN Clemens | GER | Kieler MTV | |||
LAABS Martin | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten Senior Damer Sabel | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Damer Sabel | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten Senior Damer Sabel | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Damer Sabel | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic |
---|
0 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
AUGUSTIN Clemens | GER | Kieler MTV | |||
LAABS Martin | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BEU Flynn Jonathan | 2007 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ROOS Nils | 2006 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KAUSCH Vincent | 2006 |
GER Kieler MTV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HAHN Tammo | 2007 |
GER TV Ratingen
|
R | --- | Tilmeldt |
4 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
AUGUSTIN Clemens | GER | Kieler MTV | |||
LAABS Martin | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Herrer Sabel | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U17 Herrer Sabel | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Herrer Sabel | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U17 Herrer Sabel | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic |
---|
0 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
AUGUSTIN Clemens | GER | Kieler MTV | |||
LAABS Martin | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ROOS Nils | 2006 |
GER FC Lütjensee
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FRIEDRICH Lukas | 1997 |
GER FC Uni Kiel
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HANSEN Torben | 1988 |
GER Kieler MTV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KAUSCH Vincent | 2006 |
GER Kieler MTV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHOPPENHAUER Niclas Levin | 1998 |
GER Kieler MTV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HAHN Tammo | 2007 |
GER TV Ratingen
|
R | --- | Tilmeldt |
6 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
AUGUSTIN Clemens | GER | Kieler MTV | |||
LAABS Martin | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten Senior Herrer Sabel | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Herrer Sabel | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten Senior Herrer Sabel | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Herrer Sabel | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
KIELER MTV Kieler MTV (GER) |
HANSEN Torben (1988 R) SCHOPPENHAUER Niclas Levin (1998 R) HERBERG Michael (1978 R) KAUSCH Vincent (2006 R) |
GER | --- | Tilmeldt |
1 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
AUGUSTIN Clemens | GER | Kieler MTV | |||
LAABS Martin | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
VERST Gerald | GER | Træner | Sat | Fechtzentrum Maxdorf |