Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GRÜNTJES Ilvi | 2014 |
GER TG Rohrbach
|
R | --- | Tilmeldt |
1 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
BERRANG Manuel | GER | TV Homburg | |||
CN | HANS Lia | GER | TG Rohrbach | ||
IMBSWEILER Lars | GER | TV Homburg | |||
SCHWARZ Janis | GER | TV Homburg | |||
CN | STRAUB Leon | GER | ATSV Saarbrücken |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic |
---|
0 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
BERRANG Manuel | GER | TV Homburg | |||
CN | HANS Lia | GER | TG Rohrbach | ||
IMBSWEILER Lars | GER | TV Homburg | |||
SCHWARZ Janis | GER | TV Homburg | |||
CN | STRAUB Leon | GER | ATSV Saarbrücken |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
PILOTTA Selina | 2011 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHÄFER Olivia | 2010 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Tilmeldt |
2 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
BERRANG Manuel | GER | TV Homburg | |||
CN | HANS Lia | GER | TG Rohrbach | ||
IMBSWEILER Lars | GER | TV Homburg | |||
SCHWARZ Janis | GER | TV Homburg | |||
CN | STRAUB Leon | GER | ATSV Saarbrücken |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Saarländische Rangliste U13 Damer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U13 Damer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MARX Finja | 2010 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
L | --- | Tilmeldt | ||
WILHELM Michelle | 2008 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HUSSUNG Aiana | 2009 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PILOTTA Selina | 2011 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHÄFER Olivia | 2010 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Tilmeldt |
5 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
BARTH Mathis | GER | Fechterring Hochwald | |||
BERRANG Manuel | GER | TV Homburg | |||
CN | PALTZ Raphael | GER | Fechterring Hochwald |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Saarländische Rangliste U15 Damer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U15 Damer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FISCHER Beate | 2006 |
GER PST Trier
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HUSSUNG Aiana | 2009 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHMITT Soraya | 2006 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SEITZ Jemima | 2007 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Tilmeldt |
4 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
BERRANG Manuel | GER | TV Homburg | |||
CN | HANS Lia | GER | TG Rohrbach | ||
IMBSWEILER Lars | GER | TV Homburg | |||
SCHWARZ Janis | GER | TV Homburg | |||
CN | STRAUB Leon | GER | ATSV Saarbrücken |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Saarländische Rangliste U17 Damer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U17 Damer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
PARZER Lucas | 2014 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SPANIER Lukas | 2014 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Tilmeldt |
2 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
BERRANG Manuel | GER | TV Homburg | |||
CN | HANS Lia | GER | TG Rohrbach | ||
IMBSWEILER Lars | GER | TV Homburg | |||
SCHWARZ Janis | GER | TV Homburg | |||
CN | STRAUB Leon | GER | ATSV Saarbrücken |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
EHRING Constantin | 2012 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WEIJAND Conner | 2012 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BAYER Samuel | 2012 |
GER TG Rohrbach
|
L | --- | Tilmeldt | ||
GRÜNTJES Leif | 2012 |
GER TG Rohrbach
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LAUB Niclas | 2012 |
GER TV Homburg
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SCHNEIDER Cem | 2013 |
GER VT Zweibrücken
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GILILLAND Parker | 2013 |
USA TV Homburg
|
R | --- | Tilmeldt |
7 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
BERRANG Manuel | GER | TV Homburg | |||
CN | HANS Lia | GER | TG Rohrbach | ||
IMBSWEILER Lars | GER | TV Homburg | |||
SCHWARZ Janis | GER | TV Homburg | |||
CN | STRAUB Leon | GER | ATSV Saarbrücken |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BUSER Maximilian | 2010 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Tilmeldt | ||
EHRING Julius | 2011 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MEISBERGER Remo | 2010 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STRAUB Ben | 2010 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHUMANN Jason | 2010 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Tilmeldt |
5 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
BERRANG Manuel | GER | TV Homburg | |||
CN | HANS Lia | GER | TG Rohrbach | ||
IMBSWEILER Lars | GER | TV Homburg | |||
SCHWARZ Janis | GER | TV Homburg | |||
CN | STRAUB Leon | GER | ATSV Saarbrücken |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Saarländische Rangliste U13 Herrer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U13 Herrer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MEISBERGER Remo | 2010 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TCHANG Emil | 2010 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ANNEN Eliano | 2008 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BANOWITZ Constantin | 2009 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STRAUB Ben | - | GER ATSV Saarbrücken | R | --- | Annulleret | ||
AQUILOTTI Matteo Pasquale | - | GER | R | --- | Annulleret |
4 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
BARTH Mathis | GER | Fechterring Hochwald | |||
BERRANG Manuel | GER | TV Homburg | |||
CN | PALTZ Raphael | GER | Fechterring Hochwald |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Saarländische Rangliste U15 Herrer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U15 Herrer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BALLER Joshua | 2008 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHÖMER Jonas | 2006 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BANOWITZ Constantin | 2009 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Tilmeldt | ||
INKELAAR Matthew Rolf Dieter | 2006 |
GER TV Homburg
|
L | --- | Tilmeldt | ||
INKELAAR Michael Gabriel | 2007 |
GER TV Homburg
|
R | --- | Tilmeldt |
5 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
BERRANG Manuel | GER | TV Homburg | |||
CN | HANS Lia | GER | TG Rohrbach | ||
IMBSWEILER Lars | GER | TV Homburg | |||
SCHWARZ Janis | GER | TV Homburg | |||
CN | STRAUB Leon | GER | ATSV Saarbrücken |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Saarländische Rangliste U17 Herrer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U17 Herrer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |