Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
KUSCHE Sandrine | 2010 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZWICKER Annemarie | 2010 |
GER FSF Fechtschule Starzynski Flawil, FC Konstanz
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
SEIFERT Mia Luisa | 2011 |
GER Rastatter TV
|
R | 7 | Tilmeldt | ||
DRAYER Helena | 2010 |
GER SV Waldkirch
|
L | 2 | Tilmeldt | ||
GRAEVE Carla | 2010 |
GER SV Waldkirch
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
PFLUGFELDER Nike | 2010 |
GER SV Waldkirch
|
L | 4 | Tilmeldt | ||
ZHONG Jialu | 2011 |
GER SV Waldkirch
|
R | 6 | Tilmeldt | ||
SCHWAHN Kristina | 2010 |
GER TSF Ditzingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STUMMER Alyssa | - | GER FC Konstanz | R | --- | Annulleret | ||
MASINDE Mila | - | GER SV Waldkirch | R | 5 | Annulleret |
8 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Südbadische Rangliste U13 Damer Kårde | Südbadischer Fechterbund e.V. |
2022 | Südbadische Rangliste U13 Damer Kårde | Südbadischer Fechterbund e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ACKERMANN Ben | 2010 |
GER FSF Fechtschule Starzynski Flawil, FC Konstanz
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
BOLLENDORF Tim | 2010 |
GER SV Böblingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FAILENSCHMID Moritz | 2010 |
GER SV Böblingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HIKEL Benjamin Lukas | 2010 |
GER SV Böblingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHIELKE Jan-Luca | 2010 |
GER SV Böblingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HOCH Dominik | 2010 |
GER
|
L | --- | Tilmeldt | ||
MAIER Jonathan | 2011 |
GER
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
BRUNNER Jonas | 2010 |
GER TG Schwenningen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
POSCHIK Aris Awram | 2010 |
GER TG Schwenningen
|
R | --- | Tilmeldt |
9 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Südbadische Rangliste U13 Herrer Kårde | Südbadischer Fechterbund e.V. |
2022 | Südbadische Rangliste U13 Herrer Kårde | Südbadischer Fechterbund e.V. |