Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic |
---|
0 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
D | FRICKE Fiona | GER | Eintracht Frankfurt | ||
D | GIANNOLO Valerio | GER | Frankfurter TV | ||
D | KORB Charlotte | GER | VFL Bad Nauheim | ||
LANZMICH Oskar | GER | Darmstädter FC | |||
D | MIKES Julian | GER | Eintracht Frankfurt | ||
D | RISTOCK Clara | GER | Eintracht Frankfurt | ||
D | SHYKHALYEV Maxim | UKR | FC Offenbach | ||
D | WEBER Saskia | GER | FC Offenbach | ||
D | ZVEREV Konstantin | GER | Frankfurter TV | ||
D | ZVEREV Tim | UKR | Frankfurter TV |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MENDEL Ella | 2013 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FRITZ Lina | 2014 |
GER Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WANG Sophie | 2014 |
GER Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BREITENFELDER Malin | 2013 |
GER VFL Bad Nauheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GRECO Carla | 2013 |
ITA Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LINKENBACH Greta | - | GER | L | --- | Annulleret |
5 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
D | FRICKE Fiona | GER | Eintracht Frankfurt | ||
D | GIANNOLO Valerio | GER | Frankfurter TV | ||
D | KORB Charlotte | GER | VFL Bad Nauheim | ||
LANZMICH Oskar | GER | Darmstädter FC | |||
D | MIKES Julian | GER | Eintracht Frankfurt | ||
D | RISTOCK Clara | GER | Eintracht Frankfurt | ||
D | SHYKHALYEV Maxim | UKR | FC Offenbach | ||
D | WEBER Saskia | GER | FC Offenbach | ||
D | ZVEREV Konstantin | GER | Frankfurter TV | ||
D | ZVEREV Tim | UKR | Frankfurter TV |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Hessische Rangliste U11 Damer Kårde | Hessischer Fechterverband e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ENGLERT Charlotte | 2012 |
GER Eintracht Frankfurt
|
L | --- | Tilmeldt | ||
GERHARDT Ariane | 2012 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LAWALL Olivia | 2011 |
GER Eintracht Frankfurt
|
L | --- | Tilmeldt | ||
VERHOEVEN Valentina | 2011 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ANSORGE Maja Alessia | 2011 |
GER FC Kassel
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MOLL Marie | 2011 |
GER FC Offenbach
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HUSE Nuria Marie | 2011 |
GER Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
JENAL Liv | 2012 |
GER Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RZEPNICKA Rizlane | 2011 |
GER Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZVEREV Maja | 2011 |
GER Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
IDLER Leana | 2012 |
GER SV Böblingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
EL BADRAWY Nala | 2012 |
GER VFL Bad Nauheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HASSFURTER Lene | 2011 |
GER VFL Bad Nauheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HUANG Shuwen | 2011 |
GER VFL Bad Nauheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LINKENBACH Sanna | 2012 |
GER VFL Bad Nauheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SAWERTHAL Marie | 2011 |
GER VFL Bad Nauheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SHMELKOVA Sofiia | 2012 |
RUS Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt |
17 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
D | FASSER Maurice | GER | SSG Bensheim | ||
D | GIANNOLO Valerio | GER | Frankfurter TV | ||
D | GÜTTLER Maximilian | GER | Eintracht Frankfurt | ||
D | KORB Charlotte | GER | VFL Bad Nauheim | ||
LANZMICH Oskar | GER | Darmstädter FC | |||
D | LORR Clara | GER | VFL Bad Nauheim | ||
D | ZVEREV Konstantin | GER | Frankfurter TV | ||
D | ZVEREV Tim | UKR | Frankfurter TV |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Hessische Rangliste U13 Damer Kårde | Hessischer Fechterverband e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SUN Pujia | 2010 |
CHN Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MIAO Sirui Mia | 2010 |
CHN Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
COMBIER Laura | 2009 |
FRA Darmstädter FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DURMUS Sarah | 2009 |
GER Mannheimer FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FROESCH Anna | 2010 |
GER Mainzer TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KOUTSODENDRI Maja | 2009 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RZEPNICKA Rizlane | 2011 |
GER Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
OMET Lola Yan | 2010 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NOUR-ELDIN Nelly | 2009 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ENOMA Caroline Omosefe | 2009 |
GER FC Offenbach
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GRAF Louisa | 2010 |
GER FC Offenbach
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MOLL Marie | 2011 |
GER FC Offenbach
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PETROVICI Antonia | 2010 |
GER FC Offenbach
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STERNBERG Lya | 2010 |
GER FC Offenbach
|
R | --- | Tilmeldt | ||
EGER Magdalena | 2009 |
GER Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
IXKES Athea Alwara Elisa Maria | 2009 |
GER Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZVEREV Maja | 2011 |
GER Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HEESE Charlotte | 2009 |
GER SSG Bensheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BABER Flora | 2009 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NICKEL Tabea | 2010 |
GER TV Dillenburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GLAAS Isabella | 2010 |
GER VFL Bad Nauheim
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SCHNERMANN Nina Gi-Yun | 2010 |
GER VFL Bad Nauheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VARANYTSIA Vasilisa | 2010 |
UKR Darmstädter FC
|
R | --- | Tilmeldt |
23 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
D | FRICKE Fiona | GER | Eintracht Frankfurt | ||
D | GIANNOLO Valerio | GER | Frankfurter TV | ||
D | KORB Charlotte | GER | VFL Bad Nauheim | ||
LANZMICH Oskar | GER | Darmstädter FC | |||
D | MIKES Julian | GER | Eintracht Frankfurt | ||
D | RISTOCK Clara | GER | Eintracht Frankfurt | ||
D | SHYKHALYEV Maxim | UKR | FC Offenbach | ||
D | WEBER Saskia | GER | FC Offenbach | ||
D | ZVEREV Konstantin | GER | Frankfurter TV | ||
D | ZVEREV Tim | UKR | Frankfurter TV |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Hessische Rangliste U15 Damer Kårde | Hessischer Fechterverband e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BERKEL Oskar | 2015 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt |
1 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
D | FRICKE Fiona | GER | Eintracht Frankfurt | ||
D | GIANNOLO Valerio | GER | Frankfurter TV | ||
D | KORB Charlotte | GER | VFL Bad Nauheim | ||
LANZMICH Oskar | GER | Darmstädter FC | |||
D | MIKES Julian | GER | Eintracht Frankfurt | ||
D | RISTOCK Clara | GER | Eintracht Frankfurt | ||
D | SHYKHALYEV Maxim | UKR | FC Offenbach | ||
D | WEBER Saskia | GER | FC Offenbach | ||
D | ZVEREV Konstantin | GER | Frankfurter TV | ||
D | ZVEREV Tim | UKR | Frankfurter TV |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SUN Rongbin | 2013 |
CHN Eintracht Frankfurt
|
L | --- | Tilmeldt | ||
JOHNSSON Gunnar | 2013 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STIEPANI Arthur | 2013 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHULZ Kai Leonard | 2014 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ERNST Enrico | 2013 |
GER FC Hardheim-Höpfingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHILLING Erik Hannes | 2014 |
GER FC Kassel
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HUANG Stefan Mucheng | 2014 |
GER Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PAPIC Miro | 2014 |
GER Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MATHIEU Linus | 2013 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WABNITZ Béla | 2013 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHÜTZE Ruben | 2013 |
GER SSG Bensheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DÖRNER Luke | 2014 |
GER TG Frankenthal
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LIEBHABER Theo | 2014 |
GER TG Frankenthal
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HEYSER Titus | 2013 |
GER TSV Korbach
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHÖBERL Maximilian | 2013 |
GER TSV Korbach
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HUANG Shucheng | 2014 |
GER VFL Bad Nauheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FIEDOTOV Artem | 2013 |
UKR TSV Speyer
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KAHRMANN Carlos | - | GER TG Frankenthal | R | --- | Annulleret | ||
CLAUSWITZ Carlo Luc | - | GER VFL Bad Nauheim | R | --- | Annulleret |
17 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
D | FRICKE Fiona | GER | Eintracht Frankfurt | ||
D | GIANNOLO Valerio | GER | Frankfurter TV | ||
D | KORB Charlotte | GER | VFL Bad Nauheim | ||
LANZMICH Oskar | GER | Darmstädter FC | |||
D | MIKES Julian | GER | Eintracht Frankfurt | ||
D | RISTOCK Clara | GER | Eintracht Frankfurt | ||
D | SHYKHALYEV Maxim | UKR | FC Offenbach | ||
D | WEBER Saskia | GER | FC Offenbach | ||
D | ZVEREV Konstantin | GER | Frankfurter TV | ||
D | ZVEREV Tim | UKR | Frankfurter TV |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Hessische Rangliste U11 Herrer Kårde | Hessischer Fechterverband e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
REN Kecheng | 2011 |
CHN Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZHANG Haomeng | 2011 |
CHN SSG Bensheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BELLARTZ Adam | 2011 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LIU Haotian | 2012 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LUDWIG Jonas | 2011 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MCDONAGH Finn | 2011 |
GER FC Kassel
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SÜVERN Elio | 2011 |
GER FC Kassel
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DRESS Ludwig | 2012 |
GER Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FRANK Florin | 2011 |
GER Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KERK Mathis | 2012 |
GER Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GÖLICKE Dominic | 2012 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FISCHER Hugo | 2011 |
GER Homburger TG
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CHIANG Nico | 2012 |
GER SSG Bensheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HARTNAGEL Joschua | 2011 |
GER SSG Bensheim
|
L | --- | Tilmeldt | ||
HASSFURTER Johann | 2011 |
GER VFL Bad Nauheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MÜLLER Elia | 2011 |
GER VFL Bad Nauheim
|
L | --- | Tilmeldt | ||
NAUMANN Silas Nico | 2012 |
GER VFL Bad Nauheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SAGERT Lukas | 2011 |
GER VFL Bad Nauheim
|
L | --- | Tilmeldt | ||
GHIELMI Fabrizio | 2012 |
ITA Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GRIMALDI Francesco | 2012 |
ITA Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DE VOOGD Zachary | 2011 |
NED Leidsche Schermvereniging AEW
|
R | --- | Tilmeldt |
21 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
D | FASSER Maurice | GER | SSG Bensheim | ||
D | GIANNOLO Valerio | GER | Frankfurter TV | ||
D | GÜTTLER Maximilian | GER | Eintracht Frankfurt | ||
D | KORB Charlotte | GER | VFL Bad Nauheim | ||
LANZMICH Oskar | GER | Darmstädter FC | |||
D | LORR Clara | GER | VFL Bad Nauheim | ||
D | ZVEREV Konstantin | GER | Frankfurter TV | ||
D | ZVEREV Tim | UKR | Frankfurter TV |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Hessische Rangliste U13 Herrer Kårde | Hessischer Fechterverband e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
TONG Felix Kuo | 2009 |
CHN Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZHANG Haomeng | 2011 |
CHN SSG Bensheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
EBERHARDT Gero | 2009 |
GER Mainzer TV
|
L | --- | Tilmeldt | ||
PLÖTZ Philipp | 2010 |
GER Mannheimer FC
|
L | --- | Tilmeldt | ||
LAVAUD Leonard | 2009 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RUMMLER Jean | 2009 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHICK Kjell | 2009 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STEINMETZ Jakob | 2009 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ENGLERT Arthur | 2009 |
GER Eintracht Frankfurt
|
L | --- | Tilmeldt | ||
MENDEL Jonathan | 2010 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
JACOB Louis | 2009 |
GER FC Hardheim-Höpfingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
JACOB Lucas | 2012 |
GER FC Hardheim-Höpfingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LANGE CANTALAPIEDRA Oscar | 2009 |
GER FC Kassel
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MACKENSEN Jasper | 2009 |
GER FC Kassel
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BRÜCKMANN Bjarne | 2010 |
GER FC Offenbach
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FERREIRA GONCALVES Cristiano | 2010 |
GER FC Offenbach
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NEUMANN Raphael | 2010 |
GER FC Offenbach
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BAYER Mighty Maitian | 2009 |
GER Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GROFER Antonius | 2010 |
GER Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LAPA Alexander | 2009 |
GER Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
REIDEMEISTER Solomon | 2010 |
GER Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SEIFFERT Florian | 2009 |
GER Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHMIDT VEGA Till | 2010 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
L | --- | Tilmeldt | ||
STEFFENS Jon | 2009 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
L | --- | Tilmeldt | ||
CHIANG Nico | 2012 |
GER SSG Bensheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FEY Tom | 2010 |
GER SSG Bensheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHÜTZE Xaver | 2010 |
GER SSG Bensheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HONERT Ryan | 2009 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ACKERMANN Aaron | 2010 |
GER TV Dieburg
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SCHMENGER Luca | 2010 |
GER TV Dieburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GIERSBACH Leonard | 2009 |
GER TV Dillenburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TATAROV Arseny | 2010 |
GER TV Dillenburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KRAUSE Noah Zacharias | 2010 |
GER VFL Bad Nauheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MÜLLER Elia | 2011 |
GER VFL Bad Nauheim
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SAGERT Lukas | 2011 |
GER VFL Bad Nauheim
|
L | --- | Tilmeldt | ||
HEUSER Tobias | 2009 |
GER Wiesbadener FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DE VOOGD Zachary | 2011 |
NED Leidsche Schermvereniging AEW
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BALZER Jakob | - | GER Eintracht Frankfurt | R | --- | Annulleret | ||
STILLER Carl | - | GER Eintracht Frankfurt | R | --- | Annulleret | ||
JAHNKE Otis | - | GER Frankfurter TV | R | --- | Annulleret |
37 Tilmeldinger, 0 afventer, 3 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
D | FRICKE Fiona | GER | Eintracht Frankfurt | ||
D | GIANNOLO Valerio | GER | Frankfurter TV | ||
D | KORB Charlotte | GER | VFL Bad Nauheim | ||
LANZMICH Oskar | GER | Darmstädter FC | |||
D | MIKES Julian | GER | Eintracht Frankfurt | ||
D | RISTOCK Clara | GER | Eintracht Frankfurt | ||
D | SHYKHALYEV Maxim | UKR | FC Offenbach | ||
D | WEBER Saskia | GER | FC Offenbach | ||
D | ZVEREV Konstantin | GER | Frankfurter TV | ||
D | ZVEREV Tim | UKR | Frankfurter TV |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Hessische Rangliste U15 Herrer Kårde | Hessischer Fechterverband e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ROTH Cecilia | 2015 |
GER TV Alsfeld
|
R | --- | Tilmeldt |
1 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BERGER Svend | GER | Mainzer TV | ||
D | LANZMICH Oskar | GER | Darmstädter FC | ||
D | MACH Cornelius | GER | TV Alsfeld | ||
CN | NEUHÄUSER Marc | GER | Mainzer TV |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HAMEL Clara | 2014 |
GER TV Alsfeld
|
R | --- | Tilmeldt |
1 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BERGER Svend | GER | Mainzer TV | ||
D | LANZMICH Oskar | GER | Darmstädter FC | ||
D | MACH Cornelius | GER | TV Alsfeld | ||
CN | NEUHÄUSER Marc | GER | Mainzer TV |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Hessische Rangliste U11 Damer Sabel | Hessischer Fechterverband e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ABDELSALAM Jocelyn | 2012 |
EGY Mainzer TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NATTUVETTY Maja | 2012 |
GER Mainzer TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KANZLIERSCH Clara | - | GER TV Wetzlar | R | --- | Annulleret |
2 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BERGER Svend | GER | Mainzer TV | ||
D | LANZMICH Oskar | GER | Darmstädter FC | ||
D | MACH Cornelius | GER | TV Alsfeld | ||
CN | NEUHÄUSER Marc | GER | Mainzer TV |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Hessische Rangliste U13 Damer Sabel | Hessischer Fechterverband e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
NATTUVETTY Maja | 2012 |
GER Mainzer TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KÖHLER Paula | 2010 |
GER SSG Bensheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HENRY Alizée | 2009 |
GER TG Worms
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BALANDJK Amalia | 2011 |
GER TV Alsfeld
|
L | --- | Tilmeldt | ||
CHEMNITZ Nina | 2010 |
GER TV Alsfeld
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KANZLIERSCH Clara | 2011 |
GER TV Wetzlar
|
R | --- | Tilmeldt |
6 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BERGER Svend | GER | Mainzer TV | ||
D | LANZMICH Oskar | GER | Darmstädter FC | ||
D | MACH Cornelius | GER | TV Alsfeld | ||
CN | NEUHÄUSER Marc | GER | Mainzer TV |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Hessische Rangliste U15 Damer Sabel | Hessischer Fechterverband e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ABDELSALAM Mourad | 2015 |
EGY Mainzer TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TIMKE Jannik | 2015 |
GER TV Ratingen
|
R | --- | Tilmeldt |
2 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BERGER Svend | GER | Mainzer TV | ||
D | LANZMICH Oskar | GER | Darmstädter FC | ||
D | MACH Cornelius | GER | TV Alsfeld | ||
CN | NEUHÄUSER Marc | GER | Mainzer TV |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BOFAN Wang | 2014 |
CHI TV Alsfeld
|
L | --- | Tilmeldt | ||
BARTH Alois | 2013 |
GER Mainzer TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FEILER Henry Samuel | 2014 |
GER Mainzer TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PETERS Justus | 2013 |
GER Mainzer TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHILLER Lian | 2014 |
GER TV Wetzlar
|
L | --- | Tilmeldt | ||
LA COGNATA Giovanni | 2013 |
ITA TV Ratingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BUDECKER Frederik | - | GER TV Wetzlar | R | --- | Annulleret |
6 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BERGER Svend | GER | Mainzer TV | ||
D | LANZMICH Oskar | GER | Darmstädter FC | ||
D | MACH Cornelius | GER | TV Alsfeld | ||
CN | NEUHÄUSER Marc | GER | Mainzer TV |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Hessische Rangliste U11 Herrer Sabel | Hessischer Fechterverband e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
OTUONYE Rehoboth | 2011 |
GEO TG Worms
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LÖSCHEN Mika | 2012 |
GER MTV Giessen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LANTELME Noah | 2012 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MCMANUS Eric | 2011 |
GER Mainzer TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HARTNAGEL Joschua | 2011 |
GER SSG Bensheim
|
L | --- | Tilmeldt | ||
BARZ Tarek | 2012 |
GER TG Worms
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TIMKE Niklas | 2011 |
GER TV Ratingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HOFMANN Maximilian | 2012 |
GER TV Wetzlar
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KLUGE Anton | 2011 |
GER TV Wetzlar
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WANG Qian | 2012 |
TPE Mainzer TV
|
R | --- | Tilmeldt |
10 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BERGER Svend | GER | Mainzer TV | ||
D | LANZMICH Oskar | GER | Darmstädter FC | ||
D | MACH Cornelius | GER | TV Alsfeld | ||
CN | NEUHÄUSER Marc | GER | Mainzer TV |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Hessische Rangliste U13 Herrer Sabel | Hessischer Fechterverband e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SITZENSTUHL Maximilian | 2010 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GÄRTNER David | 2010 |
GER Mainzer TV
|
L | --- | Tilmeldt | ||
LÖSCHEN Matti | 2010 |
GER MTV Giessen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ROTH Thomas Michael | 2010 |
GER TV Alsfeld
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHMIDT Michael | 2010 |
GER TV Alsfeld
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHILLER Samuel | 2010 |
GER TV Wetzlar
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WANG Qian | 2012 |
TPE Mainzer TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MYRHORDSKYI Myron | 2010 |
UKR TG Worms
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FEY Tom | - | GER SSG Bensheim | R | --- | Annulleret | ||
TIMKE Niklas | - | GER TV Ratingen | R | --- | Annulleret |
8 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BERGER Svend | GER | Mainzer TV | ||
D | LANZMICH Oskar | GER | Darmstädter FC | ||
D | MACH Cornelius | GER | TV Alsfeld | ||
CN | NEUHÄUSER Marc | GER | Mainzer TV |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2023 | Hessische Rangliste U15 Herrer Sabel | Hessischer Fechterverband e.V. |
GIANNOLO Nadine | GER | Træner | Sat Sun | Frankfurter TV | |
IXKES Tassilo Che Maria | GER | Træner | Sun | Frankfurter TV | |
MIRETSKI Arkadi | GER | Træner | Sat Sun | Frankfurter TV | |
KONDRING Philipp | GER | Træner | Sun | VFL Bad Nauheim | |
SCHELTER Johanna | GER | Træner | Sat | VFL Bad Nauheim | |
ZIEGELHÖFFER Tibor | GER | Træner | Sun | VFL Bad Nauheim |