tilbage til oversigten
GER St. Ingbert
October 15, 2022 - October 16, 2022
påkrævet:
National licens
Kårde Damer U15 Individuelt
Vis liste
Atlet / Hold |
Seedning |
Status |
lic |
SCHÄFER Olivia
|
2010
|
GER TV Homburg
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
SCHALLERT Anna- Helena
|
2010
|
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
MARX Finja
|
2010
|
GER Fechterring Hochwald
|
L
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
SCHMITZ Alina
|
2008
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
WILHELM Michelle
|
2008
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
5 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Dommere
Kategori |
Navn |
Land |
Tilmeldt af |
|
|
FEß Norbert |
GER |
Fechterbund Saar e.V. |
|
|
CN |
HANS Lia |
GER |
Fechtzentrum Maxdorf |
|
|
CN |
JANN Danielle |
GER |
TG Rohrbach |
|
|
L |
MARIEN Isabell |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
CN |
PALTZ Raphael |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
L |
PALTZ Simon |
GER |
Fechterbund Saar e.V. |
|
|
E |
SCHNEIDER Florian |
GER |
Fechterbund Saar e.V. |
|
|
|
SCHNEIDER Wilfried |
GER |
TUS Neunkirchen |
|
|
CN |
STRAUB Leon |
GER |
ATSV Saarbrücken |
|
|
|
STRUNK Alexander |
GER |
Fechterbund Saar e.V. |
|
|
|
TIPPELT Sonja |
GER |
TSG Friesenheim |
|
|
|
WOLZ Ditmar |
GER |
ATSV Saarbrücken |
|
|
L |
ZENS Katja |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
Navn |
Land |
Tilmeldt af |
Rolle |
Dommere |
Officials |
Official |
|
MARIEN Isabell |
GER |
fencingworldwide
|
ranking lists
2022 |
Südwestdeutsche Rangliste U13 Damer Kårde |
Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2023 |
Saarländische Rangliste U15 Damer Kårde |
Fechterbund Saar e.V. |
2023 |
Saarländische Rangliste U13 Damer Kårde |
Fechterbund Saar e.V. |
2022 |
Saarländische Rangliste U13 Damer Kårde |
Fechterbund Saar e.V. |
2022 |
Saarländische Rangliste U15 Damer Kårde |
Fechterbund Saar e.V. |
Kårde Damer Senior Hold
Vis liste
Atlet / Hold |
Seedning |
Status |
lic |
FR HOCHWALD WADERN
Fechterring Hochwald (GER)
|
|
GER
|
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
1 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Dommere
Kategori |
Navn |
Land |
Tilmeldt af |
|
|
FEß Norbert |
GER |
Fechterbund Saar e.V. |
|
|
CN |
HANS Lia |
GER |
Fechtzentrum Maxdorf |
|
|
CN |
JANN Danielle |
GER |
TG Rohrbach |
|
|
L |
MARIEN Isabell |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
CN |
PALTZ Raphael |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
L |
PALTZ Simon |
GER |
Fechterbund Saar e.V. |
|
|
E |
SCHNEIDER Florian |
GER |
Fechterbund Saar e.V. |
|
|
|
SCHNEIDER Wilfried |
GER |
TUS Neunkirchen |
|
|
CN |
STRAUB Leon |
GER |
ATSV Saarbrücken |
|
|
|
STRUNK Alexander |
GER |
Fechterbund Saar e.V. |
|
|
|
TIPPELT Sonja |
GER |
TSG Friesenheim |
|
|
|
WOLZ Ditmar |
GER |
ATSV Saarbrücken |
|
|
L |
ZENS Katja |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
Navn |
Land |
Tilmeldt af |
Rolle |
Dommere |
Officials |
Official |
|
MARIEN Isabell |
GER |
fencingworldwide
|
Kårde Damer Senior Individuelt
Vis liste
Atlet / Hold |
Seedning |
Status |
lic |
LUXENBURGER Laura
|
2003
|
GER TV Homburg
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
MARX Charlotte
|
2005
|
GER Heidenheimer SB
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
MÜLLER Tomke
|
2003
|
GER 1. FC Holz
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
TCHANG Pauline
|
2005
|
GER ATSV Saarbrücken
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
REUTER Anna
|
2005
|
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
MARIEN Isabell
|
1997
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
NICOLAY Kathrin
|
1978
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
FREVEL Petra
|
1961
|
GER FSC Saarlouis
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
STAHL Nadine
|
1994
|
GER SGS Erlangen
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
ZENS Anna
|
2003
|
LUX CE Sud, Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
10 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Dommere
Kategori |
Navn |
Land |
Tilmeldt af |
|
|
FEß Norbert |
GER |
Fechterbund Saar e.V. |
|
|
CN |
HANS Lia |
GER |
Fechtzentrum Maxdorf |
|
|
CN |
JANN Danielle |
GER |
TG Rohrbach |
|
|
L |
MARIEN Isabell |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
CN |
PALTZ Raphael |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
L |
PALTZ Simon |
GER |
Fechterbund Saar e.V. |
|
|
E |
SCHNEIDER Florian |
GER |
Fechterbund Saar e.V. |
|
|
|
SCHNEIDER Wilfried |
GER |
TUS Neunkirchen |
|
|
CN |
STRAUB Leon |
GER |
ATSV Saarbrücken |
|
|
|
STRUNK Alexander |
GER |
Fechterbund Saar e.V. |
|
|
|
TIPPELT Sonja |
GER |
TSG Friesenheim |
|
|
|
WOLZ Ditmar |
GER |
ATSV Saarbrücken |
|
|
L |
ZENS Katja |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
Navn |
Land |
Tilmeldt af |
Rolle |
Dommere |
Officials |
Official |
|
MARIEN Isabell |
GER |
fencingworldwide
|
ranking lists
2022 |
Südwestdeutsche Rangliste Senior Damer Kårde |
Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 |
Südwestdeutsche Rangliste U20 Damer Kårde |
Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 |
Südwestdeutsche Rangliste U17 Damer Kårde |
Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 |
Saarländische Rangliste U17 Damer Kårde |
Fechterbund Saar e.V. |
2023 |
Saarländische Rangliste U17 Damer Kårde |
Fechterbund Saar e.V. |
2023 |
Saarländische Rangliste U20 Damer Kårde |
Fechterbund Saar e.V. |
2023 |
Südwestdeutsche Rangliste Senior Damer Kårde |
Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2023 |
Saarländische Rangliste Senior Damer Kårde |
Fechterbund Saar e.V. |
2022 |
Saarländische Rangliste U20 Damer Kårde |
Fechterbund Saar e.V. |
2022 |
Saarländische Rangliste Senior Damer Kårde |
Fechterbund Saar e.V. |
Kårde Herrer U15 Individuelt
Vis liste
Atlet / Hold |
Seedning |
Status |
lic |
ANNEN Eliano
|
2008
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
AQUILOTTI Matteo Pasquale
|
2009
|
GER
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
GRESS Jamey
|
2008
|
GER TG Rohrbach
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
KORZHENEUSKII Kirill
|
2009
|
GER PST Trier
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
POLLEY Elias
|
2010
|
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
SCHULTHEISS Konstantin
|
2008
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
STROHSCHEIN Leo
|
2009
|
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
SÜS Samuel
|
2008
|
GER
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
MEISBERGER Remo
|
2010
|
GER ATSV Saarbrücken
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
STRAUB Ben
|
2010
|
GER ATSV Saarbrücken
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
TCHANG Emil
|
2010
|
GER ATSV Saarbrücken
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
BALLER Joshua
|
2008
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
MOLTER Felix
|
2008
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
DE OLIVEIRA BRAGA SALEIRO CARDOSO Hugo
|
2008
|
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
KOSER Daniel
|
2008
|
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
STEFFENS Jon
|
2009
|
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
L
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
CORBIE Mika
|
2009
|
GER TSG Friesenheim
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
BANOWITZ Constantin
|
2009
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
18 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Dommere
Kategori |
Navn |
Land |
Tilmeldt af |
|
|
FEß Norbert |
GER |
Fechterbund Saar e.V. |
|
|
CN |
HANS Lia |
GER |
Fechtzentrum Maxdorf |
|
|
CN |
JANN Danielle |
GER |
TG Rohrbach |
|
|
L |
MARIEN Isabell |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
CN |
PALTZ Raphael |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
L |
PALTZ Simon |
GER |
Fechterbund Saar e.V. |
|
|
E |
SCHNEIDER Florian |
GER |
Fechterbund Saar e.V. |
|
|
|
SCHNEIDER Wilfried |
GER |
TUS Neunkirchen |
|
|
CN |
STRAUB Leon |
GER |
ATSV Saarbrücken |
|
|
|
STRUNK Alexander |
GER |
Fechterbund Saar e.V. |
|
|
|
TIPPELT Sonja |
GER |
TSG Friesenheim |
|
|
|
WOLZ Ditmar |
GER |
ATSV Saarbrücken |
|
|
L |
ZENS Katja |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
Navn |
Land |
Tilmeldt af |
Rolle |
Dommere |
Officials |
Official |
|
MARIEN Isabell |
GER |
fencingworldwide
|
ranking lists
2022 |
Südwestdeutsche Rangliste U15 Herrer Kårde |
Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 |
Südwestdeutsche Rangliste U13 Herrer Kårde |
Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2023 |
Saarländische Rangliste U13 Herrer Kårde |
Fechterbund Saar e.V. |
2023 |
Saarländische Rangliste U15 Herrer Kårde |
Fechterbund Saar e.V. |
2022 |
Saarländische Rangliste U13 Herrer Kårde |
Fechterbund Saar e.V. |
2022 |
Saarländische Rangliste U15 Herrer Kårde |
Fechterbund Saar e.V. |
Kårde Herrer Senior Hold
Vis liste
Atlet / Hold |
Seedning |
Status |
lic |
TV HOMBURG
TV Homburg (GER)
|
|
GER
|
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
FR HOCHWALD WADERN
Fechterring Hochwald (GER)
|
|
GER
|
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
2 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Dommere
Kategori |
Navn |
Land |
Tilmeldt af |
|
|
FEß Norbert |
GER |
Fechterbund Saar e.V. |
|
|
CN |
HANS Lia |
GER |
Fechtzentrum Maxdorf |
|
|
CN |
JANN Danielle |
GER |
TG Rohrbach |
|
|
L |
MARIEN Isabell |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
CN |
PALTZ Raphael |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
L |
PALTZ Simon |
GER |
Fechterbund Saar e.V. |
|
|
E |
SCHNEIDER Florian |
GER |
Fechterbund Saar e.V. |
|
|
|
SCHNEIDER Wilfried |
GER |
TUS Neunkirchen |
|
|
CN |
STRAUB Leon |
GER |
ATSV Saarbrücken |
|
|
|
STRUNK Alexander |
GER |
Fechterbund Saar e.V. |
|
|
|
TIPPELT Sonja |
GER |
TSG Friesenheim |
|
|
|
WOLZ Ditmar |
GER |
ATSV Saarbrücken |
|
|
L |
ZENS Katja |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
Navn |
Land |
Tilmeldt af |
Rolle |
Dommere |
Officials |
Official |
|
MARIEN Isabell |
GER |
fencingworldwide
|
Kårde Herrer Senior Individuelt
Vis liste
Atlet / Hold |
Seedning |
Status |
lic |
BOPP Dietrich
|
2001
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
CADET Maurice
|
1979
|
GER TV Homburg
|
L
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
FOTH Thomas Gerald
|
1964
|
GER PST Trier
|
L
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
GRÖGER Christoph
|
2007
|
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
HUST Tobias
|
1996
|
GER TG Rohrbach
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
IMBSWEILER Lars
|
2002
|
GER TV Homburg
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
SCHWARZ Janis
|
2004
|
GER TV Homburg
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
FORSTER Joshua
|
2002
|
GER ATSV Saarbrücken
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
STRAUB Max
|
2006
|
GER ATSV Saarbrücken
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
WOLZ Ditmar
|
1956
|
GER ATSV Saarbrücken
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
BARTH Mathis
|
2004
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
KITTLER Rolf
|
1958
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
MARX Valentino
|
2003
|
GER Fechterring Hochwald
|
L
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
PALTZ Raphael
|
1997
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
BUBERL Erik Niklas
|
2007
|
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
KREUTZ Marcel
|
2003
|
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
SCHLOSSER Jonah
|
2005
|
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
STRUNK Alexander
|
1992
|
GER PST Trier
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
HANS Matthis
|
2006
|
GER TG Rohrbach
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
TIPPELT Cedric
|
2004
|
GER TSG Friesenheim
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
BUSCH Jonah
|
2001
|
GER TUS Neunkirchen
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
COREA Till
|
2004
|
GER TUS Neunkirchen
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
DÖRR Hardy
|
1963
|
GER TV Homburg
|
L
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
COLLING Emile
|
1968
|
LUX CE Luxembourg
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
COLLING Herve
|
2007
|
LUX SC Parcival Leuven, CE Luxembourg
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
KUHN Silas
|
-
|
GER Fechtzentrum Maxdorf
|
R |
|
---
|
Annulleret |
|
SCHÖMER Jonas
|
-
|
GER Fechterring Hochwald
|
R |
|
---
|
Annulleret |
|
25 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Dommere
Kategori |
Navn |
Land |
Tilmeldt af |
|
|
FEß Norbert |
GER |
Fechterbund Saar e.V. |
|
|
CN |
HANS Lia |
GER |
Fechtzentrum Maxdorf |
|
|
CN |
JANN Danielle |
GER |
TG Rohrbach |
|
|
L |
MARIEN Isabell |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
CN |
PALTZ Raphael |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
L |
PALTZ Simon |
GER |
Fechterbund Saar e.V. |
|
|
E |
SCHNEIDER Florian |
GER |
Fechterbund Saar e.V. |
|
|
|
SCHNEIDER Wilfried |
GER |
TUS Neunkirchen |
|
|
CN |
STRAUB Leon |
GER |
ATSV Saarbrücken |
|
|
|
STRUNK Alexander |
GER |
Fechterbund Saar e.V. |
|
|
|
TIPPELT Sonja |
GER |
TSG Friesenheim |
|
|
|
WOLZ Ditmar |
GER |
ATSV Saarbrücken |
|
|
L |
ZENS Katja |
GER |
Fechterring Hochwald |
|
|
Navn |
Land |
Tilmeldt af |
Rolle |
Dommere |
Officials |
Official |
|
MARIEN Isabell |
GER |
fencingworldwide
|
ranking lists
2022 |
Südwestdeutsche Rangliste U20 Herrer Kårde |
Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 |
Südwestdeutsche Rangliste U17 Herrer Kårde |
Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 |
Saarländische Rangliste U17 Herrer Kårde |
Fechterbund Saar e.V. |
2023 |
Saarländische Rangliste U20 Herrer Kårde |
Fechterbund Saar e.V. |
2023 |
Südwestdeutsche Rangliste Senior Herrer Kårde |
Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2023 |
Saarländische Rangliste Senior Herrer Kårde |
Fechterbund Saar e.V. |
2022 |
Südwestdeutsche Rangliste Senior Herrer Kårde |
Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 |
Saarländische Rangliste U20 Herrer Kårde |
Fechterbund Saar e.V. |
2022 |
Saarländische Rangliste Senior Herrer Kårde |
Fechterbund Saar e.V. |
Fleuret Damer Senior Hold
Vis liste
Atlet / Hold |
Seedning |
Status |
lic |
0 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Dommere
Kategori |
Navn |
Land |
Tilmeldt af |
|
D |
REICHOLD Nils |
GER |
TG Frankenthal |
|
|
E |
SCHNEIDER Florian |
GER |
TUS Neunkirchen |
|
|
Navn |
Land |
Tilmeldt af |
Rolle |
Dommere |
Officials |
Official |
|
MARIEN Isabell |
GER |
fencingworldwide
|
Fleuret Damer Senior Individuelt
Vis liste
Atlet / Hold |
Seedning |
Status |
lic |
BLASCHKE Helen
|
1951
|
GER FSC Saarlouis
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
WIRBEL Viktoria
|
1993
|
GER FSC Saarlouis
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
BUSCHE Lena
|
2005
|
GER
|
L
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
WEYERMANN Freya
|
-
|
GER Dürener FC
|
R |
|
---
|
Annulleret |
|
HASSINGER Sophie
|
-
|
GER TG Frankenthal
|
L |
|
---
|
Annulleret |
|
STRAUB Johanna
|
-
|
GER TG Rohrbach
|
R |
|
---
|
Annulleret |
|
3 Tilmeldinger, 0 afventer, 3 Annulleret
Dommere
Kategori |
Navn |
Land |
Tilmeldt af |
|
D |
REICHOLD Nils |
GER |
TG Frankenthal |
|
|
E |
SCHNEIDER Florian |
GER |
TUS Neunkirchen |
|
|
Navn |
Land |
Tilmeldt af |
Rolle |
Dommere |
Officials |
Official |
|
MARIEN Isabell |
GER |
fencingworldwide
|
ranking lists
2022 |
Südwestdeutsche Rangliste U17 Damer Fleuret |
Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 |
Südwestdeutsche Rangliste U20 Damer Fleuret |
Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2023 |
Saarländische Rangliste Senior Damer Fleuret |
Fechterbund Saar e.V. |
2022 |
Saarländische Rangliste Senior Damer Fleuret |
Fechterbund Saar e.V. |
Fleuret Herrer U15 Individuelt
Vis liste
Atlet / Hold |
Seedning |
Status |
lic |
EUSKIRCHEN Jannis
|
2010
|
GER VT Zweibrücken
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
ILIN Nils
|
2009
|
GER TSG Kaiserslautern
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
LEHNER Fynn
|
2008
|
GER VT Zweibrücken
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
3 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Dommere
Kategori |
Navn |
Land |
Tilmeldt af |
|
D |
REICHOLD Nils |
GER |
TG Frankenthal |
|
|
E |
SCHNEIDER Florian |
GER |
TUS Neunkirchen |
|
|
Navn |
Land |
Tilmeldt af |
Rolle |
Dommere |
Officials |
Official |
|
MARIEN Isabell |
GER |
fencingworldwide
|
ranking lists
2023 |
Saarländische Rangliste U15 Herrer Fleuret |
Fechterbund Saar e.V. |
2022 |
Saarländische Rangliste U15 Herrer Fleuret |
Fechterbund Saar e.V. |
Fleuret Herrer Senior Hold
Vis liste
Atlet / Hold |
Seedning |
Status |
lic |
TUS NEUNKIRCHEN
TUS Neunkirchen (GER)
|
|
GER
|
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
1 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Dommere
Kategori |
Navn |
Land |
Tilmeldt af |
|
D |
REICHOLD Nils |
GER |
TG Frankenthal |
|
|
E |
SCHNEIDER Florian |
GER |
TUS Neunkirchen |
|
|
Navn |
Land |
Tilmeldt af |
Rolle |
Dommere |
Officials |
Official |
|
MARIEN Isabell |
GER |
fencingworldwide
|
Fleuret Herrer Senior Individuelt
Vis liste
Atlet / Hold |
Seedning |
Status |
lic |
ROSSBACH Stefan
|
1985
|
GER VT Zweibrücken
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
HARTMANN Markus
|
1992
|
GER FC Tauberbischofsheim
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
RUPPERT Karsten
|
1992
|
GER Fechterring Hochwald
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
BAPPERT Maxim
|
2004
|
GER TG Frankenthal
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
TJARKS Lasse
|
1977
|
GER TSG Weinheim
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
BUSCH Jonah
|
2001
|
GER TUS Neunkirchen
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
COREA Till
|
2004
|
GER TUS Neunkirchen
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
DÖRR Hardy
|
1963
|
GER TV Homburg
|
L
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
FLAUSSE Fabian
|
2005
|
GER TUS Neunkirchen
|
R
|
|
---
|
Tilmeldt |
|
MOSBACH Dennis
|
-
|
GER TSV Speyer
|
L |
|
---
|
Annulleret |
|
9 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Dommere
Kategori |
Navn |
Land |
Tilmeldt af |
|
D |
REICHOLD Nils |
GER |
TG Frankenthal |
|
|
E |
SCHNEIDER Florian |
GER |
TUS Neunkirchen |
|
|
Navn |
Land |
Tilmeldt af |
Rolle |
Dommere |
Officials |
Official |
|
MARIEN Isabell |
GER |
fencingworldwide
|
ranking lists
2022 |
Südwestdeutsche Rangliste U20 Herrer Fleuret |
Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 |
Südwestdeutsche Rangliste U17 Herrer Fleuret |
Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2023 |
Saarländische Rangliste Senior Herrer Fleuret |
Fechterbund Saar e.V. |
2022 |
Saarländische Rangliste Senior Herrer Fleuret |
Fechterbund Saar e.V. |
Officials
VERST Gerald |
GER |
Træner
|
Sun
|
Fechtzentrum Maxdorf |
|
JANN Danielle |
GER |
Træner
|
Sat
Sun
|
TG Rohrbach |
|
STRAUB Johanna |
GER |
Træner
|
Sat
|
TG Rohrbach |
|
EUSKIRCHEN Gregor |
GER |
Træner
|
Sat
|
VT Zweibrücken |
|
PETRI Volker |
GER |
Træner
|
Sat
|
VT Zweibrücken |
|