Forhåndsvisning af fordelingen af startpladserne
last automatic modification of entries from waitinglist: Jun 5, 2023, 2:10:02 PM
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ABENDROTH Marie | 2011 |
GER FC Moers
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ADLER Agnes | 2010 |
GER FC Regensburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ADLFINGER Amelie | 2011 |
GER Nürnberger FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ALTUNTAS Su Helen | 2011 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BRUMMEL Luna Mira | 2010 |
GER TSV 1863 Herdecke
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BRUSCH Ebby | 2010 |
GER FG Schwerin
|
R | --- | waiting | ||
CHAKYR Assol | 2010 |
GER PSV Stuttgart
|
R | 19 | Tilmeldt | ||
COLSMAN Antonia | 2010 |
GER TV Jahn Siegen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CONRAD Alessia | 2010 |
GER FSC Cottbus
|
L | 5 | Tilmeldt | ||
DIKIZEYEKO Zaïna | 2011 |
GER Kieler MTV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DUDA Sophie | 2011 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DUMMER Elisabeth | 2011 |
GER KSZU Meiningen
|
L | --- | Tilmeldt | ||
DÜRRWALD Lena | 2010 |
GER SV Angern
|
R | --- | waiting | ||
FISCHER Elena | 2010 |
GER Fechtcentrum Halle
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FROMMOLD Lotte Kassandra | 2011 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | waiting | ||
GAAS Sabrina | 2011 |
GER FK Hannover
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GERICKE Elisabeth | 2010 |
GER FSC Cottbus
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
GRÜBNAU Linda | 2011 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GUNKEL Joline | 2011 |
GER FK Hannover
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HABIB Alessandra | 2010 |
GER FS TG Würzburg
|
R | 9 | Tilmeldt | ||
HANELT Emilia | 2011 |
GER TV Cannstatt
|
R | --- | waiting | ||
HOFFMANN Pia Laura | 2010 |
GER SV Grün-Weiss Delmenhorst
|
R | --- | waiting | ||
HÖPFL Milla | 2010 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | 11 | Tilmeldt | ||
HOPPE Lilly Emma | 2010 |
GER FG Merseburger Raben
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HOUAMED Amelie | 2011 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | waiting | ||
HÜLSE Lina | 2011 |
GER FS TV Langen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
JOOST Jette | 2010 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | waiting | ||
JUNG Katharina | 2011 |
GER DFC Düsseldorf
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KADINSKI Anastasia | 2011 |
GER SV Wacker Burghausen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KAISER Lotte | 2010 |
GER KSV Weißwasser
|
R | --- | waiting | ||
KÄMPER Enie | 2010 |
GER SC Korb
|
R | 20 | waiting | ||
KELLNER Helena | 2010 |
GER KTF Luitpold München
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
KLECKER Amelia | 2010 |
GER ETUF Essen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KÖNCZÖL Edith | 2010 |
GER Freiburger TS
|
R | 6 | Tilmeldt | ||
KOVÀCIKOVÀ Karolina | 2011 |
GER TV Cannstatt
|
R | --- | waiting | ||
KRABBE Finnja | 2011 |
GER FC Rothenbaum
|
L | --- | waiting | ||
KRANZ Mia Lianne | 2011 |
GER TB Burgsteinfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KRETZSCHMAR Klara Luise | 2011 |
GER TV Markkleeberg
|
L | --- | Tilmeldt | ||
KRETZSCHMAR Pia Sarah | 2011 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | waiting | ||
KWAST Valentina | 2011 |
GER FSC Cottbus
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LÖBBICKE Carla | 2011 |
GER TV Haueneberstein
|
R | --- | waiting | ||
LOBE MANGA Aurelia | 2011 |
GER TG Dörnigheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LÜBBE Martha | 2011 |
GER PSV Stuttgart
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LUNGWITZ Nela | 2011 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | waiting | ||
MACK Johanna | 2010 |
GER SV Esslingen
|
L | --- | Tilmeldt | ||
MAURER Sophie | 2010 |
GER TV Passau
|
R | 14 | Tilmeldt | ||
MEIER Elisa | 2010 |
GER SV Angern
|
R | --- | waiting | ||
MERGL Finja | 2011 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MINKE Lara | 2011 |
GER FK Hannover
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MOLLE Luise | 2010 |
GER MTV Giessen
|
R | 17 | Tilmeldt | ||
MÜLLER Hannah | 2011 |
GER Nürnberger FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NAGY Sakura Clara | 2010 |
GER PSV Stuttgart
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NICKOL Martha | 2010 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | waiting | ||
OEHME Chelsea | 2010 |
GER ETUF Essen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
OLDAG Elin | 2010 |
GER FG Schwerin
|
R | --- | waiting | ||
PAUL Dora-Sophie | 2010 |
GER FG Schwerin
|
L | 13 | Tilmeldt | ||
RAULIEN Anouk | 2010 |
GER FG Rotation Berlin
|
R | --- | waiting | ||
RECK Amelie | 2011 |
GER SC Berlin
|
L | --- | waiting | ||
REINDL Alva | 2010 |
GER FC Moers
|
L | 2 | Tilmeldt | ||
REINHARDT Laura | 2010 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | Tilmeldt | ||
REITMEIER Alissa | 2011 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
REULE Greta | 2011 |
GER TV Haueneberstein
|
R | --- | waiting | ||
RUSCHHAUPT Josephine | 2011 |
GER TV Cannstatt
|
R | --- | waiting | ||
RYLL Lene | 2011 |
GER FSC Jena
|
R | --- | waiting | ||
SAUER Thea Amelie | 2010 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | 12 | Tilmeldt | ||
SCHACHE Lucy | 2010 |
GER TV Markkleeberg
|
R | 8 | Tilmeldt | ||
SCHEEL Antonia | 2011 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHNEIDER Luisa | 2010 |
GER SC Korb
|
R | 16 | Tilmeldt | ||
SCHONATH Marie Charlotte | 2010 |
GER FSC Jena
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHÖTTLER Ella | 2010 |
GER SC Berlin
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHULZ Levke | 2011 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHUSTER Theresa | 2010 |
GER FSC Dresden
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SEGMÜLLER Antonia | 2011 |
GER SV Wacker Burghausen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SKINDER Kotryna | 2010 |
GER PSV Weimar
|
R | --- | waiting | ||
SOROKIN Nika | 2010 |
GER FC Grunewald
|
R | 7 | Tilmeldt | ||
SPINZIG Johanna | 2011 |
GER TG Münster
|
R | --- | waiting | ||
SRKALOVIC Uma | 2010 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STEINLE Marilou | 2011 |
GER PSV Stuttgart
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STOKLOSSA Leah | 2011 |
GER FSC Cottbus
|
R | --- | waiting | ||
STUMMER Alyssa | 2010 |
GER FC Konstanz
|
R | --- | waiting | ||
STUMPF Maria | 2011 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | waiting | ||
SUWELACK Leonora | 2010 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | 4 | Tilmeldt | ||
TARTLER Johanna | 2010 |
GER Dürener FC
|
L | --- | Tilmeldt | ||
TRUSHEIM Luisa | 2011 |
GER SKG Oberhöchstadt
|
R | --- | waiting | ||
ULBRICH Lia | 2011 |
GER SC Berlin
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VON KOSLOWSKI Jella | 2010 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WANG Lina | 2010 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | 15 | Tilmeldt | ||
WENDT Jolanda | 2011 |
GER SV Esslingen
|
R | --- | waiting | ||
WICK Clara-Maria | 2010 |
GER VFL Marburg FA
|
R | 18 | Tilmeldt | ||
WIESNET Katharina | 2011 |
GER Nürnberger FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZHONG Kayla | 2011 |
GER FC Offenbach
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZHU Tian Yi | 2010 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | waiting | ||
ZWICKER Annemarie | 2010 |
GER FSF Fechtschule Starzynski Flawil, FC Konstanz
|
R | 10 | Tilmeldt | ||
BRONNER Laura | - | GER MTV Ludwigsburg | R | --- | Annulleret | ||
HAAS Nora Sophie | - | GER TV Haueneberstein | R | --- | Annulleret | ||
MENSEL Marina-Sophie | - | GER FC Moers | R | 22 | Annulleret | ||
SANTACROCE Luna | - | GER FC Konstanz | R | --- | Annulleret | ||
ULLRICH Sina | - | GER TV Haueneberstein | R | --- | Annulleret |
63 Tilmeldinger, 30 afventer, 5 Annulleret
Atlet | Forbund | lic | N | R | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
STOKLOSSA Leah | 2011 | GER FSC Cottbus | R | GER BR | - | 3 |
1 Forhåndstilmeldinger
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | AHLVERS Philipp | GER | Fechterbund Sachsen-Anhalt e.V. | ||
C | EIFRIG Maximilian Johannes | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | ||
CN | GAASEIDNES Kjell | GER | Berliner Fechterbund e.V. | ||
CN | GOLLNICK Noah | GER | Fechtverband Niedersachsen e.V. | ||
CN | KUKLA Ann-Sophie | GER | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. | ||
CN | LANGHAMMER Tom | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
CN | LENSCHOW Nick-Malte | GER | Rheinischer Fechter-Bund e.V. | ||
LOESCHE Toni | GER | Thüringer Fechtverband e.V. | |||
CN | MEYBERG Juan Felipe | COL | Bayerischer Fechterverband e.V. | ||
CN | RAUSCH Björn | GER | Bayerischer Fechterverband e.V. | ||
B | RICKEN Lisa | GER | Westfälischer Fechter Bund e.V. | ||
CN | SCHALLER Cora Elisabeth | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
CN | STÖHR Bernd | GER | Thüringer Fechtverband e.V. | ||
CN | WEGNER-VIOUGUIN Gennadi | GER | Hessischer Fechterverband e.V. |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Official | BÖHM Alexander | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | |
Official | BRAMBORA-SCHULZ Susanne | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | |
Official | MARKER Matthias | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | |
Official | ORSCHEL Ralph-Botho | GER | fencingworldwide | |
Official | ORSCHEL Ralph-Botho | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | |
Official | RAUSCH Björn | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | |
Dommer | CN | GAASEIDNES Kjell | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
Dommer | CN | KOZLOWSKI Todd | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2022 | Sachsen-Anhalt Rangliste U13 Damer Fleuret | Fechterbund Sachsen-Anhalt e.V. |
2022 | Thüringer Rangliste U13 Damer Fleuret | Thüringer Fechtverband e.V. |
2022 | Nordbadische Rangliste U13 Damer Fleuret | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2022 | Berliner Rangliste U13 Damer Fleuret | Berliner Fechterbund e.V. |
2022 | Württembergische Rangliste U13 Damer Fleuret | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2022 | Brandenburger Rangliste U13 Damer Fleuret | Brandenburger Fechterbund e.V. |
2022 | Mecklenburg-Vorpommern Rangliste U13 Damer Fleuret | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. |
2022 | Südbadische Rangliste U13 Damer Fleuret | Südbadischer Fechterbund e.V. |
2023 | Deutsche Rangliste U13 Damer Fleuret | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2023 | Südbadische Rangliste U13 Damer Fleuret | Südbadischer Fechterbund e.V. |
2022 | Deutsche Rangliste U13 Damer Fleuret | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BAYERN |
GER | --- | Tilmeldt | ||||
BAYERN 2 |
GER | --- | Tilmeldt | ||||
BAYERN 3 |
GER | --- | waiting | ||||
THÜRINGEN |
GIANNOULI Krystallenia (2010 R) DUMMER Elisabeth (2011 L) SCHONATH Marie Charlotte (2010 R) RYLL Lene (2011 R) |
GER | --- | Tilmeldt | |||
HESSEN |
GER | --- | Tilmeldt | ||||
HESSEN 2 |
GER | --- | Tilmeldt | ||||
HAMBURG |
SRKALOVIC Uma (2010 R) SCHULZ Levke (2011 R) KRABBE Finnja (2011 L) ZHU Tian Yi (2010 R) |
GER | --- | Tilmeldt | |||
BRANDENBURG |
GER | --- | Tilmeldt | ||||
NIEDERSACHSEN |
MYRONOVA Nika (2011 R) GAAS Sabrina (2011 R) GUNKEL Joline (2011 R) REINHARDT Laura (2010 R) |
GER | --- | Tilmeldt | |||
WÜRTTEMBERG |
GER | --- | Tilmeldt | ||||
BADEN-NORD |
GER | --- | Tilmeldt | ||||
BADEN-SÜD |
GER | --- | Tilmeldt | ||||
WESTFALEN |
GER | --- | Tilmeldt | ||||
SCHLESWIG-HOLSTEIN |
SCHEEL Antonia (2011 R) DIKIZEYEKO Zaïna (2011 R) WEßNIGK Clara Malin (2010 R) |
GER | --- | Tilmeldt | |||
BERLIN |
GER | --- | Tilmeldt | ||||
NORDRHEIN |
GER | --- | Tilmeldt | ||||
NORDRHEIN 2 |
GER | --- | waiting | ||||
SACHSEN-ANHALT |
DÜRRWALD Lena (2010 R) MEIER Elisa (2010 R) HOPPE Lilly Emma (2010 R) DÖBEL Maxima Alexandra (2011 R) |
GER | --- | Tilmeldt | |||
MECKLENBURG-VORPOMMERN |
PAUL Dora-Sophie (2010 L) OLDAG Elin (2010 R) BRUSCH Ebby (2010 R) |
GER | --- | Tilmeldt | |||
SACHSEN |
GER | --- | Tilmeldt | ||||
SACHSEN 2 |
GER | --- | Tilmeldt |
19 Tilmeldinger, 2 afventer, 0 Annulleret
Atlet | Forbund | lic | N | R | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SKG OBERHÖCHSTADT SKG Oberhöchstadt (GER) |
- | GER | - | GER HE afviste |
0 Forhåndstilmeldinger
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | AHLVERS Philipp | GER | Fechterbund Sachsen-Anhalt e.V. | ||
C | EIFRIG Maximilian Johannes | GER | Brandenburger Fechterbund e.V. | ||
CN | GAASEIDNES Kjell | GER | Berliner Fechterbund e.V. | ||
CN | GOLLNICK Noah | GER | Fechtverband Niedersachsen e.V. | ||
CN | KUKLA Ann-Sophie | GER | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. | ||
CN | LENSCHOW Nick-Malte | GER | Rheinischer Fechter-Bund e.V. | ||
CN | MEYBERG Juan Felipe | COL | Bayerischer Fechterverband e.V. | ||
CN | RASLANAS Nicole | GER | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. | ||
CN | RAUSCH Björn | GER | Bayerischer Fechterverband e.V. | ||
B | RICKEN Lisa | GER | Westfälischer Fechter Bund e.V. | ||
CN | SCHALLER Cora Elisabeth | GER | Sächsischer Fechtverband e.V. | ||
CN | STÖHR Bernd | GER | Thüringer Fechtverband e.V. | ||
CN | WEGNER-VIOUGUIN Gennadi | GER | Hessischer Fechterverband e.V. |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Official | BÖHM Alexander | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | |
Official | BRAMBORA-SCHULZ Susanne | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | |
Official | MARKER Matthias | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | |
Official | ORSCHEL Ralph-Botho | GER | fencingworldwide | |
Official | ORSCHEL Ralph-Botho | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | |
Official | RAUSCH Björn | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | |
Dommer | CN | GAASEIDNES Kjell | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
Dommer | CN | KOZLOWSKI Todd | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
Dommer | CN | SPIELMANN Richard | GER | Fechterbund Sachsen-Anhalt e.V. |
Dommer | CN | SPIELMANN Richard | GER | Bayerischer Fechterverband e.V. |
TRUSHEIM Kristina | GER | Træner | Hessischer Fechterverband e.V. | ||
RODE Christina | GER | Træner | Sat Sun | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. | |
SCHULZ Maik | GER | Træner | Sat Sun | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. |