Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LEYSEN Elise | 2008 |
BEL RCSC CEE Charleroi
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NEERMAN Anna | 2008 |
BEL SC Latem-Deurle
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SZEKERES Lily | 2008 |
BEL SC Parcival Leuven
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MATHURIN Alix | 2007 |
BEL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WANG Yixi | 2008 |
CHN Fecht Club Krefeld
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SAPHARIDZE Lana | 2006 |
GEO
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BLÖMER Ladina | 2006 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KAHL Grit | 2006 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KALKBRENNER Finja | 2006 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PIWARZ Anna Charlotte | 2008 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SIMON Lena | 2009 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZOBEL Emilia | 2008 |
GER Dresdener FC
|
L | --- | Tilmeldt | ||
STAMPFUSS Greta | 2008 |
GER EFG Essen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
URAYAMA Zarah Jun | 2008 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
AYTEKIN Cagla | 2007 |
GER Eintracht Frankfurt
|
L | --- | Tilmeldt | ||
CEVIKOL Eda | 2007 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FRICKE Fiona | 2007 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KUNISCH Matilda | 2007 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NOUR-ELDIN Nelly | 2009 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SHA Chuyi | 2007 |
GER Eintracht Frankfurt
|
L | --- | Tilmeldt | ||
BREHMER Mia | 2008 |
GER Elmshorner MTV
|
L | --- | Tilmeldt | ||
FÜRSTENAU Lea | 2007 |
GER Elmshorner MTV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GRIMM Evelina | 2009 |
GER FC Berlin Südwest
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HEINRICH Svenja | 2008 |
GER FC Hardheim-Höpfingen
|
L | --- | Tilmeldt | ||
THOMA Chiara | 2006 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
L | --- | Tilmeldt | ||
GLASER Pauline | 2008 |
GER FC Kassel
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LAUERWALD Mathilda | 2006 |
GER FC Kassel
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RÜHL Emma | 2007 |
GER FC Kassel
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BUßMANN Janna | 2007 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DÖRING Antonia | 2008 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HENSE Jolina | 2007 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Tilmeldt | ||
JANA Marlene | 2008 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Tilmeldt | ||
JIRMANN Mathilde | 2006 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Tilmeldt | ||
OLSEN Nora | 2007 |
GER FC Leipzig
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SCHWEZ Lina Marie | 2008 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VON BOGENDORFF Larissa Xenia | 2006 |
GER FC Oelsnitz
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STERNBERG Ina | 2008 |
GER FC Offenbach
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VOGELGESANG Sofie | 2007 |
GER FC Oldenburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHUBERT Lina | 2007 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KRAHMER Emely | 2009 |
GER Neusser SV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KELLER Magdalena | 2007 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHMITZ Alina | 2008 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HOFFMANN Veronika | 2009 |
GER Fechtzentrum Berlin
|
L | --- | Tilmeldt | ||
LIBRALATO Sara | 2008 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LIETO Alyssa | 2006 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MEHLHAFF Maria | 2007 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
REIHS Meika | 2007 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RIPPERT Amelie | 2009 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SELL Sophia | 2009 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BACHMANN Victoria Charlotte | 2007 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BRECHLIN Merle | 2006 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STRICH Hannah-Luise | 2008 |
GER TS Bayreuth
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ULRICH Laura Sophie | 2006 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HAUK Eva | 2007 |
GER Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
EINENCKEL Charlotte | 2007 |
GER FS Bielefelder TG
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LOESENBECK Amelie | 2006 |
GER FS Bielefelder TG
|
L | --- | Tilmeldt | ||
MEYER Fiona | 2006 |
GER SV 1860 Minden
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MOHR Darin | 2008 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STEFFENS Eva | 2006 |
GER CEB Biel/Bienne, Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BUSCH Katie | 2008 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
EICHHORN Franziska | 2006 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GRÄßLE Sophia | 2009 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HERZ Maria | 2009 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MAUCH Fabienne | 2008 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NEUBER Greta | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NÜSSELER Lisa-Marie | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHMUTZ Kim | 2009 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SÜNDERHAUF Anna | 2009 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
YOOSEFI Daria | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
L | --- | Tilmeldt | ||
RAUER Christina | 2009 |
GER Herner TC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BODE Josephine | 2007 |
GER MTV Saalfeld
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FRIEDEMANN Clara | 2007 |
GER MTV München
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PEDRETTI Silvia | 2007 |
GER MTV München
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DICKS Hannah | 2008 |
GER Neusser SV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DICKS Lena | 2009 |
GER Neusser SV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BURGARTZ Carlotta | 2008 |
GER OFC Bonn
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KLOETER Frederika | 2007 |
GER OFC Bonn
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LEBRENZ Mia | 2007 |
GER OFC Bonn
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STUMPF Lea Marie | 2008 |
GER OFC Bonn
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WIERSCHEM Lara Jools | 2007 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ABOUBAKAR Jamila | 2007 |
GER OSC Berlin
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HELMRATH Antonia | 2007 |
GER OSC Berlin
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KALTENBACH Philine | 2006 |
GER SV Waldkirch
|
L | --- | Tilmeldt | ||
AMLER Maike | 2008 |
GER TSF Ditzingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FRAHM Emilie | 2006 |
GER TSF Ditzingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SZALAY Clara | 2006 |
GER TSF Ditzingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
OBERTHÜR Emma | 2008 |
GER TSG Friesenheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ENGLERT Celina | 2007 |
GER TSG Reutlingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHACHERBAUER Madeleine | 2007 |
GER TSG Reutlingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BERNSTEIN Viktoria | 2006 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HUSMANN Lena | 2006 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KOLDITZ Lilian-Fabienne | 2009 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KOLDITZ Olivia-Sarah | 2009 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHMITT Mathilda | 2007 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
THOMAS Josefine | 2007 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KLAUSER Tizia | 2007 |
GER TSV Weilheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KRAUSE Leni | 2008 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WALDMANN Victoria | 2008 |
GER TV Augsburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WINKER Paula | 2008 |
GER TV Augsburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HENRICH Lillian Charlize | 2006 |
GER TV Dillenburg
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SOJCIC Sanja Milena | 2007 |
GER TV Gladbeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ILLIG Fiona | 2006 |
GER TV Kaufbeuren
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RIEMER Jana-Ada | 2006 |
GER TV Kaufbeuren
|
L | --- | Tilmeldt | ||
KOCH Hanna | 2007 |
GER TV Dillenburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
REINHARDT Josephine | 2007 |
GER TV Wetzlar
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LORR Clara | 2008 |
GER VFL Bad Nauheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MORGEN Daria | 2008 |
GER VFL Bad Nauheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LEOCATA Gaia Olga | 2008 |
ITA Heidenheimer SB, Cds Mangiarotti
|
L | --- | Tilmeldt | ||
KOROBOVA Milana | 2006 |
KAZ Fechtzentrum Solingen
|
L | --- | Tilmeldt | ||
KOCKEN Veronique | 2007 |
NED s.v. Scaramouche
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KOPCHUK Leah | 2008 |
UKR TSC Eintr. Dortmund
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KOTIUZHYNSKA Mariia | 2006 |
UKR FC Berlin Südwest
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NEKRASOVA Mariia | 2009 |
UKR Fecht Club Krefeld
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SEKHRI-ZEGGAR Zayna | - | BEL CE Gaumais | R | --- | Annulleret | ||
DIDION Elise | - | BEL Les Mousquetaires Cinaciens | R | --- | Annulleret | ||
DREßLER Henriette | - | GER Dresdener FC | R | --- | Annulleret | ||
KNAPP Vanessa | - | GER Dresdener FC | R | --- | Annulleret | ||
MERSEBURGER Paula | - | GER Dresdener FC | R | --- | Annulleret | ||
SCHRÖDER EGEA Anouk | - | GER Dresdener FC | R | --- | Annulleret | ||
PAULAECK Alma | - | GER Fechtzentrum Berlin | L | --- | Annulleret | ||
CIVAN Tuana | - | GER SSV Ettal | R | --- | Annulleret | ||
HEISE Teska Julia | - | GER TSF Ditzingen | R | --- | Annulleret | ||
NIKIFOROV Viktoria | - | GER TSF Ditzingen | L | --- | Annulleret | ||
GLAAS Alwina | - | GER VFL Bad Nauheim | R | --- | Annulleret | ||
WEINERT Isabel | - | GER VFL Bad Nauheim | R | --- | Annulleret |
113 Tilmeldinger, 0 afventer, 12 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BAUMANN Katrin | GER | FC Tauberbischofsheim | ||
CN | BERNSTEIN Heike | GER | TSV Bayer 04 Leverkusen | ||
CN | BUSCH Max | GER | Fechtzentrum Solingen | ||
B | FRERES Hugo | BEL | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF | ||
CN | KUNISCH Arne | GER | Eintracht Frankfurt | ||
CN | LENNARTZ Arndt | GER | OFC Bonn | ||
MAYR Franziska | GER | Heidenheimer SB | |||
B | REIß Daniel | GER | FC Leipzig | ||
CN | RICHTER Arne | GER | FG Segeberg | ||
CN | SPAUTZ Falk | GER | Fechtzentrum Solingen | ||
CN | STOCH Kolja | GER | Heidenheimer SB | ||
C | TALAN Romeo | GER | Fechtzentrum Solingen | ||
WECKERLE Tobias | GER | Fechtzentrum Solingen |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Official | DERKUM Liska | GER | fencingworldwide |
2022 | Deutsche Rangliste U17 Damer Kårde | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2022 | Sachsen-Anhalt Rangliste U17 Damer Kårde | Fechterbund Sachsen-Anhalt e.V. |
2022 | Niedersächsische Rangliste U17 Damer Kårde | Fechtverband Niedersachsen e.V. |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Damer Kårde | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 | Bremer Rangliste U17 Damer Kårde | Landesfachverband Fechten Bremen e.V. |
2022 | Sächsische Rangliste U17 Damer Kårde | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2022 | Hessische Rangliste U17 Damer Kårde | Hessischer Fechterverband e.V. |
2022 | Berliner Rangliste U17 Damer Kårde | Berliner Fechterbund e.V. |
2022 | Hamburger Rangliste U15 Damer Kårde | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
2022 | NRW-Rangliste U17 Damer Kårde | ARGE Nordrhein-Westfalen |
2022 | Nominierungs-Rangliste EM/WM U17 Damer Kårde | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2022 | Hamburger Rangliste U17 Damer Kårde | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
2022 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Damer Kårde | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2022 | Classement Luxembourgeoise U17 Damer Kårde | Fédération luxembourgeoise d'escrime |
2023 | Bayerische Rangliste U17 Damer Kårde | Bayerischer Fechterverband e.V. |
2023 | Württembergische Rangliste U17 Damer Kårde | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2023 | Nordbadische Rangliste U17 Damer Kårde | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2023 | Saarländische Rangliste U17 Damer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
2023 | Classement Luxembourgeoise U17 Damer Kårde | Fédération luxembourgeoise d'escrime |
2023 | Rheinische Rangliste U17 Damer Kårde | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2023 | NRW-Rangliste U17 Damer Kårde | ARGE Nordrhein-Westfalen |
2023 | Westfälische Rangliste U17 Damer Kårde | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2023 | Thüringer Rangliste U17 Damer Kårde | Thüringer Fechtverband e.V. |
2023 | Südbadische Rangliste U17 Damer Kårde | Südbadischer Fechterbund e.V. |
2023 | Classements Nationaux U17 Damer Kårde | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF |
2023 | Mittelrheinische Rangliste U15 Damer Kårde | Fechterbund Mittelrhein e.V. |
2023 | Mittelrheinische Rangliste U17 Damer Kårde | Fechterbund Mittelrhein e.V. |
2022 | Bayerische Rangliste U17 Damer Kårde | Bayerischer Fechterverband e.V. |
2022 | Rheinische Rangliste U17 Damer Kårde | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2022 | Westfälische Rangliste U17 Damer Kårde | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2022 | Thüringer Rangliste U17 Damer Kårde | Thüringer Fechtverband e.V. |
2022 | Classements Nationaux U17 Damer Kårde | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF |
2022 | Südbadische Rangliste U17 Damer Kårde | Südbadischer Fechterbund e.V. |
2022 | Nordbadische Rangliste U17 Damer Kårde | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U17 Damer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Württembergische Rangliste U17 Damer Kårde | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2022 | NRW-Rangliste U17 Damer Kårde | ARGE Nordrhein-Westfalen |
2022 | Classement Luxembourgeoise U17 Damer Kårde | Fédération luxembourgeoise d'escrime |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
COOPER Kendal | 2006 |
BEL SC Parcival Leuven
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DE WINTER Alexander | 2008 |
BEL Confrerie Gent
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FELTZ Flavien | 2006 |
BEL CRE Arlon
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FERIR William | 2007 |
BEL DRAGUIGN CE, SC Parcival Leuven
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MOINET Baptiste | 2006 |
BEL CE Gaumais
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NEERMAN Leon | 2006 |
BEL Confrerie Gent
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RIJMEN Matthias | 2006 |
BEL SC Parcival Leuven
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SAMYN Ward | 2007 |
BEL SC Parcival Leuven
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VAN COPPENOLLE Nicolas | 2006 |
BEL SC Parcival Leuven
|
L | --- | Tilmeldt | ||
VAN DE STEENE Adrian | 2006 |
BEL Confrerie Gent
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VAN LAECKE Wout | 2009 |
BEL Confrerie Gent
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VANDENBERGHE Corto | 2006 |
BEL CE Charlemagne
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GRANDJEAN Achille | 2008 |
BEL Les Mousquetaires Cinaciens
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HEINEN Mathieu | 2007 |
BEL CRE Arlon
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HERCOT Matthys | 2008 |
BEL RCSC CEE Charleroi
|
L | --- | Tilmeldt | ||
JUMET Alexandre | 2008 |
BEL Les Mousquetaires Cinaciens
|
L | --- | Tilmeldt | ||
PIRAUX Milo | 2008 |
BEL Les Mousquetaires Cinaciens
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WAFFELAERT Thibault | 2006 |
BEL SA Jerzy Wezowski
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MUSAMBI Gabriel Angel | 2006 |
COD CE Charlemagne
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHUSTER Viktor | 2007 |
CZE Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
OSTALSKIY Ivan | 2007 |
CZE Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ADAMS Henry | 2007 |
GER 1.SC Norderstedt
|
L | --- | Tilmeldt | ||
STRAUB Max | 2006 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BÜTZLER Paul | 2008 |
GER EFG Essen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DENG Levi | 2008 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HERTWECK Andri | 2007 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LOTZ Philip | 2006 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MARTIN Jasper | 2007 |
GER Eintracht Frankfurt
|
L | --- | Tilmeldt | ||
MIKES Julian | 2007 |
GER Eintracht Frankfurt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DENES David | 2007 |
GER FC Berlin Südwest
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHATTENFROH Theodor | 2009 |
GER FC Berlin Südwest
|
R | --- | Tilmeldt | ||
JOUANI Zakharia | 2009 |
GER FC Grunewald
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NAD Viktor Matti | 2006 |
GER FC Grunewald
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GLASER Moritz | 2006 |
GER FC Kassel
|
L | --- | Tilmeldt | ||
PETERS Remi Leon | 2006 |
GER FC Kassel
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZWICKER Theodor | 2008 |
GER FC Konstanz, FSF Fechtschule Starzynski Flawil
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KARNAGEL Leopold | 2007 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PETERSEN Ole | 2007 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RÖSELER Felix | 2007 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SPREMBERG Paul | 2006 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VON SONNTAG Julius Fridolin | 2008 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BLASER Leonard | 2008 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BLOHM Kai | 2008 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GWALANI Nayan Carl | 2006 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HARNACK Jonas | 2006 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MALETTA Leonard | 2006 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
L | --- | Tilmeldt | ||
MAYER Leonard | 2006 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NOE Louis | 2007 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HAUGK Laurenz Alexander | 2007 |
GER Fecht Club Krefeld
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KRAHMER Eryk | 2006 |
GER Neusser SV
|
L | --- | Tilmeldt | ||
KUNNIG Carl | 2006 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
EXNER Lars | 2007 |
GER Fechtclub München
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BALLER Joshua | 2008 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MOLTER Felix | 2008 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHÖMER Jonas | 2006 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DUDA Denis Wolfgang | 2007 |
GER Fechtzentrum Berlin
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SAHIN Teoman | 2006 |
GER Fechtzentrum Berlin
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ESSEN Jarmo | 2008 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HEIMANN Anton | 2007 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HÖLLER Vincent Maurice | 2006 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MACCHIANO Leandro | 2007 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SCHMIDT Julian | 2007 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHRUMPF Vincent | 2007 |
GER Fechtzentrum Solingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LANGE Jesper | 2007 |
GER FG Segeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LANGE Magnus | 2007 |
GER FG Segeberg
|
L | --- | Tilmeldt | ||
GIANNOLO Valerio | 2008 |
GER Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
OTTO Bo | 2007 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DE GROOTE Elias | 2006 |
GER FSG Warendorf
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BUSCH Erik | 2006 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
EICHHORN Sebastian | 2009 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HEUBERGER Marwin | 2006 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
JURTSCHAK Tim | 2006 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KASDORFF Marius | 2008 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KÖPF Cornelius | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KÖPF Johannes | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KUMMER Eilert | 2009 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KUMMER Rainald | 2009 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
REICH Paul | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RIFFEL Finn Niklas | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SAUR Julian Joel | 2009 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHMUTZ Kilian | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHULLER Stephan | 2008 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHWARZ Julian | 2009 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WULF Lennart | 2006 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZIMMERMANN Frederik | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PEDRETTI Lorenzo | 2008 |
GER MTV München
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LENNARTZ Daan | 2007 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ORTNER Isidor | 2006 |
GER OFC Bonn
|
R | --- | Tilmeldt | ||
POHL Marc Arthur | 2006 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
L | --- | Tilmeldt | ||
TEDESCO Nando | 2009 |
GER OFC Bonn
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VOGEL Caspar | 2009 |
GER OFC Bonn
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FECHNER Oskar | 2007 |
GER OSC Berlin, UKS ATLAS Tarnowo Podgorne
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FREUND Julian | 2007 |
GER OSC Berlin
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KROMM Lukas | 2006 |
GER OSC Berlin
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NICKEL Simon | 2007 |
GER OSC Berlin
|
R | --- | Tilmeldt | ||
UNGUREIT Luca | 2006 |
GER OSC Berlin
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KLADDE Ole | 2006 |
GER Osnabrücker SC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FISCHER Tim | 2009 |
GER Sport-Club Itzehoe
|
R | --- | Tilmeldt | ||
REINEKE Nepomuk | 2006 |
GER SSV Ettal
|
R | --- | Tilmeldt | ||
REICHE Korbinian | 2008 |
GER SV Medizin Bautzen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BINGENER Tim | 2006 |
GER TSC Eintr. Dortmund
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WILLERS Colten | 2007 |
GER TSF Ditzingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KÜHBAUCH Alexander | 2006 |
GER TSG Reutlingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BAKKER Till Marten | 2007 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GOEDEJOHANN Anselm Maria | 2008 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HONERT Ryan | 2009 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KOLDITZ Gideon-Lucien | 2007 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MALAMIS Leonidas Rafail | 2007 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MÜLLER Benno | 2007 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PURAT Christian | 2008 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HUMMEL Rudy | 2008 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GILG Jakob | 2007 |
GER TSV Weilheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KALCH Elias | 2007 |
GER TV Augsburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VON SALDERN Niklas | 2007 |
GER TV Augsburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WINKER Leonard | 2007 |
GER TV Augsburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GERNDT Jan | 2007 |
GER TV Dillenburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HEINECKE Max-Julius | 2007 |
GER TV Dillenburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TATAROV Viktor | 2007 |
GER TV Dillenburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FELDGES Konrad | 2006 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
IRLEBORN Noah Leander | 2006 |
GER TV Gladbeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BARBAS Sebastian | 2008 |
GER VFL Bad Nauheim
|
L | --- | Tilmeldt | ||
BRANCIFORTI Paolo Andrea | 2007 |
ITA La Maison de l'Escrime
|
R | --- | Tilmeldt | ||
COLLING Herve | 2007 |
LUX SC Parcival Leuven, CE Luxembourg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BENTIVOGLI Leonardo | 2007 |
NED s.v. Zaal Treffers, Circ. Ravennate Della Spada
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PIETERS Kyano | 2007 |
NED SC Den Bosch
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STROOP Preston Ridley | 2006 |
NED
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VAN EDEREN Adam | 2006 |
NED Holland Schermen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VERSTEIJNEN Jan-Koen | 2008 |
NED SC Den Bosch
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VISSER Zeb | 2006 |
NED s.v. Scaramouche
|
L | --- | Tilmeldt | ||
BILOSHYTSKYI Matvii | 2007 |
UKR EFG Essen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CUVELIE Ilias | - | BEL SA Jerzy Wezowski | R | --- | Annulleret | ||
GÜTTLER Maximilian | - | GER Eintracht Frankfurt | R | --- | Annulleret | ||
NOUR-ELDIN Ahmed | - | GER Eintracht Frankfurt | R | --- | Annulleret | ||
ALTEHOEFER Hauke | - | GER FC Bremen-Nord | R | --- | Annulleret | ||
GARNATZ Ryan Philip | - | GER | L | --- | Annulleret | ||
HALFPAP Linus | - | GER Fechtzentrum Berlin | R | --- | Annulleret | ||
BRUX Moritz | - | GER Fechtzentrum Solingen | R | --- | Annulleret | ||
GROTKAMP Paul | - | GER FS Bielefelder TG | R | --- | Annulleret | ||
STRASSNER Moritz | - | GER SSV Ulm 1846 | R | --- | Annulleret | ||
BUCHHOLTZ Jannek | - | GER TSF Ditzingen | R | --- | Annulleret | ||
ZUCCHINI Matteo | - | GER TSF Ditzingen | R | --- | Annulleret | ||
GRAUDENZ Kalle | - | GER | L | --- | Annulleret |
130 Tilmeldinger, 0 afventer, 12 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BAUMANN Katrin | GER | FC Tauberbischofsheim | ||
CN | BUSCH Max | GER | Fechtzentrum Solingen | ||
N | CORTES BUENO Alexis | BEL | Les Mousquetaires Cinaciens | ||
B | FRERES Hugo | BEL | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF | ||
CN | KAKOSCHKE-SCHWIETZ Paul | GER | TSV Bayer 04 Leverkusen | ||
CN | LENNARTZ Arndt | GER | OFC Bonn | ||
CN | LINDE Caroline | GER | OSC Berlin | ||
MAYR Franziska | GER | Heidenheimer SB | |||
CN | PIETERS Patrick | NED | Fechtzentrum Solingen | ||
B | REIß Daniel | GER | FC Leipzig | ||
CN | SCHREIBER Martin | GER | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF | ||
CN | STANGE Jakob | GER | Fechtzentrum Solingen | ||
CN | STOCH Kolja | GER | Heidenheimer SB | ||
C | TALAN Romeo | GER | Fechtzentrum Solingen | ||
UNGUREIT Udo | GER | OSC Berlin | |||
WECKERLE Tobias | GER | Fechtzentrum Solingen |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Official | DERKUM Liska | GER | fencingworldwide |
2022 | Deutsche Rangliste U17 Herrer Kårde | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2022 | Sachsen-Anhalt Rangliste U17 Herrer Kårde | Fechterbund Sachsen-Anhalt e.V. |
2022 | Niedersächsische Rangliste U17 Herrer Kårde | Fechtverband Niedersachsen e.V. |
2022 | Bremer Rangliste U17 Herrer Kårde | Landesfachverband Fechten Bremen e.V. |
2022 | Sächsische Rangliste U17 Herrer Kårde | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2022 | Hessische Rangliste U17 Herrer Kårde | Hessischer Fechterverband e.V. |
2022 | Berliner Rangliste U17 Herrer Kårde | Berliner Fechterbund e.V. |
2021 | Hamburger Rangliste U15 Herrer Kårde | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
2022 | Nominierungs-Rangliste EM/WM U17 Herrer Kårde | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2022 | Hamburger Rangliste U15 Herrer Kårde | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
2022 | Hamburger Rangliste U17 Herrer Kårde | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
2022 | NRW-Rangliste U17 Herrer Kårde | ARGE Nordrhein-Westfalen |
2022 | Württembergische Rangliste U17 Herrer Kårde | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2022 | Classement Luxembourgeoise U17 Herrer Kårde | Fédération luxembourgeoise d'escrime |
2023 | Bayerische Rangliste U17 Herrer Kårde | Bayerischer Fechterverband e.V. |
2023 | Württembergische Rangliste U17 Herrer Kårde | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2023 | Nordbadische Rangliste U17 Herrer Kårde | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2023 | Saarländische Rangliste U17 Herrer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
2023 | Classement Luxembourgeoise U17 Herrer Kårde | Fédération luxembourgeoise d'escrime |
2023 | Rheinische Rangliste U17 Herrer Kårde | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2023 | NRW-Rangliste U17 Herrer Kårde | ARGE Nordrhein-Westfalen |
2023 | Westfälische Rangliste U17 Herrer Kårde | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2023 | Thüringer Rangliste U17 Herrer Kårde | Thüringer Fechtverband e.V. |
2023 | Südbadische Rangliste U17 Herrer Kårde | Südbadischer Fechterbund e.V. |
2023 | Classements Nationaux U17 Herrer Kårde | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF |
2023 | Mittelrheinische Rangliste U15 Herrer Kårde | Fechterbund Mittelrhein e.V. |
2023 | Mittelrheinische Rangliste U17 Herrer Kårde | Fechterbund Mittelrhein e.V. |
2022 | Bayerische Rangliste U17 Herrer Kårde | Bayerischer Fechterverband e.V. |
2022 | Rheinische Rangliste U17 Herrer Kårde | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2022 | Westfälische Rangliste U17 Herrer Kårde | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2022 | Thüringer Rangliste U17 Herrer Kårde | Thüringer Fechtverband e.V. |
2022 | Classements Nationaux U17 Herrer Kårde | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF |
2022 | Südbadische Rangliste U17 Herrer Kårde | Südbadischer Fechterbund e.V. |
2022 | Nordbadische Rangliste U17 Herrer Kårde | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U17 Herrer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | NRW-Rangliste U17 Herrer Kårde | ARGE Nordrhein-Westfalen |
2022 | Württembergische Rangliste U17 Herrer Kårde | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2022 | Classement Luxembourgeoise U17 Herrer Kårde | Fédération luxembourgeoise d'escrime |
STRAUB Leon | GER | Træner | Sun | ATSV Saarbrücken | |
BÜTZLER Markus | GER | Træner | Sun | EFG Essen | |
SIKKER Igor | GER | Træner | Sat Sun | EFG Essen | |
PASICHNYK Gennadiy | UKR | Træner | Sun | FC Grunewald | |
DERMITCHEV Leonid | GER | Træner | Sat Sun | FC Kassel | |
GLASER Sabine | GER | Forældre / Værger | Sat Sun | FC Kassel | |
BÜTTNER Christian | GER | Træner | Sat Sun | FC Leipzig | |
FIEDLER Jörg | GER | Træner | Sat Sun | FC Leipzig | |
NAGY Marton | HUN | Træner | Sat Sun | FC Leipzig | |
PETROVICI Gabriel Adrian | ROU | Træner | FC Offenbach | ||
STERNBERG Sebastian | GER | Forældre / Værger | FC Offenbach | ||
CSIRE Lajos | GER | Træner | Sat Sun | Fecht Club Krefeld | |
KRAHMER Mathias | GER | Træner | Sat Sun | Fecht Club Krefeld | |
NIETHEN Jan | GER | Træner | Sat Sun | Fecht Club Krefeld | |
BALLER Frank | GER | Forældre / Værger | Sun | Fechterring Hochwald | |
COLLING Emile | LUX | Træner | Sun | Fechterring Hochwald | |
KELLER Johannes | GER | Forældre / Værger | Sat | Fechterring Hochwald | |
MARX Valentino | GER | Træner | Sat | Fechterring Hochwald | |
MOLTER Peter | GER | Træner | Sun | Fechterring Hochwald | |
SCHMITZ HEISEL Marion | GER | Forældre / Værger | Sat | Fechterring Hochwald | |
NEKRYLOVA Maryna | UKR | Træner | Fechtzentrum Solingen | ||
RIPPERT Ariane | GER | Træner | Fechtzentrum Solingen | ||
TYKHOMYROV Sascha | UKR | Træner | Fechtzentrum Solingen | ||
COOPER Andrew | BEL | Forældre / Værger | Sun | Flanders Fencing | |
KAKOSCHKE-SCHWIETZ Paul | GER | Træner | Sat | FS Bielefelder TG | |
DE GROTE Carlos | GER | Forældre / Værger | Sun | FSG Warendorf | |
BURGARTZ Siegmar | GER | Forældre / Værger | Sat | OFC Bonn | |
GAYK Tobias | GER | Træner | Sat Sun | OFC Bonn | |
LEBRENZ Silke | GER | Forældre / Værger | Sat | OFC Bonn | |
POHL Alexander | GER | Forældre / Værger | Sun | OFC Bonn | |
STUMPF Sabine | GER | Forældre / Værger | Sat | OFC Bonn | |
TEDESCO Giuseppe | GER | Forældre / Værger | Sun | OFC Bonn | |
KLADDE Michael | GER | Forældre / Værger | Sun | Osnabrücker SC | |
WAFFELAERT Antonio | BEL | Træner | Sat | SA Jerzy Wezowski | |
SUY Gilbert | BEL | Træner | Sat Sun | SC Latem-Deurle | |
FISCHER Axel | GER | Forældre / Værger | Sun | Sport-Club Itzehoe | |
LINOW Rasmus | GER | Træner | Sun | Sport-Club Itzehoe | |
CIVAN Özlem | GER | Forældre / Værger | Sat | SSV Ettal | |
REINEKE Uwe | GER | Forældre / Værger | Sun | SSV Ettal | |
BINGENER Susanne | GER | Forældre / Værger | Sun | TSC Eintr. Dortmund | |
BINGENER Uwe | GER | Forældre / Værger | Sun | TSC Eintr. Dortmund | |
PORR Stefan | GER | Træner | Sat Sun | TSV Bayer 04 Leverkusen | |
SCHMITZ Dieter | GER | Træner | Sat Sun | TSV Bayer 04 Leverkusen | |
FRANZ Gilg | GER | Forældre / Værger | Sun | TSV Weilheim | |
KLAUSER Natalie | GER | Forældre / Værger | Sat | TSV Weilheim | |
URBANSKI Ulrich | GER | Træner | Sun | TV Gladbeck | |
MINNEN Guy | BEL | Træner | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF | ||
NOUWEN Nathalie | BEL | Træner | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF | ||
SZEKERES Josef | BEL | Træner | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF | ||
VAN COPPENOLLE Jeroen | BEL | Træner | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF | ||
VAN LAECKE Yoeri | BEL | Træner | Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF |