Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ZHAO Yiye | 2007 |
CHN FS Bielefelder TG
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MITNACHT Emma | 2005 |
GER CTG Koblenz
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ALBERT Stella | 2009 |
GER FC Würth Künzelsau
|
L | 1.49 | Tilmeldt | ||
BÜCHNER Chayenne | 2004 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 1.15 | Tilmeldt | ||
HARTMANN Kora Jasmin | 2004 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 1.12 | Tilmeldt | ||
HUMMEL Milena | 2007 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 1.41 | Tilmeldt | ||
KOBER Josephine | 2005 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 1.11 | Tilmeldt | ||
KUS Jana | 2007 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 1.35 | Tilmeldt | ||
NITSCHMANN Tiziana | 2005 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 1.3 | Tilmeldt | ||
SCHLAFFER Dorothea | 2008 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 1.40 | Tilmeldt | ||
STEMPER Lena | 2005 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 1.2 | Tilmeldt | ||
DINKEL Theresa | 2009 |
GER FR Nürnberg
|
R | 2.18 | Tilmeldt | ||
GUBITZ Emilia | 2007 |
GER FR Nürnberg
|
R | 1.30 | Tilmeldt | ||
KLOSKA Rosalie | 2007 |
GER FR Nürnberg
|
R | 1.31 | Tilmeldt | ||
MARX Maja | 2006 |
GER FR Nürnberg
|
R | 1.16 | Tilmeldt | ||
NEUNER Elyza | 2006 |
GER FR Nürnberg
|
R | 1.32 | Tilmeldt | ||
BOUEKE VELÁSQUEZ Sarai | 2004 |
GER FS Bielefelder TG
|
R | 1.47 | Tilmeldt | ||
KETTERER Valentine | 2007 |
GER TSG Eislingen
|
R | 2.28 | Tilmeldt | ||
JÄHRING Caroline | 2004 |
GER KTF Luitpold München
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SEIGNER Ruth | 2006 |
GER KTF Luitpold München
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GRAUDINS Catalin | 2006 |
GER CHARLEVILLE, Mainzer TV
|
R | 1.10 | Tilmeldt | ||
GRAUDINS Victoria | 2005 |
GER CHARLEVILLE, Mainzer TV
|
L | 1.6 | Tilmeldt | ||
THOMÉ Marie | 2006 |
GER Mainzer TV
|
R | 1.17 | Tilmeldt | ||
TROPMANN Abigail | 2004 |
GER Mainzer TV
|
R | 1.23 | Tilmeldt | ||
MIX Esther Marie | 2008 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.39 | Tilmeldt | ||
BIJOK Mathilde | 2007 |
GER TSC Eintr. Dortmund
|
R | 1.29 | Tilmeldt | ||
BREER Jana | 2004 |
GER TSC Eintr. Dortmund
|
R | 1.27 | Tilmeldt | ||
KÜPPER Livia | 2006 |
GER TSC Eintr. Dortmund
|
R | 1.25 | Tilmeldt | ||
HIRSCHFELD Anastasija | 2005 |
GER TSG Eislingen
|
R | 1.7 | Tilmeldt | ||
HAACK Mirja-Lena | 2009 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.34 | Tilmeldt | ||
HERBON Cisanne | 2008 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.21 | Tilmeldt | ||
KOHL Polina | 2007 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.19 | Tilmeldt | ||
KURZAWA Marisa Victoria | 2006 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.4 | Tilmeldt | ||
LUCAS Annika | 2009 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.38 | Tilmeldt | ||
PABST Johanna Clara | 2009 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
L | 1.48 | Tilmeldt | ||
SU Ruoshui | 2009 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 2.24 | Tilmeldt | ||
WEILAND Julia | 2005 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.18 | Tilmeldt | ||
WEILAND Mia | 2008 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.26 | Tilmeldt | ||
BAHLAI Dana | 2004 |
UKR Nikolaev
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LANDSLEITNER Teresa | - | GER FR Nürnberg | R | 1.13 | Annulleret | ||
BAUER Lina | - | GER TSG Eislingen | R | 1.28 | Annulleret | ||
KUZMENKO Taisiia | - | SWE LAFK Lund | R | --- | Annulleret |
39 Tilmeldinger, 0 afventer, 3 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BERGER Svend | GER | Mainzer TV | ||
CN | CAMUS Jan Patrick | GER | TSC Eintr. Dortmund | ||
CN | CSANYI Barnabas | HUN | FC Würth Künzelsau | ||
CN | GÄBELEIN Michael | GER | FC Würth Künzelsau | ||
CN | HELL Tobias | GER | FR Nürnberg | ||
CN | MOGG Leopold | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
CN | MÜLLER Max Laurin | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
CN | MÜND Martin | GER | TSG Eislingen | ||
CN | NEUHÄUSER Marc | GER | Mainzer TV | ||
CN | PETER Katharina | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
CN | ROSHCHIN Maksym | UKR | FR Nürnberg | ||
CN | SOKOLOWSKI Niklas | GER | FS Bielefelder TG | ||
B | VOYTOV Oleksandr | GER | TSG Eislingen |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Official | DERKUM Liska | GER | fencingworldwide |
2022 | Niedersächsische Rangliste U20 Damer Sabel | Fechtverband Niedersachsen e.V. |
2022 | Hamburger Rangliste U17 Damer Sabel | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
2023 | Deutsche Rangliste U20 Damer Sabel | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2023 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Damer Sabel | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2023 | Südwestdeutsche Rangliste U20 Damer Sabel | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2023 | Hamburger Rangliste U20 Damer Sabel | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Damer Sabel | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2024 | Bayerische Rangliste U20 Damer Sabel | Bayerischer Fechterverband e.V. |
2024 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Damer Sabel | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2024 | Nordbadische Rangliste U20 Damer Sabel | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2023 | Bayerische Rangliste U20 Damer Sabel | Bayerischer Fechterverband e.V. |
2023 | Württembergische Rangliste U20 Damer Sabel | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2023 | Nordbadische Rangliste U20 Damer Sabel | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2023 | Mecklenburg-Vorpommern Rangliste U20 Damer Sabel | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. |
2023 | Rheinische Rangliste U20 Damer Sabel | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2023 | Westfälische Rangliste U20 Damer Sabel | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2023 | NRW-Rangliste U20 Damer Sabel | ARGE Nordrhein-Westfalen |
2023 | Mittelrheinische Rangliste U20 Damer Sabel | Fechterbund Mittelrhein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Damer Sabel | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ZHAO Zhi Long | 2009 |
CHN FS Bielefelder TG
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STEINBERG Jesko | 2009 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LANZMICH Oskar | 2008 |
GER Darmstädter FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WEIDE Timo Caspar | 2008 |
GER ETV Hamburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DÜNGER Karl | 2007 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 1.13 | Tilmeldt | ||
ENGEL Maurice | 2007 |
GER FC Würth Künzelsau
|
L | --- | Tilmeldt | ||
GOMMEL Colin | 2007 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 1.50 | Tilmeldt | ||
NICKLAS Sören | 2004 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 1.17 | Tilmeldt | ||
REIFSCHNEIDER Enrico | 2006 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | 1.24 | Tilmeldt | ||
SCHMIERER Till | 2009 |
GER FC Würth Künzelsau
|
L | --- | Tilmeldt | ||
BRENDJES Luis | 2006 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BUCHMANN Finn | 2006 |
GER FR Nürnberg
|
R | 1.9 | Tilmeldt | ||
SCHUMACHER Gideon | 2007 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DICKEL Lorenz | 2004 |
GER FS Bielefelder TG
|
R | 1.28 | Tilmeldt | ||
MAKLAKOV Julian | 2008 |
GER FS Bielefelder TG
|
R | 1.21 | Tilmeldt | ||
WORTMANN Max | 2006 |
GER FS Bielefelder TG
|
L | 1.36 | Tilmeldt | ||
BÖDINGER Anton | 2007 |
GER FS Pforzheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ROSIN Jonathan | 2007 |
GER TSG Eislingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
JENKE Vincent | 2004 |
GER FSV Mülheim/Ruhr
|
R | 1.52 | Tilmeldt | ||
KAIMER Carl | 2007 |
GER FSV Mülheim/Ruhr
|
L | 1.55 | Tilmeldt | ||
WITZKE Alessio | 2005 |
GER Herner TC
|
R | 1.41 | Tilmeldt | ||
LITZENBURGER Hugo | 2006 |
GER KTF Luitpold München
|
R | 1.49 | Tilmeldt | ||
BRETZ Oscar | 2007 |
GER Mainzer TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
EBERHARDT Carl Malte | 2005 |
GER Mainzer TV
|
L | 1.12 | Tilmeldt | ||
LARRES Felix | 2007 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.20 | Tilmeldt | ||
THOMÉ Simon | 2004 |
GER Mainzer TV
|
R | 1.22 | Tilmeldt | ||
GROMMES Rene-Alexander | 2007 |
GER OFC Bonn
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LIU Dominic | 2009 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.56 | Tilmeldt | ||
KIENAST Max | 2004 |
GER TSC Eintr. Dortmund
|
L | 1.48 | Tilmeldt | ||
GEIGER Lars | 2005 |
GER TSG Eislingen
|
L | 1.3 | Tilmeldt | ||
MOHRING Arne Mika | 2007 |
GER TSG Eislingen
|
R | 1.43 | Tilmeldt | ||
THUMM Tiberius | 2005 |
GER TSG Eislingen
|
R | 1.15 | Tilmeldt | ||
WAGNER Lucas | 2004 |
GER TSG Eislingen
|
R | 1.27 | Tilmeldt | ||
WEISER Tim | 2008 |
GER TSG Eislingen
|
R | 1.31 | Tilmeldt | ||
WIEKHORST Kajetan | 2008 |
GER TSG Eislingen
|
R | 1.30 | Tilmeldt | ||
HUSMANN Matthis | 2006 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
L | 1.11 | Tilmeldt | ||
KÜRBIS Jarl | 2005 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.10 | Tilmeldt | ||
LOHMANN Nico | 2005 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.14 | Tilmeldt | ||
LUCAS Bjarne | 2005 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.25 | Tilmeldt | ||
METHNER Philipp-Bernd | 2004 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.2 | Tilmeldt | ||
SCHENKEL Moritz | 2006 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.7 | Tilmeldt | ||
SCHIFFER Matti | 2009 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.40 | Tilmeldt | ||
SCHIFFER Mika | 2007 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | 1.35 | Tilmeldt | ||
VON DER WEPPEN Tim | 2007 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
L | 1.19 | Tilmeldt | ||
WEBER Leonard | 2008 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
L | 1.18 | Tilmeldt | ||
KRAUS Samuel | 2006 |
GER TSV Grünwald
|
L | 1.32 | Tilmeldt | ||
FECHNER Tom | 2007 |
GER TSV Kenten
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HAHN Tammo | 2007 |
GER TV Ratingen
|
R | 1.33 | Tilmeldt | ||
PELZ Jarnu | 2005 |
GER TV Ratingen
|
R | 1.38 | Tilmeldt | ||
SIMONS Gereon | 2009 |
GER TV Ratingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TERZI Tymur | 2004 |
UKR FC Tauberbischofsheim, Musketeer Odessa
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SÜß Carlo | - | GER FR Nürnberg | R | --- | Annulleret | ||
WORTMANN Paul | - | GER | L | 1.53 | Annulleret | ||
LEHNERT Tobias | - | GER TSG Eislingen | L | 1.46 | Annulleret | ||
WAHL Louis | - | GER TSG Eislingen | L | 1.16 | Annulleret |
51 Tilmeldinger, 0 afventer, 4 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BERGER Svend | GER | Mainzer TV | ||
CN | CAMUS Jan Patrick | GER | TSC Eintr. Dortmund | ||
CN | CSANYI Barnabas | HUN | FC Würth Künzelsau | ||
CN | GÄBELEIN Michael | GER | FC Würth Künzelsau | ||
CN | HELL Tobias | GER | FR Nürnberg | ||
CN | MOGG Leopold | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
CN | MÜLLER Max Laurin | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
CN | MÜND Martin | GER | TSG Eislingen | ||
CN | NEUHÄUSER Marc | GER | Mainzer TV | ||
CN | PETER Katharina | GER | TSV Bayer Dormagen | ||
CN | ROSHCHIN Maksym | UKR | FR Nürnberg | ||
CN | SOKOLOWSKI Niklas | GER | FS Bielefelder TG | ||
B | VOYTOV Oleksandr | GER | TSG Eislingen |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Official | DERKUM Liska | GER | fencingworldwide |
2022 | Niedersächsische Rangliste U20 Herrer Sabel | Fechtverband Niedersachsen e.V. |
2022 | Hamburger Rangliste U17 Herrer Sabel | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
2023 | Deutsche Rangliste U20 Herrer Sabel | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2023 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Herrer Sabel | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2023 | Südwestdeutsche Rangliste U20 Herrer Sabel | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2023 | Hamburger Rangliste U20 Herrer Sabel | Hamburger Fecht-Verband e.V. |
2023 | Nordbadische Rangliste U20 Herrer Sabel | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Herrer Sabel | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
2024 | Bayerische Rangliste U20 Herrer Sabel | Bayerischer Fechterverband e.V. |
2024 | Nordbadische Rangliste U20 Herrer Sabel | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2023 | Bayerische Rangliste U20 Herrer Sabel | Bayerischer Fechterverband e.V. |
2023 | Württembergische Rangliste U20 Herrer Sabel | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2023 | Mecklenburg-Vorpommern Rangliste U20 Herrer Sabel | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. |
2023 | Rheinische Rangliste U20 Herrer Sabel | Rheinischer Fechter-Bund e.V. |
2023 | Westfälische Rangliste U20 Herrer Sabel | Westfälischer Fechter Bund e.V. |
2023 | NRW-Rangliste U20 Herrer Sabel | ARGE Nordrhein-Westfalen |
2023 | Nordbadische Rangliste U20 Herrer Sabel | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2023 | Mittelrheinische Rangliste U20 Herrer Sabel | Fechterbund Mittelrhein e.V. |
2023 | Schleswig-Holsteinische Ranglisten U20 Herrer Sabel | Fechterbund Schleswig-Holstein e.V. |
WOHLFAHRT Leonhard | GER | Træner | Sat | FS Bielefelder TG | |
SEMRAU Peer-Jörg | GER | Træner | FSV Mülheim/Ruhr |