Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BOS Gwendoline | 2010 |
BEL CE Namur
|
14 | Tilmeldt | |||
LAMBOTTE Mellyna | 2010 |
BEL CE Namur
|
R | 11 | Tilmeldt | ||
CALAQUE Alienor | 2010 |
BEL La Maison de l'Escrime
|
4 | Tilmeldt | |||
SCHILLING Hermine | 2011 |
BEL La Maison de l'Escrime
|
R | 9 | Tilmeldt | ||
VIGGRIA Juliette | 2011 |
BEL La Maison de l'Escrime
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
HERMAN Clara | 2010 |
BEL SC Parcival Leuven
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
MARAS Juliette | 2010 |
BEL Confrerie Gent
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
PALUSOVA Aiko Natalia | 2010 |
SVK La Maison de l'Escrime
|
R | 3 | Tilmeldt |
8 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
ANTONIS Olivier | BEL | Confrerie Gent | |||
DE VRIES Yaël | BEL | CE Les 3 armes | |||
N | DELCOURT Alain | BEL | CE Braine l'Alleud | ||
N | HOUBEN Damien | BEL | CE Les 3 armes | ||
N | POCHET Thierry | BEL | CE Namur | ||
Da | THIRY Mattéo | BEL | La Maison de l'Escrime | ||
VAN STRIJTHEM Laurent | FRA | Confrerie Gent | |||
N | VANNIEUWENBORGH Gijs | BEL | SC Parcival Leuven | ||
N | VIVANE Dimitri | BEL | La Maison de l'Escrime |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2022 | Circuit Jeunes Lames U13 Damer Sabel | Fédération Francophone des Cercles d'Escrime de Belgique |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
COLAS Gaëtane | 2008 |
BEL CE Braine l'Alleud
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
D'AUBIOUL Manou | 2009 |
BEL Confrerie Gent
|
L | 2 | Tilmeldt | ||
VERTENTEN Florence | 2008 |
BEL La Maison de l'Escrime
|
1 | Tilmeldt |
3 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
ANTONIS Olivier | BEL | Confrerie Gent | |||
DE VRIES Yaël | BEL | CE Les 3 armes | |||
N | DELCOURT Alain | BEL | CE Braine l'Alleud | ||
N | HOUBEN Damien | BEL | CE Les 3 armes | ||
N | POCHET Thierry | BEL | CE Namur | ||
Da | THIRY Mattéo | BEL | La Maison de l'Escrime | ||
VAN STRIJTHEM Laurent | FRA | Confrerie Gent | |||
N | VANNIEUWENBORGH Gijs | BEL | SC Parcival Leuven | ||
N | VIVANE Dimitri | BEL | La Maison de l'Escrime |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2022 | Circuit Jeunes Lames U15 Damer Sabel | Fédération Francophone des Cercles d'Escrime de Belgique |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CIULLO Livio | 2011 |
BEL CE Braine l'Alleud
|
9 | Tilmeldt | |||
DA COSTA NANTES Victor | 2011 |
BEL CE Braine l'Alleud
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CAREME Thibault | 2010 |
BEL
|
R | 19 | Tilmeldt | ||
KAISIN Thibaut | 2011 |
BEL CE Les 3 armes
|
R | 13 | Tilmeldt | ||
DEHAECK Nolan | 2011 |
BEL Confrerie Gent
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
VAN LISHOUT Sebastiaan | 2010 |
BEL Confrerie Gent
|
R | 11 | Tilmeldt | ||
DE LE HOYE Simon | 2011 |
BEL La Maison de l'Escrime
|
R | 10 | Tilmeldt | ||
DEMANGEAT Antonin | 2010 |
BEL La Maison de l'Escrime
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
FONDER Florian | 2011 |
BEL La Maison de l'Escrime
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
REVELART Célestin | 2011 |
BEL La Maison de l'Escrime
|
R | 4 | Tilmeldt | ||
SPENCER Matthias | 2010 |
BEL La Maison de l'Escrime
|
R | 6 | Tilmeldt | ||
DERRIENNIC Sakhan | 2010 |
FRA La Maison de l'Escrime
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
MURO Otis | 2011 |
GER La Maison de l'Escrime
|
R | 8 | Tilmeldt | ||
RASKO Yan | 2011 |
UKR SC Parcival Leuven
|
R | 7 | Tilmeldt |
14 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
ANTONIS Olivier | BEL | Confrerie Gent | |||
DE VRIES Yaël | BEL | CE Les 3 armes | |||
N | DELCOURT Alain | BEL | CE Braine l'Alleud | ||
N | HOUBEN Damien | BEL | CE Les 3 armes | ||
N | POCHET Thierry | BEL | CE Namur | ||
Da | THIRY Mattéo | BEL | La Maison de l'Escrime | ||
VAN STRIJTHEM Laurent | FRA | Confrerie Gent | |||
N | VANNIEUWENBORGH Gijs | BEL | SC Parcival Leuven | ||
N | VIVANE Dimitri | BEL | La Maison de l'Escrime |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2022 | Circuit Jeunes Lames U13 Herrer Sabel | Fédération Francophone des Cercles d'Escrime de Belgique |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MAYEUX Jack | 2009 |
BEL La Maison de l'Escrime
|
14 | Tilmeldt | |||
DESMEDT Hugo | 2008 |
BEL CE Braine l'Alleud
|
R | 17 | Tilmeldt | ||
GUY Mattéo | 2008 |
BEL CE Braine l'Alleud
|
R | 28 | Tilmeldt | ||
JAMSIN Jorian | 2008 |
BEL CE Braine l'Alleud
|
L | 2 | Tilmeldt | ||
WIELEMANS DE MARCHANT ET D'ANSEMBOURG Aymeric | 2008 |
BEL CE Braine l'Alleud
|
R | 4 | Tilmeldt | ||
DALLA VECCHIA Matteo | 2009 |
BEL CE Embourg
|
R | 30 | Tilmeldt | ||
ANTOINE Maël | 2009 |
BEL CE Les 3 armes
|
R | 31 | Tilmeldt | ||
CVILIC Sacha | 2009 |
BEL
|
R | 15 | Tilmeldt | ||
DELORY Justin | 2009 |
BEL CE Namur
|
R | 20 | Tilmeldt | ||
BEN AMMOU Mohamed | 2009 |
BEL Confrerie Gent
|
L | 6 | Tilmeldt | ||
BOSMANS Maël | 2009 |
BEL Confrerie Gent
|
R | 8 | Tilmeldt | ||
GETTEMANS Jef | 2009 |
BEL Confrerie Gent
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
VAN INGELGEM Cyriel | 2008 |
BEL Confrerie Gent
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
WITTOUCK Corto | 2008 |
BEL Confrerie Gent
|
R | 7 | Tilmeldt | ||
MARSILI AMELI Théo | 2009 |
BEL La Maison de l'Escrime
|
R | 22 | Tilmeldt | ||
SCHILLING Casimir | 2008 |
BEL La Maison de l'Escrime
|
R | 11 | Tilmeldt | ||
PAPALIA Tao | 2008 |
BEL CE Embourg
|
9 | Tilmeldt | |||
THUNISSEN Alessandro | 2008 |
BEL Sabre Noir
|
10 | Tilmeldt | |||
MASSIE Mauro | 2009 |
BEL SG de Klauwaerts
|
L | 12 | Tilmeldt | ||
FOURESTIÉ Nicolas | 2009 |
ESP La Maison de l'Escrime
|
R | 27 | Tilmeldt | ||
SCHUSTER Victor | - | BEL CE Braine l'Alleud | 5 | Annulleret | |||
VERBIEST Quentin | - | BEL La Maison de l'Escrime | R | 32 | Annulleret |
20 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
ANTONIS Olivier | BEL | Confrerie Gent | |||
DE VRIES Yaël | BEL | CE Les 3 armes | |||
N | DELCOURT Alain | BEL | CE Braine l'Alleud | ||
N | HOUBEN Damien | BEL | CE Les 3 armes | ||
N | POCHET Thierry | BEL | CE Namur | ||
Da | THIRY Mattéo | BEL | La Maison de l'Escrime | ||
VAN STRIJTHEM Laurent | FRA | Confrerie Gent | |||
N | VANNIEUWENBORGH Gijs | BEL | SC Parcival Leuven | ||
N | VIVANE Dimitri | BEL | La Maison de l'Escrime |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2022 | Circuit Jeunes Lames U15 Herrer Sabel | Fédération Francophone des Cercles d'Escrime de Belgique |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
WILLAERT Liam | 2013 |
BEL La Maison de l'Escrime
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
VAN EYCK Gauthier | 2012 |
BEL CE Les 3 armes
|
R | 18 | Tilmeldt | ||
HALLUIN Basile | 2013 |
BEL CE Namur
|
R | 6 | Tilmeldt | ||
GETTEMANS Ferre | 2012 |
BEL Confrerie Gent
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
VAN DAELE Lucas | 2012 |
BEL Confrerie Gent
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
GALDOS Alaia | 2013 |
BEL SC Parcival Leuven
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
SAENEN Julie | 2013 |
BEL SC Parcival Leuven
|
R | 4 | Tilmeldt |
7 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
ANTONIS Olivier | BEL | Confrerie Gent | |||
DE VRIES Yaël | BEL | CE Les 3 armes | |||
N | DELCOURT Alain | BEL | CE Braine l'Alleud | ||
N | HOUBEN Damien | BEL | CE Les 3 armes | ||
N | POCHET Thierry | BEL | CE Namur | ||
Da | THIRY Mattéo | BEL | La Maison de l'Escrime | ||
VAN STRIJTHEM Laurent | FRA | Confrerie Gent | |||
N | VANNIEUWENBORGH Gijs | BEL | SC Parcival Leuven | ||
N | VIVANE Dimitri | BEL | La Maison de l'Escrime |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2022 | Circuit Jeunes Lames U11 Open Sabel | Fédération Francophone des Cercles d'Escrime de Belgique |
SERVAIS Priscilla | BEL | Træner | Sat | CE Embourg | |
VAN HOLSBEKE Seppe | BEL | Træner | Sat | Confrerie Gent |