Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MUCHA Paula | 2011 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KUHLMANN Nele | 2012 |
GER Fechtergilde Südholstein
|
L | --- | Tilmeldt | ||
HANS Caroline | 2012 |
GER Fechtzentrum Berlin
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
KLEINE Alexis Milena | 2011 |
GER
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
AHRENS Mika Anna | 2011 |
GER
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
SCHOLZ Henriette | - | GER OSC Berlin | R | --- | Annulleret | ||
KALYAPINA Maria | - | RUS Fechtergilde Südholstein | R | --- | Annulleret |
5 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
BRETSCHNER Liam | GER | Dresdener FC | |||
CN | KARNAGEL Leopold | GER | TV Markkleeberg | ||
D | KLEIN Carlo | GER | FC Oelsnitz | ||
CN | NAUMANN Josy | GER | FC Leipzig | ||
RÖLKE Friederike | GER | Dresdener FC |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2021 | Berliner Rangliste U11 Damer Kårde | Berliner Fechterbund e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HOFFMANN Veronika | 2009 |
GER Fechtzentrum Berlin
|
L | --- | Tilmeldt | ||
ILLMANN Selma | 2010 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KELLERMANN Pauline | 2010 |
GER FSC Dresden
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MERSEBURGER Paula | 2009 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PIWARZ Clara Elise | 2010 |
GER FSC Dresden
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SIMON Lena | 2009 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GRIMM Evelina | 2009 |
GER FC Berlin Südwest
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FRIEDEMANN Henriette | 2009 |
GER FC Bischofswerda
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KLIPPEL Matilda | 2009 |
GER FC Bischofswerda
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DROESCHER Hannah | 2010 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PARSCHIN Michelle | 2009 |
GER FC Leipzig
|
L | --- | Tilmeldt | ||
RITZOW Livia | 2010 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SEIDEL Seraphina Aglaia | 2009 |
GER FC Leipzig
|
L | --- | Tilmeldt | ||
UHLIG Muriel | 2010 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MÜLLER Clara | 2010 |
GER FC Oelsnitz
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STEUDTE Maria | 2010 |
GER FC Oelsnitz
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PAULAECK Alma | 2009 |
GER Fechtzentrum Berlin
|
L | --- | Tilmeldt | ||
HELMRATH Felicia Lilli | 2010 |
GER OSC Berlin
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SINGH SUD Laura | 2010 |
GER Quernheimer FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SZEWCZYK Alicja | 2010 |
POL
|
--- | Tilmeldt | |||
PRIEWISCH Eleni | - | GER | R | --- | Annulleret | ||
SCHWEZ Emily | - | GER FC Leipzig | R | --- | Annulleret | ||
GÄRTNER Lisa | - | GER FC Oelsnitz | R | --- | Annulleret |
20 Tilmeldinger, 0 afventer, 3 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
BRETSCHNER Liam | GER | Dresdener FC | |||
CN | KARNAGEL Leopold | GER | TV Markkleeberg | ||
D | KLEIN Carlo | GER | FC Oelsnitz | ||
CN | NAUMANN Josy | GER | FC Leipzig | ||
RÖLKE Friederike | GER | Dresdener FC |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2021 | Berliner Rangliste U13 Damer Kårde | Berliner Fechterbund e.V. |
2021 | Sächsische Rangliste U13 Damer Kårde | Sächsischer Fechtverband e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
JATZLAU Dennis | 2011 |
GER Dresdener FC
|
L | --- | Tilmeldt | ||
MELZER Arik | 2011 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHEIBNER Oscar | 2011 |
GER FSC Dresden
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WAHL Max | 2011 |
GER Dresdener FC
|
L | --- | Tilmeldt | ||
KRÖGER Robert | 2011 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHLÖTELS Ole | 2012 |
GER Fechtzentrum Berlin
|
R | --- | Tilmeldt | ||
OTT Johann | - | GER | R | --- | Annulleret |
6 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
BRETSCHNER Liam | GER | Dresdener FC | |||
CN | KARNAGEL Leopold | GER | TV Markkleeberg | ||
D | KLEIN Carlo | GER | FC Oelsnitz | ||
CN | NAUMANN Josy | GER | FC Leipzig | ||
RÖLKE Friederike | GER | Dresdener FC |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2021 | Berliner Rangliste U11 Herrer Kårde | Berliner Fechterbund e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
KOCH Franz | 2010 |
GER FSC Dresden
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RICHTER Caspar | 2010 |
GER FSC Dresden
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KLÖCKNER Julian | 2010 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHATTENFROH Theodor | 2009 |
GER FC Berlin Südwest
|
R | --- | Tilmeldt | ||
UHLMANN Haye | 2010 |
GER FC Berlin Südwest
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BARTZ Leon | 2009 |
GER FC Bischofswerda
|
R | --- | Tilmeldt | ||
JOUANI Zakharia | 2009 |
GER FC Grunewald
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NITTEL Julius | 2010 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SPIEGEL Alexander | 2009 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PAULAECK Fritz | 2009 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WEGNER Juri | 2009 |
GER Fechtzentrum Berlin
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHNALL TITO Josef | 2009 |
GER OSC Berlin
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STARKE Adrian | 2009 |
GER OSC Berlin
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FAILENSCHMID Moritz | 2010 |
GER SV Böblingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LÓPEZ GERNER Alex Paul | 2009 |
GER TSV Berlin-Wittenau
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HOLLBURG Karl | 2009 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LÜDEMANN Neo Maxim | 2009 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TRILLITZSCH Stanislavs Marceli | 2009 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HARING Gustav | - | GER Dresdener FC | R | --- | Annulleret | ||
ISAAK Albert | - | GER Dresdener FC | R | --- | Annulleret | ||
MÖNNICH Theo | - | GER Dresdener FC | R | --- | Annulleret | ||
THÄLE Alexander | - | GER FSC Dresden | R | --- | Annulleret | ||
ANDERS Jonas | - | GER FC Oelsnitz | R | --- | Annulleret | ||
LEISERING Aaron | - | GER Fechtzentrum Berlin | R | --- | Annulleret |
18 Tilmeldinger, 0 afventer, 6 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
BRETSCHNER Liam | GER | Dresdener FC | |||
CN | KARNAGEL Leopold | GER | TV Markkleeberg | ||
D | KLEIN Carlo | GER | FC Oelsnitz | ||
CN | NAUMANN Josy | GER | FC Leipzig | ||
RÖLKE Friederike | GER | Dresdener FC |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2021 | Berliner Rangliste U13 Herrer Kårde | Berliner Fechterbund e.V. |
2021 | Sächsische Rangliste U13 Herrer Kårde | Sächsischer Fechtverband e.V. |
REICH Nina | GER | Træner | Sat | FC Berlin Südwest | |
PASICHNYK Gennadiy | UKR | Træner | Sat | FC Grunewald | |
DROESCHER Christiane | GER | Træner | FC Leipzig | ||
DROSCHER Sophie | GER | Træner | FC Leipzig | ||
KORDT Alexis Yarince | GER | Træner | FC Leipzig | ||
LOEWENAU Andrej | GER | Træner | FC Leipzig | ||
NITTEL Markus | GER | Forældre / Værger | Sat | FC Leipzig | |
SEIDEL Livia | GER | Forældre / Værger | Sat | FC Leipzig | |
SHVETS Alexandr | GER | Forældre / Værger | Sat | FC Leipzig | |
SPIEGEL Enrico | GER | Træner | FC Leipzig | ||
SPIEGEL Katja | GER | Træner | FC Leipzig | ||
UHLIG Katja | GER | Træner | FC Leipzig | ||
FAILENSCHMID Alexander | GER | Forældre / Værger | Sat | SV Böblingen | |
BITTMANN Peter | GER | Træner | Sat | TSV Berlin-Wittenau |