Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DOUCI HABANE Meriem | 2006 |
FRA CEB Biel/Bienne
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HEINRICH Svenja | 2008 |
GER FC Hardheim-Höpfingen
|
L | --- | Tilmeldt | ||
THOMA Chiara | 2006 |
GER Heidelberger FC/TSG R.
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SCHUBERT Lina | 2007 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KINAST Frederike | 2005 |
GER FC Gröbenzell
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TREVISAN Sophia | 2007 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BEHRENS Maike | 2005 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BUSCH Katie | 2008 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
EICHHORN Franziska | 2006 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NEUBER Greta | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NÜSSELER Lisa-Marie | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TOMIC Mariella | 2005 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FRIEDEMANN Clara | 2007 |
GER MTV München
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PEDRETTI Silvia | 2007 |
GER MTV München
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VON ERFFA Victoria | 2005 |
GER MTV München
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HEISE Teska Julia | 2006 |
GER TSF Ditzingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CIVAN Tuana | 2008 |
GER SSV Ettal
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LÄMMLER Charis | 2005 |
GER TG Schwenningen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PAHLOW Johanna | 2005 |
GER TG Schwenningen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FRAHM Emilie | 2006 |
GER TSF Ditzingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SZALAY Clara | 2006 |
GER TSF Ditzingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHACHERBAUER Madeleine | 2007 |
GER TSG Reutlingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BOS PASCUAL Anne | 2008 |
GER TSV Weilheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KLAUSER Tizia | 2007 |
GER TSV Weilheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KRAUSE Leni | 2008 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WINKER Paula | 2008 |
GER TV Augsburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
YOOSEFI Daria | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
L | --- | Tilmeldt | ||
ILLIG Fiona | 2006 |
GER TV Kaufbeuren
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RIEMER Jana-Ada | 2006 |
GER TV Kaufbeuren
|
L | --- | Tilmeldt | ||
KOMMA Luca Terézia | 2005 |
HUN TSF Ditzingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BREUNIG Katja | - | GER FC Hardheim-Höpfingen | L | --- | Annulleret | ||
MAUCH Fabienne | - | GER Heidenheimer SB | R | --- | Annulleret | ||
HAAG Rosa-Lina | - | GER TSF Ditzingen | R | --- | Annulleret | ||
KASPER Elina | - | GER TSG Backnang | R | --- | Annulleret | ||
WALDMANN Victoria | - | GER TV Augsburg | R | --- | Annulleret |
30 Tilmeldinger, 0 afventer, 5 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | PIESCH Hannah | GER | TSG Backnang | ||
E | RIEBLINGER Fabian | GER | TSG Backnang | ||
E | RIEBLINGER Manuel | GER | TSG Backnang | ||
CN | TALAN Jan | GER | TSG Backnang | ||
B | TALAN Tin | CRO | TSG Backnang |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2021 | Saarländische Rangliste U17 Damer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Bayerische Rangliste U17 Damer Kårde | Bayerischer Fechterverband e.V. |
2022 | Nordbadische Rangliste U17 Damer Kårde | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U17 Damer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Württembergische Rangliste U17 Damer Kårde | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2021 | Bayerische Rangliste U17 Damer Kårde | Bayerischer Fechterverband e.V. |
2021 | Nordbadische Rangliste U17 Damer Kårde | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2021 | Württembergische Rangliste U17 Damer Kårde | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste U17 Damer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
REN Ruiyang | 2006 |
CHN TG Schwenningen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DELEVACQUE Maxime | 2007 |
FRA CEB Biel/Bienne
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STRAUB Max | 2006 |
GER ATSV Saarbrücken
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BLASER Leonard | 2008 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GWALANI Nayan Carl | 2006 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HARNACK Jonas | 2006 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HILPERT Philip | 2005 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MALETTA Leonard | 2006 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
L | --- | Tilmeldt | ||
NOE Louis | 2007 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
REINHART Raphael | 2005 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SIGMUND Philip | 2005 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHÖMER Jonas | 2006 |
GER Fechterring Hochwald
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GIANNOLO Valerio | 2008 |
GER Frankfurter TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BUSCH Erik | 2006 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
JURTSCHAK Tim | 2006 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KASDORFF Marius | 2008 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KÖPF Cornelius | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KÖPF Johannes | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KUMMER Horant | 2005 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
REICH Paul | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RIFFEL Finn Niklas | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHENKENGEL Joannes | 2006 |
GER Heidenheimer SB
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SCHMUTZ Kilian | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHULLER Stephan | 2008 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WULF Lennart | 2006 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZIMMERMANN Frederik | 2007 |
GER Heidenheimer SB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LUBIN Mark | 2005 |
GER MTV Ingolstadt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RUCKDÄSCHEL Hendrik | 2005 |
GER MTV Ingolstadt
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PEDRETTI Lorenzo | 2008 |
GER MTV München
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHWARTZ Michael | 2008 |
GER MTV München
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KERN Emanuel | 2007 |
GER MTV Stuttgart
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BAUMGÄRTNER Tim | 2007 |
GER SportVg Feuerbach
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SHEHATA Hamza | 2005 |
GER SportVg Feuerbach
|
R | --- | Tilmeldt | ||
REINEKE Nepomuk | 2006 |
GER SSV Ettal
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VON JONQUIERES Johannes | 2005 |
GER SSV Ettal
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STRASSNER Moritz | 2006 |
GER SSV Ulm 1846
|
R | --- | Tilmeldt | ||
IDLER Lucas | 2008 |
GER SV Böblingen
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SCHÄFER Jona | 2005 |
GER SV Böblingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KEMMNER Bernd | 2006 |
GER SV Esslingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KRAUS Jason | 2008 |
GER SV Esslingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HOCHWALD Samuel | 2005 |
GER TSF Ditzingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WILLERS Colten | 2007 |
GER TSF Ditzingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DREYER Malte | 2008 |
GER TSG Backnang
|
L | --- | Tilmeldt | ||
HEUSEL Leopold | 2005 |
GER TSG Reutlingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KÜHBAUCH Alexander | 2006 |
GER TSG Reutlingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KUNATH Florian | 2005 |
GER TSG Reutlingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GROLLITSCH Atilla | 2006 |
GER TV Augsburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KRAUSE Levi | 2008 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WINKER Leonard | 2007 |
GER TV Augsburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
OSTALSKIY Ivan | - | CZE Heidenheimer SB | R | --- | Annulleret | ||
BESKOROVAJNYI Anton | - | GER FC Tauberbischofsheim | R | --- | Annulleret | ||
BLOHM Kai | - | GER FC Tauberbischofsheim | R | --- | Annulleret | ||
BÜLAU Matthew | - | GER Heidenheimer SB | R | --- | Annulleret | ||
BUSCH Max | - | GER Heidenheimer SB | R | --- | Annulleret | ||
KREß Noah | - | GER Heidenheimer SB | R | --- | Annulleret |
49 Tilmeldinger, 0 afventer, 6 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | BAUMANN Katrin | GER | FC Tauberbischofsheim | ||
CAYCEDO DIAZ Carlos Elias Alfredo | COL | FC Tauberbischofsheim | |||
CN | HÄUSLER Chantal | GER | FC Tauberbischofsheim | ||
CN | PIESCH Hannah | GER | TSG Backnang | ||
CN | TALAN Jan | GER | TSG Backnang | ||
B | TALAN Tin | CRO | TSG Backnang |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2021 | Saarländische Rangliste U17 Herrer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Bayerische Rangliste U17 Herrer Kårde | Bayerischer Fechterverband e.V. |
2022 | Nordbadische Rangliste U17 Herrer Kårde | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2022 | Saarländische Rangliste U17 Herrer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
2022 | Württembergische Rangliste U17 Herrer Kårde | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2021 | Bayerische Rangliste U17 Herrer Kårde | Bayerischer Fechterverband e.V. |
2021 | Nordbadische Rangliste U17 Herrer Kårde | Nordbadischer Fechterbund e.V. |
2021 | Württembergische Rangliste U17 Herrer Kårde | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2021 | Saarländische Rangliste U17 Herrer Kårde | Fechterbund Saar e.V. |
STRAUB Leon | GER | Træner | Sat | ATSV Saarbrücken | |
BISCHOF-HEINRICHS Hubert | GER | Træner | Sat | FC Hardheim-Höpfingen | |
HEINRICH Petra | GER | Træner | Sun | FC Hardheim-Höpfingen | |
BORRMANN Igor-Michael | GER | Træner | Sat | FC Tauberbischofsheim | |
KINAST Eva | GER | Forældre / Værger | Sat Sun | Fechtclub München | |
SCHÖMER Nicole | GER | Forældre / Værger | Sat | Fechterring Hochwald | |
GIANNOLO Nadine | GER | Træner | Sat | Frankfurter TV | |
BLANK Jannis | GER | Træner | Sat Sun | Heidenheimer SB | |
EWERT Wilhelm | GER | Træner | Sat Sun | Heidenheimer SB | |
HAUCH Hans-Jürgen | GER | Træner | Sat Sun | Heidenheimer SB | |
SOZANSKI Piotr | GER | Træner | Sat Sun | Heidenheimer SB | |
ZIMMERMANN Thomas | GER | Træner | Sat Sun | Heidenheimer SB | |
KOPPENHOFER Stefan | GER | Træner | Sat | MTV Ingolstadt | |
BAUMGÄRTNER Jörg | GER | Træner | Sat | SportVg Feuerbach | |
HEISE Dietmar | GER | Forældre / Værger | Sun | SportVg Feuerbach | |
CIVAN Özlem | GER | Forældre / Værger | Sun | SSV Ettal | |
REINEKE Uwe | GER | Forældre / Værger | Sat | SSV Ettal | |
SEDLMAIR-HÖRMANN Monica | GER | Træner | Sat | SSV Ettal | |
FEßLER Ingo | GER | Træner | Sat | SSV Ulm 1846 | |
WENDLAND Matthias | GER | Træner | Sat | TSG Backnang | |
BOS Marc | GER | Træner | Sun | TSV Weilheim | |
REUTHNER Wolfgang | GER | Træner | Sun | TSV Weilheim | |
BRACHT Andrea | GER | Forældre / Værger | Sun | TV Kaufbeuren | |
RODE Viktoria | GER | Forældre / Værger | Sun | TV Kaufbeuren |