Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DEPARNAY Anouk | 2013 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZELLMER Mathilda | 2013 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHÜSSLER Lisa | 2013 |
GER PSV Weimar
|
L | --- | Tilmeldt | ||
PETERSEN Matilda | 2013 |
GER SV Einheit Altenburg
|
R | --- | Tilmeldt |
4 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
D | FRITZLAR Uwe | GER | FSC Jena | ||
D | HAUPT Holger | GER | PSV Weimar | ||
JENNEWEIN Marcus | GER | FZ Erfurt EnGarde | |||
OLEAK Andreas | GER | KSZU Meiningen | |||
OTTO Theodor | GER | FZ Erfurt EnGarde | |||
CN | PANNECK Alexander | GER | PSV Weimar | ||
D | WULFIN Alexander | UZB | FZ Erfurt EnGarde |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
IVANOV Victoria Sophia | 2011 |
GER FSC Jena
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RYLL Lene | 2011 |
GER FSC Jena
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DUMMER Elisabeth | 2011 |
GER KSZU Meiningen
|
L | --- | Tilmeldt | ||
HOMMEL Pia Sopie | 2011 |
GER KSZU Meiningen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PIGORSCH Mareike | 2011 |
GER PSV Weimar
|
R | --- | Tilmeldt |
5 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
D | FRITZLAR Uwe | GER | FSC Jena | ||
D | HAUPT Holger | GER | PSV Weimar | ||
JENNEWEIN Marcus | GER | FZ Erfurt EnGarde | |||
OLEAK Andreas | GER | KSZU Meiningen | |||
OTTO Theodor | GER | FZ Erfurt EnGarde | |||
CN | PANNECK Alexander | GER | PSV Weimar | ||
D | WULFIN Alexander | UZB | FZ Erfurt EnGarde |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2021 | Thüringer Rangliste U11 Damer Fleuret | Thüringer Fechtverband e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic |
---|
0 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
D | FRITZLAR Uwe | GER | FSC Jena | ||
D | HAUPT Holger | GER | PSV Weimar | ||
JENNEWEIN Marcus | GER | FZ Erfurt EnGarde | |||
OLEAK Andreas | GER | KSZU Meiningen | |||
OTTO Theodor | GER | FZ Erfurt EnGarde | |||
CN | PANNECK Alexander | GER | PSV Weimar | ||
D | WULFIN Alexander | UZB | FZ Erfurt EnGarde |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
RAUH Danny | 2013 |
GER FSC Jena
|
R | --- | Tilmeldt | ||
AXMANN Johannes | 2013 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FETT Chu'a | 2013 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
L | --- | Tilmeldt | ||
JANY Maximilian | 2014 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WILLER Moritz | 2013 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WERNECKE Thore | - | GER FSC Nordhausen | R | --- | Annulleret |
5 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
D | FRITZLAR Uwe | GER | FSC Jena | ||
D | HAUPT Holger | GER | PSV Weimar | ||
JENNEWEIN Marcus | GER | FZ Erfurt EnGarde | |||
OLEAK Andreas | GER | KSZU Meiningen | |||
OTTO Theodor | GER | FZ Erfurt EnGarde | |||
CN | PANNECK Alexander | GER | PSV Weimar | ||
D | WULFIN Alexander | UZB | FZ Erfurt EnGarde |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
RÜBE Leon | 2011 |
GER PSV Weimar
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WALLRODT Jann | 2012 |
GER PSV Weimar
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FAHRIG Philipp | 2012 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FLACH Oskar | 2011 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KENTNER Paul | 2011 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KINTZEL Felix | 2012 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SCHINDLER Valentin | 2011 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KEEN Johan Eliah | 2011 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KRAKOWSKI Kornel | 2011 |
POL PSV Weimar
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WOLFF Arthur Alexander | - | GER FSC Nordhausen | R | --- | Annulleret |
9 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
D | FRITZLAR Uwe | GER | FSC Jena | ||
D | HAUPT Holger | GER | PSV Weimar | ||
JENNEWEIN Marcus | GER | FZ Erfurt EnGarde | |||
OLEAK Andreas | GER | KSZU Meiningen | |||
OTTO Theodor | GER | FZ Erfurt EnGarde | |||
CN | PANNECK Alexander | GER | PSV Weimar | ||
D | WULFIN Alexander | UZB | FZ Erfurt EnGarde |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2021 | Thüringer Rangliste U11 Herrer Fleuret | Thüringer Fechtverband e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FZ ERFURT ENGARDE FZ Erfurt EnGarde (GER) |
GER | --- | Tilmeldt | ||||
FZ ERFURT ENGARDE 2 FZ Erfurt EnGarde (GER) |
GER | --- | Tilmeldt | ||||
FZ ERFURT ENGARDE 3 FZ Erfurt EnGarde (GER) |
GER | --- | Tilmeldt |
3 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
D | FRITZLAR Uwe | GER | FSC Jena | ||
D | HAUPT Holger | GER | PSV Weimar | ||
JENNEWEIN Marcus | GER | FZ Erfurt EnGarde | |||
OLEAK Andreas | GER | KSZU Meiningen | |||
OTTO Theodor | GER | FZ Erfurt EnGarde | |||
CN | PANNECK Alexander | GER | PSV Weimar | ||
D | WULFIN Alexander | UZB | FZ Erfurt EnGarde |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
STÖHR Bernd | GER | Træner | Sun | FSC Jena |