Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FROMMOLT Emily | 2004 |
GER
|
L | --- | Tilmeldt | ||
KRAUSE Rebekka | 2000 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CRUSTEWITZ Annett | 1974 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HENSE Nicoletta | 2004 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Tilmeldt | ||
JASKULLA Klara | 2001 |
GER FC Leipzig
|
L | --- | Tilmeldt | ||
MENDE Marah | 2004 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZIEGLER Luise | 2004 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Tilmeldt | ||
OBERENDER Yara | 2005 |
GER FC Oelsnitz
|
R | --- | Tilmeldt | ||
POTTMEIER Franca | 2004 |
GER FC Oelsnitz
|
L | --- | Tilmeldt | ||
VON BOGENDORFF Larissa Xenia | 2006 |
GER FC Oelsnitz
|
R | --- | Tilmeldt | ||
THÜMMLER Silvana | 1979 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VOGEL Leona | 2002 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BÖRMEL Mara Victoria | 2004 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LICHT Leona | 2000 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LUKAS Lisa | 2006 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PETERSEN Jara-Sophie | 2003 |
GER SV Einheit Altenburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KAHL Grit | - | GER Dresdener FC | R | --- | Annulleret |
16 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af |
---|
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Official | GLINKA Steve | GER | fencingworldwide |
2021 | Sachsen-Anhalt Rangliste U20 Damer Kårde | Fechterbund Sachsen-Anhalt e.V. |
2021 | Sachsen-Anhalt Rangliste Senior Damer Kårde | Fechterbund Sachsen-Anhalt e.V. |
2021 | Sächsische Rangliste U20 Damer Kårde | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2021 | Sächsische Rangliste Senior Damer Kårde | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2022 | Thüringer Rangliste U20 Damer Kårde | Thüringer Fechtverband e.V. |
2022 | Thüringer Rangliste Senior Damer Kårde | Thüringer Fechtverband e.V. |
2022 | Sächsische Rangliste U20 Damer Kårde | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2022 | Sächsische Rangliste Senior Damer Kårde | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2021 | Thüringer Rangliste U17 Damer Kårde | Thüringer Fechtverband e.V. |
2021 | Thüringer Rangliste U20 Damer Kårde | Thüringer Fechtverband e.V. |
2021 | Thüringer Rangliste Senior Damer Kårde | Thüringer Fechtverband e.V. |
2021 | Sächsische Rangliste Senior Damer Kårde | Sächsischer Fechtverband e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MICHALSKI Christoph | 2004 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZARUBA Leo-Valery | 2003 |
GER SGS Erlangen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ENZMANN Jonas | 2000 |
GER FC Leipzig
|
L | --- | Tilmeldt | ||
THIELE Tom | 2000 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FISCHER Uwe | 1964 |
GER Fechtcentrum Halle
|
R | --- | Tilmeldt | ||
JÄGER Adrian | 2004 |
GER Fechtcentrum Halle
|
L | --- | Tilmeldt | ||
KUNNIG Carl | 2006 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHÄTZKE Rüdiger | 1968 |
GER Fechtcentrum Halle
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ADLER Andreas | 1985 |
GER FFV Rodleben
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HAAK Felix | 2005 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KINTZEL Marcel | 1978 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHUMACHER Christian | 1982 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TATZKO Jonte Finn | 2004 |
GER Nürnberger FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PETERSEN Bertil | 2005 |
GER FC Leipzig
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BURMEISTER Andreas | 1993 |
GER SVA Oranienburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BERGER Steven | 2004 |
GER TSV Sportuniversum Berlin
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VOß Thilo | 1987 |
GER TV Paderborn
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BERGER Konstantin | 2004 |
GER USC Magdeburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
METZNER Andreas | 1962 |
GER USV TU Dresden
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HILDEBRANDT Clemens | - | GER Fechtcentrum Halle | R | --- | Annulleret | ||
LEIMERT Adrian | - | GER Fechtcentrum Halle | R | --- | Annulleret |
19 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af |
---|
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Official | GLINKA Steve | GER | fencingworldwide |
2021 | Sachsen-Anhalt Rangliste U20 Herrer Kårde | Fechterbund Sachsen-Anhalt e.V. |
2021 | Sachsen-Anhalt Rangliste Senior Herrer Kårde | Fechterbund Sachsen-Anhalt e.V. |
2021 | Sächsische Rangliste U20 Herrer Kårde | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2021 | Sächsische Rangliste Senior Herrer Kårde | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2022 | Thüringer Rangliste U20 Herrer Kårde | Thüringer Fechtverband e.V. |
2022 | Thüringer Rangliste Senior Herrer Kårde | Thüringer Fechtverband e.V. |
2022 | Sächsische Rangliste U20 Herrer Kårde | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2022 | Sächsische Rangliste Senior Herrer Kårde | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2021 | Thüringer Rangliste U17 Herrer Kårde | Thüringer Fechtverband e.V. |
2021 | Thüringer Rangliste U20 Herrer Kårde | Thüringer Fechtverband e.V. |
2021 | Thüringer Rangliste Senior Herrer Kårde | Thüringer Fechtverband e.V. |
2021 | Sächsische Rangliste U20 Herrer Kårde | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2021 | Sächsische Rangliste Senior Herrer Kårde | Sächsischer Fechtverband e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SIBILLA Hannah | 2003 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
OBERLÄNDER Kiara | 2005 |
GER FC Schkeuditz
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BALLE Jennifer | 2003 |
GER Fechtcentrum Halle
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FIEDLER Jasmin | 2004 |
GER Fechtcentrum Halle
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SOTHEN Ira | 1999 |
GER Fechtcentrum Halle
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KELLER Emilia | 2001 |
GER Fechtclub Radebeul
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SCHALLER Cora Elisabeth | 2003 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Tilmeldt | ||
THIERBACH Isabell | 2004 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WEMME Lina Elisabeth | 2004 |
GER Fechtclub Radebeul
|
L | --- | Tilmeldt | ||
DRESCHER Lea Sophie | 2003 |
GER FG Schwerin
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KANNENBERG Mia | 2004 |
GER FG Schwerin
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KUKLA Ann-Sophie | 2002 |
GER Fechtcentrum Halle
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HASSINGER Liliane | 2004 |
GER TG Frankenthal
|
R | --- | Tilmeldt | ||
JOHA Cora | 2002 |
GER TSV Neu-Ulm
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GÖTZE Luzie | 2003 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HÖNNGER Isabelle Salome | 2003 |
GER FSC Jena
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HUBOLD Lena | 2001 |
GER FSC Jena
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HUBOLD Pia | 2006 |
GER FG Schwerin
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ROSENSTENGEL Emma | 2004 |
GER KSV Weißwasser
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BEYER Lilly Pia | 2005 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
POPOV Maria | 2005 |
GER TSV Neu-Ulm
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BENEDIX Martha | - | GER Fechtclub Radebeul | R | --- | Annulleret | ||
PERL Marie | - | GER | R | --- | Annulleret | ||
WAND Paula Luise | - | GER FSC Jena | R | --- | Annulleret | ||
JOERIS Tophan | - | GER Nürnberger FC | R | --- | Annulleret |
21 Tilmeldinger, 0 afventer, 4 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
D | ENZIAN Thomas | GER | FSC Jena | ||
CNV | KAMRATOWSKY Olaf | GER | FSC Jena | ||
CN | LANGHAMMER Tom | GER | Dresdener FC | ||
PECHE Robert | GER | Fechtclub Radebeul | |||
RUGE Arthus | GER | FSC Jena | |||
SCHULZ Maik | GER | FSC Jena |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Official | GLINKA Steve | GER | fencingworldwide |
2021 | Sachsen-Anhalt Rangliste U20 Damer Fleuret | Fechterbund Sachsen-Anhalt e.V. |
2021 | Sachsen-Anhalt Rangliste Senior Damer Fleuret | Fechterbund Sachsen-Anhalt e.V. |
2021 | Thüringer Rangliste U20 Damer Fleuret | Thüringer Fechtverband e.V. |
2021 | Thüringer Rangliste Senior Damer Fleuret | Thüringer Fechtverband e.V. |
2021 | Sächsische Rangliste U20 Damer Fleuret | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2021 | Thüringer Rangliste U17 Damer Fleuret | Thüringer Fechtverband e.V. |
2022 | Sächsische Rangliste U20 Damer Fleuret | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2022 | Sächsische Rangliste Senior Damer Fleuret | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2021 | Mecklenburg-Vorpommern Rangliste U20 Damer Fleuret | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. |
2021 | Mecklenburg-Vorpommern Rangliste Senior Damer Fleuret | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. |
2021 | Sächsische Rangliste Senior Damer Fleuret | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2021 | Sächsische Rangliste U20 Damer Fleuret | Sächsischer Fechtverband e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
JESS Timon | 2005 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | --- | Tilmeldt | ||
JÜRGENSEN Johannes | 2005 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WOLF Julien | 2005 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WOLF Patrick | 2003 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LEUSCHKE Jakob | 2005 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STRELOW Alexander | 2006 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TIPPMER Paul | 2006 |
GER Dresdener FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FAßMANN Moritz | 2003 |
GER FC Schkeuditz
|
R | --- | Tilmeldt | ||
AHLVERS Philipp | 2004 |
GER Fechtcentrum Halle
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MALITZKI Lukas | 2005 |
GER Fechtcentrum Halle
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SCHÄTZKE Christoph | 2000 |
GER Fechtcentrum Halle
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHWAB Jamey Maurice | 2005 |
GER Fechtcentrum Halle
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SPIELMANN Richard | 2004 |
GER Fechtcentrum Halle
|
L | --- | Tilmeldt | ||
THETMEYER Lucas | 2006 |
GER Fechtcentrum Halle
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BENEDIX Carl | 2004 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HANAWA Anthony | 2004 |
GER Fechtclub Radebeul
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NOWAK Hannes | 2003 |
GER Fechtclub Radebeul
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SCHMITZ-HÜBSCH Gregor | 2003 |
GER Fechtclub Radebeul
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SCHREIBER Felix | 2006 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SKIRLO Kostja | 2004 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GOTTHARDT Maximilian | 1993 |
GER FG Rotation Berlin
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PRACKWIESER Frederic | 1991 |
GER FG Rotation Berlin
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WASCHIPKY Oskar | 1997 |
GER FG Rotation Berlin
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BROCKER Malte | 2004 |
GER FG Schwerin
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ENGFER Friedrich | 2004 |
GER FG Schwerin
|
R | --- | Tilmeldt | ||
REHDA Felix | 2003 |
GER FG Schwerin
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHULTZ Milan | 2006 |
GER FG Schwerin
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GERLACH Hannes | 2003 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GÜTTLER Justin Arnold | 2003 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
JORDAN Moritz | 2001 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KORTE Thore | 2004 |
GER FSC Jena
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LOESCHE Teo | 2002 |
GER BSG Stahl Nordhausen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NEUBAUER Aaron | 2003 |
GER FSC Jena
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RENARD Nolann | 2004 |
GER FSC Jena
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RUGE Arthus | 2003 |
GER FSC Jena
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STIER Franz | 2002 |
GER FSC Jena
|
L | --- | Tilmeldt | ||
STÖHR Bernd | 1983 |
GER FSC Jena
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SZUMODALSKY Emil | 2003 |
GER FC Uni Kiel
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZACHER Niklas | 2003 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZAGORNIK Lucas | 2003 |
GER FSC Jena
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SCHLIETER Matthias | 2006 |
GER FZ Erfurt EnGarde
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KUSIAN Andreas | 2004 |
GER SV Angern
|
R | --- | Tilmeldt | ||
EBERT Tillmann | 2005 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HAMPO Ole | 2001 |
GER TV Markkleeberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHMIDT Friedrich | 2003 |
GER USC Magdeburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHMIDT Richard | 2003 |
GER USC Magdeburg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MICHALSKI Christoph | - | GER FC Leipzig | R | --- | Annulleret | ||
ZARUBA Leo-Valery | - | GER SGS Erlangen | R | --- | Annulleret | ||
JESS Mario | - | GER FZ Erfurt EnGarde | R | --- | Annulleret | ||
FRÖHLICH Moritz | - | GER | R | --- | Annulleret |
46 Tilmeldinger, 0 afventer, 4 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
D | ENZIAN Thomas | GER | FSC Jena | ||
CNV | KAMRATOWSKY Olaf | GER | FSC Jena | ||
CN | LANGHAMMER Tom | GER | Dresdener FC | ||
PECHE Robert | GER | Fechtclub Radebeul | |||
RUGE Arthus | GER | FSC Jena | |||
SCHULZ Maik | GER | FSC Jena |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Official | GLINKA Steve | GER | fencingworldwide |
2021 | Sachsen-Anhalt Rangliste U20 Herrer Fleuret | Fechterbund Sachsen-Anhalt e.V. |
2021 | Sachsen-Anhalt Rangliste Senior Herrer Fleuret | Fechterbund Sachsen-Anhalt e.V. |
2021 | Thüringer Rangliste U20 Herrer Fleuret | Thüringer Fechtverband e.V. |
2021 | Thüringer Rangliste Senior Herrer Fleuret | Thüringer Fechtverband e.V. |
2021 | Thüringer Rangliste U17 Herrer Fleuret | Thüringer Fechtverband e.V. |
2022 | Sächsische Rangliste U20 Herrer Fleuret | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2022 | Sächsische Rangliste Senior Herrer Fleuret | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2021 | Mecklenburg-Vorpommern Rangliste U20 Herrer Fleuret | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. |
2021 | Mecklenburg-Vorpommern Rangliste Senior Herrer Fleuret | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. |
2021 | Sächsische Rangliste U20 Herrer Fleuret | Sächsischer Fechtverband e.V. |
2021 | Sächsische Rangliste Senior Herrer Fleuret | Sächsischer Fechtverband e.V. |
KAMRATOWSKY Olaf | GER | Træner | FC Schkeuditz | ||
HERTEL Matthias | GER | Træner | Fechtcentrum Halle | ||
JETZ Johannes | AUT | Træner | Fechtcentrum Halle | ||
RUSS Nico | AUT | Træner | Fechtcentrum Halle | ||
PECHE Hubert | GER | Træner | Fechtclub Radebeul | ||
RODE Christina | GER | Træner | FG Schwerin | ||
SCHULZ Maik | GER | Træner | FG Schwerin | ||
ISHCHENKO Yuliya | GER | Træner | FSC Cottbus | ||
BÖRMEL Antje | GER | volunteers | FSC Jena | ||
BUCHWALD Frank | GER | technician | FSC Jena | ||
GLINKA Steve | GER | competition management | FSC Jena | ||
GÜTTLER Antje | GER | volunteers | FSC Jena | ||
NEUBAUER Rene | GER | Arrangørkomitéen | FSC Jena | ||
ROBAK Adam | POL | sales staff | FSC Jena | ||
RODDECK Lars | GER | volunteers | FSC Jena | ||
RODDECK Nadine | GER | volunteers | FSC Jena | ||
SOURISSEAUX Enrico | GER | Arrangørkomitéen | FSC Jena | ||
SOURISSEAUX Marion | GER | Arrangørkomitéen | FSC Jena | ||
SOURISSEAUX Steffen | GER | volunteers | FSC Jena | ||
TAG KNAPP Rene | GER | Forældre / Værger | FSC Jena | ||
JESS Mario | GER | Træner | FZ Erfurt EnGarde | ||
TATZKO Joachim | GER | Forældre / Værger | Nürnberger FC | ||
KUSIAN Holger | GER | Forældre / Værger | SV Angern | ||
PETERSEN Ole | GER | Træner | SV Einheit Altenburg | ||
POPOV Elena | GER | Træner | TSV Neu-Ulm | ||
SCHMIDT Eckhard | GER | Forældre / Værger | USC Magdeburg |