Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HABERMANN Emma Charlotte | 2012 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SCHEEL Antonia | 2011 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DIKIZEYEKO Zaïna | 2011 |
GER Kieler MTV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHULZ Levke | 2011 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Tilmeldt |
4 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
AUGUSTIN Clemens | GER | Kieler MTV | |||
CN | BOCK Clemens | GER | SV Alfeld | ||
KRAUSE Alexander | GER | FC Rothenbaum | |||
KRAUSE Frida | GER | FC Rothenbaum |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GAERTNER Christina | 2009 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
HERTER Alexandra | 2009 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
REINHARDT Laura | 2010 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | 8 | Tilmeldt | ||
SCHWENDY Lotta Antonie | 2009 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KRAUSE Martha | 2009 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LUES Thyra Maria | 2010 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MANTHEY Elisa | 2009 |
GER
|
R | 7 | Tilmeldt | ||
ROTTIG Paulina | 2009 |
GER MTV Braunschweig
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
WILJES Viviana | 2009 |
GER MTV Braunschweig
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
VON BRONEWSKI Cinja | 2009 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
L | --- | Tilmeldt | ||
WANG Melina | 2009 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZHU Tian Yi | - | GER FC Rothenbaum | R | --- | Annulleret | ||
PECKERT Carlotta | - | GER OFC Bonn | R | --- | Annulleret |
11 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
CN | GOLLNICK Noah | GER | Eintracht Hildesheim | ||
KÖNIG Jannis | GER | Hanseatischer FC Lübeck | |||
KRAUSE Alexander | GER | FC Rothenbaum |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2021 | Niedersächsische Rangliste U13 Damer Fleuret | Fechtverband Niedersachsen e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MAHUTKA Malin Ava | 2007 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
POPOV Anna-Sophia | 2008 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GAERTNER Christina | 2009 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | 13 | Tilmeldt | ||
HERTER Alexandra | 2009 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
WEBER Johanna | 2008 |
GER
|
R | 4 | Tilmeldt | ||
GÜNDEL Aurelia | 2008 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LACHER Janne | 2008 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STANGE Sina | 2008 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KRAUSE Martha | 2009 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HENSCHEL Ella | 2008 |
GER FK Hannover
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
HASSINGER Sophie | 2007 |
GER TG Frankenthal
|
L | --- | Tilmeldt | ||
WIRTH Juna | 2007 |
GER Hamburger FC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BACH Helena Franziska | 2007 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GROßMANN Julie | 2008 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SCHMÜSER Emma | 2007 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ROGGE Neele | 2008 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PAETSCH Eleni Maria | 2007 |
GER SV Alfeld
|
R | 6 | Tilmeldt | ||
WELZIG Naya | 2008 |
GER SV Alfeld
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
KÖSLING Anik | 2008 |
GER FC Tauberbischofsheim
|
L | --- | Tilmeldt | ||
TEMUR Duru | 2007 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RIKNAGEL EVA | - | DEN Varde FK | R | --- | Annulleret | ||
STØTTRUP Johanne Kathrine | - | DEN Varde FK | R | --- | Annulleret | ||
ULFERTS KILPATRICK Merryn | - | GBR Salle Holyrood | R | --- | Annulleret | ||
SCHWENDY Lotta Antonie | - | GER | R | --- | Annulleret | ||
HOLLMANN Leonie | - | GER FK Hannover | R | 7 | Annulleret | ||
JENNE Tony | - | GER | R | --- | Annulleret |
20 Tilmeldinger, 0 afventer, 6 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
AUGUSTIN Clemens | GER | Kieler MTV | |||
CN | BOCK Clemens | GER | SV Alfeld | ||
KRAUSE Alexander | GER | FC Rothenbaum | |||
KRAUSE Frida | GER | FC Rothenbaum |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2021 | Niedersächsische Rangliste U15 Damer Fleuret | Fechtverband Niedersachsen e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CARLSEN ANDERSEN Thea | 2004 |
DEN Varde FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
OLSTRØM Stine | 2003 |
DEN Varde FK
|
R | --- | Tilmeldt | ||
POPOV Maria | 2005 |
GER TSV Neu-Ulm
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MAHUTKA Malin Ava | 2007 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
MARKMANN Franziska | 2004 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
BUCHWALD Lisbeth | 2006 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GÜNDEL Aurelia | 2008 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHMELZER Cora | 2005 |
GER Eintracht Hildesheim
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
KRAUSE Frida | 2005 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DÜNKEL Gesa | 2002 |
GER Fechtclub Soltau
|
R | 6 | Tilmeldt | ||
HASSINGER Sophie | 2007 |
GER TG Frankenthal
|
L | --- | Tilmeldt | ||
KRAUSE Angelina-Noelle | 2003 |
GER FSC Cottbus
|
L | --- | Tilmeldt | ||
GRÜNERT Clara Luise | 2005 |
GER Hamburger FC
|
L | --- | Tilmeldt | ||
BACH Helena Franziska | 2007 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GOGOLIN Kim | 2005 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TABATABAI Minou | 2005 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PULVER Beate | 2004 |
GER Kieler MTV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SIEVERT Nike | 2004 |
GER SV Alfeld
|
L | 4 | Tilmeldt | ||
DIERßEN Leonie | 2006 |
GER TSV Winsen
|
R | 12 | Tilmeldt | ||
HOFFMANN Chiara | 2005 |
GER TSV Winsen
|
R | 7 | Tilmeldt | ||
SCHWANKE Virginia Angelina | 2002 |
GER VFL Pinneberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RIKNAGEL EVA | - | DEN Varde FK | R | --- | Annulleret | ||
JANKNECHT Francisca | - | GER | R | --- | Annulleret |
21 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
CN | GOLLNICK Noah | GER | Eintracht Hildesheim | ||
KÖNIG Jannis | GER | Hanseatischer FC Lübeck | |||
KRAUSE Alexander | GER | FC Rothenbaum |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2021 | Niedersächsische Rangliste U20 Damer Fleuret | Fechtverband Niedersachsen e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SIEMERS Thore | 2011 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NIEDEREICHHOLZ Lars Ole | 2012 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HESSE Anton | 2012 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHEIBNER Lasse Krischan | 2012 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STANGE Leander | 2011 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | Tilmeldt | ||
EL EBRASHI Sami | 2012 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KHAN Jared | 2011 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MARKS Alexander | 2011 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHNEIDER Ole | 2011 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHROEDER Henry | 2012 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BREEDE Mads Johann | 2012 |
GER Kieler MTV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HOLZ Louca | 2011 |
GER Kieler MTV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LELJAKIN Jan Adrian | 2012 |
GER MTV Braunschweig
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZABEL Joris Maarten | 2012 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BOGENSCHNEIDER Tom Luca | 2012 |
GER TSV Winsen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BEGER Alexander | - | GER TSV Buchholz 08 | R | --- | Annulleret |
15 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
AUGUSTIN Clemens | GER | Kieler MTV | |||
CN | BOCK Clemens | GER | SV Alfeld | ||
KRAUSE Alexander | GER | FC Rothenbaum | |||
KRAUSE Frida | GER | FC Rothenbaum |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ZHU Jin Yuan | 2009 |
CHN FC Rothenbaum
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MAHUTKA Leander Luis | 2009 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
PREUß Emil | 2010 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | 4 | Tilmeldt | ||
SCHEIBNER Boje Mattes | 2010 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | Tilmeldt | ||
EL EBRASHI Junes | 2009 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KNAPEN Finn | 2010 |
GER
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
BACH Marius | 2009 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STARKE Dominic Julius | 2009 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STEBISCH Justus Franz | 2009 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HEITMANN Jannik Max | 2010 |
GER FC Rothenbaum
|
L | --- | Tilmeldt | ||
RISSMANN Joel Hendrik | 2009 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHULZ Rasmus | 2009 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MRZLECKI Niklas | 2009 |
GER TSV Buchholz 08
|
R | 11 | Tilmeldt | ||
NOLTING Felix Gregor | - | GER Bremen 1860 Fechten | R | --- | Annulleret |
13 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
CN | GOLLNICK Noah | GER | Eintracht Hildesheim | ||
KÖNIG Jannis | GER | Hanseatischer FC Lübeck | |||
KRAUSE Alexander | GER | FC Rothenbaum |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2021 | Niedersächsische Rangliste U13 Herrer Fleuret | Fechtverband Niedersachsen e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BANSA Julius | 2008 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | 6 | Tilmeldt | ||
KOPP Laurens | 2008 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | 10 | Tilmeldt | ||
MAHUTKA Leander Luis | 2009 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
ROHDE Julian | 2008 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | 7 | Tilmeldt | ||
SIEMERS Jesper | 2008 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
EL EBRASHI Junes | 2009 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MARKS Florian | 2008 |
GER FC Rothenbaum
|
L | --- | Tilmeldt | ||
FINK Alexander | 2008 |
GER FK Hannover
|
L | 4 | Tilmeldt | ||
MIECHIELSEN Piet | 2007 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BACH Marius | 2009 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BURCHARDT Jonah | 2008 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
L | --- | Tilmeldt | ||
KOCH Matthes Hagen | 2007 |
GER MTV Braunschweig
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
SCHUBERT Laurenz | 2007 |
GER SV Alfeld
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
RACHAU Samuel | 2008 |
GER FC Rothenbaum
|
L | --- | Tilmeldt | ||
PETRY Lasse | 2008 |
GER
|
R | 16 | Tilmeldt | ||
RIKNAGEL MIKKEL | - | DEN Varde FK | R | --- | Annulleret | ||
LOUWES Friedrich | - | GER | R | --- | Annulleret | ||
TAAPKEN Simon | - | GER Wiesbadener FC | R | --- | Annulleret | ||
CONRADS Mika | - | GER Wilhelmshavener SC Fr. | R | 11 | Annulleret |
15 Tilmeldinger, 0 afventer, 4 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
AUGUSTIN Clemens | GER | Kieler MTV | |||
CN | BOCK Clemens | GER | SV Alfeld | ||
KRAUSE Alexander | GER | FC Rothenbaum | |||
KRAUSE Frida | GER | FC Rothenbaum |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2021 | Niedersächsische Rangliste U15 Herrer Fleuret | Fechtverband Niedersachsen e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
THORE Lancelot | 2004 |
FRA ORLEANS CE
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHÖPE Kai Friedrich | 2006 |
GER
|
R | 17 | Tilmeldt | ||
SIEMERS Jesper | 2008 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | 11 | Tilmeldt | ||
BISCHOF Finn | 2005 |
GER Bremen 1860 Fechten
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MOGILIN Matvey | 2005 |
GER Blau-Weiss Buchholz
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MIECHIELSEN Piet | 2007 |
GER FC Rothenbaum
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TCHORZ Paul | 2003 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VON DER OHE Roald | 2006 |
GER Hanseatischer FC Lübeck
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MEIER-ECKHOFF Campino | 2006 |
GER MTV Braunschweig
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
BOCK Clemens | 2002 |
GER SV Alfeld
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
HASSE Malte | 2002 |
GER SV Alfeld
|
R | 4 | Tilmeldt | ||
WOLFRAM Leonard | 2005 |
GER SV Alfeld
|
R | 6 | Tilmeldt | ||
KLAGES Björn | 2003 |
GER TC Hameln
|
R | 10 | Tilmeldt | ||
KLAGES Lasse | 2006 |
GER TC Hameln
|
R | 8 | Tilmeldt | ||
MAISON Jost | 2005 |
GER TSV Winsen
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
SEEMANN Paul Leopold | 2006 |
GER TSV Winsen
|
L | 1 | Tilmeldt | ||
WEIMANN Dorian | 2005 |
GER TB Hamburg-Eilbeck
|
L | --- | Tilmeldt | ||
BERSCH Kai | - | GER Eintracht Hildesheim | L | 15 | Annulleret | ||
BETTELS Felix | - | GER Eintracht Hildesheim | R | 13 | Annulleret | ||
GLORIS Nils | - | GER Eintracht Hildesheim | L | 20 | Annulleret | ||
WOLTERS David | - | GER Eintracht Hildesheim | L | 21 | Annulleret | ||
WOLTERS Simon | - | GER Eintracht Hildesheim | R | 14 | Annulleret | ||
BURCHARDT Jonah | - | GER Hanseatischer FC Lübeck | L | --- | Annulleret | ||
KLÖTZER Maximilian | - | GER Hanseatischer FC Lübeck | R | --- | Annulleret |
17 Tilmeldinger, 0 afventer, 7 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
CN | FEY Henrik | GER | Hanseatischer FC Lübeck | ||
CN | GOLLNICK Noah | GER | Eintracht Hildesheim | ||
KÖNIG Jannis | GER | Hanseatischer FC Lübeck | |||
KRAUSE Alexander | GER | FC Rothenbaum |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2021 | Niedersächsische Rangliste U20 Herrer Fleuret | Fechtverband Niedersachsen e.V. |
THEIß Sebastian | GER | Træner | Sat Sun | Bremen 1860 Fechten | |
GOLLNICK Noah | GER | Træner | Sun | Eintracht Hildesheim | |
EL EBRASHI Alexandra | GER | Forældre / Værger | Sat Sun | FC Rothenbaum | |
KRAUSE Alexander | GER | Træner | Sat Sun | FC Rothenbaum | |
KRAUSE Ulrike | GER | Træner | Sat Sun | FC Rothenbaum | |
MARKS Carsten | GER | Træner | Sat Sun | FC Rothenbaum | |
SCHNEIDER Michael | GER | Forældre / Værger | Sat Sun | FC Rothenbaum | |
FINK Svetlana | GER | Forældre / Værger | Sat | FK Hannover | |
KNAPEN André | GER | Træner | Sun | FK Hannover | |
ZHUCHKOVA Natalia | GER | Træner | Sat Sun | FK Hannover | |
ZHU Yue | CHN | Forældre / Værger | Sun | FK Reemtsma | |
CHEN-HASSINGER Jacey | GER | Forældre / Værger | Sat Sun | FSC Cottbus | |
KRAUSE Kay | GER | Træner | Sun | FSC Cottbus | |
MIECHIELSEN Maike | GER | Forældre / Værger | Sat Sun | Hamburger FC | |
MILLIES Frithjof | GER | Træner | Sat | Hamburger FC | |
PASSCHIER Lars | GER | Forældre / Værger | Sat Sun | Hamburger FC | |
WIRTH Cristin | GER | Forældre / Værger | Sat | Hamburger FC | |
LELJAKIN Konstantin | GER | Forældre / Værger | Sat | MTV Braunschweig | |
HASSE Malte | GER | Træner | Sat | SV Alfeld | |
HOFMANN Detlev | GER | Træner | Sat Sun | SV Alfeld | |
KÖSLING Mario | GER | Forældre / Værger | SV Angern | ||
WOLF Hanna | GER | Træner | Sat Sun | TB Hamburg-Eilbeck | |
MÜLLER Kathrin | GER | Træner | Sat | TSV Buchholz 08 |