Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CORN Frida | 2005 |
AUT Wiener SC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HUSEYNOVA Zarifa | 2006 |
AZE
|
L | --- | Tilmeldt | ||
ATANASOVA Kalina | 2006 |
BUL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
EPITROPOVA Siana | 2006 |
BUL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GEORGIEVA Mariela | 2006 |
BUL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KACHULEVA Ana-Franceska | 2006 |
BUL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KOLIMECHKOVA Ilona | 2006 |
BUL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KRASTEVA Vasilena | 2006 |
BUL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NEIKOVA Emma | 2005 |
BUL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NIKOLOVA Mihaela | 2005 |
BUL Korsar
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SEREGINA Yana | 2006 |
BUL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SPASOVA Natalia | 2006 |
BUL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BABURINA Taissija | 2006 |
EST SBSK Draakon
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CRAZE Lexie | 2005 |
GBR Truro Fencing Club
|
L | --- | Tilmeldt | ||
DONNELLY-SALLOWS Keira | 2007 |
GBR MX Fencing Club
|
R | --- | Tilmeldt | ||
JANE Melissa | 2005 |
GBR Truro Fencing Club
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WHITELEGG Aimee | 2006 |
GBR Truro Fencing Club
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KUVAEVA Alexandra | 2007 |
GEO Khimki
|
L | --- | Tilmeldt | ||
GRAUDINS Catalin | 2006 |
GER CHARLEVILLE, Mainzer TV
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GRAUDINS Victoria | 2005 |
GER CHARLEVILLE, Mainzer TV
|
L | --- | Tilmeldt | ||
HIRSCHFELD Anastasija | 2005 |
GER TSG Eislingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KOBER Josephine | 2005 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KURZAWA Marisa Victoria | 2006 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LANDSLEITNER Teresa | 2005 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MARX Maja | 2006 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MITNACHT Emma | 2005 |
GER CTG Koblenz
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NEUNER Elyza | 2006 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NITSCHMANN Tiziana | 2005 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHNIEPP Céline | 2005 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHOLL Melina | 2006 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STEMPER Lena | 2005 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WEILAND Julia | 2005 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WINTER Sophie | 2006 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CHATZAKOU Kalliopi | 2006 |
GRE E.KOSTEA GEITONA
|
L | --- | Tilmeldt | ||
KEFALA Konstantina | 2005 |
GRE A.O.ARISTON PAIANIAS
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KOUROUSI Anna Kalliopi | 2008 |
GRE APOLLON VRILISSION
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PAPADA Anna Iosifina | 2005 |
GRE A.O.ARISTON PAIANIAS
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PAPAPETROPOULOU Alexandra | 2006 |
GRE E.KOSTEA GEITONA
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PAPATHEODOROU Antonia Argyro | 2005 |
GRE E.KOSTEA GEITONA
|
L | --- | Tilmeldt | ||
BÁNHEGYI Réka | 2006 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BENDE Barbara | 2005 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BOGNAR Liza | 2005 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BONA Hanna | 2006 |
HUN
|
L | --- | Tilmeldt | ||
BRENNER Boróka | 2006 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BRUNHES Estelle | 2007 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CSONKA Dorottya | 2007 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DOMONKOS Emese | 2006 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ERDÉLYI Hédi | 2005 |
HUN
|
L | --- | Tilmeldt | ||
FABINY Lujza | 2005 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FALUCSKAI Márta | 2006 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FEHÉR Fanni | 2007 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FELFÖLDI Nóra | 2005 |
HUN UTE Budapest
|
L | --- | Tilmeldt | ||
GÖMÖRI Gréta | 2006 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GONDOS Pálma | 2006 |
HUN
|
L | --- | Tilmeldt | ||
HILLIER Helka | 2007 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HORVATH Emma | 2006 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HORVÁTH Karolina Dora | 2006 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
JANKÓ Hanga | 2007 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KALMAR Csilla | 2005 |
HUN UTE Budapest
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KARDOS Greta | 2006 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KIS Abigel | 2006 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KISS Dorottya | 2007 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KÓNYA Csenge | 2006 |
HUN LEFA Lund
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KOVACS Zsanett | 2005 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KOVACS-PETERMANN Sara | 2005 |
HUN
|
L | --- | Tilmeldt | ||
MASA Csenge | 2005 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MÉRÉSZ Boglárka | 2006 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NAGY Anna Luca | 2005 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NAGY Eszter | 2007 |
HUN UTE Budapest
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NGUYEN Anna | 2006 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SPIESZ Anna | 2005 |
HUN VASAS Budapest
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STEINBACHER Julianna | 2006 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SZABADOS Hanna | 2006 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SZABÓ Polli | 2007 |
HUN
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SZANISZLO Dorottya | 2005 |
HUN UTE Budapest
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TAKÁCS Petra Zsuzsanna | 2006 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TIVADARI Blanka | 2006 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TOTH Nadin | 2007 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TOTH Reka Emese | 2005 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CHIGNOLI Giulia | 2005 |
ITA Virtus Scherma Roma - Lame Tricolori
|
R | --- | Tilmeldt | ||
D'ORAZI Francesca | 2006 |
ITA Virtus Scherma Roma - Lame Tricolori
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GALETTI Giada | 2006 |
ITA SC Voltri
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PAPOVA Marija | 2007 |
LAT
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PISKUNOVA Jelena | 2006 |
LAT Salvo
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SINAKOVA Marija | 2007 |
LAT Salvo
|
R | --- | Tilmeldt | ||
AKSAMIT Marta | 2006 |
POL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HABRYN Emilia | 2005 |
POL TMS Sosnowiec
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HOFMAN Karolina | 2006 |
POL TMS Sosnowiec
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KONECKA Maja | 2007 |
POL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KOZLOWSKA Aniela | 2005 |
POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NOWAK Marta | 2007 |
POL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RYMASZEWSKA Antonina | 2006 |
POL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SZELAGOWSKA Julia | 2007 |
POL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TABEDZKA Lidia | 2007 |
POL
|
L | --- | Tilmeldt | ||
WASILEWSKA Ewa | 2006 |
POL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WIECKIEWICZ Maria | 2005 |
POL Akademia Integracji
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ADANILOAIE Andreea Beatrice | 2007 |
ROU
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ALEXE Maria | 2005 |
ROU
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BENCIU Rosemarie | 2006 |
ROU CS RIPOSTA
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CIRLIGEANU Ema | 2007 |
ROU CS RIPOSTA
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CORLATESCU Sofia | 2009 |
ROU
|
R | --- | Tilmeldt | ||
COVALIU Amalia | 2008 |
ROU
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DEJESCU Ana | 2007 |
ROU
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DUMITRU Catinca | 2005 |
ROU
|
L | --- | Tilmeldt | ||
FUSEA Anastasia | 2007 |
ROU
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ICNOTIU Teona Maria | 2007 |
ROU
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MITRUS Alexandra | 2006 |
ROU
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PAUN Iulia Maria | 2006 |
ROU
|
R | --- | Tilmeldt | ||
POPA Patricia | 2005 |
ROU ACS DUEL BUCURESTI
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SERBANOIU Andreea | 2005 |
ROU
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STAN Amalia | 2005 |
ROU CSS Unirea Iasi
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TUDORANCEA Rebeca | 2008 |
ROU
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KOPITAR Masa | 2007 |
SLO SAB Kamnik
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MALI Meta | 2005 |
SLO SAB Kamnik
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SMOLEJ Iza | 2007 |
SLO SAB Kamnik
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BASIC Isidora | 2007 |
SRB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TASIC Marta | 2005 |
SRB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ÖHMAN Emma | 2006 |
SWE LUGI Lund
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DEMIRKOL Damla | 2006 |
TUR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ERDOGAN Dila | 2007 |
TUR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GUNES Ela | 2007 |
TUR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GUNGOR Nil | 2005 |
TUR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HAYKIR Ekin | 2006 |
TUR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KOCER Ezgi | 2005 |
TUR Paul Davis Fencing Academy
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MACIT Serra | 2005 |
TUR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PORTAKAL Zeliha | 2007 |
TUR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SISIK Pinar Miray | 2005 |
TUR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
USTUN Gokce Sena | 2005 |
TUR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BURBAN Zlata | 2007 |
UKR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GOLOVKINA Sofia | 2005 |
UKR KIEW
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GROSUL Izabella | 2005 |
UKR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KARVASARNA Albina | 2007 |
UKR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KOROTCHENKO Viktoria | 2007 |
UKR Nikolaev
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MORENETS KUBANSKA Valeria | 2005 |
UKR Virtus Scherma Bologna
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NECHAI Olha | 2005 |
UKR StLFC Graz
|
R | --- | Tilmeldt | ||
POLONKA Sofia | 2005 |
UKR Nikolaev
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RODICHEVA Mariia | 2006 |
UKR TSV Bayer Dormagen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SHCHEPKINA Valeriia | 2007 |
UKR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TULCHEVSKA Anzhelika | 2006 |
UKR
|
R | --- | Tilmeldt |
139 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Atlet | Forbund | lic | N | R | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
HUMMEL Milena | 2007 | GER FC Würth Künzelsau | R | GER | 26 | |||
BOTOS Panka Sofia | 2007 | GER | R | GER | - | |||
SCHLAFFER Dorothea | 2008 | GER FC Würth Künzelsau | R | GER | 19 | |||
GUBITZ Emilia | 2007 | GER FR Nürnberg | R | GER | 11 | |||
BUNTKIRCHEN Judith | 2006 | GER Mainzer TV | L | GER | - | |||
THOMÉ Marie | 2006 | GER Mainzer TV | R | GER | 12 |
0 Forhåndstilmeldinger
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
B | BUJDOSO Gergö | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
CN | KALTER Felix | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
CN | MOGG Leopold | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Dommer | B | BUJDOSO Gergö | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
Dommer | CN | KALTER Felix | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
Dommer | CN | MOGG Leopold | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2021 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Damer Sabel | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2021 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Damer Sabel | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2021 | Deutsche Rangliste U17 Damer Sabel | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2021 | Nominierungs-Rangliste EM/WM U17 Damer Sabel | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2021 | Danske Udtagelses Pointlister U17 Damer Sabel | Dansk Fægte-Forbund |
2022 | EFC (unofficial) U17 Damer Sabel | European Fencing Confederation |
2022 | Sélection U17 Damer Sabel | Schweiz. Fechtverband |
2022 | Mecklenburg-Vorpommern Rangliste U17 Damer Sabel | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. |
2022 | Württembergische Rangliste U17 Damer Sabel | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2021 | EFC (unofficial) U17 Damer Sabel | European Fencing Confederation |
2021 | Sélection U17 Damer Sabel | Schweiz. Fechtverband |
2021 | Mecklenburg-Vorpommern Rangliste U17 Damer Sabel | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. |
2021 | Württembergische Rangliste U17 Damer Sabel | Württembergischer Fechterbund e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic |
---|
0 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Atlet | Forbund | lic | N | R |
---|
6 Forhåndstilmeldinger
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
B | BUJDOSO Gergö | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
CN | KALTER Felix | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
CN | MOGG Leopold | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle | |
---|---|---|---|---|
Dommere | ||||
Officials | ||||
KOSCOV Vladimir | BLR | CTG Koblenz (GER) | Træner | |
PORST Daniel | GER | FR Nürnberg (GER) | Træner | |
ROSHCHIN Ihor | UKR | FR Nürnberg (GER) | Træner | |
ILIESCU Eduard | ROU | Mainzer TV (GER) | Træner | |
BOKOR Gergely | HUN | TSV Bayer Dormagen (GER) | Træner | |
MÖLLER Tom | GER | TSV Bayer Dormagen (GER) | Træner |
Dommer | CN | KALTER Felix | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
Dommer | CN | MOGG Leopold | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2022 | EFC (unofficial) U17 Damer Sabel | European Fencing Confederation |
2021 | EFC (unofficial) U17 Damer Sabel | European Fencing Confederation |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
TRUKHMANOV Mark | 2006 |
ARG
|
L | --- | Tilmeldt | ||
BERKES David | 2006 |
AUT FUM Mödling
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LAZAR Alexander | 2005 |
AUT Wiener SC
|
L | --- | Tilmeldt | ||
LENNKH Nikolaus | 2005 |
AUT Wiener SC
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PLANCKH Mathias | 2005 |
AUT FUM Mödling
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KHASIYEV Aykhan | 2005 |
AZE
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZEYNALLI Nurlan | 2006 |
AZE
|
L | --- | Tilmeldt | ||
AUDENAERT Sil | 2006 |
BEL Sabre Noir
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DANNEELS Birgen | 2005 |
BEL SG de Klauwaerts
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DEVOS Jurre | 2005 |
BEL Les Mousquetaires Cinaciens
|
L | --- | Tilmeldt | ||
PROSSÉ Art | 2007 |
BEL Sabre Noir
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VOLCKAERT Cédric | 2005 |
BEL Confrerie Gent
|
L | --- | Tilmeldt | ||
GENKOV Aleksander | 2005 |
BUL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GEORGIEV Nikolay-Tomas | 2008 |
BUL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GOSPODINOV Nikola | 2007 |
BUL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HRISTOV Kamen | 2005 |
BUL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ILKOV Alexsander | 2006 |
BUL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LAZOV Dimitar | 2006 |
BUL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PELOV Stanimir | 2007 |
BUL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STAYKOV Michail | 2006 |
BUL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VODENOV Radoslav | 2007 |
BUL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CACEK Matyáš | 2005 |
CZE Sokol Brno
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CACEK Simon | 2007 |
CZE
|
L | --- | Tilmeldt | ||
KRAL Lumir | 2007 |
CZE SK Houstka
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WAGNER Filip | 2005 |
CZE
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SAGARDI DIAZ David | 2006 |
ESP
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CLIFTON George | 2006 |
GBR Shakespeare's Swords
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HIYAMA Ryuki | 2005 |
GBR Shakespeare's Swords
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HIYAMA Yoji | 2007 |
GBR Shakespeare's Swords
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MARTIN Henry | 2005 |
GBR Truro Fencing Club
|
R | --- | Tilmeldt | ||
OLSSON Ryan | 2005 |
GBR Shakespeare's Swords
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SWINSCOW Eiger | 2006 |
GBR Truro Fencing Club
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BUCHMANN Finn | 2006 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DINKEL Paul | 2005 |
GER FR Nürnberg
|
R | --- | Tilmeldt | ||
EBERHARDT Carl Malte | 2005 |
GER Mainzer TV
|
L | --- | Tilmeldt | ||
GEIGER Lars | 2005 |
GER TSG Eislingen
|
L | --- | Tilmeldt | ||
GOLIASCH David | 2005 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HUSMANN Matthis | 2006 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
L | --- | Tilmeldt | ||
KÜRBIS Jarl | 2005 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KURZ Loris | 2005 |
GER TSG Eislingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LUCAS Bjarne | 2005 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
REIFSCHNEIDER Enrico | 2006 |
GER FC Würth Künzelsau
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHENKEL Moritz | 2006 |
GER TSV Bayer Dormagen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
THUMM Tiberius | 2005 |
GER TSG Eislingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BLETSAS Konstantinos | 2006 |
GRE APOLLON VRILISSION
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CHATZICHRISTOS Vasilis-Eric | 2005 |
GRE E.KOSTEA GEITONA
|
R | --- | Tilmeldt | ||
EFTYCHIADIS Athanasios | 2006 |
GRE E.KOSTEA GEITONA
|
L | --- | Tilmeldt | ||
FRADELLOS Georgios | 2008 |
GRE APOLLON VRILISSION
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PERGAMALIS Nikolaos Angelos | 2007 |
GRE A.O.ASPIDA
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BANDER László | 2008 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BERKESZI Dániel | 2007 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BIRÓ Domonkos | 2005 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BIRO Huba | 2005 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BODOCS Tamas | 2005 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BOTH Márk | 2007 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CSERVENY Balint | 2005 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CSOBA Botond | 2007 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CZEGENY Kornel | 2007 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CZILL Soma | 2007 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DALLOS Benedek | 2005 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DROBNI Botond | 2007 |
HUN
|
L | --- | Tilmeldt | ||
FABO Akos | 2007 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FARKAS Matyas | 2006 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FARSANG Bernat | 2007 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FULOP Zsombor | 2005 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GABOR Gergely | 2006 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GENZELMANN Erik | 2006 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GODO Frigyes András | 2005 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HANZELY Zsombor | 2005 |
HUN TFSE Budapest
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HERKO Domonkos | 2005 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KAISER Moric | 2005 |
HUN
|
L | --- | Tilmeldt | ||
KÁNTOR Levente Alexander | 2006 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KENDIK Mihály Géza | 2006 |
HUN
|
L | --- | Tilmeldt | ||
KISS Benedek | 2005 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KOVACS Lorinc | 2007 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LOVELL Tamás | 2006 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MAJZIK Marton | 2005 |
HUN UTE Budapest
|
L | --- | Tilmeldt | ||
MARCZIS Mark | 2006 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MESS Milan | 2007 |
HUN
|
L | --- | Tilmeldt | ||
MEZEY Zalán | 2005 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MIKUSKA Peter | 2007 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MISSURAI Jonatán | 2006 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MONORI Matyas | 2007 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
NAGY Zsombor | 2007 |
HUN
|
L | --- | Tilmeldt | ||
PAPP Zsadany | 2006 |
HUN
|
L | --- | Tilmeldt | ||
PÉCH Kornél | 2005 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PINTÉR Benedek | 2006 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SAPI Vince | 2005 |
HUN TFSE Budapest
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHUSZTER Vencel | 2005 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SÖVEGJÁRTÓ Bernát | 2006 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SZALAI Zalan | 2007 |
HUN
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SZANTO David | 2005 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SZÁVÓ Tamás | 2005 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SZEPESSY Aron | 2007 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TFIRST Balazs | 2005 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TOLNAI TÓTH Zétény | 2006 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TOTH REGOS Bence | 2005 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TUBICS Milán | 2005 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VAJDA Oszkar | 2006 |
HUN TFSE Budapest
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VECSENYI-KISS Dániel | 2006 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VERECKEI Akos | 2006 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VIGH Botond | 2006 |
HUN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BARSANTI Alberto | 2006 |
ITA Fides Livorno
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BERTINI Cosimo | 2005 |
ITA Fides Livorno
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CARINCI Francesco | 2005 |
ITA Petrarca Scherma
|
L | --- | Tilmeldt | ||
LAZZARO Salvatore | 2005 |
ITA Fides Livorno
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MANNUCCI Davide | 2006 |
ITA Fides Livorno
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MARCHINI Pietro Nicodemo | 2006 |
ITA Fides Livorno
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PICCHI Filippo | 2007 |
ITA Fides Livorno
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PUCCI Lapo Jacopo | 2005 |
ITA Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RIBAUDO Umberto Maria | 2005 |
ITA Fides Livorno
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STIRPE Daniele | 2006 |
ITA Virtus Scherma Roma - Lame Tricolori
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BORTNIKOV Daniil | 2007 |
LAT Salvo
|
L | --- | Tilmeldt | ||
KUPRIJANOVS Jegors | 2006 |
LAT Salvo
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BIEDACHA Wojciech | 2005 |
POL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
BROSCH Maksymilian | 2005 |
POL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DABROWSKI Antoni | 2006 |
POL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DENKIEWICZ Aleksander | 2006 |
POL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DENKIEWICZ Benedykt | 2006 |
POL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DOWGIERD Krzysztof | 2006 |
POL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FIEDOROWICZ Mikolaj | 2005 |
POL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KACZMARCZYK Adam | 2006 |
POL
|
L | --- | Tilmeldt | ||
KUSAK Oskar | 2005 |
POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LEDUC Leon | 2005 |
POL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MALCER Kacper | 2006 |
POL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MARKER Bartosz | 2005 |
POL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MOCZYDLOWSKI Kajetan | 2006 |
POL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PARDELA Michal | 2005 |
POL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PRZYBYLSKI Mikołaj | 2005 |
POL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RADOCH Filip | 2006 |
POL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHLEIFER Tytus | 2005 |
POL AZS AWF Warszawa
|
--- | Tilmeldt | |||
STRZADALA Emilian | 2006 |
POL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SZPAK Bruno | 2007 |
POL AZS AWF Warszawa
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZASTAWNY Paweł | 2005 |
POL
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CIDU Casian | 2006 |
ROU CSS Unirea Iasi
|
R | --- | Tilmeldt | ||
COSTEA Rares | 2006 |
ROU ACS DUEL BUCURESTI
|
R | --- | Tilmeldt | ||
COVALIU Vlad | 2005 |
ROU
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CRISTOLOVEAN Bogdan | 2005 |
ROU
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ENACHE Dacian | 2006 |
ROU
|
R | --- | Tilmeldt | ||
EVA Alexandru | 2006 |
ROU
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GHEORGHE Rares | 2005 |
ROU
|
L | --- | Tilmeldt | ||
MERCURIAN Radu | 2005 |
ROU
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MILITARU David Nicolae | 2007 |
ROU
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PIRVU Mario | 2005 |
ROU
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RADU Luca | 2005 |
ROU
|
L | --- | Tilmeldt | ||
VASILESCU Sergiu | 2006 |
ROU
|
R | --- | Tilmeldt | ||
JEREB Maks | 2006 |
SLO SAB Kamnik
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VRHOVSEK Val | 2006 |
SLO SAB Kamnik
|
L | --- | Tilmeldt | ||
GABRIC Strahinja | 2005 |
SRB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
RACE Filip | 2007 |
SRB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STAMENKOVIC Bogdan | 2005 |
SRB
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FRIGYESI Gabriel | 2005 |
SWE LUGI Lund
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PERSSON Malte | 2007 |
SWE LUGI Lund
|
R | --- | Tilmeldt | ||
PERSSON VOGES Noah | 2007 |
SWE LUGI Lund
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ASLAN Tolga | 2005 |
TUR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CAGLAYAN Kerem | 2005 |
TUR
|
L | --- | Tilmeldt | ||
CILINGIR Demir | 2006 |
TUR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
EMIROGLU Burak Efe | 2005 |
TUR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ERDOL Fatih | 2006 |
TUR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KALENDER Enes Talha | 2006 |
TUR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KOC Deniz Yigit | 2005 |
TUR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KUPELI Adem Doruk | 2005 |
TUR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ORS Doruk | 2005 |
TUR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
OZTURK Alkim | 2005 |
TUR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
TANERLER Arda | 2007 |
TUR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
UGURLU Mehmet Emir | 2006 |
TUR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
YAMAN Furkan | 2007 |
TUR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ABROSIMOV Daniil | 2007 |
UKR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
FESHCHENKO Andrii | 2007 |
UKR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KOLOBAIEV Dmitri | 2005 |
UKR Netishyn, LUGI Lund
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KRASNOVYD Roman | 2005 |
UKR KIEW
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LAVRENIUK Daniil | 2007 |
UKR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
OLEINYKOV Yevgen | 2006 |
UKR Nikolaev
|
R | --- | Tilmeldt | ||
OLYSHEVETS Ihor | 2007 |
UKR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SKOROKHOD Daniil | 2007 |
UKR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SLASTIN Andrii | 2005 |
UKR KIEW
|
L | --- | Tilmeldt | ||
SMALIANYI Mykola | 2005 |
UKR
|
L | --- | Tilmeldt | ||
VLASENKO Bohdan | 2007 |
UKR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZAHREBELNYI Dmytrii | 2008 |
UKR Netishyn
|
L | --- | Tilmeldt | ||
ZAKUTNII Stanislav | 2005 |
UKR Virtus Scherma Bologna
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZHEBEL Yehor | 2007 |
UKR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZUBOK Yehor | 2005 |
UKR
|
R | --- | Tilmeldt | ||
HEATHCOCK Colin | 2005 |
USA ORLEANS CE, TSG Eislingen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DEVOS Ties | - | BEL Confrerie Gent | R | --- | Annulleret | ||
PERSSON Love | - | SWE EGF Solna | R | --- | Annulleret |
183 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Atlet | Forbund | lic | N | R | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
DÜNGER Karl | 2007 | GER FC Würth Künzelsau | R | GER | 7 | |||
SCHNIEPP Leon | 2007 | GER | R | GER | 44 | |||
BANKHOFER Justus | 2007 | GER | R | GER | - | |||
BRENDJES Luis | 2006 | GER FR Nürnberg | R | GER | 35 | |||
SCHUMACHER Gideon | 2007 | GER FR Nürnberg | R | GER | 23 | |||
SÜß Carlo | 2007 | GER FR Nürnberg | R | GER | 30 | |||
MAKLAKOV Julian | 2008 | GER FS Bielefelder TG | R | GER | 10 | |||
LARRES Felix | 2007 | GER TSV Bayer Dormagen | R | GER | 14 |
0 Forhåndstilmeldinger
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
B | BUJDOSO Gergö | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
CN | KALTER Felix | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
CN | MOGG Leopold | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Dommer | B | BUJDOSO Gergö | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
Dommer | CN | KALTER Felix | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
Dommer | CN | MOGG Leopold | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2021 | Südwestdeutsche Rangliste U15 Herrer Sabel | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2021 | Südwestdeutsche Rangliste U17 Herrer Sabel | Südwestdeutscher Fechtverband e.V. |
2021 | Deutsche Rangliste U17 Herrer Sabel | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2021 | Nominierungs-Rangliste EM/WM U17 Herrer Sabel | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2021 | Danske Udtagelses Pointlister U17 Herrer Sabel | Dansk Fægte-Forbund |
2022 | EFC (unofficial) U17 Herrer Sabel | European Fencing Confederation |
2022 | Sélection U17 Herrer Sabel | Schweiz. Fechtverband |
2022 | Mecklenburg-Vorpommern Rangliste U17 Herrer Sabel | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. |
2022 | Württembergische Rangliste U17 Herrer Sabel | Württembergischer Fechterbund e.V. |
2021 | EFC (unofficial) U17 Herrer Sabel | European Fencing Confederation |
2021 | Sélection U17 Herrer Sabel | Schweiz. Fechtverband |
2021 | Mecklenburg-Vorpommern Rangliste U17 Herrer Sabel | Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V. |
2021 | Württembergische Rangliste U17 Herrer Sabel | Württembergischer Fechterbund e.V. |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
TOPSPORTSCHOOL |
BEL | --- | Tilmeldt |
1 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
B | BUJDOSO Gergö | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
CN | KALTER Felix | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
CN | MOGG Leopold | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
Dommer | CN | KALTER Felix | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
Dommer | CN | MOGG Leopold | GER | Deutscher Fechter-Bund e.V. |
2022 | EFC (unofficial) U17 Herrer Sabel | European Fencing Confederation |
2021 | EFC (unofficial) U17 Herrer Sabel | European Fencing Confederation |
BOKOR Gergely | HUN | Træner | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
KREIS Alexander | GER | Træner | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
MÖLLER Tom | GER | Træner | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
PORST Daniel | GER | Træner | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
ROHRER Sven | GER | Træner | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
ROSHCHIN Ihor | UKR | Træner | Deutscher Fechter-Bund e.V. | ||
FRIGYESI Attila | SWE | Træner | Svenska Fäktförbundet | ||
KONYA Balazs | HUN | Træner | Svenska Fäktförbundet |