Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
OUILLON Diane | 2005 |
FRA PAYS DE GEX
|
R | --- | Tilmeldt | ||
COUCHOURON Mathilde | 2005 |
FRA EEB Bulle
|
L | --- | Tilmeldt | ||
KUSCHE Amelie | 2005 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZWICKER Isabella | 2005 |
GER FC Konstanz, FSF Fechtschule Starzynski Flawil
|
R | --- | Tilmeldt | ||
STEFFENS Eva | 2006 |
GER CEB Biel/Bienne, Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KRONBICHLER Sarah | 2009 |
SUI CES Sierre
|
R | 36 | Tilmeldt | ||
NAVARRO Paloma | 2007 |
SUI AFCB Bern
|
50 | Tilmeldt | |||
DELIMATSIS Lydia | 2007 |
SUI CAL Lausanne
|
R | 41 | Tilmeldt | ||
NICOD Clara | 2007 |
SUI CAL Lausanne
|
56 | Tilmeldt | |||
D'EGIDIO Giulia | 2008 |
SUI CEB Biel/Bienne
|
R | 51 | Tilmeldt | ||
GOGNIAT Vanie | 2005 |
SUI CEB Biel/Bienne
|
L | 1 | Tilmeldt | ||
ELBEZ Shana | 2006 |
SUI CEFL Florimont
|
R | 10 | Tilmeldt | ||
JAUNIN Marion | 2007 |
SUI
|
R | 21 | Tilmeldt | ||
OYUGI Eliah | 2007 |
SUI CEFL Florimont
|
L | 29 | Tilmeldt | ||
RAMUZ Leonie | 2006 |
SUI FCB Bern
|
R | 7 | Tilmeldt | ||
RIADI Salema | 2006 |
SUI FCB Bern
|
R | 11 | Tilmeldt | ||
SCHÄR Leonie | 2006 |
SUI FCB Bern
|
R | 55 | Tilmeldt | ||
WENK Alexandra | 2007 |
SUI FCSG St. Gallen
|
28 | Tilmeldt | |||
BONNY Victoria | 2005 |
SUI
|
R | 25 | Tilmeldt | ||
GROND Giulia Stella | 2007 |
SUI FCZ Zug
|
R | 23 | Tilmeldt | ||
KEISER Lena | 2005 |
SUI FCZ Zug
|
R | 24 | Tilmeldt | ||
MACHKA Petra | 2006 |
SUI
|
R | 18 | Tilmeldt | ||
ZIMMERMANN Vera | 2005 |
SUI FCZ Zug
|
R | 43 | Tilmeldt | ||
HOFER Eline | 2008 |
SUI FGL Luzern
|
R | 19 | Tilmeldt | ||
MIHALACHE Sarah | 2009 |
SUI FGL Luzern
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MIHALACHE Sophie | 2007 |
SUI FGL Luzern
|
L | --- | Tilmeldt | ||
CECCONI Arianna | 2005 |
SUI
|
R | 57 | Tilmeldt | ||
CORTI Elena | 2007 |
SUI Lugano Scherma
|
R | 12 | Tilmeldt | ||
GABUTTI ANNA | 2006 |
SUI
|
R | 8 | Tilmeldt | ||
IBRANYAN Linda | 2006 |
SUI LUG Lugano
|
R | 6 | Tilmeldt | ||
PLYTKEVICH Alona | 2007 |
SUI LUG Lugano
|
R | 16 | Tilmeldt | ||
VISMARA Camilla | 2006 |
SUI LUG Lugano, Lugano Scherma
|
R | 37 | Tilmeldt | ||
REINIGER Antonia | 2006 |
SUI SEB Basel
|
R | 13 | Tilmeldt | ||
HEUBI Pauline | 2005 |
SUI SECH Chaux-de-Fonds
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
VÖGTLI Alba | 2005 |
SUI SECH Chaux-de-Fonds
|
R | 15 | Tilmeldt | ||
MAIGA Louna | 2006 |
SUI SEG Geneve
|
L | 2 | Tilmeldt | ||
SCALAMBRIN Ellea | 2008 |
SUI SEG Geneve, CS Giuseppe Delfino Ivrea
|
R | 22 | Tilmeldt | ||
SCALAMBRIN Stella Mahé | 2005 |
SUI SEG Geneve, CS Giuseppe Delfino Ivrea
|
R | 4 | Tilmeldt | ||
MICHAUD Mathilde | 2005 |
SUI SEN Neuchâtel
|
R | 9 | Tilmeldt | ||
DE PREUX Audrey | 2007 |
SUI SES Sion
|
R | 27 | Tilmeldt | ||
MATHIER Delia Maria | 2008 |
SUI SES Sion
|
R | 48 | Tilmeldt | ||
RONG Célia | 2008 |
SUI SES Sion
|
R | 34 | Tilmeldt | ||
BAERISWYL Laïla | 2007 |
SUI SESAF Fribourg
|
R | 17 | Tilmeldt | ||
HAGENBUCH Eva | 2006 |
SUI SESAF Fribourg
|
R | 14 | Tilmeldt | ||
LUSTI Andrina | 2005 |
SUI ZFC Zürich
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
MEYER Elektra | 2006 |
SUI ZFC Zürich
|
R | 20 | Tilmeldt | ||
SÜTÖ Daniella | - | HUN FCB Bern | R | 46 | Annulleret | ||
CONTI Dana | - | ITA | R | --- | Annulleret | ||
WAEBER Juliette | - | SUI SESAF Fribourg | R | 62 | Annulleret | ||
MADZAK Nejla | - | SUI ZFC Zürich | R | 26 | Annulleret | ||
MARCHAND Malou | - | SUI ZFC Zürich | R | 54 | Annulleret |
46 Tilmeldinger, 0 afventer, 5 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
C | CERRUTI Stefan | SUI | SES Sion | ||
B | DESPERIER Eric | FRA | CEFL Florimont | ||
N | FAVRE Aurore | SUI | FCB Bern | ||
Ca | FUHRIMANN Jonathan | SUI | FCB Bern | ||
N | GÄCHTER Christophe | SUI | CEB Biel/Bienne | ||
N | GARNIER Emma | SUI | CAL Lausanne | ||
GARNIER Jules | FRA | CAL Lausanne | |||
NA | HOSKING John | USA | FCZ Zug | ||
KAZMER Alexander | SUI | ZFC Zürich | |||
N | ORICCHIO Giuseppe | SUI | LUG Lugano | ||
Ca | PRAZ Justine | SUI | SES Sion | ||
N | PROGIN Lionel | SUI | CEB Biel/Bienne | ||
NB | REBMANN Robin | SUI | SEB Basel | ||
RIZZELLO Giulia | SUI | LUG Lugano | |||
Ca | SCHREIBWEIS Lioba | SUI | AFCB Bern | ||
NA | STENGEL Xavier | SUI | EEB Bulle |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2021 | Circuit National U17 Damer Kårde | Schweiz. Fechtverband |
2022 | Sélection U17 Damer Kårde | Schweiz. Fechtverband |
2021 | Sélection U17 Damer Kårde | Schweiz. Fechtverband |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
STEFFENS Eva | 2006 |
GER CEB Biel/Bienne, Heidelberger FC/TSG R.
|
R | --- | Tilmeldt | ||
AMIAN Laura | 2005 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GONANO Juna | 2005 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
MÜLLER Fiona | 2004 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
WEDEL Floria | 2003 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHREIBWEIS Lioba | 2004 |
SUI AFCB Bern
|
L | 22 | Tilmeldt | ||
WALTHER Dorine | 2003 |
SUI CAL Lausanne
|
R | 27 | Tilmeldt | ||
GOGNIAT Vanie | 2005 |
SUI CEB Biel/Bienne
|
L | 1 | Tilmeldt | ||
STRAUB Jessy | 2005 |
SUI CEB Biel/Bienne
|
R | 37 | Tilmeldt | ||
VIAL Léa | 2004 |
SUI EEB Bulle
|
R | 32 | Tilmeldt | ||
RAMUZ Leonie | 2006 |
SUI FCB Bern
|
R | 6 | Tilmeldt | ||
RIADI Salema | 2006 |
SUI FCB Bern
|
R | 18 | Tilmeldt | ||
ODOLO Kathrin | 2004 |
SUI FCZ Zug
|
R | 19 | Tilmeldt | ||
GABUTTI Emilie | 2002 |
SUI
|
R | 12 | Tilmeldt | ||
IZZO Iulia | 2002 |
SUI LUG Lugano, Sala Di Scherma Societa Del Giardino
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
PETRINI Claire | 2003 |
SUI SEN Neuchâtel
|
R | 15 | Tilmeldt | ||
ROMEO Virginia | 2002 |
SUI LUG Lugano, Cds Mangiarotti
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
REINIGER Antonia | 2006 |
SUI SEB Basel
|
R | 34 | Tilmeldt | ||
REINIGER Isabella | 2004 |
SUI SEB Basel
|
R | 28 | Tilmeldt | ||
HEUBI Pauline | 2005 |
SUI SECH Chaux-de-Fonds
|
R | 9 | Tilmeldt | ||
VÖGTLI Alba | 2005 |
SUI SECH Chaux-de-Fonds
|
R | 26 | Tilmeldt | ||
ANDERES Julia | 2003 |
SUI
|
R | 11 | Tilmeldt | ||
MAIGA Louna | 2006 |
SUI SEG Geneve
|
L | 7 | Tilmeldt | ||
PASCHE Alyssa | 2002 |
SUI SEG Geneve
|
R | 4 | Tilmeldt | ||
ROSSIER Marcela | 2004 |
SUI SEG Geneve
|
20 | Tilmeldt | |||
SCALAMBRIN Stella Mahé | 2005 |
SUI SEG Geneve, CS Giuseppe Delfino Ivrea
|
R | 14 | Tilmeldt | ||
DE PREUX Camille | 2004 |
SUI SES Sion
|
R | 13 | Tilmeldt | ||
SAVARY Valentine | 2004 |
SUI
|
L | 31 | Tilmeldt | ||
BOSCHERINI Victoria | 2002 |
SUI SEVM Vevey
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
BOUILLANT Audrey | 2002 |
SUI SEVM Vevey
|
R | 10 | Tilmeldt | ||
URSO Francesca | 2004 |
SUI SEVM Vevey
|
R | 38 | Tilmeldt | ||
KAMARAS Kira | 2003 |
SUI ZFC Zürich
|
R | 8 | Tilmeldt | ||
LUSTI Andrina | 2005 |
SUI ZFC Zürich
|
R | 17 | Tilmeldt | ||
MASCIARI Valentina | - | SUI | R | 16 | Annulleret | ||
FROIDEVAUX Jessica | - | SUI SES Sion | R | --- | Annulleret | ||
RONG Célia | - | SUI SES Sion | R | --- | Annulleret |
33 Tilmeldinger, 0 afventer, 3 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
C | CERRUTI Stefan | SUI | SES Sion | ||
ENGLER Emil | SUI | SEB Basel | |||
Ca | FRAUCHIGER Alastair | SUI | FCB Bern | ||
NA | FRIEDLI Markus | SUI | FCB Bern | ||
N | GÄCHTER Flurin | SUI | CEB Biel/Bienne | ||
N | GARNIER Emma | SUI | CAL Lausanne | ||
GARNIER Jules | FRA | CAL Lausanne | |||
B | GROPPER Johanna | GER | TSV Bayer 04 Leverkusen | ||
Ca | HATZ Fiona | SUI | ZFC Zürich | ||
N | LONGHAIS Thibaut | SUI | SEN Neuchâtel | ||
N | PROGIN Lionel | SUI | CEB Biel/Bienne | ||
RIZZELLO Giulia | SUI | LUG Lugano | |||
Ca | SCHIBLER Leandra | SUI | AFCB Bern |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2021 | Circuit National U20 Damer Kårde | Schweiz. Fechtverband |
2022 | Sélection U20 Damer Kårde | Schweiz. Fechtverband |
2021 | Sélection U20 Damer Kårde | Schweiz. Fechtverband |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
RAHAMEFY Aina | 2006 |
FRA
|
L | --- | Tilmeldt | ||
RIVERO Hector | 2007 |
FRA
|
L | 56 | Tilmeldt | ||
BARBERAU Azzuro Antonin | 2007 |
FRA
|
R | --- | Tilmeldt | ||
DUCHENE Noam | 2007 |
FRA CEFL Florimont
|
R | --- | Tilmeldt | ||
LANDERRETCHE Thomas | 2006 |
FRA CEFL Florimont
|
R | --- | Tilmeldt | ||
CAGNET Robin | 2005 |
FRA SEG Geneve
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZWICKER Theodor | 2008 |
GER FC Konstanz, FSF Fechtschule Starzynski Flawil
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ITSANIS Stavros | 2007 |
GRE O.S.KIFISSIA, FCZ Zug
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GONCALVES David | 2008 |
POR FGK Küssnacht
|
R | --- | Tilmeldt | ||
GOLOVATYUK Matvej | 2006 |
RUS
|
R | --- | Tilmeldt | ||
SCHÄDELI Jonathan | 2005 |
SUI AFCB Bern
|
R | 20 | Tilmeldt | ||
SCHMID Felix | 2007 |
SUI AFCB Bern
|
82 | Tilmeldt | |||
VON TAVEL Sirius | 2007 |
SUI AFCB Bern
|
R | 48 | Tilmeldt | ||
BORER Pavlo | 2006 |
SUI BFC Basel
|
R | 9 | Tilmeldt | ||
DESMEULES Nathanael | 2006 |
SUI CAL Lausanne
|
R | 6 |
Suspenderet indtil 07.02.2024
|
||
GOETTMANN Sacha | 2006 |
SUI CAL Lausanne
|
R | 40 | Tilmeldt | ||
LIONELLO Arturo | 2006 |
SUI CAL Lausanne
|
R | 18 | Tilmeldt | ||
MAEDER Manech | 2007 |
SUI
|
R | 35 | Tilmeldt | ||
QUELIN-GUERLAIS Gaspard | 2008 |
SUI CAL Lausanne
|
L | --- | Tilmeldt | ||
TOMASIN Riccardo | 2007 |
SUI CAL Lausanne
|
R | 46 | Tilmeldt | ||
VON SCHONBORN Leopold | 2007 |
SUI CAL Lausanne
|
R | 19 | Tilmeldt | ||
DE CAO Yannis | 2007 |
SUI CEB Biel/Bienne
|
R | 45 | Tilmeldt | ||
PFEIFER Paul | 2006 |
SUI CEB Biel/Bienne
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
PIZZOLANTE Francesco | 2007 |
SUI CEB Biel/Bienne
|
R | 84 | Tilmeldt | ||
SQUIERI Juliano Nicola | 2007 |
SUI CEB Biel/Bienne
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
TERRIBILINI Alessandro | 2005 |
SUI
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
VAIANI Alan | 2005 |
SUI CEB Biel/Bienne
|
R | 37 | Tilmeldt | ||
BARRADI Léo Emil | 2006 |
SUI
|
R | 34 | Tilmeldt | ||
BULLIARD Valentin | 2007 |
SUI CEFL Florimont
|
R | 25 | Tilmeldt | ||
LANDERRETCHE Jean | 2005 |
SUI
|
R | 32 | Tilmeldt | ||
MOUGEL LOTRONG Kylan | 2008 |
SUI CEFL Florimont
|
R | 38 | Tilmeldt | ||
STÄHELI Maurice | 2007 |
SUI CEFL Florimont
|
L | 16 | Tilmeldt | ||
BERGER Jules | 2006 |
SUI CEM Morges
|
R | 12 | Tilmeldt | ||
DEMIERRE Nicolas | 2007 |
SUI SEVM Vevey
|
R | 30 | Tilmeldt | ||
OVERNEY Gaël | 2008 |
SUI EEB Bulle
|
R | 80 | Tilmeldt | ||
PERLINI Nilo | 2006 |
SUI SEG Geneve
|
R | 29 | Tilmeldt | ||
RAUBER Ferdinand | 2008 |
SUI SEVM Vevey
|
L | 63 | Tilmeldt | ||
FAVRE Arthur | 2006 |
SUI FCB Bern
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
GSCHWEND Marino Roberto | 2008 |
SUI FCB Bern
|
44 | Tilmeldt | |||
MELLY Arnaud | 2005 |
SUI SES Sion
|
R | 42 | Tilmeldt | ||
FUX Nevio | 2006 |
SUI
|
R | 41 | Tilmeldt | ||
ALPTEKIN Ege | 2007 |
SUI FCZ Zug
|
R | 60 | Tilmeldt | ||
CHERUBINI Niccolo | 2007 |
SUI FCZN Zürich, CS Giuseppe Delfino Ivrea
|
R | 26 | Tilmeldt | ||
MOOR Francesco | 2007 |
SUI LUG Lugano
|
R | 22 | Tilmeldt | ||
PETRINI Noah | 2008 |
SUI LUG Lugano
|
R | 36 | Tilmeldt | ||
BINEN Demir | 2006 |
SUI SEB Basel
|
R | 86 | Tilmeldt | ||
CHRIST Andres | 2007 |
SUI SEB Basel
|
R | 24 | Tilmeldt | ||
DREHER Peter | 2005 |
SUI SEB Basel
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KILCHENMANN Tizian | 2005 |
SUI SEB Basel
|
R | 83 | Tilmeldt | ||
FAVRE Tristan | 2007 |
SUI SEG Geneve
|
L | 57 | Tilmeldt | ||
WICHT Gianluca | 2007 |
SUI SEG Geneve
|
R | 7 | Tilmeldt | ||
SIMINSZKY Mark | 2006 |
SUI SEN Neuchâtel
|
R | 39 | Tilmeldt | ||
VEYA Timéo | 2005 |
SUI SEN Neuchâtel
|
R | 81 | Tilmeldt | ||
ALBRECHT Nicolas | 2006 |
SUI SES Sion
|
R | 14 | Tilmeldt | ||
CHARBONNET Samuel | 2007 |
SUI SES Sion
|
R | 10 | Tilmeldt | ||
KRONBICHLER Christoph | 2007 |
SUI SES Sion
|
R | 23 | Tilmeldt | ||
PASSOT Léo | 2007 |
SUI SES Sion
|
R | 31 | Tilmeldt | ||
POIDEVIN Felix | 2006 |
SUI SES Sion
|
R | 33 | Tilmeldt | ||
ELMIGER Aloys | 2006 |
SUI SEVM Vevey
|
R | 13 | Tilmeldt | ||
ELMIGER Baptiste | 2008 |
SUI SEVM Vevey
|
L | 47 | Tilmeldt | ||
FAVRE Aurélien | 2008 |
SUI SEVM Vevey
|
R | 28 | Tilmeldt | ||
ISCHI Eric | 2006 |
SUI SEVM Vevey
|
R | 11 | Tilmeldt | ||
WALDBURG-ZEIL Thaddäus | 2006 |
SUI FCZN Zürich
|
L | 27 | Tilmeldt | ||
BAMERT Fynn | 2007 |
SUI ZFC Zürich
|
R | 43 | Tilmeldt | ||
GUADAGNIN Alessandro | 2005 |
SUI
|
R | 17 | Tilmeldt | ||
RAPPA Domenico | 2006 |
SUI ZFC Zürich
|
R | 21 | Tilmeldt | ||
VESELINOVIC Radovan | 2007 |
SUI
|
R | 65 | Tilmeldt | ||
FERREIRA Lucas | - | SUI EEB Bulle | L | 53 | Annulleret | ||
DIEM Levi Elia Nathanaël | - | SUI FCSG St. Gallen | R | 55 | Annulleret |
66 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
C | CERRUTI Stefan | SUI | SES Sion | ||
B | DESPERIER Eric | FRA | CEFL Florimont | ||
N | FAVRE Aurore | SUI | FCB Bern | ||
Ca | FUHRIMANN Jonathan | SUI | FCB Bern | ||
N | GÄCHTER Christophe | SUI | CEB Biel/Bienne | ||
N | GARNIER Emma | SUI | CAL Lausanne | ||
GARNIER Jules | FRA | CAL Lausanne | |||
NA | HOSKING John | USA | FCZ Zug | ||
KAZMER Alexander | SUI | ZFC Zürich | |||
N | ORICCHIO Giuseppe | SUI | LUG Lugano | ||
Ca | PRAZ Justine | SUI | SES Sion | ||
N | PROGIN Lionel | SUI | CEB Biel/Bienne | ||
NB | REBMANN Robin | SUI | SEB Basel | ||
RIZZELLO Giulia | SUI | LUG Lugano | |||
Ca | SCHREIBWEIS Lioba | SUI | AFCB Bern | ||
NA | STENGEL Xavier | SUI | EEB Bulle |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2021 | Circuit National U17 Herrer Kårde | Schweiz. Fechtverband |
2022 | Sélection U17 Herrer Kårde | Schweiz. Fechtverband |
2021 | Sélection U17 Herrer Kårde | Schweiz. Fechtverband |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
RAHAMEFY Aina | 2006 |
FRA
|
L | --- | Tilmeldt | ||
HAHNEL Thore | 2004 |
GER TSV Bayer 04 Leverkusen
|
R | --- | Tilmeldt | ||
KIRCHNER Tim | 2003 |
GER FS Bielefelder TG
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ROUBAILO Niels | 2003 |
NED s.v. RobbSchermen
|
L | --- | Tilmeldt | ||
GERBER Jacob | 2003 |
SUI AFCB Bern
|
R | 24 | Tilmeldt | ||
GRUNDER Pascal | 2002 |
SUI AFCB Bern
|
R | 10 | Tilmeldt | ||
MOSER Dominik | 2004 |
SUI AFCB Bern
|
R | 26 | Tilmeldt | ||
BORER Pavlo | 2006 |
SUI BFC Basel
|
R | 31 | Tilmeldt | ||
ORLANDO Noé | 2004 |
SUI
|
R | 33 | Tilmeldt | ||
BALKA Clément | 2002 |
SUI CAL Lausanne
|
R | 22 | Tilmeldt | ||
BROULIS Alexandre | 2003 |
SUI CAL Lausanne
|
R | 20 | Tilmeldt | ||
ERBETTA Diego | 2002 |
SUI CAL Lausanne
|
L | 4 | Tilmeldt | ||
POLGAR Gabriel | 2003 |
SUI CAL Lausanne
|
R | 14 | Tilmeldt | ||
PORTMANN Nicolas | 2004 |
SUI
|
R | 9 | Tilmeldt | ||
WICHT Matteo | 2002 |
SUI FCB Bern
|
R | 7 | Tilmeldt | ||
DE MONTE Enzo | 2004 |
SUI
|
R | 46 | Tilmeldt | ||
JERIN Milo | 2004 |
SUI CEB Biel/Bienne
|
R | 19 | Tilmeldt | ||
PFEIFER Paul | 2006 |
SUI CEB Biel/Bienne
|
R | 23 | Tilmeldt | ||
SQUIERI Juliano Nicola | 2007 |
SUI CEB Biel/Bienne
|
R | 18 | Tilmeldt | ||
TERRIBILINI Alessandro | 2005 |
SUI
|
R | 34 | Tilmeldt | ||
TSCHANTRÉ Jonathan | 2004 |
SUI CEB Biel/Bienne
|
R | 51 | Tilmeldt | ||
LANDERRETCHE Jean | 2005 |
SUI
|
R | 32 | Tilmeldt | ||
MUMENTHALER Colin | 2004 |
SUI CEFL Florimont
|
R | 12 | Tilmeldt | ||
VALLEE Tancrede | 2003 |
SUI CEFL Florimont
|
R | 16 | Tilmeldt | ||
SCHALLER Noé | 2003 |
SUI EEB Bulle
|
L | 25 | Tilmeldt | ||
FAVRE Armand | 2003 |
SUI Swiss fencing
|
R | 29 | Tilmeldt | ||
FAVRE Aurèle | 2004 |
SUI FCB Bern
|
R | 8 | Tilmeldt | ||
FRIEDLI Matthieu | 2004 |
SUI FCB Bern
|
R | 27 | Tilmeldt | ||
FUHRIMANN Jonathan | 2002 |
SUI FCB Bern
|
R | 6 | Tilmeldt | ||
SYBURRA Tobias | 2004 |
SUI
|
R | 49 | Tilmeldt | ||
RAGGI Giacomo | 2004 |
SUI LUG Lugano
|
R | 37 | Tilmeldt | ||
MÜLLER Leonard Gregor | 2002 |
SUI FCB Bern
|
R | 17 | Tilmeldt | ||
SCHEUNER Joël | 2002 |
SUI SEB Basel
|
R | 11 | Tilmeldt | ||
BROCHARD Théo | 2003 |
SUI SECH Chaux-de-Fonds
|
L | 1 | Tilmeldt | ||
AEBERSOLD Alban | 2004 |
SUI SEG Geneve
|
R | 13 | Tilmeldt | ||
HAURI Ian | 2002 |
SUI SEG Geneve
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
VINEIS Sven | 2003 |
SUI SEG Geneve
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
CAVADINI Lazare | 2002 |
SUI SEN Neuchâtel
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
CAVADINI Milo | 2004 |
SUI SEN Neuchâtel
|
R | 28 | Tilmeldt | ||
DE MEURON Arnaud | 2004 |
SUI SEN Neuchâtel
|
R | 35 | Tilmeldt | ||
VEUVE Dylan | 2003 |
SUI SEN Neuchâtel
|
R | 36 | Tilmeldt | ||
ISCHI Eric | 2006 |
SUI SEVM Vevey
|
R | 30 | Tilmeldt | ||
KAZMER Alexander | 2004 |
SUI
|
R | 38 | Tilmeldt | ||
WANG Helius | 2002 |
SUI
|
R | 43 | Tilmeldt | ||
KISHAN Rohin | 2003 |
USA SEB Basel
|
L | 58 | Tilmeldt | ||
KUZMIN Nikita | - | RUS | R | --- | Annulleret | ||
RODRIGUEZ Javier | - | SUI AFCB Bern | R | --- | Annulleret |
45 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
C | CERRUTI Stefan | SUI | SES Sion | ||
ENGLER Emil | SUI | SEB Basel | |||
Ca | FRAUCHIGER Alastair | SUI | FCB Bern | ||
NA | FRIEDLI Markus | SUI | FCB Bern | ||
N | GÄCHTER Flurin | SUI | CEB Biel/Bienne | ||
N | GARNIER Emma | SUI | CAL Lausanne | ||
GARNIER Jules | FRA | CAL Lausanne | |||
B | GROPPER Johanna | GER | TSV Bayer 04 Leverkusen | ||
Ca | HATZ Fiona | SUI | ZFC Zürich | ||
N | LONGHAIS Thibaut | SUI | SEN Neuchâtel | ||
N | PROGIN Lionel | SUI | CEB Biel/Bienne | ||
RIZZELLO Giulia | SUI | LUG Lugano | |||
Ca | SCHIBLER Leandra | SUI | AFCB Bern |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2021 | Circuit National U20 Herrer Kårde | Schweiz. Fechtverband |
2022 | Sélection U20 Herrer Kårde | Schweiz. Fechtverband |
2021 | Sélection U20 Herrer Kårde | Schweiz. Fechtverband |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
KUSCHE Amelie | 2005 |
GER
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZWICKER Isabella | 2005 |
GER FC Konstanz, FSF Fechtschule Starzynski Flawil
|
R | --- | Tilmeldt | ||
JABERG Sydney | 2007 |
SUI SEG Geneve
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
BAUMANN Lana-Kiyomi | - | SUI FSF Fechtschule Starzynski Flawil | R | --- | Annulleret |
3 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
GARNIER Jules | FRA | CAL Lausanne |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2021 | Circuit National U17 Damer Fleuret | Schweiz. Fechtverband |
2022 | Sélection U17 Damer Fleuret | Schweiz. Fechtverband |
2021 | Sélection U17 Damer Fleuret | Schweiz. Fechtverband |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
RONG Célia | - | SUI SES Sion | R | --- | Annulleret |
0 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
GARNIER Jules | FRA | CAL Lausanne |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2021 | Circuit National U20 Damer Fleuret | Schweiz. Fechtverband |
2022 | Sélection U20 Damer Fleuret | Schweiz. Fechtverband |
2021 | Sélection U20 Damer Fleuret | Schweiz. Fechtverband |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BARBERAU Azzuro Antonin | 2007 |
FRA
|
R | --- | Tilmeldt | ||
ZWICKER Theodor | 2008 |
GER FC Konstanz, FSF Fechtschule Starzynski Flawil
|
R | --- | Tilmeldt | ||
QUELIN-GUERLAIS Gaspard | 2008 |
SUI CAL Lausanne
|
L | --- | Tilmeldt | ||
TOMASIN Riccardo | 2007 |
SUI CAL Lausanne
|
R | --- | Tilmeldt | ||
VON SCHONBORN Leopold | 2007 |
SUI CAL Lausanne
|
R | 4 | Tilmeldt | ||
FELTGEN Erwan | 2008 |
SUI CEM Morges
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
MAEDER Manech | - | SUI | R | --- | Annulleret | ||
STÄHELI Maurice | - | SUI CEFL Florimont | L | --- | Annulleret |
6 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
GARNIER Jules | FRA | CAL Lausanne |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2021 | Circuit National U17 Herrer Fleuret | Schweiz. Fechtverband |
2022 | Sélection U17 Herrer Fleuret | Schweiz. Fechtverband |
2021 | Sélection U17 Herrer Fleuret | Schweiz. Fechtverband |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MEYER Samuel | - | SUI CEM Morges | R | 6 | Annulleret |
0 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
GARNIER Jules | FRA | CAL Lausanne |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2021 | Circuit National U20 Herrer Fleuret | Schweiz. Fechtverband |
2022 | Sélection U20 Herrer Fleuret | Schweiz. Fechtverband |
2021 | Sélection U20 Herrer Fleuret | Schweiz. Fechtverband |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
RONG Célia | - | SUI SES Sion | R | --- | Annulleret |
0 Tilmeldinger, 0 afventer, 1 Annulleret
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2021 | Circuit National U17 Damer Sabel | Schweiz. Fechtverband |
2022 | Sélection U17 Damer Sabel | Schweiz. Fechtverband |
2021 | Sélection U17 Damer Sabel | Schweiz. Fechtverband |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
PERROUD Nora | 2004 |
SUI CEF Founex
|
R | 1 | Tilmeldt |
1 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2021 | Circuit National U20 Damer Sabel | Schweiz. Fechtverband |
2022 | Sélection U20 Damer Sabel | Schweiz. Fechtverband |
2021 | Sélection U20 Damer Sabel | Schweiz. Fechtverband |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ROSSETTI Alexandre | 2005 |
SUI CEF Founex
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
AIME Clark | 2006 |
SUI CHCH Châtelaine
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
RICHTER Axel | 2005 |
SUI CHCH Châtelaine
|
R | 1 | Tilmeldt |
3 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2021 | Circuit National U17 Herrer Sabel | Schweiz. Fechtverband |
2022 | Sélection U17 Herrer Sabel | Schweiz. Fechtverband |
2021 | Sélection U17 Herrer Sabel | Schweiz. Fechtverband |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ALVAREZ PEREZ Iñaki | 2004 |
SUI CHCH Châtelaine
|
R | 1 | Tilmeldt |
1 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2021 | Circuit National U20 Herrer Sabel | Schweiz. Fechtverband |
2022 | Sélection U20 Herrer Sabel | Schweiz. Fechtverband |
2021 | Sélection U20 Herrer Sabel | Schweiz. Fechtverband |
BECKMANN Nicolas | GER | Træner | AFCB Bern | ||
GRUBO Jean-Marie | SUI | Træner | BFC Basel | ||
BOZIER David | SUI | Træner | CAL Lausanne | ||
GARNIER Vivian | FRA | Træner | CAL Lausanne | ||
GROSJEAN Remy | FRA | Træner | CEB Biel/Bienne | ||
PRAT Jean Jacques | FRA | Træner | CEFL Florimont | ||
BUCHS Daniel | SUI | Træner | EEB Bulle | ||
EMMENEGGER Solange | SUI | Træner | FCZ Zug | ||
KATONA Istvan | GER | Træner | FGK Küssnacht | ||
STEFFENS Werner | GER | Træner | Heidelberger FC/TSG R. | ||
PLEIER Philipp | GER | Træner | SEB Basel | ||
TORDA Jean-Pierre | SUI | Træner | SES Sion | ||
BAERISWYL Christian | SUI | Træner | SESAF Fribourg | ||
COLLING Michel | LUX | Træner | TSV Bayer 04 Leverkusen |