Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BETTO Maria | 2005 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 13 | Tilmeldt | ||
CYRILLO Jordana | 2002 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 8 | Tilmeldt | ||
POLO Carolina | 2002 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 11 | Tilmeldt | ||
AMARAL Clara | 2004 |
BRA Romão Gomes Esgrima
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
CORREIA Laura | 2007 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
CORREIA Mariana | 2004 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 4 | Tilmeldt | ||
VIZEU Victoria | 2004 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
MACEDO Manuela | 2006 |
BRA CC Curitibano
|
R | 9 | Tilmeldt | ||
PORTUGAL Gabriela | 2007 |
BRA CC Curitibano
|
R | 7 | Tilmeldt | ||
FAR Paloma | 2007 |
BRA CMIL Rio de Janeiro
|
R | 21 | Tilmeldt | ||
MORAES Gabriela | 2005 |
BRA CC Curitibano
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
SCANAVINI Maria Heloísa | 2003 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 15 | Tilmeldt | ||
SIMANKE Mirela | 2006 |
BRA GNU Nautico Uniao
|
R | 10 | Tilmeldt |
13 Tilmeldinger, 0 afventer, 0 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
B | ANZOLIN Carolina | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
N | BINDI Ricardo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | FINARDI Luciano | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GOLDANI Lucio | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GUEDES Danilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | LOUREIRO Fabio | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
MUTTI Mauricio | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | RODRIGUES Ana Clara Franke | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | SCHWANTES Lorana | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2022 | Brasil Esgrima Ranking U20 Damer Kårde | Confederação Brasileira de Esgrima |
2022 | Brasil Esgrima Ranking U17 Damer Kårde | Confederação Brasileira de Esgrima |
2022 | Brasil Esgrima Ranking U15 Damer Kårde | Confederação Brasileira de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U17 Damer Kårde | Federação Paulista de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U20 Damer Kårde | Federação Paulista de Esgrima |
2021 | Brasil Esgrima Ranking U17 Damer Kårde | Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 | Brasil Esgrima Ranking U20 Damer Kårde | Confederação Brasileira de Esgrima |
Vis liste
Atlet / Hold | Seedning | Status | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
DE ASSIS Carlos | 2002 |
BRA Sociedade Thalia
|
R | 16 | Tilmeldt | ||
JORGE Estevan | 2003 |
BRA Dourado Esgrima Club
|
L | 27 | Tilmeldt | ||
MAMEDE Armando | 2001 |
BRA CDE Rio de Janeiro
|
R | 35 | Tilmeldt | ||
MUTTI João | 2004 |
BRA SCM Magnolia
|
R | 21 | Tilmeldt | ||
PETRICH Pedro | 2003 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 1 | Tilmeldt | ||
RAMOS Pedro | 2002 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 8 | Tilmeldt | ||
DONATO Olavo | 2002 |
BRA Romão Gomes Esgrima
|
R | 4 | Tilmeldt | ||
GIFFONI Miguel | 2003 |
BRA SCM Magnolia
|
R | 3 | Tilmeldt | ||
MENDES Tarcisio | 2001 |
BRA Romão Gomes Esgrima
|
R | 7 | Tilmeldt | ||
NOGUEIRA Heitor | 2006 |
BRA CAP Paulistano
|
L | 19 | Tilmeldt | ||
LEAL Felipe | 2006 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 31 | Tilmeldt | ||
GALVÃO João | 2001 |
BRA CMIL Rio de Janeiro
|
R | 30 | Tilmeldt | ||
OLIVEIRA Jose | 2005 |
BRA CC Curitibano
|
R | 12 | Tilmeldt | ||
BUSNARDO Lucas | 2004 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 5 | Tilmeldt | ||
MANGIATERRA Rafael | 2004 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 9 | Tilmeldt | ||
PELLEGRINO Mauricio | 2002 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 2 | Tilmeldt | ||
SEINI Leandro | 2002 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 6 | Tilmeldt | ||
NEVES Vitor | 2002 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | 13 | Tilmeldt | ||
ALMEIDA Carlos | 2003 |
BRA Associação Campineira Esgrima Mestre Pereira
|
R | 22 | Tilmeldt | ||
BARBI Matheus | 2004 |
BRA APE Paulista
|
R | 15 | Tilmeldt | ||
DALLEMOLLE Bruno | 2006 |
BRA APE Paulista
|
R | 25 | Tilmeldt | ||
RIBEIRO Rafael | 2006 |
BRA CAP Paulistano
|
R | 11 | Tilmeldt | ||
VASCONCELLOS Leopoldo | 2005 |
BRA CMSP Sao Paulo
|
R | 18 | Tilmeldt | ||
WU Nicky | 2005 |
BRA ECP Pinheiros
|
R | 10 | Tilmeldt | ||
INSERRA Vitor | - | BRA ECP Pinheiros | R | --- | Annulleret | ||
HOFFMANN Joao | - | BRA GNU Nautico Uniao | R | 33 | Annulleret |
24 Tilmeldinger, 0 afventer, 2 Annulleret
Kategori | Navn | Land | Tilmeldt af | ||
---|---|---|---|---|---|
B | ANZOLIN Carolina | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
N | BINDI Ricardo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | FINARDI Luciano | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GOLDANI Lucio | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | GUEDES Danilo | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | LOUREIRO Fabio | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
MUTTI Mauricio | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | |||
B | RODRIGUES Ana Clara Franke | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | SCHWANTES Lorana | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
B | VELOSSO Paulo Juan | BRA | Confederação Brasileira de Esgrima |
Navn | Land | Tilmeldt af | Rolle |
---|---|---|---|
Dommere | |||
Officials |
2022 | Brasil Esgrima Ranking U20 Herrer Kårde | Confederação Brasileira de Esgrima |
2022 | Brasil Esgrima Ranking U17 Herrer Kårde | Confederação Brasileira de Esgrima |
2022 | Brasil Esgrima Ranking U15 Herrer Kårde | Confederação Brasileira de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U17 Herrer Kårde | Federação Paulista de Esgrima |
2022 | Paulista de Esgrima Ranking U20 Herrer Kårde | Federação Paulista de Esgrima |
2021 | Brasil Esgrima Ranking U17 Herrer Kårde | Confederação Brasileira de Esgrima |
2021 | Brasil Esgrima Ranking U20 Herrer Kårde | Confederação Brasileira de Esgrima |
AZEVEDO Marcio | BRA | Arrangørkomitéen | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
BINDI Ana | BRA | Arrangørkomitéen | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
CAMPOS Bruna | BRA | Arrangørkomitéen | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
MACHADO Ricardo | BRA | Arrangørkomitéen | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
RIBEIRO DOS SANTOS Luiz | BRA | Arrangørkomitéen | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
RUSSO Joao | BRA | Arrangørkomitéen | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
SANCHOTENE Rosele | BRA | Arrangørkomitéen | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
SANTOS Geraldo | BRA | Arrangørkomitéen | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
SANTOS Ursula | BRA | Arrangørkomitéen | Confederação Brasileira de Esgrima | ||
SCHNEIDER Arno Perillier | BRA | Arrangørkomitéen | Confederação Brasileira de Esgrima |